معرفی و دانلود کتاب مارکوپولو چه کسی بود؟

عکس جلد کتاب مارکوپولو چه کسی بود؟
قیمت:
40000 تومان - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب مارکوپولو چه کسی بود؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مارکوپولو چه کسی بود؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مارکوپولو چه کسی بود؟

جون هلوب در کتاب مارکوپولو چه کسی بود؟ زندگی پرماجرای مشهورترین جهانگرد تاریخ جهان را به تصویر کشیده است و شما را با سرگذشت پرفراز و نشیب اما جذاب این تاجر ونیزی آشنا می‌کند.

درباره‌ی کتاب مارکوپولو چه کسی بود؟

حدود هفتصد و پنجاه سال پیش زمانی که بیشتر مردم زندگی خود را در جایی که زاده شده بودند، سپری می‌کردند، مارکوپولو از قاره‌ای به قاره‌ای دیگر سفر کرد و هر آنچه که می‌دید از آداب و رسوم و مکان‌ها یادداشت می‌کرد و بعدها کتابی از سفرهایش نوشت که الهام بخش بسیاری از اروپاییان برای سفر به آسیا شد. جون هلوب (Joan Holub) در کتاب مارکوپولو چه کسی بود؟ (Who Was Marco Polo) تلاش کرده تا زندگی جالب این جهانگرد مشهور را روایت کند.

مارکوپولو را بیشتر بشناسیم:

در حدود سال 1200 مارکوپولو در ونیز ایتالیا زندگی می‌کرد. با وجود اینکه در آن زمان سفر کردن میان مردم رایج نبود مارکو از قاره‌ی اروپا به قاره آسیا و کشور چین سفر کرد. از او به عنوان معروف‌ترین جهانگرد اروپا و جهان یاد می‌شود. مارکو بدترین و سخت‌ترین زمان را برای سفر انتخاب کرده بود اما با این حال شرح سفرش را یادداشت کرد. پدر و عموی وی تاجر بودند و قصد داشتند برای تجارت به آسیا بروند. زمانی که مارکو به چین سفر کرد نوجوان بود و هنگامی که به ایتالیا برگشت به یک مرد کامل تبدیل شده بود؛ او به مدت بیست و چهار سال از زادگاهش به دور بود.

حاکم چین کوبلای خان نام داشت. او مارکو را دوست داشت و او را برای جاسوسی به کشورهای نزدیک می‌فرستاد. مارکو عادت داشت در مورد مکان‌هایی که می‌دید و آداب و رسوم افرادی که ملاقات می‌کرد یادداشت‌برداری کند. وی با استفاده از این یادداشت‌ها کتابی درباره سفرهای خود نوشت. خواندن کتاب او منبعی بود که بسیاری از اروپاییان را با آسیا آشنا کرد.

دویست سال بعد، کاوشگرانی مانند کریستف کلمب و واسکو دو گاما کتاب مارکو را خواندند. این کار آن‌ها را مشتاق کرد که به آسیا نیز سفر کنند؛ اما آن‌ها امیدوار بودند که مسیر آسان‌تری را پیدا کنند.

آیا همه اطلاعات کتاب مارکو درست است؟ بعضی از مورخان فکر می‌کنند او در بعضی از قسمت‌های کتاب اغراق کرده است. حتی برخی فکر می‌کنند او هیچ وقت به چین نرفته است. ولی هنوز هم سفرنامه او باعث شهرتش در سراسر جهان شده است.

کتاب مارکوپولو چه کسی بود؟ مناسب چه کسانی است؟

کودکان و نوجوانانی که به مطالعه سرگذشت جهانگردان و افراد بزرگ تاریخ علاقمند هستند و دوست دارند اطلاعات تاریخی خود را افزایش دهند، از مطالعه این کتاب لذت خواهند برد.

در بخشی از کتاب مارکوپولو چه کسی بود؟ می‌خوانیم:

اولین ایستگاه آن‌ها شهر عکا و سپس اورشلیم بود. از نظر مسیحیان، یهودیان و مسلمانان، بیت‌المقدس شهری مقدس است. وقایع مهمی در هر سه دین در آنجا اتفاق افتاد. حضرت عیسی در اورشلیم زندگی کرد و درگذشت. پادشاه سلیمان اولین معبد یهودیان را در آنجا ساخت و پیامبر اسلام محمد (ص) در بیت‌المقدس به معراج رفت. طی قرن‌ها مالکیت اورشلیم بارها تغییر کرده است. در سال 1099 ارتش‌های شوالیه مسیحی در طی لشکرکشی‌های نظامی به نام جنگهای صلیبی شهر را فتح کردند. سپس در سال 1187، مسلمانان کنترل شهر را به دست گرفتند. بیت‌المقدس هنوز تحت حاکمیت مسلمانان بود که پولوها در آنجا متوقف شدند و نمونه‌ای از روغن مخصوص را از کلیسا برداشتند. پس از آن، آن‌ها عازم چین شدند.

وقتی شنیدند که سرانجام پاپ جدیدی انتخاب شده است، آن‌ها زیاد دور نشده بودند. خوشبختانه او در نزدیکی آکر بود. پولوها نزد او رفتند و درخواست خان در مورد صد کشیش را به او گفتند. پاپ جدید گوش داد. او تصمیم گرفت برخی از هدایای گران قیمت مانند کریستال را برای خان ارسال کند؛ اما او به جای کشیش‌ها فقط دو راهب فرستاد. او در نامه‌ای به خان، پاپ توضیح داد که این دو راهب، کوبلای را برای کشیش شدن آموزش می‌دهند. سپس کاهنان جدید مغول و چینی می‌توانند مسیحیت را به دیگران هم بیاموزند.

آیا این کار باعث می‌شد کوبلای خان دیوانه شود؟ پولوها امیدوار نیستند. آن‌ها به دوستی خان احتیاج داشتند تا مطمئن شوند هیچ کس در امپراتوری او به آن‌ها آسیب نمی‌رساند. به این ترتیب، آن‌ها می‌توانستند کالاهای چینی خریداری کنند و با خیال راحت کالاهای چینی را به اروپا برگردانند. در چین، آن‌ها نه تنها قصد داشتند ابریشم تهیه کنند، بلکه می‌خواستند ظروف چینی را نیز بخرند.

فهرست مطالب کتاب

فصل 1: خانواده‌ای از بازرگانان
فصل 2: مارکو خانه را ترک می‌کند
فصل 3: سفر طولانی به چین
فصل 4: کوبلای خان بزرگ
فصل 5: مارکو برای خان کار می‌کند
فصل 6: جنگجویان خشن مغول
فصل 7: اقامت اجباری
فصل 8: تحویل عروس پرنسس
فصل 9: بازگشت به خانه
فصل 10: سفرنامۀ معروف
فصل 11: آیا داستان‌های مارکوپلو حقیقت دارد؟
جدول زمانی زندگی مارکوپولو
جدول زمانی جهان

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مارکوپولو چه کسی بود؟
نویسنده
مترجمابوالفضل طاهریان ریزی
ناشر چاپیانتشارات طاهریان
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات84
زبانفارسی
شابک978-622-284070-9
موضوع کتابکتاب داستان کودک، کتاب داستان و رمان نوجوان
قیمت نسخه الکترونیک
40000 ت - 4.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب مارکوپولو چه کسی بود؟

mortaza baky-haskuee
۱۴۰۰/۴/۲۶
ترجمه کتاب ضعیف است و ایراد نگارشی زیادی دارد‌
. در ضمن اشتباهات حروف چینی (به اصطلاح تایپی) زیادی دارد که خواننده را خسته و در برخی موارد سر در گم می‌کند
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب مارکوپولو چه کسی بود؟

برای دریافت کتاب مارکوپولو چه کسی بود؟ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.