معرفی و دانلود PDF کتاب کتابخانه‌ی مهد کودک

عکس جلد کتاب کتابخانه‌ی مهد کودک
قیمت:
13000 تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب کتابخانه‌ی مهد کودک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب کتابخانه‌ی مهد کودک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب کتابخانه‌ی مهد کودک

کتاب کتابخانه‌ی مهد کودک نوشته‌ی فاطمه بختیاری، به عنوان راهنمایی جهت راه‌اندازی و توسعه‌ی کتابخانه برای کودکان پیش دبستانی کاربرد دارد.

برای آنکه آموختن و مطالعه، سرلوحه‌ی کار یک فرد قرار گیرد بایستی وی علاقمند به کتاب و مطالعه باشد. برای ایجاد علاقه روش‌های مختلفی وجود دارد. کارشناسان معتقدند که ایجاد علاقه در کودکان بسیار ساده‌تر و در عین حال پایدارتر از بزرگسالان است.

این کتاب در سه بخش تدوین شده است: کودک پیش از دبستان، کتابخانه مهد کودک، و ویژگی‌های کتابخانه مهدکودک. در بخش سوم به تفصیل ویژگی‌های کتابخانه‌ی مهد کودک از نظر مسائل زیر پرداخته می‌شود:

زیبایی و جذابیت، ایمنی و راحتی، موقعیت جغرافیایی، ساختمان کتابخانه، وسایل و تجهیزات، منابع کتابخانه مهد کودک، اصول راهبردی انتخاب کتاب کودک، منابع دیداری شنیداری، اسباب‌بازی، نوار قصه، خدمات کتابخانه، سازماندهی منابع، آماده‌سازی منابع کتابخانه، انواع برچسب، آماده‌سازی منابع دیداری شنیداری، مدیریت و غیره.

در بخشی از کتاب کتابخانه‌ی مهد کودک می‌خوانیم:

کتابدار کودک باید بستری مناسب جهت پذیرایی از کودکان آماده کند. وی با فراهم آوردن این بستر، کودکان را وارد دنیای وسیع کلمات خواهد نمود. این امر زمانی موفق خواهد بود که کودک از بودن در کتابخانه لذت ببرد. با توجه به مطالعات اساسی بر روی خواندن، لذت بردن کودک از حضور در کتابخانه قدم اساسی برای دعوت کودک به سوی مطالعه می‌باشد
(کرش 1، 2002). بنابراین کتابدار باید اوقات خوشی را در کتابخانه برای کودک فراهم سازد؛ به گونه‌ای که کودک پس از خروج از کتابخانه یا مهد کودک در انتظار مراجعه مجدد به آن باشد.

اگر این امر اتفاق بیفتد نشانگر قدمی رو به جلو در آموزش کودک خواهد بود. برای رسیدن به این هدف، کتابدار باید برای کودک وقت صرف کند. ابتدا خود وی بایستی از حضور در کنار کودک لذت برد تا انتظار لذت بردن کودک را نیز داشته باشد. وی برای مفرح کردن اوقات کودک می‌تواند فعالیت‌هایی را ترتیب دهد که در بخش خدمات به آن اشاره شد. او همچنین باید کتاب‌ها و دیگر منابع را در معرض دید کودکان قرار دهد، زیبایی مطالعه را به آن‌ها نشان داده و لذت مطالعه را به آن‌ها بچشاند. همین که کودک این زیبایی و لذت را حس کرد، هرگز رهایش نخواهد کرد. کتابدار باید به کودک بقبولاند که علاقه‌مند به کتاب کودک می‌باشد.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
بخش اول: کودک پیش از دبستان
بخش دوم: کتابخانه مهدکودک
بخش سوم: ویژگی‌های کتابخانه مهدکودک

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب کتابخانه‌ی مهد کودک
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات کتابدار
سال انتشار۱۳۹۱
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات103
زبانفارسی
شابک978-600-241-043-6
موضوع کتابکتابداری
قیمت نسخه الکترونیک
13000 ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب کتابخانه‌ی مهد کودک

محسن ربانی
۱۳۹۹/۱/۳
ذهن کودکان همانند زمین بایری است که اطلاعات را از طریق سمعی، بصری یا شنیداری و دیدنی چه به صورت تصویر و چه به صورت صدا دریافت می‌کند. لذا این کتاب می‌تواند منبع خوبی جهت مطالعه مربیان مهدکودک‌ها و ایجاد یک کتابخانه مهدکودک باشد. ربانی، کارشناس کتابداری
حمید محسنی
۱۳۹۷/۶/۳۰
کتابی کاربردی برای کار با کودک و کتاب و کتابخانه کودک و نقش کتاب و اسباب بازی در پرورش و آموزش کودک. نحوه آماده سازی کتابخانه کودکان با تصویرهای رنگی و گویا از جمله مزایای آن است.
مطالعه آن برای مربیان کودک و مهد کودکها و نیز والدین بسیار توصیه می‌شود
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه کتاب کتابخانه‌ی مهد کودک

برای دریافت کتاب کتابخانه‌ی مهد کودک و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.