معرفی و دانلود PDF کتاب دستگیره‌های وب HTML, CSS, PHP: آموزش سریع طراحی سایت همراه با مثال‌های کاربردی

برای دانلود قانونی کتاب دستگیره‌های وب HTML, CSS, PHP و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب دستگیره‌های وب HTML, CSS, PHP و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب دستگیره‌های وب HTML, CSS, PHP: آموزش سریع طراحی سایت همراه با مثال‌های کاربردی

کتاب دستگیره‌های وب HTML, CSS, PHP نوشته‌ی سارا نخعی، مهدیه مهدی‌ پور و علی صادقی کتابی آموزشی در مورد طراحی سایت و مفاهیم مرتبط با آن است. در این کتاب که با مثال‌هایی کاربردی و عملی همراه است، به صورت فشرده اصول کلی و مفاهیم بنیادینِ موردنیاز برای طراحی وبسایت‌ها، همانند زبان اچ‌تی‌ام‌ال، سی‌اس‌اس و پی‌اچ‌پی آموزش داده می‌شود.

درباره‌ی کتاب دستگیره‌های وب HTML, CSS, PHP

امروزه طراحی وبسایت بازار پررونق و پررقابتی شده. از یکسو شرکت‌ها، سازمان‌ها و اشخاص بسیار زیادی تمایل دارند برای خود یا معرفی فعالیت‌های‌شان سایت داشته باشند، و از سوی دیگر تعداد طراحان سایت بسیار زیاد است و در نتیجه بازار پرتراکمی شکل گرفته. طراحی سایت به‌نظر کار خیلی سختی نیست، ولی طراحی سایتی که کاربردی، حرفه‌ای، پرسرعت و زیبا باشد کار چندان ساده‌ای نخواهد بود. این امر نیاز به دانش و مهارت زیادی دارد.

تاریخچه‌ی طراحی سایت به اوایل دهه 1990 باز می‌گردد، زمانی که تیم برنرز-لی، فیزیکدان بریتانیایی، اولین صفحه‌ی اینترنتی را با تگ‌های اچ‌تی‌ام‌ال نوشت. پس از آن و همزمان با گسترش اینترنت، سایت‌ها نیز به‌سرعت توسعه پیدا کردند و برایش مفاهیم متنوعی مثل زبان‌های برنامه‌نویسی اختصاصی و پایگاه داده خلق شد. طراحی سایت دانش و حرفه‌ای است که دائماً در حال توسعه و تکامل است.

کتاب دستگیره‌های وب HTML, CSS, PHP نوشته‌ی سارا نخعی، مهدیه مهدی‌‌پور و علی صادقی به شما کمک می‌کند که در زمینه‌ی طراحی سایت به مهارت مناسبی دست پیدا کنید. مباحث این کتاب کاربردی به گونه‌ای مدوّن شده تا هم افراد مبتدی و هم حرفه‌ای‌ها بتوانند از آن استفاده کنند. مؤلفان در کتاب‌شان بسیار سریع مباحث و کلیات طراحی وب را مطرح و با ارائه‌ی مثال‌هایی دقیق و با جزئیات در مورد هر موضوع، تلاش کرده‌اند مطلب برای خواننده خیلی قابل درک‌تر کنند. همینطور خودآزمایی‌هایی نیز در نظر گرفته شده تا بعد از خواندن هر مطلب بتوان دانش خود را سنجید.

مطالب اصلی ارائه‌شده در کتاب دستگیره‌های وب بیشتر در مورد مفهوم اچ‌تی‌ام‌ال، سی‌اس‌اس، پی‌اچ‌پی و مای‌اِس‌کیو‌ال است. این مفاهیم، زبان، کد و پایگاه‌هایی هستند که کمک می‌کنند یک وب‌سایت ساخته شود. با کمک کتاب دستگیره‌های وب می‌توان در HTML کد نوشت، کدهای CSS را بهتر درک کرد، با زبان برنامه‌نویسی قدرتمند PHP به خوبی آشنا شد و کدنویسی پیشرفته در آن را یاد گرفت، و در نهایت پایگاه داده MySQL را شناخت و ارتباطش با پی اچ پی را درک کرد.

کتاب دستگیره‌های وب HTML, CSS, PHP برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب برای آن‌هایی که طراحی وب را به‌طور حرفه‌ای دنبال می‌کنند کتاب کاملاً مناسبی است. همینطور کسانی که قصد دارند وارد حیطه‌ی طراحی سایت شوند ولی اطلاعاتی در این مورد ندارند، این کتاب برای‌شان مفید خواهد بود.

در بخشی از کتاب دستگیره‌های وب HTML, CSS, PHP می‌خوانیم

کتاب حاضر در زمینه تولید صفحات وب می‌باشد که شامل سه بخش کدهای ‌PHP, CSS, HTML‌ است. هر بخش شامل فصل‌های مختلفی است که کلیات اصلی و مهم این سه مبحث را در برگرفته‌اند. در مبحث ‌HTML‌ بیشتر المان‌های مهم و کاربردی برای طراحی سایت بیان شده است. در مبحث ‌CSS‌ از نحوه کدها شروع شده سپس مطالبی در زمینه ‌Class‌ و ‌id‌ و استایل‌های مهم و کاربردی را بیان و با نگاهی کلی به ‌Bootstrap‌ و فریم ورک‌ها به پایان رسیده است. در مبحث ‌PHP‌ برنامه‌نویسی کدهای ‌PHP‌ به طور کامل توضیح داده و مباحث آرایه و توابع را شامل شده است و در انتهای بخش مبحث پایگاه داده ‌Mysql‌ و ارتباط بین پایگاه داده و صفحات وب پویا به طور کامل همراه با مثال توضیح داده شده است. این کتاب از مباحث مقدماتی و المان‌های ‌HTML‌ شروع و با ارتباط پایگاه داده توسط صفحات وب پویا خاتمه می‌یابد. این کتاب برای افراد مبتدی که می‌خواهند طراحی صفحات وب را از ابتدا و به صورت کلی آموزش ببینند مناسب است. این نکته را در نظر داشته باشید که با نوشتن کدها و بررسی آن‌ها می‌توانید در زمینه طراحی سایت موفق‌تر باشید.

فهرست مطالب کتاب

بخش اول: HTML
فصل اول: مقدمه‌ای بر HTML
فصل دوم: آشنایی با ساختار صفحات وب
فصل سوم: صفت‌ها در HTML
فصل چهارم: تگ‌های قالب‌بندی متن
فصل پنجم: کار با لینک‌ها در HTML
فصل ششم: کار با تصاویر در HTML
فصل هفتم: لیست‌ها در HTML
فصل هشتم: جداول در HTML
فصل نهم: فرم‌ها در HTML
بخش دوم: CSS
فصل اول: CSS پایه
فصل دوم: استایل عناصر در CSS
فصل سوم: BOOTSTRAP
بخش سوم: PHP
فصل اول: شروع کار با PHP
فصل دوم: عملگرها در PHP
فصل سوم: آرایه‌ها در PHP
فصل چهارم: ساختارهای کنترلی در PHP
فصل پنجم: کار با توابع در PHP
فصل ششم: کار با فرم‌ها در PHP
فصل هفتم: معرفی دیتابیس رابطه‌ای MYSQL

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب دستگیره‌های وب HTML, CSS, PHP: آموزش سریع طراحی سایت همراه با مثال‌های کاربردی
نویسنده، ،
ناشر چاپی موسسه فرهنگی هنری دیباگران تهران
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات265
زبانفارسی
شابک978-622-218-182-6
موضوع کتابکتاب‌های آموزش طراحی وب سایت
قیمت نسخه الکترونیک
65000 ت - 11.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب دستگیره‌های وب HTML, CSS, PHP

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب دستگیره‌های وب HTML, CSS, PHP

برای دریافت کتاب دستگیره‌های وب HTML, CSS, PHP و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.