معرفی و دانلود کتاب استعدادیابی؛ بی‌مصرف نیستی!

عکس جلد کتاب استعدادیابی؛ بی‌مصرف نیستی!
قیمت:
۵۹۰۰۰ تومان - 10.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب استعدادیابی؛ بی‌مصرف نیستی! و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب استعدادیابی؛ بی‌مصرف نیستی! و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب استعدادیابی؛ بی‌مصرف نیستی!

مجتبی مصطفایی در کتاب استعدادیابی؛ بی‌مصرف نیستی! به شما می‌آموزد که به بهترین شکل ممکن استعداد‌های درونی خود را کشف کنید، آن‌ها را پرورش دهید، بفهمید چه کاری برای شما مناسب است و در چه زمینه‌ای می‌توانید پیشرفت داشته باشید.

درباره کتاب استعدادیابی؛ بی‌مصرف نیستی!

در این کتاب هوش و استعداد به یک پازل تشبیه شده است. دلیل این شباهت آن است که هوش و استعداد همچون پازل از بخش‌های متعددی تشکیل شده که هر کدام مکمل هم هستند و تنها هنگامی که در کنار هم قرار می‌گیرند، کامل و اصولی خواهند بود. پس تنها یک معیار و ملاک واحد برای تشخیص و سنجش هوش و استعداد وجود ندارد، بلکه استعدادیابی هم مراحل و بخش‌های مختلفی دارد که با سنجش و شناسایی مرحله به مرحله خواهید فهمید که شما در چه حوزه‌ای استعداد و به آن علاقه دارید.

در کتاب بی مصرف نیستی! پازل استعدادیابی 5 بخش کلی دارد که در هر یک از فصل‌های کتاب به طور مفصل شرح داده شده‌اند و سپس تست‌هایی به همراه تفسیر آن برای سنجش هوش و استعداد شما قرار داده شده است. این 5 بخش شامل موارد زیر است:

هوش‌های گاردنر: در ابتدا هوش شما به طور کامل از میان هوش‌های دهگانه گاردنر کشف و بررسی می‌شود و با بهترین مشاغل و مهم‌ترین ویژگی‌های آن‌ها نیز آشنا می‌شوید.

رغبت سنج شغلی هالند: این تست، تیپ‌های شخصیتی شما را مشخص می‌کند و با توجه به آن‌ها، شغل و ویژگی‌های ذاتی شما را بیان می‌کند که در مسیر استعدادیابی، می‌تواند به شدت موثر باشد.

مزاج و طبع بدن: مزاج شناسی نیز عنصر و تکه بسیار مهمی در مسیر کشف استعداد شما محسوب می‌شود؛ زیرا مزاج شما نکات حائز اهمیتی از ویژگی‌های درونیتان را به معرض نمایش قرار می‌دهد که مهر تأییدی بر توانمندی‌های شما و همچنین هوش‌های برتر شما می‌زند.

علاقه واقعی: طبیعتاً اهمیت بالای علایق را نیز نمی‌توان به راحتی نادیده گرفت؛ چرا که در غالب اوقات استعدادهای ما در مسیر علایقمان حرکت می‌کنند و ما از آن‌ها به عنوان یک نشانه برای کشف توانمندی‌های خود استفاده می‌کنیم.

ارزش: شاید به طور مسقیم این بخش با مسیر کشف استعدادهای ما رابطه نداشته باشد، اما به این دلیل که ما نیاز داریم در مسیراستعدادهای خود حرکت کنیم، آن‌ها نباید با ارزش‌های ما مغایرت داشته باشند؛ پس ناگزیریم برای کشف دقیق رسالت زندگی، این موضوع را هم مورد بررسی قرار دهیم.

کتاب استعدادیابی؛ بی‌مصرف نیستی! به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

استفاده از این کتاب برای کسانی که به دنبال کشف استعداد‌های ذاتی خود و رسیدن به موفقیت در زندگی هستند، مناسب است.

با مجتبی مصطفایی بیشتر آشنا شویم:

او موسس و مدیر مجموعه آموزشی گام برتر است و به عنوان مشاور، در چندین موسسه آموزشی دیگر فعالیت می‌کند. مجتبی مصطفایی به عنوان جوان‌ترین مدیر آموزشی مدارس کشور شناخته می‌شود. همچنین سابقه تدریس سخنرانی و فن بیان و بیش از 10000 ساعت کلاس آموزشی را در کارنامه خود دارد. از دیگر فعالیت‌های او می‌توان به نویسندگی کتاب خودتو شارژ کن و ده‌ها مقاله آموزشی دیگر اشاره کرد.

جملات برگزیده کتاب استعدادیابی؛ بی‌مصرف نیستی!

- طبیعت در همه ما استعدادهای مشابه نیافریده، بلکه استعدادها گوناگون است. برخی برای یک کار شایسته‌اند و برخی برای کار دیگر.
- وقتی می‌خواهید کاری را انجام دهید، ابتدا باید ذهنتان به خوبی آن را درک کند و بعد به شما دستور دهد که آن کار را پیش ببرید که همان هوش شما محسوب می‌شود.
- به جای وقت گذاشتن بسیار زیاد روی تقویت سایر هوش‌ها، بهتر است روی هوش غالب خود تمرکز کنیم.
- خیلی از اوقات همچون شما به شغل خود علاقه‌ای ندارید، در بی حال‌ترین حالت ممکن قرار می‌گیرید و هیچ شور و شوقی برای ادامه مسیر ندارید.

در بخشی از کتاب استعدادیابی؛ بی‌مصرف نیستی! می‌خوانیم:

هوش هم درست مانند زمین حاصلخیز است؛ وقتی در یکی از بخش‌های مختلف که در ادامه درباره آن‌ها صحبت می‌کنیم بالا باشد، یعنی زمین شما حاصلخیز است و می‌توانید در آن استعدادهای مختلفی بکارید و از آن‌ها استفاده کنید.

فقط به این نکته توجه بکنید که طبیعتاً هر زمین مناسبی، برای استفاده در یک کار مناسب است. مثلاً زمین‌های جنوب کشور، برای کاشت درخت خرما می‌توانند مناسب باشند و قطعاً انتخاب خوبی برای برنج کاری نیستند! اما بالعکس؛ در زمین‌های شمال کشور نیز نمی‌توان درست نخل کاشت و از آن‌ها استفاده کرد! هوش‌ها نیز همین طور هستند؛ شما وقتی متوجه می‌شوید که کدام هوش شما نسبت به سایر آن‌ها بالاتر است، باید توانمندی‌های متناسب با همان را از خودتان انتظار داشته باشید.

پس با توجه به این تفاسیر، به خوبی متوجه می‌شویم که موضوع با هوش بودن و کم هوش بودن یک نفر، بحث منسوخی است. چون همان طور که گفته شد، شما نمی‌توانید از یک زمین حاصلخیز هر استفاده‌ای ببرید؛ اکنون هم با تحقیقات دانشمندان، ثابت شده که چندین هوش در بین همه افراد وجود دارد که همه افراد هم حداقل در یکی از آن‌ها، توانایی بالایی دارند. شما نیز اگر این هوش خود را به خوبی شناسایی کنید، توانایی‌ها و شغل‌های متناسب با همان را پیگیری می‌کنید و قطعاً خروجی بهتری هم خواهید گرفت.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: بهترین شیوه بهره برداری از کتاب
فصل دوم: اهمیت استعدادیابی
فصل سوم: هوش‌های دهگانه گاردنر
فصل چهارم: رغبت سنجی هالند
فصل پنجم: مزاج شناسی
فصل ششم: کشف علایق
فصل هفتم: کشف ارزش‌های فردی
فصل هشتم: کشف رسالت زندگی
کلام پایانی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب استعدادیابی؛ بی‌مصرف نیستی!
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات سخنوران
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۷۴
زبانفارسی
شابک978-622-215866-8
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۵۹۰۰۰ ت - 10.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب استعدادیابی؛ بی‌مصرف نیستی!

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب استعدادیابی؛ بی‌مصرف نیستی!

برای دریافت کتاب استعدادیابی؛ بی‌مصرف نیستی! و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.