معرفی و دانلود کتاب نابودگر زندگی: اهمال کاری

عکس جلد کتاب نابودگر زندگی: اهمال کاری
قیمت:
۱۳۰۰۰ تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب نابودگر زندگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب نابودگر زندگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب نابودگر زندگی: اهمال کاری

کتاب نابودگر زندگی نوشته‌ی مهدیه کمشکی، با ارائه‌ی راهکارهایی کاربردی به شما نشان می‌دهد که چطور تلاش برای بی‌عیب و نقص بودن می‌تواند باعث سستی و پشت گوش‌اندازی کارها شود.

درباره‌ی کتاب نابودگر زندگی:

اهمال کاری یکی از بزرگترین مشکلات افراد جامعه است و امروزه همه مردم به اهمیت واقف هستند؛ با این وجود افراد خیلی کمی هستند که در مهارت برنامه‌ریزی توانمند باشند و بتوانند به اهدافی که برای خود تعیین و ترسیم کرده‌اند، عمل نمایند.

در حقیقت به نظر می‌رسد به جای تمرکز بیش‌ از اندازه بر روی برنامه‌ریزی و اهمیت آن، بهتر است به این سوال پاسخ دهیم که چرا با وجود این که عموما می‌دانیم چه فعالیت‌های مشخصی را باید انجام دهیم، همچنان به تعویق انداختن آن‌ها ادامه می‌دهیم؟

نخستین تلاش‌ها برای بیان اهمال‌کاری از سوی نظریه‌پرداز حوزه روان‌تحلیل‌گری، «فروید» انجام گرفت. فروید اولین کسی بود که در سال 1953، رفتارهای اجتنابی را با توجه به نقش استرس بیان نمود. به عقیده‌ی او اجتناب از اجرای تکالیف به دلیل آن است که این امور تهدیدی برای خودتان به شمار می‌آید. به مفهومی بهتر شما با به تعویق انداختن کارهایتان، می‌کوشید تا از خودتان در برابر خطرات احتمالی پاسداری نماید.

فروید اهمال‌کاری را ویژگی شخصیتی‌ای می‌داند که مشخصه آن داشتن معیارهای غیرواقع‌بینانه برای خویشتن یا دیگران است. بر مبنای نظریه او کمال‌گرایی وقتی ناسازگارانه می‌شود که پی‌گیری معیارهای سخت‌گیرانه به آسیب‌ها و ناراحتی‌های قابل ملاحظه بالینی ختم می‌شود. به عنوان مثال اگر با وجود موفقیت‌های زیادی که در زندگی‌تان داشتید، همچنان گمان می‌کنید قادر به پذیرش خودتان به عنوان فردی موفق نیستید یا هیچ‌وقت رضایت درونی نسبت به خودتان ندارید، احتمالا دچار معضل کمال‌گرایی شده‌اید.

امکان دارد در ذهن خیلی از شما این مسئله ایجاد شود که مگر کمال‌گرایی بد است؟ یا اگر انسان کمال‌گرا نباشد نمی‌تواند پیشرفت کند. اما مهدیه کمشکی در این کتاب سعی دارد تا با تعریفی درست از کمال‌گرایی به شما نشان دهد که کدام نوع از کمال‌گرایی مخرب است و کدام یک می‌تواند عامل موفقیت شما باشد.

کتاب نابودگر زندگی برای چه کسانی مناسب است؟

خواندن این کتاب به افرادی توصیه می‌شود که به کتاب‌های روانشناسی علاقه‌مند هستند و می‌خواهند دلیل به تعویق انداختن کارهای مهم خود را در طول روز بدانند.

در بخشی از کتاب نابودگر زندگی می‌خوانیم:

نپذیرفتن تقصیر باعث افزایش اهمال‌کاری می‌شود. ما باید مسئولیت کارهای خودمان را برعهده بگیریم و تقصیر را بر گردن دیگران و محیط نیندازیم. ما با تلاش و کسب مهارت می‌توانیم بر اهمال‌کاری غلبه کنیم. ما مسئول تمام تجاربی هستیم که به دست می‌آوریم. گاهی اوقات واقعا تقصیر ما نیست پس در این مواقع خود را سرزنش نکنیم.

سعی کنیم کار درست را انجام دهیم و نترسیم و راه درست را پیدا کنیم و ادامه دهیم.

منتظر یک روز خوب نباشیم. ما همیشه منتظر هستیم که یک روز خوب که در آن همه شرایط درست باشد و حالمان خوب باشد و حوصله داشته باشیم از راه برسد تا کارهایمان را انجام دهیم؛ ولی آن روز هیچ‌وقت نمی‌رسد. پس باید بلند شویم و همین الان کارها را بر اساس اولویت‌بندی و اهمیت انجام دهیم.

باید کارها لذت‌بخش باشد تا ما آن‌ها را انجام دهیم. این مطلب را مد نظر قرار دهید که آدم‌های موفق کارهایی را که سخت است انجام می‌دهند تا به موفقیتی که بقیه افراد نمی‌توانند به دست بیاورند، برسند.

یک مطلب مهم دیگر این است که اعتقاد بر اینکه ما هیچ‌وقت نباید اهمال‌کاری کنیم، اشتباه است. اول اینکه ما انسانیم و همیشه یک سری اشتباه داریم؛ همچنین این فکر منجر به کامل طلبی می‌شود و باز دچار اهمال‌کاری می‌شویم.

کارهایی کنیم که عزت‌نفسمان بالا رود و برای این کار می‌توانیم از جملات یا کلمات انگیزشی و مثبت استفاده کنیم.

از همه مهم‌تر باید قورباغه را اول صبح بخوریم؛ یعنی سخت‌ترین کار، باید اولین کاری باشد که در روز انجام می‌دهیم.

فهرست مطالب کتاب

توصیه نامه
پیشگفتار
مقدمه
اهمال‌کاری چیست؟
چه کسانی اهمال‌کار هستند؟
انواع اهمال‌کاران
نقش مغز در اهمال‌کاری
چرا اهمال‌کاری می‌کنیم؟
کمبود اعتمادبه‌نفس
کمال‌طلبی (کامل‌طلبی)
تمایل به لذت‌های گذرا
فرار از زحمت دادن به خود
مشکلات جسمانی
ناتوان بودن در تصمیم‌گیری
توقع بیش‌ازحد از اطرافیان
لجبازی
ترسیدن از عواقب کار
بی‌نظمی و نامنظمی
قانون پارکینسون
عزت‌نفس
اهمال‌کاری اینترنتی
آیا ما باید همه اهمال‌کاری‌ها را تغییر دهیم؟
چه عواملی باعث می‌شود اهمال‌کاری بیشتر شود؟
چگونه بچه‌های اهمال‌کار تربیت می‌کنیم؟
اهمال‌کاری در روابط زناشویی (همسرداری)، (خانوادگی)
چگونه برای جلوگیری از اهمال‌کاری هدف‌گذاری انجام دهیم؟
مدیریت زمان و زندگی
قاعده پارتو

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب نابودگر زندگی: اهمال کاری
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات پارسیان البرز
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۴۴
زبانفارسی
شابک978-622-697486-8
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۳۰۰۰ ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب نابودگر زندگی

وحید صفایی
۱۴۰۰/۵/۲۴
خوب نبود توصیه نمیکنم
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب نابودگر زندگی

برای دریافت کتاب نابودگر زندگی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.