معرفی و دانلود کتاب خواهران همسان

عکس جلد کتاب خواهران همسان
قیمت:
۱۳۱۰۰ تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب خواهران همسان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب خواهران همسان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب خواهران همسان

کتاب خواهران همسان نوشته‌ی الین هیلدربرند، از پرفروش‌ترین کتاب‌های سایت آمازون و گودریدرز در سال 2017 محسوب می‌شود و روایتگر روابط خواهران دوقلویی است که در سن 14 سالگی به دلیل طلاق والدینشان از یکدیگر جدا شده‌اند و در محیط و شرایط متفاوتی رشد کرده‌اند.

خواهران همسان (The Identicals) از رده کتاب‌های عاشقانه و پرطرفدار است که مخاطبان بسیاری را در سراسر جهان به خود جذب کرده است. در طول داستان می‌بینید که نویسنده با شگرد خاصی دنیای زنانه را در زوایای مختلف به تصویر کشیده؛ دنیای پر رمز و رازی که با قلم هیلدربرند به زیبایی و سادگی عنوان شده است.

به جرأت می‌توان گفت که سوژه داستان روایتی جدید از روابط دو خواهر است که در مقاطع مختلف به چالش کشیده شده است. خواهران دوقلویی که در چهارده سالگی به خاطر طلاق والدینشان از هم جدا شدند. بیان دو جهت مخالف از شیوه تربیتی پدر و مادر دوقلوها و خصلت‌های متفاوت دو خواهر از نکات برجسته داستان‌پردازی هیلدربرند است.

موضوع داستان و نوع روایت بی‌طرف راوی، حس خوبی را به شما انتقال می‌دهد. روایت ساده و بی‌حاشیه آن باعث می‌شود تا خواننده گنگ نشود و چون سیر منطقی را در پیش دارد، بنابراین از قضاوت‌های زودهنگام جلوگیری می‌کند.

داستان در دو جزیره نانتوکت و وینیارد از جزایر معروف و مرفه‌نشین آمریکا اتفاق می‌افتد. پرداختن به جزئیات هر دو جزیره اعم از شلوغی‌های خیابان، مغازه‌ها، ساحل، رستوران‌ها و ... از خاصیت ‌قلم الین هیلدربرند (Elin Hilderbrand) است که تجربه‌ای جدید و متفاوت از یک سفر تابستانی را برای شما فراهم می‌کند.

داستان در مسیری است که نشان می‌دهد عشق خواهرانه در هر برهه‌ای از زندگی ستودنی است. آن‌جا که فکر هم را می‌خوانند، آن‌جا که ازخودگذشتگی‌ دارند، آن‌جا که از فاصله دور همدیگر را حس ‌می‌کنند. خواهرانه‌های داستان پر از عشق است و حسرت، پر از شکایت و افسوس، همدلی و مهربانی و فراوان از امنیت و به روشنی در می‌یابید که نیمی از وجود هم هستند.

این داستان برای هر کسی که خواهر دارد و یا دوستی که خواهرانه با هم رفیق هستند، کتابی بس شیرین و دلچسب خواهد بود. همان‌ها که امنیتی شیرین را در کنار خواهرانه‌هایشان لمس می‌کنند.

هر ساله سایت گودریدرز بر اساس فروش کتاب‌ها و همین طور نظر مخاطبینش بیست کتاب پرفروش و پرطرفدار خود را معرفی می‌کند. خواهران همسان در رده هشتم از بیست کتاب مطرح سال 2017 این سایت بود.

دیدگاه‌های افراد مشهور حوزه ادبیات درباره کتاب خواهران همسان و خواهر:

- تونی موریسون (نویسنده آمریکایی برنده جایزه ادبی نوبل 1993 و استاد دانشگاه): خواهر کسی است که خودمان است و خودمان نیست. یک نوع خاص دوگانگی و تناقض در وجود خواهر دیده می‌شود.

- ایزادورا جیمز (نویسنده پرطرفدار انگلیسی): خواهر یک هدیه برای قلب، یک دوست برای روح و یک فرصت طلایی برای زندگی است.

- لیزا سی (نویسنده آمریکایی): خواهران یک رابطه منحصر به فرد دارند. خواهر فردی است که تمام وقایع زندگی شما را می‌داند. او کسی است که شما را دوست دارد و بدون توجه به آنچه که دارید با شما کنار می‌آید و در عین حال خواهر شما دقیقاً می‌داند چطور می‌تواند به شما آسیب بزند.

- کارول سالین (نویسنده و روزنامه‌نگار اهل آمریکا): خواهران در این جهان آشفته مانند دستگاه ایمنی برای یکدیگر عمل می‌کنند.

با الین هیلدربرند بیشتر آشنا شویم:

الین هیلدربرند نویسنده آمریکایی رمان‌های عاشقانه در سال 1997 در شهر کالجویل ایالت پنسیلوانیا به دنیا آمد و در همان شهر بزرگ شد. اکثر رمان‌های الین هیلدربرند در جزیره نانتوکت اتفاق می‌افتد، جایی که وی با همسر و سه فرزند نوجوانش در آن جا زندگی می‌کنند. بیست و پنج سال است که وی ساکن نانتوکت است.

تحصیلات دانشگاهی‌اش را در دانشگاه جان هاپکینز به اتمام رساند. وی در کارگاه‌های نویسندگی دانشگاه لواً شرکت کرد و با موفقیت دوره‌های نویسندگی را نیز به اتمام رساند. وقتی شانزده ساله بود پدرش در یک سانحه هوایی کشته شد. تابستان سال بعد، بعد از دست دادن پدرش، در یک شرکت تولیدی لباس هالووین مشغول به کار شد. در همان سال به خودش قول داد که هدف بقیه زندگی‌اش این خواهد بود که همیشه و همه لحظه‌های عمرش را طوری سپری کند که یک تابستان واقعی داشته باشد.

در جولای 1993 به نانتوکت رفت و در یک روزنامه محلی مسئول طبقه‌بندی تبلیغات روزنامه شد. پس از آن کم‌کم به قلم روی آورد. تاکنون 23 عنوان رمان از این نویسنده چاپ شده است. اولین کتاب وی با نام باشگاه ساحلی در سال 2002 چاپ شد و سپس کتاب شب‌های نانتوکت در سال 2002، آدم‌های تابستان در سال 2003، آبنوس آبی در سال 2005، فصل عاشقی درسال 2006، ردپا 2007، کار تابستانی 2008 و دیگر عناوین از این نویسنده، در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.

این نویسنده پرکار، در سال 2014 مبتلا به سرطان سینه تشخیص داده شد و در همان سال دو نوع ماسکتومی را تجربه کرد. روزنامه نیویورک پست به وی لقب «ملکه ساحل تابستان» را داده است. در سال 2008 این نویسنده، نامزد دریافت جایزه بهترین رمان عاشقانه آمریکا شد.

در بخشی از کتاب خواهران همسان می‌خوانیم:

او به یک مهمانی در قایق تفریحی بل دعوت شده است؛ یک قایق چوبی موتوری هفتاد و هفت فوتی که در سال 1929 ساخته شد و حالا برای مهمانی‌ها و دورهمی‌های اهالی وست‌مور استفاده می‌شود. شب‌نشینی امشب توسط افرادی برگزار شده که تابیتا شناخت زیادی از آن‌ها ندارد و به سختی آن‌ها را می‌شناسد. هوای بیرون به قدری سرد است که نمی‌شود به بندرگاه رفت، اما از آن‌جا که تابیتا از رامسی جدا شده و ناراحت این موضوع است، دل و دماغ بیرون رفتن از خانه را ندارد.

حتماً رامسی در کافه اسکله استریت وارف خواهد نشست و منتظر می‌ماند تا کایلی شیفت خود را تمام کند. در حقیقت، همیشه این تابیتا بود که رابطه را قطع می‌کرد اما حالا، رامسی خیلی سریع به رابطه شان پایان داده بود. سه سالی بود که آن‌ها با هم سرد شده بودند. تابیتا سر به سر او می‌گذاشت درباره اینکه رامسی دلش دختر جوان‌تری می‌خواهد و او هر بار منکر این قضیه می‌شد. و حال کایلی - که هیچ‌وقت تابیتا او را جدی نمی‌گرفت - کنار رامسی بود و بیست و دو سال بیشتر نداشت.

وقتی تابیتا بیست و دو سال داشت، باردار بود. او هیچ وقت فرصتی برای گذراندن یک تابستان جنجالی به دست نیاورده بود. او هرگز فرصت این را نداشت که از امپراطوری مُد مادرش جدا شود و دنبال آرزوهای خودش - معماری و طراحی داخلی - برود. وقتی بیست و پنج ساله شد مجبور شد تراژدی را متحمل شود که هنوز هم از آن خلاص نشده است. رامسی درباره غم عمیق او در از دست دادن جولیان خبر داشت، او می‌دانست که مرگ جولیان مثل خلائی است که هرگز پر نمی‌شود، تابیتا هم همین نظر را داشت. ماه فوریه گذشته، در یک شب سرد، رامسی گفته بود تنها راه رهایی از این غم عظیم، شروع تازه است و از او خواسته بود تا دوباره بچه‌دار شوند.

فهرست مطالب کتاب

درباره نویسنده
مقدمه مترجم
جزیره نانتوکت
مختصری از جزیره مارتا وینیارد
مارتا وینیارد
جزیره مارتا وینیارد : هارپر
نانتوکت: تابیتا
آینسلی
هارپر
تابیتا
آینسلی
جزیره مارتا وینیارد
آینسلی
تابیتا
هارپر
تابیتا
نانتوکت
مارتا وینیارد
تابیتا
آینسلی
تابیتا
هارپر
مارتا وینیارد
نانتوکت
سخن آخر: فیش

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب خواهران همسان
نویسنده
مترجمسمیه داننده
ناشر چاپیانتشارات انگیزه مهر
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۸۴
زبانفارسی
شابک978-600-8325-34-5
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۳۱۰۰ ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب خواهران همسان

یاسمین زارع دزفولی
۱۳۹۹/۳/۳۱
سلام. خیلی کتاب گنگ و مزخرفی بود. وسطاش چند فصل گم شده بود. واقعا پشیمونم از خریدش.
فاطمه اس
۱۳۹۹/۳/۱۱
کتاب رو الآن تمام کردم، اولش یه مقداری سردر گم میشدم ولی کم کم عادت کردم، ترجمه‌ی خوبی داره
نسرین سرومیلی
۱۳۹۹/۳/۲۲
جذاب و گیرا بود.
مشاهده همه نظرات ۳

راهنمای مطالعه کتاب خواهران همسان

برای دریافت کتاب خواهران همسان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.