معرفی و دانلود کتاب ارتباط نامربوط

عکس جلد کتاب ارتباط نامربوط
قیمت:
۴۹۹۰۰ تومان - 9.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب ارتباط نامربوط و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب ارتباط نامربوط و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب ارتباط نامربوط

مهرنوش صفایی کتاب ارتباط نامربوط را در ژانر رمان روانشناسی بر اساس داستانی حقیقی نوشته و به انواع ارتباطات نامربوط بین زن و مرد می‌پردازد.

گاهی دو نفر با هم در ارتباط‌‌اند، اما از نظر فرهنگ خانوادگی با یکدیگر تفاوت دارند، گاهی از نظر سن با هم مرتبط نیستند و گاهی هم از نظر جایگاه اجتماعی با هم سازگاری ندارند. صفایی کتاب ارتباط نامربوط را از نتیجه‌ی تحقیقات روانشناسی‌ موردهای عینی که برای مشاوره به او مراجعه داشته‌‌اند، تالیف کرده است. 

جملات برگزیده کتاب ارتباط نامربوط:

- وقتی یه طرف رابطه، با همه وجودش توی بازی نیست؛ آخرش بازنده‌ای!
- آنچه مسیر سرنوشت مردم رو می‌سازه، بازتاب اعمالیه که خودشون انجام دادن.
- جنگیدن و خرد و خمیر شدن، شرط اول عشقه، خمیره عشقه؛ غیر از این باشه اصلاً عاشق نیستی!
- غمگین‌ترین پایان عاشقانه دنیا، مرگ نیست، دوست داشتن کسی است که هست اما کنارِ تو نیست!

در بخشی از کتاب ارتباط نامربوط می‌خوانیم:

رؤیا از دیدن ویلای سفید لب آب حسابی جا خورد. فکرش را هم نمی‌کرد من چنین بهشت بَرینی داشته باشم. مخصوصاً از دیدن اتاق‌هایی که ویوی پنجره‌شان دریا و ساحل بود و بیشتر از آن، از دیدن حیاط سرسبز و مشجر ویلای سفید که در نهایت به آغوش آبی دریا ختم می‌شد، حسابی هیجان‌زده شد. مش‌حیدر هم خدایی کم نگذاشته بود… هرچی چراغ و آب‌نما و نورپردازی مخفی و غیرمخفی روزی توی ساختمان این ویلا کار شده بود، همه را باهم روشن کرده بود. دست آخر هم یک میز شام مفصل برایمان لب آب تدارک دیده بود… کباب چنچه و دل و جگر، با ماست محلی و دوغ و ترشی و کلم‌شور و نان تازه سنگک!! نمی‌دانم کی وقت کرده بود این همه غذا را تهیه و تدارک ببیند! کی رفته بود خرید؟! کی پخته بود؟ کی رُفته بود؟! خدایی من که سر از کارش درنیاوردم!

حالا هم ایستاده بود گوشه ایوان و داشت با چشم‌های ریز شده و لب‌های درهم غنچه‌ شده، حالت صورت متعجب و حیرت‌زده رؤیا را برانداز می‌کرد. بالاخره رؤیا با ذوق گفت: «عجب جای رؤیایی و دنجی… جون می‌ده واسه اینکه بیای اینجا اتراق کنی و کتاب بنویسی!» 

با لبخند عاشقانه‌ای از ته دل گفتم: «کاش واسه یه‌ بار هم که شده، تو بیای اینجا اتراق کنی و کتاب بنویسی!»

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب ارتباط نامربوط
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات نسل نواندیش
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۵۲۰
زبانفارسی
شابک978-964-236-934-8
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه الکترونیک
۴۹۹۰۰ ت - 9.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب ارتباط نامربوط

عبدالله دادخواه
۱۳۹۷/۴/۲
اولین بار بود که از این نوع رمان‌ها خوندم. قلم نویسنده برام روان و دل‌نشین بود. فک می‌کنم این کتاب برای هرکسی درحد شناختش از طبیعت انسان، حرف برای گفتن داره و به دلیل رفتارهای آشنا پی‌می‌بره. به‌نظرم در آشنا کردن خواننده با برخی مفاهیم روانشناسی کتاب موفقیه و نویسنده به این هدفش رسیده. اما از نظر و ادبی برای من جزو کتابای معمولی بود. به‌ نظرم داستان دکتر هاکان بعد‌از بهوش اومدنش آخرای داستان اصلی خوب پخته و پرداخته نشده بود فقط یه سری اتفاق‌ها و گپ‌وگفت‌ها هل‌هلکی و ناموزون پشت سرهم قرار گرفتن انگار که خلاصه و برشی از روایت اصلی‌تری باشن. تو این دو بخش «چرا»‌های زیادی در ذهنم بودن. یه سری عبارت‌ها و واژه‌های خاص هستن که مدام بین شخصیت‌های داستان و راوی دست‌به‌دست میشه که فک نمی‌کنم جزو دایره‌ی واژگان عمومی افراد باشه، بلکه ادبیات خود نویسنده (راوی) هستن و مدام در گفتار شخصیت‌های مختلف منعکس میشن.
لیلا لیلا
۱۳۹۷/۴/۱۲
بنظر من از نظر ادبی فاقد هرنوع ویژگی خاص بود. ضمن اینکه موضوع داستان بسیار پیش پا افتاده و دم دستی بود. نویسنده و راوی داستان معتقدند که چنین عشق یکطرفه‌ای بسیار کم اتفاق می‌افتد و دیگران همه عشقهای هرزه‌ای را تجربه میکنند. درحالی که دنیا پر است از عشقهای یکطرفه‌ای که زندگی بسیاری را به تباهی و و و کشانده همینطوربسیارعشقهای درست پاکی که در جامعه به چشم میخورد. اضافه میکنم که اینکه من عاشق کسی باشم او عاشق من نباشد دلیل بر روانپریشی و بی‌انصاف بودن و نامرد بودن او نیست. بلکه هرکس سلیقه و علایق خود را دارد.
نگار اسکندری
۱۴۰۰/۹/۵
پایان داستان خیلی مسخره و الکی بود. کاش نویسنده که اینقدر زحمت کشیده و یه داستان طولانی رو نوشته حداقل یه پایان خوب براش در نظر میگرفت. اون دکتر بیچاره این همه دوندگی و تلاش کرد تا به رویا برسه آخرش هم هیچ به هیچ. رفت سمت اون مرد روانی.
این داستان نوشته نمیشد خیلی بهتر بود.
سوگل بانو
۱۳۹۸/۱۲/۱۴
به نظرم از اون کتابهایی هست که خیلی خواننده را جذب نمیکنه. من شخصا رمانهایی که داستان تو داستانه را دوست ندارم به خصوص که داستان دوم برام سریالهای بی‌سر و ته ترکی را تداعی میکرد. در کل انتظار بیشتری از قلم خانم صفایی داشتم
Mansoreh Halimi
۱۳۹۷/۳/۳۱
جالب و اموزنده
خود داستان رو بیشتر دوست داشتم تا دکتر هاکان رو
ولی کلا خوب بود
کاش خوب تموم میشد
هرچند که همه داستانها پایان خوبی نداره
به نظر من حق سارا بود که دکتر به سمتش برگرده
فاطمه فرامرزی
۱۳۹۷/۷/۹
یه داستان مسخره وسط یه داستان جالب. ااینقدر که کتابهای قبلی خانم صفایی خواندنی هستند انتظاراتمون خیلی بیشتر بود از این کتاب
ترانه عطارزاده
۱۳۹۷/۴/۲
من قسمت داستان ترکی را دوست نداشتم ولی این داستان برام خیلی جالب و اموزنده بود و نوشتار عالی بود
arash so
۱۴۰۰/۶/۲۰
جالب بود و با توجه به اینکه داستانهای خانم صفایی بر اساس واقعیت هستند، خیلی بیشتر به دل میشینه
ندا کاظمیان
۱۳۹۷/۷/۱۵
اتفاقات که در دو داستان افتاد خیلی دور از ذهن و پیش پا افتاده بود
مشاهده همه نظرات ۹

راهنمای مطالعه کتاب ارتباط نامربوط

برای دریافت کتاب ارتباط نامربوط و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.