معرفی و دانلود کتاب رستاخیز

عکس جلد کتاب رستاخیز
قیمت:
۳۷۵۰۰ تومان - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب رستاخیز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب رستاخیز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب رستاخیز

آیا می‌دانید که نویسنده بزرگ روسی لئو تولستوی آخرین رمان خود کتاب رستاخیز را با الهام از زندگی شخصی خود نوشته است؟ روایتی از ستم، فراموشی، بیداری و عذاب وجدان. تولستوی از ماجرای جوانی می‌گوید که به سبب ظلمی که در حق دختری کرده، در دادگاه وجدانش محاکمه می‌شود.

درباره کتاب رستاخیز:

ماجرای این کتاب درباره پسری جوان با نام دمیتری نخلیودوف است. پسری آرام، مهربان، سرزنده، پاک و بی‌آلایش. او مدتی مهمان خانه بزرگ و اشرافی عمه‌هایش می‌شود و در همین دوران به دختر خدمتکاری با نام کاتیوشا دل می‌بندد. آن دو گاهی به دور از چشم عمه‌ها با یکدیگر صحبت می‌کردند و اوقات خوشی را داشتند. اما بالاخره وقت رفتن دمیتری فرا رسیده بود. او در حالی که به کاتیوشا قول دیدار دوباره‌شان را داد، با او خداحافظی کرد.

سه سال گذشت و حالا نخلیودوف افسر شده است. او پس از این دوران دیگر هیچ شباهتی به پسری که بوده ندارد و حالا بسیار مغرور و هوس باز شده است. او به اصرار عمه‌ها دوباره سری به آن‌ها می‌زند و تصمیم می‌گیرد که یک شب در کنارشان بماند. اما به محض دیدن کاتیوشا می‌پذیرد که بیشتر در آنجا اقامت کند. او به یاد خاطرات دونفره‌شان می‌افتد و تصور می‌کند عاشق دخترک شده است اما این حس برایش تا زمانی دوام داشت که دامن کاتیوشا را لکه‌دار کرد. دمیتری با دادن دلگرمی‌هایی واهی به دختر، از او جدا شده و می‌رود. نخلیودوف اما سال‌ها بعد که به عنوان یکی از اعضای هیئت منصفه به دادگاهی رفته است، کاتیوشا را در جایگاه متهمان می‌بیند که به جرم قتل دستگیر شده است.

او پس از شنیدن داستان زندگی کاتیوشا که حالا ماسلاوا صدایش می‌زنند به ناگهان راجع به تصوراتی که نسبت به خودش داشته است به تردید می‌افتد. او که تا آن زمان با غروری بسیار و خرسندی تمام خودش را انسانی شرافتمند و درستکار می‌دانست، به ناگاه خود را بابت بلاهایی که بر سر کاتیوشا آمده است مقصر می‌داند و از آن لحظه به بعد درد وجدان رهایش نمی‌کند و دست به تغییر خود و بهبود اوضاع می‌زند.

تولستوی زمانی دست به نوشتن کتاب رستاخیز (Resurrection) زد که در اوج شهرت و توانایی نویسندگی خود بود. بنابراین کتاب حاضر یکی از بهترین و پخته‌ترین آثار او به حساب می‌آید.

فیلم‌های اقتباس شده براساس کتاب رستاخیز:

- فیلم صامت رستاخیز (1918) به کارگردانی ادوارد خوزه (Edward José) با هنرنمایی پائولین فردریک (Pauline Frederick) و رابرت الیوت (Robert Elliott).
- فیلم رستاخیز (1960) به کارگردانی میخائیل شوایتسر (Mikhail Schweitzer) با هنرنمایی تامارا سایومینا (Mikhail Schweitzer) و یوگنی سویونوویچ (Yevgeny Semyonovich). برنده جایزه بهترین بازیگر زن در جشنواره بین‌المللی فیلم لوکارنو.

کتاب رستاخیز برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به ادبیات داستانی روسیه علاقه دارید، در خواندن این اثر از تولستوی ذره‌ای شک به دل راه ندهید.

با لئو تولستوی بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده مطرح روسی متولد سال 1828 بود. او در سن 2 سالگی مادر و در سن 9 سالگی پدرش را از دست می‌دهد و سرپرستی وی به دست عمه‌اش می‌افتد. لئو تولستوی (Leo Tolstoy) برای بهبود بخشیدن به اوضاع کشاورزانی که حالا مسئولیتشان به گردن او بود، تصمیم گرفت تا به تحصیل رشته حقوق بپردازد. اما آن را پیش از اتمام رها کرد. وی بعدا به عضویت ارتش درآمد و در جنگ‌های قفقاز و کریمه شرکت کرد. اما حضور در جنگ با او و روحیاتش سازگار نبود و در ادامه حیات خود همواره طرفدار صلح بود.

از دیگر آثار تولستوی می‌توان به «آناکارنینا»، «جنگ و صلح» و «مرگ ایوان ایلیچ» اشاره کرد. او سرانجام در سال 1910 و در 82 سالگی درگذشت.

جملات برگزیده کتاب رستاخیز:

- هر انسان و موجود زنده‌ای از حق مقدس لذت بردن از بهار برخوردار است.
- ایمان‌های بسیاری وجود دارد، اما روح یکی است. در من، شما و او. بنابراین اگر همه خود را باور کنند، همه متحد خواهند شد. اگر همه خودشان بشوند، در واقع یکی شده‌اند.
- ممکن است کسی بدون عشق کاری را انجام دهد. اما بدون آن نمی‌توانید با انسان برخورد کنید. غیر از این نیست، زیرا عشق قانون اساسی زندگی بشر است.

در بخشی از کتاب رستاخیز می‌خوانیم:

یکى از فکرهاى باطلى که از همه شناخته‌تر است و کم‌وبیش در همه کس یافت مى‌شود، این است که همه گمان مى‌کنند هر فردى داراى خصلت‌هایى مشخص و قطعى است: آدم‌هایى خوبند و آدم‌هایى بد، تیزهوش یا خنگ و احمق، پرشور و شوق یا بى‌تفاوت و بى‌احساس و از این قبیل. آدم‌ها این‌گونه ساخته نشده‌اند. مى‌توانیم این را درباره‌ى یک نفر بگوییم که خود را خوب یا بد نشان مى‌دهد، بیش‌تر وقت‌ها باهوش است یا خنگ، پرشور و شوق یا بى‌تفاوت و بى‌احساس و یا برعکس، اما درست نیست بگوییم یک نفر خوش‌نیت یا هوشمند است و دیگرى بدجنس یا خنگ. بااین‌همه به این صورت درباره‌شان قضاوت مى‌کنیم. این کار غلط است.

آدم‌ها شبیه رودخانه‌ها هستند: همگى از یک عنصر ساخته شده‌اند، اما گاهى باریک یا پهن هستند، گل‌آلود یا زلال، سرد یا ولرم. آدم‌ها هم این‌گونه‌اند. هر کس بذر همه‌ى ویژگى‌هاى انسانى را در خودش دارد و گاه این سوى سرشتش را نشان مى‌دهد و گاه سوى دیگر را، حتا خیلى وقت‌ها هم ضمن حفظ سرشت واقعى‌اش، کاملاً متفاوت با آن‌چه هست به‌نظر مى‌رسد. در بعضى افراد این تغییرها به‌خصوص به‌صورت خشنى آشکار مى‌شود. دیمیترى جزو این گروه بود؛ تغییرها در او، برحسب علت‌هایى جسمى یا روحى ایجاد مى‌شدند. درحال‌حاضر در یکى از این بحران‌ها به‌سر مى‌برد.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب رستاخیز
نویسنده
مترجمپرویز شهدی
ناشر چاپیانتشارات مجید
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۷۳۶
زبانفارسی
شابک978-600-7987-03-2
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۳۷۵۰۰ ت - 6.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب رستاخیز

سعید رجبی
۱۴۰۱/۸/۲۷
گفتن نداره که تولستوی بزرگترین رمان نویس تاریخ جهان بوده و هست، این کتاب هم مثل بقیه کتابهای تولستوی تم اجتماعی داره و شاهکاره، شخصیت اصلی داستان با یه اتفاق و فلش بک به گذشته متحول میشه و بعد از اون به فکر اصلاح و کمکهای اجتماعی به مردم می‌افته، تولستوی در خلال داستان جذابی که پیش می‌بره عقاید رو فلسفی، اجتماعی خودش در مورد اصلاحات سیاسی و اجتماعی اون زمان روسیه تزاری بیان می‌کنه، که البته در زندگی واقعی خودش هم تولستوی مطابق همین نظرات زندگی کرد و قسمت اعظم زمین‌ها و ثروتش رو به موژیکها که همون دهقانهای اون زمان روسیه بودند بخشید، فقط این برام جای سواله که چطور روسیه با این سطح فرهنگی و مبارزاتی هنوز اندر خم یک کوچه است.
ترجمه پرویز شهدی هم عالی بود، قبلا هم کتاب شرق بهشت جان اشتاین بک رو با ترجمه ایشون خونده بودم که اونم ترجمه خوبی داشت.
F Farokhi
۱۴۰۱/۳/۱۴
آثار تولستوی واقعا شاهکار ادبیاتند وبسیار قوی ودر حین حال روان وپرداختن به جزییاتی که نه تنها خسته کننده نیستند بلکه اموزنده‌اند کتابهای جنگ وصلح وآنا کارنینا که بینظیرند و کتاب رستاخیز هم قوی وروان نوشته شده ووجدان آدمی را به چالش میکشد، با مطالعه کتابهای چنین نویسندگان بزرگی تفاوت یک اثر ماندگار وسایر آثار نویسندگان دیگر کاملا مشخص میشود
نازنین شریفی
۱۴۰۱/۳/۲۲
این نویسنده بزرگ به خوبی و توانایی بسیار فقر و ظلم و تبعیض را به نگارش درآورده که گویی در آن دوران زندگی میکنی و شاهد آنهمه بی عدالتی هستی
پروار شدن عده‌ای بی خاصیت از حاصل دسترنج توده مردم همیشه در همه زمانها و کشورها بوده و هست به امید رفع این بی عدالتیها ممنون از کتابراه عزیز بابت این کتاب آموزنده
مهسا جعفری
۱۴۰۰/۸/۲۵
برخلاف چیزی که ازش شنیدم نبود وکتاب‌های دیگه تولستوی، قشنگ وگیرا نبود. البته برای ادمهایی که میخان نگاهشون را بازتر کنه واز حواشی باخبر باشن خوبه ولی برای کسی که از اینچیزها سرشون پره واز جامعه خبر دارن جالب نیست
سمیه داداشی
۱۴۰۱/۶/۲۱
عالی بود ترجمه روان بود موقعیتها و شخصیتها به گونه‌ای توصیف شده بود که میتونستم خودم رو اونجا تصور کنم که دارم از دور صحنه‌های توصیفی رو میبینم😊
R.k
۱۴۰۱/۷/۷
شرایط کتاب حال روز الان ما کاملا مطابقت دارد انگار زندگیش کردیم
Amin Omran
۱۴۰۱/۳/۵
بسیار زیبا و روان
مشاهده همه نظرات ۷

راهنمای مطالعه کتاب رستاخیز

برای دریافت کتاب رستاخیز و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.