معرفی و دانلود کتاب استوارتر از کوه: زندگینامه شهید عبدالحمید انشایی

عکس جلد کتاب استوارتر از کوه: زندگینامه شهید عبدالحمید انشایی
قیمت:
۵۰۰۰ تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب استوارتر از کوه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب استوارتر از کوه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب استوارتر از کوه: زندگینامه شهید عبدالحمید انشایی

داوود الیاسی در کتاب استوارتر از کوه، به روایت زندگی شهید عبدالحمید انشایی می‌پردازد و از رشادت‌ها و فداکاری‌های این رزمنده‌ی شجاع در دوران هشت ساله‌ی دفاع مقدس سخن می‌گوید.

درباره‌ی کتاب استوارتر از کوه:

نویسنده در این کتاب به زندگی ستوان دوم وظیفه شهید عبدالحمید انشایی می‌پردازد. این شهید بزرگوار در تابستان 1336 در خانواده‌ای روحانی در شهرستان فسای استان فارس متولد شد. وی تحصیلات خود را تا مقطع دیپلم در زادگاه خود سپری نمود؛ سپس برای ادامه و تکمیل تحصیلات خود در رشته آمار و اقتصاد راهی دانشگاه اصفهان شد.

پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در ایران به طور رسمی به عضویت دانشجویان پیرو خط امام درآمد. با آغاز جنگ تحمیلی، عبدالحمید جوان که جامه سربازی بر تن نموده و در مرکز پیاده شیراز در حال طی خدمت سربازی بود، پس از سقوط خرمشهر به همراه واحد خدمتی برای دفاع از بندر ماهشهر عازم خوزستان و پس از سه ماه برای مقابله با نیروهای ضدانقلاب به شهرستان سقز در استان کردستان منتقل شد.

شهید بزرگوار پس از شش ماه به جبهه گیلان غرب عزیمت و در آذرماه سال شصت در عملیات شیاکوه در ارتفاعات اطراف گیلان غرب شرکت کرد. در هنگام دیده‌بانی از این ارتفاعات بود که در دی ماه سال 1360 به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

کتاب استوارتر از کوه برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به مطالعه زندگی‌نامه و خاطرات شهدای جنگ علاقه‌مند هستید، این کتاب برای شماست.

در بخشی از کتاب استوارتر از کوه می‌خوانیم:

آتش جنگ، خوزستان را فراگرفته بود و سقوط خرمشهر نیز اعلام شده، دشمن به سرعت پیش می‌رفت، سردار قادسیه هنوز ایران و ایرانی را نشناخته بود.

جبهه‌ها به نیروی تازه‌نفس نیاز داشت، در تمام خطوط کمبود نیروی آموزش دیده احساس می‌شد. از این رو به اتفاق واحد مربوطه‌اش از شیراز به خوزستان (شهرهای ماهشهر و شادگان) جهت جنگ علیه کفّار بعثی و دفاع از میهن عزیز خود، عزیمت نمود. مدت سه ماه را در خوزستان بود. شرایط بسیار سخت بود، اما جنگ در راه خدا شکست ندارد، پیروزی واقعی از آن ارتش اسلام است. جنگ در جبهه‌های جنوب رو در رو بود، دشمن مشخص بود، به راحتی شناخته می‌شد. پس از مدتی به کردستان (سقز) اعزام و جهت انجام مأموریت و مبارزه با گروهک‌های مختلف (منافقین) و افراد ضدانقلاب که در کردستان بودند وارد میدان جنگ و مبارزه شد، اما اینجا جنگ متفاوت بود. تفاوت در این بود که دشمن مشخص نبود، دشمن شناسی نیاز بود، بصیرت می‌خواست.

جنایات ضد انقلاب در شهرها دل هر انسانی را به درد می‌آورد. شنیده بود که ستونی از هم‌رزمانش به فرماندهی سرهنگ شریف اشراف را یک جا به شهادت رسانده‌اند. به هر حال مبارزه نیاز به ایثار و تحمل مصائب دارد. در هر صورت مسئولیت‌های محوّله را توانست به نحو احسن انجام دهد.

پس از شش ماه از سقز به زادگاهش بازگشت. بعد از مدتی مجدداً به همراه یگان (گردان191رزمی) به جبهه گیلان غرب حرکت نمود.

فهرست مطالب کتاب

سخن ناشر
استوارتر از کوه
سرآغاز راه
کسب علم
آغاز مبارزه
جهاد فی سبیل الله
شهید ستوان یکم وظیفه عبدالحمید انشایی
آخرین انتظار
پیام امام امت
نشان مؤمنان
وصیت‌نامه شهید عبدالحمید انشایی
افق پیش رو

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب استوارتر از کوه: زندگینامه شهید عبدالحمید انشایی
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات آتشبار
سال انتشار۱۳۹۴
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۴۹
زبانفارسی
شابک978-600-6030-73-9
موضوع کتابکتاب‌های انقلاب و دفاع مقدس
قیمت نسخه الکترونیک
۵۰۰۰ ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب استوارتر از کوه

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب استوارتر از کوه

برای دریافت کتاب استوارتر از کوه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.