معرفی و دانلود کتاب اسرائیل: فرزندی ناخوانده

عکس جلد کتاب اسرائیل: فرزندی ناخوانده
قیمت:
9000 تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب اسرائیل: فرزندی ناخوانده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب اسرائیل: فرزندی ناخوانده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب اسرائیل: فرزندی ناخوانده

بابک مصطفوی در کتاب اسرائیل: فرزندی ناخوانده، در قالب یک روایت تاریخی گیرا و جذاب، روند تأسیس دولت اسرائیل را شرح داده است. یکی از جنبه‌های جالب این کتاب، توجهی است که مولف به نقش اتحاد جماهیر شوروی و شخص استالین در تولد کشور اسرائیل نشان داده است. او همچنین، با نگاهی واقع‌بینانه مسئله‌ی یهودستیزی را زیر ذره‌بین برده و واقعیت‌هایی از نظر دورمانده در این زمینه را با شما در میان گذاشته است.

درباره‌ی کتاب اسرائیل:

یهودیان در ادوار تاریخ بارها مورد هجوم و آزار و اذیت و یا تبعید قرار گرفته‌اند که بسیاری از آن به نام یهودستیزی یا آنتی‌سمیتیسم و یا دشمنی و تبعیض علیه یهودیان - به عنوان یک گروه دینی یا نژادی - یاد می‌کنند. یهودستیزی متأثر از شرایط تاریخی، فرهنگی و مذهبی است اما بسیاری از یهودیان پدیده آنتی‌سمیتیسم یا یهودستیزی را پدیده‌ای بی‌دلیل و ناشی از نوعی بیماری می‌دانند.

از ابتدای تاریخ بشریت کشمکش‌های فرهنگی و ارضی میان قبایل و کشورهای مختلف وجود داشته و دارد. در این میان جنگ‌ها و نابودی یک فرهنگ و یا یک تمدن در دوران اولیه تمدن بشری را نمی‌توان به پدیده خاصی مانند ستیز با قوم یا قومیت خاص تعبیر کرد. شما در هر منطقه از جهان را بنگرید، این قبیل جنگ‌ها اجتناب‌ناپذیر بوده و جنگ‌های سرزمین و منابع و فرهنگ رونق فراوانی داشته است.

به طور مثال شورش‌ها و یا نبرد سایر کشورها با ایران و یا آتش زدن تخت جمشید توسط اسکندر مقدونی را نمی‌توان به عنوان زرتشت‌ستیزی یا پارسی‌ستیزی قلمداد کرد. حتی تسخیر منطقه فلسطین توسط بابلیان و آزار و اذیت یهودیان توسط آن‌ها و یا تسلط یونانیان بر منطقه فلسطین و پیامد آن کشتار و اذیت یهودیان ساکن در منطقه فلسطین را نمی‌توان جزئی از پدیده یهودستیزی دانست، زیرا جنگ‌های عقیدتی و کشورگشایی و به دنبال آن قتل‌عام ساکنین مناطق متصرفه از فرهنگ رایج آن دوران بود و پدیده‌ای عجیب و شگرف محسوب نمی‌شود.

بسیاری از تاریخ‌نگاران و تحلیلگران یهودی، سابقه یهودستیزی را به دوران قبل از ظهور مسیحیت نسبت داده اما معتقدند پس از آنکه در قرن چهارم مسیحیت تبدیل به دین رسمی امپراطوری روم شد، دیدگاه‌های یهودستیزانه به طور چشمگیری گسترش یافته و شکلی تازه به خود می‌گیرد. یکی از عمده دلایل تقابل پیروان این دو عقیده با یکدیگر را می‌توان در ظهور مسیحیت در مرکز و در بطن یهودیت جست. پیروان مذهب یهود به پیامبری عیسی باور نداشته و او را یک یهودی بدعت‌گذار در دین خود می‌پنداشتند و از سویی دیگر مسیحیان، یهودیان را به قتل پیامبر خود یعنی عیسی مسیح متهم می‌کردند، به گونه‌ای که این دو عقیده بعد از گذشت قرن‌ها همچنان در بین هر دو گروه به چشم می‌خورد و اختلاف‌ها همچنان پابرجاست.

کتاب اسرائیل (Israel) برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به تاریخ جهان و به‌ویژه تاریخ یهود علاقه‌مند هستید، این کتاب برای شماست.

در بخشی از کتاب اسرائیل می‌خوانیم:

به باور یهودیان، حضرت مسیح نه از طرف خدا بلکه با تغییر در دین یهود، دین جدیدی را بنیان نهاده و عیسی مسیح، یهودی و یهودزاده‌ای است که خود را ماشیح یا منجی آخرالزمان یهود جا زده (بنابر عقیدۀ پاره‌ای از آن‌ها) و با تغییر دین، بدعتی نو در دین یهود گذارده است و گام در مسیر ظلالت و گمراهی نهاده. از سویی دیگر مسیحیان معتقدند که یهودیان، پیامبر و پسر خداوند را در اثر ظلم و گمراهی به صلیب کشیده و آن را به قتل رسانده‌اند. حتی در زمان حیات عیسی، عیسی یهودیان پیرو فرقه فریسی را پول‌پرستانی می‌نامد که جز به ریاکاری و تکبر به چیزی نمی‌اندیشند.

در انجیل متی، باب 23، از آیۀ 1 تا 23 چنین نوشته شده:

«آنگاه عیسی آن جماعت و شاگردان خود را خطاب کرده، گفت: «کاتبان و فریسیان بر کرسی موسی نشسته‌اند - پس آنچه به شما گویند، نگاه دارید و به‌جا آورید، لیکن مثل اعمال ایشان مکنید زیرا می‌گویند و نمی‌کنند - زیرا بارهای گران و دشوار را می‌بندند و بر دوش مردم می‌نهند و خود نمی‌خواهند آن‌ها را به یک انگشت حرکت دهند - و همه کارهای خود را می‌کنند تا مردم، ایشان را ببینند - حمایل‌های خود را عریض و دامن‌های قبای خود را پهن می‌سازند، و بالا نشستن در ضیافت‌ها و کرسی‌های صدر در کنایس را دوست می‌دارند، و تعظیم در کوچه‌ها را و اینکه مردم ایشان را آقا آقا بخوانند - لیکن شما آقا خوانده مشوید، زیرا استاد شما یکی است یعنی مسیح و جمیع شما برادرانید. و هیچ‌کس را بر زمین، پدر خود مخوانید زیرا پدر شما یکی است که در آسمان است. و پیشوا خوانده مشوید، زیرا پیشوای شما یکی است یعنی مسیح- وای بر شما ‌ای کاتبان و فریسیان ریاکار که در ملکوت آسمان را به روی مردم می‌بندید، زیرا خود داخل آن نمی‌شوید و داخل‌شوندگان را از دخول مانع می‌شوید - وای بر شما ‌ای کاتبان و فریسیان ریاکار، زیرا خانه‌های بیوه‌زنان را می‌بلعید و از روی ریا نماز را طویل می‌کنید؛ از آن رو عذاب شدیدتر خواهید یافت- وای برشما ‌ای کاتبان و فریسیان ریاکار، زیرا که بر و بحر را می‌گردید تا مریدی پیدا کنید و چون پیدا شد او را دو مرتبه پست‌تر از خود، پسر جهنم می‌سازید! وای بر شما‌ ای راهنمایان کور که می‌گویید «هر‌ که به هیکل قسم خورد، باکی نیست لیکن هر‌ که به طلای هیکل قسم خورد باید وفا کند».

فهرست مطالب کتاب

یهودستیزی
ظهور حضرت مسیح
شیوه‌های دستگاه تفتیش افکار
پیشرفت دستگاه تفتیش افکار: 1480 – 1516
خروج بنی‌اسرائیل
رنسانس – یهودستیزی مرحلۀ دوم
ظهور جنگ جهانی اول و دلایل کشتار یهودیان در جنگ دوم جهانی
مارکسیست
فروپاشی امپراتوری عثمانی و نقش یهودیان در بروز آن
هولوکاست
شروع جنگ سرد
نگاهی به اوضاع یهودیان در برخی از کشورها
پیوست
منابع و مأخذ

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب اسرائیل: فرزندی ناخوانده
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات امید سخن
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات373
زبانفارسی
شابک978-622-7224-15-3
موضوع کتابکتاب‌های تاریخ جهان، کتاب‌های علوم سیاسی
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب اسرائیل: فرزندی ناخوانده

محمدعلی احمدپور
۱۴۰۱/۲/۲۱
چند تا کتاب درباره اسرائیل خوندم البته همشون درباره موضوعاتی دیگه بودن واز اسرائیل و تشکیلش به این کاملی نپرداخته بودن ولی با اینکه مورخ همیشه نظر و سمت خودش رو توی نوشته هاش میاره...
این کتاب از تعصب بیجا وخشک دور هست و بیطرفانه وتا اونجائی که من میدونم و مطالعه کردم خیلی دقیق نوشته شده...
اگرخاورمیانه و ماجراهاش برای کسی جالبه، توصیه میکنم حتما این کتاب رو مطالعه کنه....
Sara Falahati
۱۴۰۱/۱۰/۴
مطالعه‌ی این کتاب اطلاعات سیاسی و تاریخی خوبی بدست میده. از منشا مسیحیت، تفکر یهودیت و چگونگی تشکیل دولت اسرائیل با کمک کشورهای انگلیس، آمریکا و روسیه. با خوندن این کتاب، دست ابرقدرت‌هایی که از قدیم تا کنون بر حوادث و تصمیم‌های سیاسی دنیا تاثیر گذار بودن هم رو میشه و تا حد زیادی با تفکر هیتلر علیه یهودی‌ها هم آشنا میشید.
محمد مهدی رشیدی
۱۴۰۲/۳/۱۰
این کتاب تا حدود زیادی واقعیت‌های مربوط به پیدایش و گسترش اسرائیل در منطقه را بیان می‌کند. ضمنا از نظر درج تاریخ‌های وقوع رویداد‌ها بی‌نظیر است
سحر فصیحی
۱۴۰۲/۱/۱۴
کتاب خوبی بود و شناخت جامع از وقایع مهم ‌تاثیر گذار عصر معاصر را در بردارد و خواندن آن توصیه میشود
فاطمه دستیاری
۱۴۰۰/۱۰/۱۷
اطلاعات این کتاب دیدگاه روشنی به من دادند مورد یهود وعملکرد در جهان
علی سهامی
۱۴۰۱/۶/۱۲
کتابی ک باید هر آزاداندیشی بخونه
Shiva Sadeghi
۱۴۰۱/۷/۱۷
کتاب خوب و جالبیه
قلم مترجم هم روانه
مشاهده همه نظرات 7

راهنمای مطالعه کتاب اسرائیل: فرزندی ناخوانده

برای دریافت کتاب اسرائیل: فرزندی ناخوانده و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.