معرفی و دانلود کتاب اسکندر مقدونی چه کسی بود؟

عکس جلد کتاب اسکندر مقدونی چه کسی بود؟
قیمت:
۲۵۰۰۰ تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب اسکندر مقدونی چه کسی بود؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب اسکندر مقدونی چه کسی بود؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب اسکندر مقدونی چه کسی بود؟

کاترین واترفیلد و رابین واترفیلد در کتاب اسکندر مقدونی چه کسی بود؟ سعی دارند تا شما را با بخش‌های مهم زندگی این شخصیت مهم و یکی از 10 فاتح بزرگ تاریخ جهان آشنا کنند و اطلاعات جالبی درباره زندگی و فعالیت‌هایش در اختیار شما قرار دهند.

درباره کتاب اسکندر مقدونی چه کسی بود؟

اسکندر یا الکساندر فرزند پادشاه فیلپ دوم، حکمران سرزمین مقدونیه، در سال 365 قبل از میلاد مسیح متولد شد. مقدونیه در شمال یونان باستان قرار داشت. پادشاه فیلیپ دوم 7 همسر داشت که یکی از محبوب‌ترین آن‌ها اسکندر را برایش به دنیا آورد. گویی از همان ابتدا همه چیز نوید بلندپروازی‌ها و پیروزی‌های اسکندر را می‌داد.

مقدونیه از کشورهای ثروتمند دوران خود به شمار می‌رفت. حاصل خیزی زمین‌هایش، غنی بودن معادنش از فلزات قیمتی، آب و هوای خوبش، رفاه نسبی مردمانش و... زبانزد خاص و عام بود. به همین دلیل پادشاه فیلیپ، پدر اسکندر، سعی می‌کرد تا ارتش و نیروهای جنگی و دفاعی خود را گسترش دهد و قدرت ببخشد تا امنیت کامل سرزمینش نیز تامین شود. اما تنها صلح و برکت برای آن پادشاه کافی نبود. پس به قصد اینکه مقدونیه را به بزرگترین امپراتوری و پادشاهی جهان تبدیل کند شروع به کشورگشایی می‌کند. اسکندر هم در کنار پدر مشغول کشورگشایی شد و هنگامی که بر تخت سلطنت نشست راه او را ادامه داد و از غرب تا شرق فتوحاتش را گسترش داد.

کاترین واترفیلد (Kathryn Waterfield) و رابین واترفیلد (Robin Waterfield) در کتاب اسکندر مقدونی چه کسی بود؟ (Who Was Alexander the Great) سعی دارد تا سرگذشت زندگی این شخصیت تاریخی را با زبانی ساده و نگاهی داستان‌گونه برای کودکان و نوجوانان به رشته‌ی تحریر درآورد.

کتاب اسکندر مقدونی چه کسی بود؟ مناسب چه کسانی است؟

کتاب حاضر فرصتی است تا کودکان 8 تا 12 ساله و نوجوانان با بخش‌هایی از زندگی این شخصیت برجسته تاریخی آشنا شوند.

در بخشی از کتاب اسکندر مقدونی چه کسی بود؟ می‌خوانیم:

در بهار 331 قبل از میلاد، اسکندر مصر را ترک کرد. وقت رؤیایی نهایی با داریوش بود. آسیای صغیر اکنون متعلق به اسکندر بود. سوریه و مصر نیز همین‌طور؛ اما هنوز بقیه بزرگی از امپراتوری ایران تا جایی که امروز پاکستان است امتداد داشت. پادشاه ایران در کشوری که اکنون عراق است منتظر اسکندر بود. ارتش وی در نزدیکی روستایی به نام گوگاملا اردو زده بود.

اسکندر اواخر ماه سپتامبر به گوگاملا رسید. یک راهپیمایی طولانی بود. او در برخی از تپه‌های کم ارتفاع اردو زد و افرادش را برای چند روز استراحت داد.

اسکندر از اردوگاه خود می‌توانست ارتش ایران را ببیند. داریوش یک محل هوشمندانه را برای نبرد انتخاب کرده بود. در یک طرف ایرانیان تپه‌ها و در طرف دیگر رودخانه‌ای وجود داشت. این بدان معنی بود که مردان اسکندر نمی‌توانند از پشت سر به آن‌ها حمله کنند. آن‌ها نمی‌توانستند از عقب یا جلو به آن‌ها حمله کنند. اسکندر می‌دانست که فقط یک امید دارد. ایرانی‌ها احتمال دارد هنگام نبرد اشتباه کنند.

ژنرال‌های اسکندر به او توصیه کردند که در طول شب حمله کند؛ اما اسکندر امتناع کرد. گفت او راهزن نیست و قصد ندارد پیروزی را بدزدد. داریوش اما انتظار حمله شبانه را داشت به همین خاطر مردان خود را بیدار نگه داشت. تا صبح، مردان اسکندر استراحت کردند و ایرانیان بسیار خسته بودند. آن زمان بود که اسکندر ارتش خود را از تپه‌ها به پایین هدایت کرد. دو ارتش در دشت بزرگی به هم رسیدند.

فهرست مطالب کتاب

اسکندر مقدونی چه کسی بود؟
فصل 1- پسر پدرش
فصل 2- زندگی یک شاهزاده
فصل 3- ماجراجویی آغاز ‌می‌شود
فصل 4- اسکندر در مصر
فصل 5- مسابقه
فصل 6- پادشاه ایران
فصل 7- رسیدن به لبه جهان
فصل 8- راهپیمایی در صحرا
فصل 9- مرگ در بابل

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب اسکندر مقدونی چه کسی بود؟
نویسنده،
مترجمابوالفضل طاهریان ریزی
ناشر چاپیانتشارات طاهریان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۹۶
زبانفارسی
شابک978-622-284-127-0
موضوع کتابکتاب داستان کودک، کتاب داستان و رمان نوجوان
قیمت نسخه الکترونیک
۲۵۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب اسکندر مقدونی چه کسی بود؟

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب اسکندر مقدونی چه کسی بود؟

برای دریافت کتاب اسکندر مقدونی چه کسی بود؟ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.