معرفی و دانلود کتاب صوتی فروشگاهی برای همه چیز

عکس جلد کتاب صوتی فروشگاهی برای همه چیز
قیمت:
44000 تومان - 8.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فروشگاهی برای همه چیز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فروشگاهی برای همه چیز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی فروشگاهی برای همه چیز

کتاب صوتی فروشگاهی برای همه چیز اثر برد استون، درباره‌ی یکی از موفق‌ترین شرکت‌های جهان به نام آمازون و مؤسس کوشا و باهوش آن است که نحوه‌ی شکل‌گیری و سختی‌هایی که در این راه کشیده را روایت می‌کند.

کتاب صوتی فروشگاهی برای همه چیز (The everything store) تلاشی برای توصیف کاری است که در شکل‌گیری آمازون اتفاق افتاده و براساس بیش از 300 مصاحبه با مدیران و کارکنان فعلی و سابق آمازون جمع‌آوری شده است. هدف این کتاب روایت ماجرای یکی ازبزرگترین موفقیت‌های کارآفرینی است. روایت این حقیقت که چگونه کودکی باهوش به مدیری فوق‌العاده و همه کاره بدل شد و اینکه چگونه او، خانواده و همکارانش با اعتماد به شبکه‌ای انقلابی به نام اینترنت و با چشم‌انداز فروشگاهی واحد که همه‌چیز را به فروش می‌رساند، ریسک کردند.

هدف برد استون (Brad Stone) از نگارش این اثر، روایت داستان یکی از درخشان‌ترین موفقیت‌های کارآفرینانه بود، او با کمک اعضای خانواده‌ی بیزوس و بهره‌مندی از دسترسی خود به کارکنان فعلی و سابق آمازون توانست این اثر را به نگارش درآورد که برنده‌ی جایزه‌ی بانک سرمایه‌گذاری گلدمن ساکس نیز شد و به عنوان کتاب سال کسب و کار فایننشیال تایمز معرفی شد. همچنین این اثر برگزیده به عنوان بهترین کتاب سال توسط مجله فوربز، روزنامه واشنگتن پست، مجله نیو ریپابلیک، مجله بلومبرگ، مجله اکونومیست، وب‌سایت گیزمودو و یکی از 10 کتاب برتر روزنامه‌نگاری تحقیقاتی توسط Nieman Reports معرفی شده است.

ایده‌ی شکل‌گیری شرکت آمازون در سال 1994 در طبقه‌ی چهارم آسمان‌خراشی در مرکز شهر نیویورک شکل گرفت. تقریباً، 20 سال بعد، این شرکت تولیدی بیش از 93 هزار نفر را استخدام کرد و به یکی از درخشان‌ترین شرکت‌ها در کل جهان تبدیل شد که اغلب مشتریان خود را با انتخاب گسترده‌ی خود، قیمت‌های پایین و خدمات عالی شاد می‌کرد. فروشگاه بزرگ و جهانی آمازون را پیشگام کسب و کار ابری می‌دانند، فروشگاهی که با تحویل پستی کتاب کار خود را شروع کرد. اما موسس دوراندیش این شرکت، جف بیزوس (Jeff Bezos)، تنها به کتاب فروشی قانع نشد. او می‌خواست آمازون را به فروشگاه همه چیز تبدیل کند که‌ انتخاب‌های نامحدود، آسان و وسوسه‌انگیزی را با قیمت‌های بسیار اندک پیشنهاد می‌دهد.

برخی نظرات درباره‌ی کتاب تأثیرگذار فروشگاهی برای همه چیز:

- روایت استون به سرعت و با اطمینان فروش می‌کند. (مجله نیویورک تایمز بوک ریویو، بخش انتخاب سردبیر)
- یک کتاب دل‌نشین و جذاب، یک شرح شگرف از ترقی آمازون، یک هدیه برای کارآفرینان و سازندگان کسب و کار نسل جدید. (وب‌سایت خبری بیزنس اینسایدر)
- شرح استون از ظهور، آستانه‌ی ورشکستگی و تجدید قوای چشمگیر یک شرکت آمریکایی نمادین، واقعاً ارزش خواندن دارد. (متیو ایگلیسیاس، مجله آنلاین Slate)
- آقای استون این داستان را با استادی و حرارت و با گزارش‌دهی بسیار آگاهانه شرح می‌دهد؛ این کتاب یک شرح جذاب از آقای بیزوس سخت‌کوش و سخت‌گیر است. (میچیکو کاکوتانی، منتقد ادبی؛ از روزنامه‌ی نیویورک تایمز)
- کتاب فروشگاه همه چیز، یک مطلب خواندنی تفکرآمیز برای تمام افرادی است که چیزی می‌فروشند یا چیزی به آن‌ها فروخته می‌شود، برای افرادی که می‌خواهند تغییرات اقتصاد دیجیتال جدید را درک کنند. اگر تاکنون با یک کلیک خرید کرده‌اید، این کتاب را باید حتماً بخوانید. (استیون لوی، نویسنده‌ی کتاب هکرها و کتاب در واحد پلکس)
- جف بیزوس یکی از دوراندیش‌ترین، متمرکزترین، و سرسخت‌ترین نوآوران دوران ماست و او نیز همانند استیو جابز به متحول کردن و نوآفرینی صنایع می‌پردازد. برد استون اشتیاق سوزان و زیرکی بیزوس را در این روایت، که به خوبی شرح داده شده است و بسیار جالب است، توصیف می‌کند. (والتر ایزاکسون، نویسنده زندگینامه استیو جابز)

جملات برگزیده‌ی کتاب تأثیرگذار فروشگاهی برای همه چیز:

- جرأت داشته باش؛ سازش نکن و متعهد باش.
- به میل جماعت صحبت کردن اصلاً خوب نیست.
- ساختن آینده از پیش‌بینی کردن آن آسان‌تر است.
- چیزهای جدید زیادی هستند که اتفاق خواهند افتاد.
- هنوز چیزهای زیادی وجود دارند که باید اختراع شوند.
- مردم هنوز روحشان هم خبر ندارد که اینترنت چقدر تأثیرگذار خواهد بود و این تازه روز اول در چنین راه بزرگی است.

در بخشی از کتاب صوتی فروشگاهی برای همه چیز می‌شنویم:

در اوایل سال 1997، جف بِیزوس با هواپیما به شهر بوستون سفر کرد تا در مدرسه کسب‌وکار هاروارد سخنرانی کند. او برای افراد کلاسی صحبت کرد که یک دوره‌ی آموزشی به نام «مدیریت فضای بازار» را می‌گذراندند و پس از پایان کلاس، این دانشجویان فارغ‌التحصیل با فرض بر اینکه بِیزوس در آن‌جا حضور نداشت شروع به موشکافی آینده خرده فروشی اینترنتی آمازون کردند. در پایان ساعت، آن‌ها به یک اتفاق نظر رسیدند: بعید به نظر می‌رسید که آمازون در موجی از خرده‌فروشی‌های به ثبات رسیده که در حال اینترنتی شدن بودند دوام بیاورد. یکی از دانشجویان بی‌رودربایستی به بِیزوس گفت: «شما به نظر انسان واقعاً خوبی می‌آیید، بنابراین این حرفم باعث سو تعبیرتان نشود، ولی شما واقعاً باید کسب‌وکارتان را به بارنز اَند نوبل بفروشید و همین حالا از این کار خارج شوید.»

برایان بِرتویسل، یکی از دانشجویان این کلاس، به یاد می‌آورد که بِیزوس متواضع و ملاحظه‌کار بود. بنیان‌گذار آمازون به دانشجویان گفت: «ممکن است حق با شما باشد، اما من فکر می‌کنم که شما ممکن است در حال دست کم گرفتن میزانی باشید که احتمال دارد یک کسب‌وکار فیزیکی جاافتاده یا هر شرکتی که ممکن است در انجام کارهایش به روش مشخصی عادت کرده است، چابک بودن و تمرکز بر روشی جدید را دشوار بداند. گمان می‌کنم که باید منتظر ماند و دید چه می‌شود.»

پس از پایان کلاس، فقط دانشجویان کمی رفتند تا با بِیزوس صحبت کنند، بسیار کمتر از جمعیتی که با اکثر سخنرانان دیگر ملاقات کردند. یکی از این دانشجویان جیسون کیلار بود (کسی که نُه سالِ بعد را به پیمودن نردبانِ ترقی در آمازون گذراند، پیش از اینکه در سایت ویدیویی هولو به عنوان مدیر ارشد مشغول به کار شود.) زمانی که نوبت به بِرتویسل رسید تا با بِیزوس صحبت کند، بِیزوس باید آن جا را ترک می‌کرد تا به فرودگاه برسد، بنابراین استاد کلاس به بِرتویسل پیشنهاد کرد تا بِیزوس را به فرودگاه برساند. بِیزوس با قبول این پیشنهاد گفت: «چه خوب. می‌توانم در کرایه تاکسی صرفه‌جویی کنم.

در طول پانزده دقیقه رانندگی، بِیزوس فکر می‌کرد که بِرتویسل علاقه دارد تا شغلی به دست آورد بنابراین شروع به مصاحبه با او کرد. بِیزوس از او پرسید: «چرا می‌خواهی در آمازون کار کنی؟»

بِرتویسل آماده‌ی مصاحبه نبود اما به هر صورت پاسخ داد. او گفت: «من محقق تاریخ هستم. اگر بتوانم در همین مراحل اولیه به شرکتی مانند شرکت شما ملحق شوم، احساس خواهم کرد که در رویدادی تاریخ‌ساز شرکت کرده‌ام.»
بِیزوس تقریباً با فریاد گفت: «این دقیقاً همان شیوه‌ی تفکر ما در آمازون است! فقط بنشین و تماشا کن. شرکت‌های زیادی در این حوزه تکثیر خواهند شد و اکثرشان شکست خواهند خورد. فقط برندهای ماندگار معدودی دوام خواهند آورد که ما یکی از این برندها خواهیم بود.»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
32 دقیقه
مقدمه
34 دقیقه
بخش اول: ایمان - فصل اول: خانه‌ی ارقام
83 دقیقه
فصل دوم: کتاب بیزوس
91 دقیقه
فصل سوم: رویاهای جنون‌آمیز
86 دقیقه
فصل چهارم: میلی‌راوی
55 دقیقه
بخش دوم: تاثیرات کتابخانه - فصل پنجم: پسر موشکی
72 دقیقه
فصل ششم: نظریه‌ی هرج و مرج
70 دقیقه
فصل هفتم: شرکت فناوری نه خرده‌فروش
80 دقیقه
فصل هشتم: فیونا
73 دقیقه
بخش سوم: مبلغ یا مزدور - فصل نهم: خیزش
72 دقیقه
فصل دهم: باورهای متحورانه
57 دقیقه
فصل یازدهم: پادشاهی علامت سوال

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی فروشگاهی برای همه چیز
نویسنده
مترجمآنا بهارلو
گویندهمیلاد فتوحی
ناشر چاپیانتشارات کتاب کوچه
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۱۳ ساعت و ۲۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی اقتصاد و مدیریت، کتاب صوتی روانشناسی و موفقیت
قیمت نسخه صوتی
44000 ت - 8.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی فروشگاهی برای همه چیز

رضا تقوی
۱۴۰۱/۱۱/۴
از گوش دادن به این کتاب بسیار. لذت بردم. نگارش این کتاب توسط برد. استون بسیار پیوسته و همراه با جزییاتی بود که واقعا به درک لحظات زندگی جف بزوس کمک میکرد. ترجمه کتاب بسیار. دقیق و نسخه صوتی تهیه شده بی نقص و باصدایی دلنشین گوینده همراه شده. گوش دادن به این کتاب عالی رو به کارآفرینان توصیه میکنم.
behzad astreki
۱۳۹۸/۵/۱۹
آمازون رو جف بزوس بنیان گذاری کرد و این داستان به صورت کامل به زوایای کلی اشاره داره و میتونه برای فروش اینترنتی و مدیریت کسب و کار الگوی خیلی از کار آفرینان باشه.. من که دوس داشتم خوشم اومد
محمود تیموری
۱۳۹۸/۸/۲۹
واقعا کتاب فوق العاده‌ای بود که هر فرد دوست دار کار آفرینی رو با تفکر جف بزوس و مدل رشد آمازون اشنا میکنه
amin alizadeh
۱۴۰۰/۹/۲۲
به تمامی ابعاد آمازون و چالش‌هایی که از سر گذروند تا به جایگاه امروزش رسید اشاره میکنه و واقعا الهام بخش و فوق العادس
حمید افضل
۱۳۹۸/۹/۱
برای شخصی که میخواد کسب و کاری رو شروع کنه یه کلاس آموزشی مفید هست
Ramin sahneh
۱۴۰۰/۲/۷
این کتاب فوق العادست
بطور کلی درمورد شیوه کار جف بزوس و امازون توضیح میده
shahab bakhtiari
۱۴۰۰/۳/۱
خیلی طولانیه
مطالبی هم که توش هست اکثرا بدرد نمیخوره
مشاهده همه نظرات 7

راهنمای مطالعه کتاب صوتی فروشگاهی برای همه چیز

برای دریافت کتاب صوتی فروشگاهی برای همه چیز و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.