معرفی و دانلود کتاب استخدام و اخراج

عکس جلد کتاب استخدام و اخراج
قیمت:
۸۰۰۰ تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب استخدام و اخراج و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب استخدام و اخراج و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب استخدام و اخراج

کتاب استخدام و اخراج اثر برایان تریسی، با ارائه 21 ایده کلیدی و حیرت‌آور برای استخدام و همکاری با بهترین‌ها و اخراج افراد نامناسب به شما کمک می‌کند تا بازده و سودآوری خود را افزایش دهید.

مطالبی که برایان تریسی (Brian Tracy) در کتاب استخدام و اخراج (Hiring And Firing) به شما آموزش می‌دهد بسیار ساده و آسان است؛ شیوه‌های کاربردی و اثبات‌ شده‌ای که می‌توانید در بقیه عمر کاری خود، آن‌ها را بکار ببرید.

می‌توان گفت استخدام و اخراج دو وظیفه اصلی مدیر هستند؛ مدیر فردی‌ست که مسئول کسب نتایج از طریق سایر افراد است. کار نخست پیچیده و نامطمئن و کار دوم پراسترس و دشوار است. اگر مدیر بخواهد با تمام توان به سازمانش خدمت کند، ملزم خواهد بود این دو مهارت را با مطالعه و تمرین بیاموزد. در حقیقت مهم‌ترین استعداد مدیر، جذب، استخدام و ایجاد تیمی از افراد موثر و شایسته است. در دنیای مدرن، همه کارها توسط گروهی از افراد که با هم کار می‌کنند و تعاملی موثر در راستای دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده دارند انجام می‌شود؛ بنابراین، انتخاب اعضای تیم در موفقیت شرکت و مدیر نقش مهمی خواهد داشت.

مطالب کتاب استخدام و اخراج بر مبنای بیش از 30 سال تجربه جذب، استخدام، آموزش، ارتقاء، تنزل و اخراج مردان و زنان در همه سطوح کسب‌ و کار بوده و شامل بهترین نظرات مدیران و کارشناسان برتر دنیای مدیریت درباره این مبحث است. در این اثر، روش‌هایی سریع برای ارتقای مهارت‌های استخدام و اخراج می‌آموزید تا بهره‌وری را ارتقاء دهید، عملکرد و سود را بهبود بخشید و کار تیمی و هماهنگی بیشتری در دفتر یا محیط کار به وجود آورید.

از آن‌جا که بشر بسیار پیچیده و غیرقابل‌ پیش‌بینی است، حتی با بهترین مهارت‌های استخدام هم نرخ موفقیت‌تان حدود 66 درصد است. بر اساس آمار موجود، یک‌سوم افرادی که استخدام می‌کنید در طولانی‌مدت با شما نمی‌مانند، اما با پیروی از پیشنهادهای این کتاب می‌توانید شانستان را در این کار تا حد زیادی افزایش دهید.

برایان تریسی نویسنده‌ای مشهور، خوش‌نام و سخنرانی برجسته با موضوع خودیاری است. تریسی سمینارهای گوناگونی را در مورد رهبری، فروش، مدیریت موثر و استراتژی کسب و کار برگزار کرده است. او به مدت 30 سال موضوعاتی از قبیل اقتصاد، تاریخ، کسب و کار، فلسفه و روانشناسی را تجزیه تحلیل کرده و حاصل تحقیقات خود را در بیش از 70 کتاب نوشته است که اکثر کتاب‌هایش به زبان‌های مختلف ترجمه شده‌اند و فروش بسیار بالایی را نیز رقم زده‌اند. بدون اغراق می‌توان گفت غیرممکن است در ایران بخواهید موفق شوید، اما نام برایان تریسی را نشنیده باشید.

در بخشی از کتاب استخدام و اخراج می‌خوانیم:

قبلا گفتیم یکی از قابلیت‌های تعیین کننده موفقیت دراز مدت در کار «انتخاب شخصی» است؛ یعنی وقتی داوطلب واقعا می‌خواهد برای این شرکت کار کند و نه برای هر شرکت دیگری که جزو گزینه‌هایش بوده یا آن‌ها او را انتخاب کرده‌اند.

همان تحقیق، ویژگی دیگری برای پیش‌بینی موفقیت ارائه کرده که «روش شروع کار از همان روز اول» است. ضرب‌المثل معروفی می‌گوید «شروع خوب، نصف کار است».

امروزه افراد بیش از آن ارزش دارند که بخواهند از روش «یا شنا کن یا غرق شو» استفاده کنند. کارمندان جدید نیازمند «رویکرد عملی» هستند. باید کمک کنید از ابتدا خوب شروع کنند.

وقتی فرد کار جدیدی را آغاز می‌کند، در آن نابالغ است؛ یعنی بهترین روش انجام آن را نمی‌داند، دانش و تجربه محدودی نسبت به کار دارد یا اصلا هیچ اطلاعی از آن ندارد. شاید تحصیلات عالی داشته باشد و در گذشته کارهای مختلفی انجام داده باشد، اما در این شغل تازه‌کار و نوپا است.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
فصل 1: فرایند انتخاب
فصل 2: تفکر درباره شغل
فصل 3: نگارش شرح شغل
فصل 4: یافتن داوطلبان مناسب
فصل 5: فرایند مصاحبه
فصل 6: استفاده از قانون سه
فصل 7: عملکرد گذشته، بهترین شاخص
فصل 8: بررسی رزومه‌ها و معرف‌ها
فصل 9: روش عضو خانواده
فصل 10: بهترین نشانه موفقیت
فصل 11: مذاکره درباره حقوق
فصل 12: آغاز خوب کار
فصل 13: آغاز قدرتمندانه
فصل 14: روش صحیح مدیریت
فصل 15: بهبود مداوم عملکرد
فصل 16: حل مشکلات مربوط به عملکرد
فصل 17: دو دلیل اصلی ناکامی کارمند
فصل 18: تفکر از صفر
فصل 19: وقتی اخراج تنها راه است
فصل 20: جلسه اخراج
فصل 21: دیدگاه درست در اخراج

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب استخدام و اخراج
نویسنده
مترجمژان بقوسیان، بنفشه عطرسائی
ناشر چاپیانتشارات کلید آموزش
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۰۲
زبانفارسی
شابک978-600-274-085-4
موضوع کتابکتاب‌های مدیریت و رهبری
قیمت نسخه الکترونیک
۸۰۰۰ ت - 1.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب استخدام و اخراج

رضا غلامی شهمند
۱۳۹۹/۳/۱۴
مفید و کاربردی ولی باید هر راه کار تو شرایطش امتحان کرد.
امیر محمدنژاد
۱۴۰۰/۸/۱۹
کتاب بسیار عالی هستش با ترجمه عالی
Ahmad Sheikhzadeh
۱۴۰۰/۳/۲۷
کتاب عالی برای مدیران جوان
مشاهده همه نظرات ۳

راهنمای مطالعه کتاب استخدام و اخراج

برای دریافت کتاب استخدام و اخراج و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.