معرفی و دانلود کتاب بینوایان

عکس جلد کتاب بینوایان
قیمت:
۶۰۰۰۰ تومان - 10.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب بینوایان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب بینوایان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب بینوایان

کتاب بینوایان، اثر بی‌نظیر ویکتور هوگو، از رمان‌هایی است که هر بار خواندنش حرف‌هایی تازه برای گفتن دارد و هر بار نیز احساسات مخاطبش را بر می‌انگیزد. ویکتور هوگو مهم‌ترین مقطع تاریخ فرانسه را در رمانی با شخصیت‌های زنده به تصویر کشیده است. نگاه‌ها و نفس‌های ژان وارژان و رنجیدگی و شوریدگی کوزت را می‌شود در سطرسطر کتاب حس کرد.

از این اثر بی‌نظیر فیلم‌ها و تئاترهای اقتباسی زیادی ساخته شده‌ است. ویکتور هوگو در بینوایان (Les Miserables) به تشریح بی‌ عدالتی‌های اجتماعی و فقر و فلاکت مردم فرانسه می‌پردازد، همان عوامل و محرک‌های اجتماعی که منجر به سقوط ناپلئون سوم شد. انحصار توزیع قدرت و ثروت در دست خانواده فاسد سلطنتی که از مشکلات جامعه فرانسه کاملا بی‌اطلاع بودند، بی‌نوایان تصویر راستین سیمای مردم فرانسه در قرن نوزدهم است. چهره چند قهرمان در بی‌نوایان برجسته‌تر ترسیم شده‌ است.

ویکتور هوگو (Victor Hugo) شاعر و داستان‌نویس در سال 1802 میلادی به دنیا آمد. معروف‌ترین رمان‌های او گوژپشت نتردام و بینوایان هستند. کتاب‌های او بازگوکنندۀ تاریخ فرانسه در زمان امپراتوری ناپلئون و پس از آن است. او علاوه بر نویسندگی، سال‌ها در مشاغل سیاسی و مجلس حضور داشت.

هوگو به دلیل داشتن عقاید آزادی‌خواهانه و حمایت از محرومان جامعه، همواره مورد خشم سران حکومتی بود و با وجود سانسور، تهدید و تبعید هرگز از آرمان‌های خود دست نکشید. او به همین دلیل سال‌های بسیاری را در تبعید گذراند. کتاب بینوایان و بسیاری آثار دیگر را در همین دوران نوشت؛ او دربارۀ بینوایان گفته ‌است: «من این کتاب را برای همۀ آزادی‌خواهان جهان نوشته‌ام.» ویکتور هوگو در سال 1885 در پاریس درگذشت.

در بخشی از کتاب بینوایان می‌خوانیم:

در ساعات پایانی روز دوم فرار، پس از سی‌وشش ساعت گرسنگی و بی‌خوابی دوباره دستگیر شد و دادگاه او را به سه سال زندان محکوم کرد که هشت سال به درازا کشید، چون ژان والژان بار دیگر در ششمین سال فرار کرد. ولی نگهبان‌ها موقع حضور و غیاب از فرارش باخبر شدند و مردم هم او را زیر تیرکِ یک کشتی در ساحل دیدند. او در برابر نگهبان‌های زندان مقاومت کرد و طبق قانون، به جرم فرار و مقاومت به پنج سال زندان دیگر محکوم شد. ده سال در زندان بود که برای سومین‌بار اقدام به فرار کرد و این‌بار هم دستگیر و به سه سال زندان دیگر محکوم شد. بالاخره پس از نوزده سال در اکتبر سال 1815 از زندان آزاد شد. نوزده سال زندان برای شکستن پنجرۀ نانوایی و دزدیدن یک قرص نان!

ژان والژان گریان و لرزان وارد زندان شد و عبوس و سنگدل از آن بیرون آمد. چه بر سر این شخص آمده بود؟

اینک او کینۀ جامعه را به دل گرفته بود چون جامعه را مسئول سرنوشت شوم خود می‌دانست. ژان والژان هرچند بی‌سواد بود اما فرد نادانی نبود. در اوج فلاکت و بدبختی، درک و فهمش بالا رفته بود. زیر ضربه‌ها و شکنجه‌های زندان، زیر زنجیرها، در خستگی و بی‌توانی، زیر آفتاب سوزان زندان، روی تخت سفت و زمخت، زندانیِ محکوم به اعمال شاقه، در همه‌حال او در خود فرو رفته بود و می‌اندیشید.

او در درون خودش دادگاهی تشکیل داد و خودش را قضاوت کرد. فهمید بی‌گناهی نیست که ناعادلانه مجازات شده باشد و مرتکب عمل ناپسند و قابل سرزنشی شده است. شاید اگر از نانوا درخواست می‌کرد قرصی نان به او بدهد، نانوا می‌پذیرفت. در هر حال بهتر بود که صبر می‌کرد. اما آیا می‌توان در برابر گرسنگی صبور بود؟

بعد از خودش پرسید آیا فقط خودش در این ماجرا مقصر بوده؟ مگر او کار پرمشقت انجام نمی‌داد و از کار برکنار نشد؟ مگر زحمت نمی‌کشید اما دیگر چیزی برای خوردن نداشت؟ اگر اشتباهش مجازاتی چنین شدید و بی‌رحمانه نداشت، چه می‌شد؟ آیا رفتار قدرتمندان نسبت به افراد ضعیف موثر نبود؟ آیا جامعه مقصر نیست؟ آیا جرم او مستحق نوزده سال زندان بود؟

ژان والژان این‌ها را از خودش می‌پرسید و بعد جواب می‌داد. او قضاوت می‌کرد و جامعه را محکوم می‌دید.

فهرست مطالب کتاب

دربارۀ نویسنده
بخش اول: فانتین
بخش دوم: کوزت
بخش سوم: ماریوس
بخش چهارم: آواز خیابان پلومه و حماسۀ خیابان سن دنی
بخش پنجم: ژان والژان

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب بینوایان
نویسنده
مترجمصدف محسنی
ناشر چاپیبنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۷۶
زبانفارسی
شابک978-600-253-258-9
موضوع کتابکتاب داستان و رمان نوجوان، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۶۰۰۰۰ ت - 10.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب بینوایان

عطیه بیات
۱۳۹۹/۸/۳۰
من قبلا از سر کنجکاوی انیمیشن بینوایان رو دیده بودم... ولی از همون قسمتای اول دیگه نتونستم ولش کنم و بسیار مشتاق شدم برای ادامه دادن این داستان فوق العاده👌👌👌👌👌
موقع تماشای انمیشین‌ش هم نتونستم به زمان دیگه‌ای موکولش کنم و تا فرصت دیگه برای دیدن ادامهٔ این داستان صبر کنم... تموم قسمت هاشو از و
گوگل دیدم تا وقتی که تموم نشد نتونستم کنارش بذارم😍
البته توی اون انیمیشن خیلی از قسمت هاشو برش زده بودن و مانند کتابش کامل نبود... 😞
انمیشنش هم عالی بود ولی به اندازهً کتابش عالی نبود😍😍😍😍😍
بی نظیره این کتاب..... 😍
ویکتور هوگو واقعا داستان هاش عالیه😍
Hedyeh Lotfi
۱۳۹۹/۲/۳۰
بینوایان یکی از زیباترین کتاب‌هایی هستش که تا به حال خوندم و مطمئنن همیشه یادم میمونه.... و دیالوگی که منو بیشتر از همه جذب کرد تو این کتاب این این بود. (به خاطر قرصی نان به زندان رفتم و آن جا هر روز به من نان مجانی می‌دادند)
فروزان لطفی
۱۳۹۷/۸/۲۰
این کتاب فوق العاده س، توصیف‌هایی که درباره‌ی مکان‌ها و شخصیت‌ها بکار رفته خیلی زیبا و قابل تصوره، حتما پیشنهاد میکنم بخونیدش.
کاربر O
۱۳۹۸/۲/۲۹
سلام دوست عزیز یه سوال داشتم آقای ژان سال 1802 به دنیا اومدند و بعد 19سال زندان 1815 از زندان آزاد شدند!!! این تاریخ همخوانی نمیکنه یعنی میشه جوان 13ساله و زمان زندانی!! ! لطفا این رو اصلاح کنید 🙏
zahra samsami
۱۳۹۷/۱۱/۱۴
خود کتاب رو قبلا از کتابخونه گرفته بودم ولی به خاطر نوع چاپش حتی دلم نخواست یه صفحشم بخونم، ولی اینجا خیلی خوب بود و خوشم اومد، ممنون
سید امیر هاشم زاده
۱۳۹۹/۱/۱۳
داستان به این زیبایی نخواندم تمام لحظاتشو کاملا تصور میکنی، بارها و بارها هم میشه خود با ترجمه عالی
Pariya sabet
۱۳۹۸/۵/۹
همونطور که اکثر افراد اشراف دارن به فوق العاده بودن این اثر، از نظر من هم بشدت زیبا و جذاب بود
Ehsan Tahmasebi
۱۳۹۷/۱۱/۲۲
عالی حرف نداره
فرشته احمدی
۱۳۹۷/۸/۲۹
سلام دوستان، من یک روزه این کتاب خوندم، تصاویر و اتفاقات داستان خیلی هیجان انگیز و با توصیفات واقعیه،
واقعا شاهکاره حتما بخونید،
Ali Abbasi
۱۴۰۰/۵/۲
واقعا عالی
کتابی هنری قدیمی اما پر معنا و مفهوم
بینوایان یکی از بهترین آثار‌های جهان از ویکتور هوگو نویسنده پرقدرت
امیر یعقوبی
۱۳۹۹/۱/۳۱
به نظر من به هر آدم عاقلی واجبه این کتاب رو بخونه... پر از درس‌های زندگی
علی گراوندی
۱۳۹۷/۱۲/۱۴
سلام
بسیار زیبا، جذاب و جالب
تمام کتاب را در کنترل از ۱۸ ساعت خواندم
پرواز گندمی
۱۳۹۹/۱۰/۲۲
سلام لطفا نسخه‌ی صوتی این رمان زیبا رو برای علاقه مندان تهیه کنید. سپاس گزارم
tierra vlvr
۱۳۹۹/۷/۱۱
خیلی رو طرز تفکرم تاثیر گذاشت. واقعا تحت تاثیر قرار میداد آدمو، عالی بود:)
میدیا محترمی
۱۳۹۷/۱۲/۲۵
این کتاب تمام کتاب‌های اقای ویکتور هگو فوق العاده زیبا و اندیشمندانه است
مشاهده همه نظرات ۴۲

راهنمای مطالعه کتاب بینوایان

برای دریافت کتاب بینوایان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.