معرفی و دانلود کتاب توانایی خود کنترلی

عکس جلد کتاب توانایی خود کنترلی
قیمت:
35000 تومان - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب توانایی خود کنترلی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب توانایی خود کنترلی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب توانایی خود کنترلی

ابراهیم الفقی در کتاب توانایی خود کنترلی مهارت‌هایی را به شما می‌آموزد تا بتوانید از ظرفیت وجودی خود آگاه شوید و بر مشکلات زندگی غلبه نمایید و برای رسیدن به اهدافتان از هیچ تلاشی فروگذار‌ی نکنید.

درباره کتاب توانایی خود کنترلی:

ذهن بیشتر مردم از کودکی طوری برنامه‌ریزی می‌شود که به شیوه‌ای مشخص برخورد کنند و به‌ شیوه‌ای معیّن صحبت کنند و اعتقادات مشخصی داشته باشند. صرفا به دلایل مشخص احساسات منفی داشته باشند و به دلایل مشخص احساس بدبختی کنند. آنان زندانی برنامه‌ریزی‌ها و اعتقادات منفی خود شده‌اند و این تصور، توان آنان را در دستیابی به آنچه مستحقش هستند، در زندگی محدود می‌کند؛ بنابراین می‌بینید میزان طلاق روزبه‌روز افزایش می‌یابد، شرکت‌ها تعطیل می‌شود، دوستان دشمن یکدیگر می‌شوند و تعداد اشخاصی که به بیماری‌های روانی، زخم‌ها، سردرد مزمن و ناراحتی‌های قلبی مبتلا می‌شوند، زیاد می‌شود.

تمام این‌ها فقط یک دلیل دارند: برنامه‌ریزی منفی؛ ولی این وضعیت می‌تواند به سود شما تغییر کند. هر انسانی در این کره خاکی می‌تواند این برنامه را تغییر دهد و آن را با برنامه دیگری که او را به زندگی سعادتمندانه می‌رساند، عوض کند و او را برای رسیدن به اهدافش آماده کند؛ ولی این تغییر باید با گام نخست آغاز شود و آن اینکه تصمیم تغییر داشته باشید. این تصمیم راه را برای زندگی بهتر روشن خواهد کرد؛ چنان‌که خداوند متعال می‌فرماید: «خداوند سرنوشت قومی را تغییر نمی‌دهد، مگر سرنوشت خود را تغییر دهند.»

باید بدانید که هر تغییری در زندگی، اول در درون شما ایجاد می‌شود و در راهی که به آن فکر می‌کنید، باعث انقلاب ذهنی بزرگی می‌گردد و به خوشبختی یا بدبختی در زندگی‌تان می‌انجامد. ابراهیم الفقی (Ibrahim Elfiky) نویسنده کتاب توانایی خود کنترلی بیش از بیست سال به دنبال راه‌های تغییر برنامه منفی به برنامه‌ای مثبت گشته و نتیجه پژوهش‌ها، مطالعات و سفرهایش را در این کتاب گردآوری کرده است. پس این کتاب فقط برای خواندن نیست؛ بلکه برای به‌کار بستن و استفاده است؛ بنابراین هنگامی‌که به توصیه‌های موجود در این کتاب عمل کنید، خواهید دید که زندگی شما از زندان احساسات منفی رها می‌شود و به آزادی، خوشبختی و پیروزی می‌رسد.

کتاب توانایی خود کنترلی مناسب چه کسانی است؟

اگر تصمیم دارید که به جنگ با مشکلات زندگی بروید و برای حل آن‌ها تلاش کنید و برای داشتن زندگی بهتر، مسیرهای موفقیت‌آمیز را طی کنید، مطالعه این کتاب را از دست ندهید.

با ابراهیم الفقی بیشتر آشنا شویم:

بنیان‌گذار و رئیس نشست اداره گروه شرکت‌های جهانی ابراهیم الفقی دارای مدرک دکترا در دانش متافیزیک از دانشگاه متافیزیک لس‌آنجلس ایالات متحده آمریکا است. کتاب‌های او به زبان‌های مختلف در سراسر دنیا ترجمه و بیش از یک میلیون نسخه فروش داشته است. ابراهیم الفقی در سال 1969 قهرمان ورزش تنیس روی میز در مسابقات جهانی آلمان شد. از دیگر فعالیت‌های او می‌توان به تدریس مباحثی چون «برنامه‌ریزی عصبی، درمان با خواب هیپنوتیزمی، درمان با خط زندگی، پیشرفت انسانی و...» در مراکز معتبری در آمریکا و کانادا اشاره کرد.

مردم درباره دکتر ابراهیم فقی چه می‌گویند؟

- برنادیت ریکار، گوینده ک ب ل، لویزیانا، ایالات متحده آمریکا: «به ‌نظر من، دکتر ابراهیم فقی یکی از بهترین سخنرانان دنیاست.»
- دکتر کلیمنت جانسون، پزشک، تگزاس، ایالات متحده آمریکا: «فراتر از شگفتی است و مهارتی بی‌نظیر در هنر ارائه دارد.»
- کریستین ماکندونالد، پرستول مایرز، مونترآل کانادا: «سودبخش است و تسلط کامل دارد و با ‌سرعت و نیرویی که قبلاً ندیده بودم، به شنونده می‌رسد.»
- میشل جویان، سردبیر نشریه اکتوالیتی، مونترآل کانادا: «دکتر ابراهیم فقی به من هنر زندگی را آموخت و راه سعادت و کامیابی را برایم روشن کرد.»

جملات برگزیده کتاب توانایی خود کنترلی:

- انسان موبه‌مو همان چیزی است که می‌پندارد. سرنوشت او جمع کل اندیشه‌های اوست
- هنگامی که به هفت‌سالگی عمرمان می‌رسیم، بیش از 90درصد ارزش ما در هوش ما ذخیره می‌شود و هنگامی که به 21‌سالگی‌مان می‌رسیم، همه ارزش‌های ما در هوشمان کامل و ثابت می‌شود.
- این آخرین سخنان من است به تو. از زندگی نترس. ایمان داشته باش که تو مستحق آن هستی که زندگی کنی و به‌زودی ایمان تو، تو را برای رسیدن به حقیقت دنیا کمک می‌کند.
- هرآنچه به عقل انسان می‌رسد و به آن ایمان دارد، ممکن است آن را محقق سازد.

در بخشی از کتاب توانایی خود کنترلی می‌خوانیم:

یکی از مدیران ساخت‌وساز‌ها به محلی رفت که کارگران درحال ساخت یکی از ساختمان‌های بزرگ در فرانسه بودند. او به یکی از کارگران نزدیک شد و از او پرسید: «چه کاری انجام می‌دهی؟» کارگر با حالت عصبی گفت: «دارم سنگ‌های سخت را با این ابزارآلات ابتدایی می‌شکنم و سپس آن‌ها را شکل می‌دهم؛ همان‌گونه که سرکارگر گفته است. در این گرمای شدید، عرق می‌کنم. این کار بسیار سختی است و سبب می‌شود که‌ از همه زندگی سیر شوم.» پس مدیر ساخت‌وساز او را ترک کرد و به‌سوی کارگر دیگری رفت و همان سوال را از وی پرسید. جواب کارگر دوم چنین بود: «من این سنگ‌ها را با برش، به قطعاتی تبدیل می‌کنم تا قابل‌استفاده شوند. بعد از آن، این سنگ‌ها طبق برنامه‌های مهندس معماری جمع می‌شوند. این کاری است به‌شدت سخت و گاهی حوصله‌ام سر می‌رود و از این ‌کار خسته می‌شوم؛ ولی از طریق این کار امرار معاش می‌کنم و معاش همسر و فرزندانم را تامین می‌کنم. این ‌کار نزد من از بیکاری برتر و بهتر است.»

مدیر ساخت‌وساز به‌سوی کارگر سوم رفت و از او نیز درباره کاری که انجام می‌دهد، پرسید. کارگر درحالی‌که به بالا اشاره می‌کرد، جواب داد: «مگر خودت نمی‌بینی؟ من درحال ساختن آسمان‌خراش هستم.»

از این پاسخ‌ها متوجه می‌شویم که این سه کارگر بااینکه یک کار را انجام می‌دهند، دیدگاهشان درباره آن کاملاً متفاوت است؛ همان‌طورکه کلمنت استون، اقتصاددان آمریکایی، گفته است: «تفاوت‌های ساده و بزرگی بین مردم وجود دارد؛ تفاوت‌های ساده در طرز نگاه به اشیاست؛ درحالی‌که تفاوت‌های بزرگ، خود منفی یا مثبت هستند.»

فهرست مطالب کتاب

تقدیر و تشکر
معرفی مختصر دکتر ابراهیم فقی در چند سطر
مقدمه
سخن‌گفتن با خود
«قاتل خاموش»
منبع اول: پدر و مادر
منبع دوم: مدرسه
منبع سوم: دوستان
منبع چهارم: رسانه‌ها
منبع پنجم: تو، خودت
سطح اول: «تروریست درونی»
سطح دوم گفتن کلمه «ولی» که سلبی است
سطح سوم و نهایی: پذیرش ایجابی
اعتقاد
اعتقاد؛ مولد خودکنترلی
شیوه نگاه‌کردن به اتفاقات
«اصل تفاوت دیدگاه»
عواطف
احساسات
رفتار
«شیوه انجام کار»
منابع رفتار
اول: محرک‌های بیرونی
دوم: تجربه‌ها و تخصص‌ها
سوم: عزت‌ نفس
چهارم: دیدگاه ذاتی
پنجم: نتایج
ششم: تفسیر شخصی موقعیت‌ها
اکنون بگذار از تو بپرسم

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب توانایی خود کنترلی
نویسنده
مترجمحسین اقبالی نسب
ناشر چاپینشر مانیان
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات118
زبانفارسی
شابک978-622-7527-77-3
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
35000 ت - 4.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب توانایی خود کنترلی

شیرین مدنی
۱۴۰۲/۳/۱۹
کتاب بسیار مفیدیه. به زبان خیلی ساده در ۱۱۸ صفحه نکات بسیار مهمی رو به خوبی و گویا ارائه داده، به شرط عمل کردن به تمرینات نتایج و تغییرات هم ممکنه.
وحید پونکی
۱۴۰۱/۷/۵
بهترین کتابی که میتونی باهاش ذهنیتت رو کنترل کنی و مثبت اندیش بشی و برای کسایی که ذهن درهم و پرش افکار هم دارن مفید هست
Zar
۱۴۰۲/۳/۱۸
کتاب عالی بود گرچه کلی نوشته بود اما هر جمله‌اش نیاز به تحلیل داشت و کتاب قشنگی بود
سحر ایوبی
۱۴۰۲/۳/۲۰
به موقع مطالعه ش بهم پیشنهاد شد. بی نظیر بود
مشاهده همه نظرات 4

راهنمای مطالعه کتاب توانایی خود کنترلی

برای دریافت کتاب توانایی خود کنترلی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.