معرفی و دانلود کتاب جانورنامه

عکس جلد کتاب جانورنامه
قیمت:
14000 تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب جانورنامه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب جانورنامه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب جانورنامه

کتاب جانورنامه نوشته لایوش ناگ، مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه طنز درباره حیوانات است که با قلم و لحنی تندوتیز نوشته شده و شما را به خنده وامی‌دارد. این اثر کلاسیک با جزئیات و زبان متفاوت خود، دنیای جدیدی را خلق می‌کند.

درباره کتاب جانورنامه:

کتاب پیش رو یکی از آثار کلاسیک طنز اروپای مرکزی و شرقی به شمار می‌رود. لایوش ناگ بعد از شکست انقلاب‌های 1918 و 1919 مجارستان، دچار سرخوردگی و تلخ‌کامی بسیاری شد و شروع به نگارش طرح‌ها و متن‌های کوتاهی کرد که در آن‌ها با زبان طنزآمیز خاص و منحصربه‌فردش، درباره پرتره‌های حیوانات، نابهنجاری مناسبات اجتماعی و اعمال و کردار انسان‌هایی با رفتارهایی عجیب سخن می‌گوید.

اغلب این طرح‌ها و متن‌های کوتاه با لحنی در ظاهر علمی و جدی، بر مبنای بازی‌های زبانی، مهمل‌گویی‌های بکر، طنز و طعنه و تمسخر به رشته تحریر درآمده و نظرات و قضاوت‌های آشنا و کوته‌بینانه کتاب‌های زیست‌شناسی را تمسخر می‌کند.

کتاب جانورنامه (Képtelen természetrajz) به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به آثار طنزآمیز و خنده‌دار انتقادی علاقه‌مند هستید، این کتاب برای شماست.

با لایوش ناگ (Lajos Nagy) بیشتر آشنا شویم:

او در روستایی حوالی آپوشتاگ مجارستان در سال 1883 متولد شد؛ مادرش خدمتکار بود و به همین خاطر او تا شش سالگی نزد مادربزرگ و پدربزرگش روزگار گذراند. لایوش در سال 1901 مقطع متوسطه را با نمرات خوبی گذراند و در همان سال به دانشکده حقوق رفت، اما فقر مالی اجازه پایان دادن به تحصیلاتش را نداد و او دانشکده را نیمه‌کاره رها کرد و به کارهایی چون تدریس و کارمندی دفاتر حقوقی پرداخت و بعد بخش‌دار شهرک کوچکی شد.

اولین رمان او در سال 1907 و در روزنامه نپ‌ساوا منتشر شد. لایوش در سال‌های بعد به جمع نویسندگان چپ و کمونیست ملحق شد. این دوران دوره شکفتگی هنری اوست، نوشته‌هایش شکل جدیدی به خود گرفت و متأثر از هنر آوانگارد و به‌خصوص اکسپرسیونیسم آثار کوتاه و بلند بسیاری آفرید.

او برای امرارمعاش در سال 1940 شروع به کتاب‌فروشی کرد. بعد از اتمام جنگ، در سال 1945 به عضویت حزب کمونیست درآمد. ناگ یکی از اولین نویسندگانی بود که موفق به دریافت جایزه ادبی کوشوت، بزرگ‌ترین جایزه ادبی مجارستان شد. با این حال شرایط اجتماعی و سیاسی‌ای که به وجود آمد مطابق میل او نبود و به علت انتقادهای تندش از سوی حکومت به حاشیه رفت و در سال 1954 به دلیل بیماری قلبی از دنیا چشم فروبست.

در بخشی از کتاب جانورنامه می‌خوانیم:

سگ حیوان باوفایی است. اگر صاحبش کتکش بزند، زیر پایش پهن می‌شود و کفشش را می‌لیسد، و اگر صاحبش بمیرد خیلی غصه‌دار می‌شود. سگ‌هایی هستند که بعد از مردن صاحب‌شان لب به غذا نمی‌زنند، پارس نمی‌کنند، درازبه‌دراز می‌خوابند و آن‌ها هم می‌میرند، نه مثل ساعت جیبی که بعد از مردن صاحبش هم بی‌عار و بی‌خیال تیک‌تیک می‌کند، بی‌خود نیست که ساعت جیبی را سگ بی‌وفا نامیده‌اند.

سگ شادی خود را از راه تکان دادن دمش نشان می‌دهد، و اگر دمش را ببُرند سر تکان می‌دهد. سگ از همه‌ی جانوران دیگر باهوش‌تر است، قدرت یادگیری بالایی دارد، مثلاً پس از چند سال تلاش و زحمت اسم خودش را یاد می‌گیرد، و اگر با صدای بلند صدایش کنند با عصبانیت پارس می‌کند که یعنی ولم کنید، دست از سرم بردارید. سگ، گذشته از توانایی‌های ذهنی، از نظر روحی نیز حیوان پُراحساسی است. طبع لطیف بعضی از آن‌ها آدم را بی‌اختیار یاد شاعران غنایی می‌اندازد، زیرا این موجودات پُراحساس با ظرافت شاعرانه‌ی خود به دیدن عروج ماه در آسمان و تابش زلال و زیبای آن ایضاً شروع به پارس کردن می‌کنند.

بیماری مهلک و خطرناک در میان سگ‌ها هاری است، که بسیار هم واگیردار است، به انسان هم سرایت می‌کند، به این ترتیب که یا سگ هار آدم را گاز می‌گیرد، یا آدم هار سگ را.

فهرست مطالب کتاب

درباره نویسنده
مار
فیل
عقاب
میلیونر حیوان
سگ
مورچه
خرس
اسب آبی
لک‌لک
اسب
گربه
مرغ
ببر
کُلیبری
لولهنگ غواص
گرگ
گاو
ماهی
مگس
شیر
خوک
قناری
طوطی
غاز
خرگوش
چکاوک
قورباغه
خارپشت
خفاش
شترمرغ
حشره
شتر
کانگورو
ساس
زرافه
فُک
میمون
پشه
تراموا حیوان
لاک‌پشت
پرستو
یهودی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب جانورنامه
نویسنده
مترجمکمال ظاهری
ناشر چاپینشر چشمه
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات107
زبانفارسی
شابک978-600-229-757-0
موضوع کتابکتاب‌های طنز، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
14000 ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب جانورنامه

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب جانورنامه

برای دریافت کتاب جانورنامه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.