معرفی و دانلود کتاب روانشناسی مهارت‌های ارتباطی: به انضمام زبان بدن و فنون مذاکره

عکس جلد کتاب روانشناسی مهارت‌های ارتباطی: به انضمام زبان بدن و فنون مذاکره
قیمت:
۳۰۰۰۰ تومان - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب روانشناسی مهارت‌های ارتباطی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب روانشناسی مهارت‌های ارتباطی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب روانشناسی مهارت‌های ارتباطی: به انضمام زبان بدن و فنون مذاکره

مهارت‌های ارتباطی همچون سایر مهارت‌ها نیاز به آموزش و صرف وقت دارند تا در وجود هر فرد تثبیت شوند و به عنوان یک ابزار کاربردی مورد استفاده قرار گیرند. جواد شادی در کتاب روانشناسی مهارت‌های ارتباطی تکنیک‌هایی مطرح کرده که استفاده از آن‌ها روابط اجتماعی شما را تقویت می‌نماید و به بهبود عملکرد شما در معاشرت‌های روزمره و کاری‌تان کمک می‌رساند.

درباره‌ی کتاب روانشناسی مهارت‌های ارتباطی

آیا ارتباط برقرار کردن با برخی افراد برای شما آسان‌تر است؟ آیا در هنگام صحبت کردن با بعضی، ‌ مشتاقانه نظرات خود را به اشتراک می‌گذارید اما وقتی درباره همان مطالب با شخص دیگری حرف می‌زنید، احساس می‌کنید که نمی‌توانید نقطه نظرات خود را به صراحت، شرح و بسط دهید؟

موارد ذکر شده چالش‌های شایعی هستند که افراد هنگام ارتباط با دیگران با آن مواجه می‌شوند. اگرچه در گفتارِ رایج، ردوبدل کردن پیام و اطلاعات ارتباط نامیده می‌شود، اما در واقع ارتباط نه تنها محدود به این اعمال نیست، بلکه گستره‌ی وسیعی دارد که در جزئیات رفتار ما نهفته است.

جواد شادی در کتاب روانشناسی مهارت‌های ارتباطی به شما کمک می‌کند تا دایره‌ی ارتباطی خود را بزرگ‌تر کنید و بتوانید از محدوده افرادی که مدت‌هاست با آن‌ها در ارتباط هستید، فراتر بروید. شما با کمک ایده‌های این کتاب می‌توانید با تیپ‌های مختلف شخصیتی ارتباط برقرار کنید و با قرار دادن یا برداشتن مرزهای ارتباطی و حریم شخصی‌تان به آن رابطه سمت‌وسوی دلخواه خودتان را ببخشید.

هر بار که یک موضوع خاص را با افراد مختلف در میان می‌گذاریم، یا به لحاظ تجارب گذشته یا نظام‌های اعتقادی و یا زمینه‌های فرهنگی گوناگون، افراد مختلف استنباط متفاوتی از گفته‌های ما دارند. ازاین‌رو، نیروهایی که ما را به هم ارتباط می‌دهند، متفاوت خواهند بود و در نتیجه، روابط متفاوتی نیز برقرار می‌گردد و پرفورمنس ارتباط به گونه‌ای دیگر اجرا می‌شود.

علّت این امر، فعل و انفعالات ارتباطی است که بین شما و طرف مقابل برقرار می‌شود. به این مسأله در روانشناسی ارتباطی رقص ارتباط می‌گویند و نظریات مختلفی درباره آن گفته شده است. کتاب روانشناسی مهارت‌های ارتباطی این نظریات و فنون مذاکره پرداخته است و راهکارهای استفاده از زبان بدن را همراه با مثال برای مخاطبان شرح داده تا با استفاده از آن نحوه صحیح برقرار کردن ارتباط را بیاموزند و روابط خود را توسعه بخشند.

کتاب روانشناسی مهارت‌های ارتباطی مناسب چه کسانی است؟

علاقمندان علم روانشناسی و کسانی که برای بهبود سطح مهارت‌های ارتباطی خود به منبعی مناسب نیاز دارند، از این کتاب بهره‌مند خواهند شد.

در بخشی از کتاب روانشناسی مهارت‌های ارتباطی می‌خوانیم

در دست دادن، فشار آوردن به کف دست به سمت پائین، به طور حتم، پرخاشگرانه‌ترین روش است. زیرا فرصت کمی به دریافت کننده برای تعیین یک ارتباط برابر می‌دهد. این نوع دست دادن مختص اشخاص سلطه گر و پرخاشگری است که همیشه آغازگر نیز هستند. محکم دست دادن با کف دست رو به پائین، دریافت کننده را مجبور می‌کند که به یک حالت سلطه پذیر درآید. زیرا او ناچار است در پاسخ، کف دست را رو به بالا بگیرد.

مصافحه (دستکشی)، که گاهی اوقات، مصافحۀ سیاستمداران نیز نامیده می‌شود. در این نوع دست دادن، شخصِ آغاز کننده، یک فرد قابل اعتماد و صادق را در ذهن شخص مقابل تداعی می‌کند. اما چنانچه این شیوه برای شخصی که تازه با او آشنا شده اید بکار برود، تاثیر معکوس می‌گذارد و شخص مقابل (دریافت کنندۀ مصافحه) درباره قصد و نیت، احساس تردید می‌کند. روش دستکشی باید فقط برای اشخاصی که آشنائی کامل با آغاز کننده مصافحه دارند، بکار رود.

تنها تعداد معدودی از مصافحه‌ها به اندازه مصافحه «ماهی مرده» (به دلیل عدم احساس در نحوه دست دادن، به ماهی مرده معروف است) غیرقابل پذیرش هستند. به ویژه اگر دست، سرد باشد. حس نرمی و بی روحی مصافحه «ماهی مرده» آن را به عنوان یک روش غیر دوستانه در سراسر جهان شناسانده و اغلب مردم آن را به افرادی که از نظر شخصیت، ضعیف هستند، می‌دهند که دلیل عمده آن، برگرداندن راحت کف دست به سمت بالاست.

نکته جالب آن است که بسیاری از افرادی که از این روش استفاده می‌کنند، از عملِ خود، ناآگاه می‌باشند. بنابراین بهتر است پیش از آنکه راجع به روش مورد نظر خود (مصافحه) در آینده، تصمیم گیری نمائید، از دوستان خود راجع به روش‌تان در دست دادن، نظرخواهی کنید.

فهرست مطالب کتاب

فصل اوّل: فنون مهارت‌های ارتباطی
فصل دّوم: زبان بدن و مذاکره
فصل سوّم: تفاوت‌های فردی در ارتباطات
فصل چهارم: ارتباطات حرفه‌ای بر اساس مدل جهانی DiSC در ارتباطات
منابع و مآخذ

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب روانشناسی مهارت‌های ارتباطی: به انضمام زبان بدن و فنون مذاکره
نویسنده
ناشر چاپینشر مانیان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۱۴
زبانفارسی
شابک978-622-7527-35-3
موضوع کتابکتاب‌های ارتباطات و روابط عمومی
قیمت نسخه الکترونیک
۳۰۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب روانشناسی مهارت‌های ارتباطی

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب روانشناسی مهارت‌های ارتباطی

برای دریافت کتاب روانشناسی مهارت‌های ارتباطی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.