معرفی و دانلود کتاب خاستگاه

عکس جلد کتاب خاستگاه
قیمت:
۵۵۹۰۰ تومان - 10.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب خاستگاه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب خاستگاه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب خاستگاه

کتابی خاستگاه، پنجمین ماجراجویی رابرت لنگدان، از مجموعه کتاب‌های دن براون است. نویسنده با قلم جادویی و جذاب خود، این بار ما را به اسپانیا خواهد برد، جایی که دین کاتولیک هنوز سایۀ پررنگی بر زندگی و اعتقادات مردم دارد.

از کجا آمده‌ایم؟ و به کجا خواهیم رفت؟ این‌ها سؤال‌های اساسی زندگی بشری هستند، سؤال‌هایی که آخرین کتاب دن براون (Dan Brown) در تلاش برای یافتن پاسخی برای آن‌هاست. در کتاب خاستگاه (Origin) با افت‌وخیز‌های فراوان، ماجراهای جذاب و بسیاری از رمز و رازهایی مواجه خواهید شد که شما را با داستان همراه خواهد کرد.

در این اثر شاهد تقلای دانشمندی خواهید بود که در تلاش است به جهان نشان دهد، علم جایگزین دین خواهد شد. ادموند کرش از یک فرقه تندروی دین کاتولیک ضربه خورده است و زخم‌ دیده از این گروه، در تلاش است نشان دهد دنیا و انسان برای خلق به خدا نیازی نداشته‌اند!!

پس از رنسانس و رهایی از اصول جابرانۀ کلیسا، بشریت به مدد علم و دانش توانست کشفیات و اختراعات فراوانی کند. سیر علم در قرون جدید موجب شد اعتمادی عظیم به پیروزی علم در همه زمینه‌ها ایجاد شود تا جایی که گروهی پنداشتند به زودی تمام مشکلات عالم و آدم به دست علم حل خواهد شد. شما در کتاب خاستگاه با نشانه‌ها و نقل‌ قول‌های زیادی از این دوره از تکامل انسان روبه‌رو خواهید شد.

در سراسر داستان، به‌ ویژه صفحات ابتدایی آن، ممکن است دچار این سوء برداشت شوید که دن براون در این داستان حضور خدا را انکار می‌کند، شگردی که او در اغلب داستان‌های خود نیز به کار برده است و با قرار دادن داستان بر محور یک تئوری جنجالی، داستانی پرکشش را به تحریر درمی‌آورد، داستانی که ما را تا انتها با خود خواهد برد حتی اگر محوریت آن را قبول نداشته باشیم؛ اما در انتها به این باور می‌رسیم که تئوری‌ها نمی‌توانند جای واقعیت را بگیرند.

دن براون در این کتاب بسیاری از تئوری‌ها را مطرح کرده است و در این میان با ظرافت به بیان حقیقت مشغول است. رابرت لنگدان به دوست خود، ادموند کرش، اینگونه می‌گوید: «دین با پیشرفت علم منافاتی ندارد، دین با وجود پیشرفت روزافزون علم، هزاران سال است که در دنیا و بین مردم باقی مانده است و هرگز علم و دستاوردهای آن نمی‌تواند جایگزین دین شود، زیرا دین یک نیاز درونی برای انسان‌هاست.»

دن براون در بستر داستانی جذاب، نشان می‌دهد که علم شناسایی محض است. فایده علم این است که می‌تواند به انسان توانایی تسلط بر طبیعت را ببخشد. علم وسیله‌ای است برای آگاهی و انسانی که فاقد آگاهی است، هرگز نخواهد توانست در مسیر تکامل قدم بردارد و حتی نمی‌تواند از دین برای خود نردبانی برای تکامل بسازد. از سوی دیگر، نویسنده در مسیر داستان با قدرت به خواننده نشان می‌دهد که انسان عالِم و بدون اعتقاد به خدا، هرگز نمی‌تواند انسانی مفید به حال خود و جامعه خویش باشد، زیرا در این شرایط، موجودی بی‌حس خواهد بود که نه یار و یاور خود است و نه دیگران.

شکی نیست که انسان به چیز دیگری به نام «ایمان» نیاز دارد. ایمان است که اخلاقیات را معنادار می‌کند، محدودیت‌های اخلاقی را برای بشر روشن می‌کند و از او به راستی انسان می‌سازد. علم می‌تواند خطرات بیرونی را دفع کند که از ناحیه طبیعت یا انسان‌های دیگر حیات آدمی را تهدید می‌کند، درحالی‌که ایمان آفات درونی، ناامیدی‌ها، ترس‌ها و درماندگی‌ها را درمان می‌کند.

در انتها، نقل‌قولی از قهرمان داستان، رابرت لنگدان، آورده شده است که در پاسخ به این بیت از شعر بلیک، شاعر دهه 1800، بیان می‌کند که به‌ کرات در متن داستان آورده شده است «مرگ دین نزدیک است و علم جهان را تصرف خواهد کرد»، یعنی «خیلی‌ها دچار چنین سوء برداشتی هستند (که بلیک فرد بی‌خدایی بوده است)؛ اما حقیقت این است که بلیک فردی بسیار روحانی بود، روحانیتی فراتر از مسیحیت خشک و مبهم قرن هجدهم انگلستان! او معتقد بود که ادیان به دو شکل تبدیل شده‌اند: ادیان تاریک و دُگماتیک که تفکر خلاق را سرکوب می‌کنند... و ادیان مترقی و پذیرنده‌ای که خودآگاهی و خلاقیت را تشویق می‌کنند. در خط پایان شعر، بلیک می‌توانست بگوید، مرگ خرافات نزدیک است و علم جهان را تصرف خواهد کرد و موجب خواهد شد تا روحانیت حقیقی از ورای آن خود را نمایان کند.»

در بخشی از کتاب خاستگاه می‌خوانیم:

لنگدان در بالای پله‌ها در صحن اصلی کلیسا، پس از خداحافظی با پدربینا برای مدتی درنگ کرد. او همانند تعداد زیادی از بازدید کنندگان روی نیمکت‌های کلیسا نشست و به پرتوهای زیبای نور غروب خورشید خیره‌ شد که از میان شیشه‌های رنگی، در امتداد ستون‌های بلند به درون کلیسا می‌تابیدند.

او به تمامی ادیان جهان فکر می‌کرد، در مورد ریشه‌های مشترکشان، در‌ مورد خدایان اولیه، خورشید، ماه، دریا و باد!
زمانی طبیعت برای همه ما اصلی‌ترین و مهم‌ترین موضوع بود!
برای همه ما.

و شاید به همین دلیل بود که همه ما با یکدیگر توافق و وحدت بیشتری داشتیم. البته، وحدت مدت‌ها بود که ناپدید شده و به گروه‌های پراکنده با باورهای گوناگون تقسیم شده بود، به باورهایی که همه در اصل یک چیز را می‌گویند و هر کدام یک حقیقت را اعلام می‌کنند و خود از وحدتشان بی‌خبرند!

با این‌ حال، در داخل این عبادتگاه بی‌نظیر، لنگدان خود را در محاصرۀ مردمانی از هر دین، رنگ، زبان و فرهنگ می‌دید، انسان‌هایی که همه با حسی مشترک به آسمان خیره شده بودند، حیرت... همه آن‌ها با حیرت یکی از ساده‌ترین معجزات طبیعت را تحسین می‌کردند.

انعکاس نور خورشید روی ستون‌های سنگی!
لنگدان جریانی از تصاویر را در ذهن خود می‌دید، استون‌هنج، اهرام ثلاثه، غارهای آجانتا در هند، معبد ابو سَمبُل، چیچن ایتزا و تمام مکان‌های مقدس در سراسر جهان که مردمان باستان در آن‌ها گرد هم می‌آمدند تا به منظره‌ای شبیه به آنچه آن‌ها در حال تماشایش بودند، نگاه کنند و از همین حس حیرت و تحسین در خود لذت ببرند.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب خاستگاه
نویسنده
مترجمفریبا جعفری نمینی
ناشر چاپیانتشارات نسل نواندیش
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۵۹۲
زبانفارسی
شابک978-964-236-900-3
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۵۵۹۰۰ ت - 10.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب خاستگاه

علیرضا ملتی
۱۳۹۸/۲/۱۲
من تمام کتاب‌های دن براون رو خوندم. نکته مشترک بین همه کتابهای این نویسنده داشتن دیدگاه مثبت به کلیسا و مسیحیت و از طرفی احترام کامل به علم به عنوانی ابزاری برای تکامل نوع بشر هستش. من این کتاب آخر رو نخوندم ولی مطمئنم بازهم رابرت لنگدان به عنوان کاراکتر اصلی داستان نقش خودش رو خوب ایفا می‌کنه.. از درضمن همه دوستان می‌خوام فیلم‌های ساخته شده بر اساس این رمان‌ها رو هم ببینن مثل فرشتگان و شیاطین، راز داوینچی و دوزخ با بازیهای بی‌نظیر تام هنکس
maryam nazemi
۱۳۹۷/۹/۳۰
دن براون به نوشتن کتاب هاب خلاف نظر کلیسا به خصوص کاتولیک معروفه ولی جالبه که دو پهلویی خاصی در کتاب هاش هست که گاهی در واقع نقض غرض میکنه و با خود مطالب کتاب میشه نظریات ارایه شده را رد کرد، در هر حال قوی و صاحب سبک هست و تاریخ مفصلی از هنر در کتاب هاش موج میزنه و ازین نظر قابل احترامه
کوشا عابدینی نسب
۱۳۹۸/۳/۳
کتاب جالب و پر کششی بود. به نظر من یک داستان تخیلی نبود. کاملا از یک واقعیت در خصوص پیشرفت تکنولوژی صحبت می‌کرد و پیامدهای آن که مثل کاردی می‌ماند که هم با آن می‌توان میوه پوست کند هم شکم درید. استفاده نادرست از علمی که می‌تواند هم شفا بخش جان انسانها باشد هم زامبی تولید کند.
F M.B M.B
۱۴۰۰/۱/۲۴
از سبک نوشتار، توصیف و‌ معماگونه بودن داستان‌های این نویسنده خوشم میاد... گرچه الگویی تکراری و تا حدی ناامید کننده را به نمایش گذاشته و بیشتر داستانی برای تخریب برخی عقاید است و این باعث ضعف آن شده.. ‌
آریا سجودی
۱۳۹۸/۶/۵
کتاب واقعاً خوبیه و پیشنهاد من اینکه اگر میخوایین از این کتاب بیشتر لذت ببرین فیلم‌های نسخه‌های قبلی این کتاب رو بخونین که عبارتند از:کد داوینچی-فرشته‌ها و شیاطین-جهنم که پرفسور لنگدان توسط تام هنکس بازی میشه.
Nazi .
۱۳۹۹/۷/۱۴
کتاب فوق العاده‌ای هست. پیشنهاد میکنم شب نخونید چون نیمزاره شب بخوابید و مجبورید تا صبح بیدار بمانید که کتاب و تا آخر بخونید
هستی مولوی
۱۳۹۸/۵/۲۲
ترجمه اصولا باید روان تر باشه اون هم برای کتابی که مقدار زیادش رو توضیحات تشکیل میده
Mohammad Roghani
۱۳۹۸/۱/۸
عالیه این کتاب... به شدت منتظر ترجمه خوب و روان که توضیحات کامل در پانوشت داره رو داشتم
Mahabyn 169
۱۳۹۷/۱۱/۱۱
کتاب بی‌نظیری هست مانند باقی کتاب‌های دن براون... بسیار از مطالعه اون لذت بردم 🌷
محمد حبیب الهی
۱۳۹۷/۱۰/۱۲
سلام
من کتاب راز داوینچی از ایشون رو خوندم نسبتا خوب بود ولی اینو هنوز نخوندم
Mana Saniee
۱۳۹۹/۲/۲۲
مثل بقیه کارهای دن براون فوق العاده بود
مشاهده همه نظرات ۱۱

راهنمای مطالعه کتاب خاستگاه

برای دریافت کتاب خاستگاه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.