معرفی و دانلود کتاب اضطراب موقعیت

عکس جلد کتاب اضطراب موقعیت
قیمت:
۷۰۰۰ تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب اضطراب موقعیت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب اضطراب موقعیت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب اضطراب موقعیت

کتاب اضطراب موقعیت نوشته‌ی آلن دوباتن، اکتشافی خواندنی و باارزش در مورد ترس‌های شما از جایگاه‌تان در جامعه است و به شما یاد می‌دهد تا به شکلی درست، نگرانی‌ها و اضطراب‌های خود را در موقعیت‌های مختلف مدیریت کنید.

کتاب اضطراب موقعیت (Status anxiety) اثری پربار است و راه‌حل‌هایی ارائه می‌دهد که انسان را به فکر فرو می‌برد. آلن دوباتن (Alain de Botton) در این کتاب نبود عشق، توقعات شما از زندگی، وابستگی‌ها و موارد دیگری را مورد بررسی قرار می‌دهد که دلایل اصلی به وجود آمدن اضطراب موقعیت هستند.

او در این کتاب به سراغ موضوعی رفته که هر انسانی در دوره‌ای از زندگی‌اش آن را تجربه کرده است. دوباتن اعتقاد دارد عطش رسیدن به موقعیت اجتماعی خوب، مانند دیگر تمایلات دارای فوایدی هم می‌باشد، برای مثال به شما تلنگر می‌زند تا استعدادهایتان را کشف کنید و به دنبال مسیرهای بی‌قاعده و زیان‌آور نروید. اما مانند دیگر تمایلات حجم زیادی از آن می‌تواند کشنده باشد. بنابراین مهم‌ترین راه‌حل برای حل این مسئله صحبت کردن و به دست آوردن اطلاعات در مورد آن است.

برای همه انسان‌ها اهمیت دارد که بدانند جامعه چطور به آن‌ها می‌نگرد. اگر در مورد این موضوع آگاهی و شناخت کافی نداشته باشید قطعاً دچار اضطرابی خواهید شد که به دلیل موقعیت شما از نگاه جامعه است؛ این موضوع بسیار خطرناک و مخرب می‌باشد. این کتاب به شما کمک می‌کند تا به شناخت یکی از رایج‌ترین انواع اضطراب دست یابید که انسان با آن دست و پنجه نرم می‌کند.

آلن دوباتن برای روشن‌سازی موضوع اضطراب ناشی از موقعیت و جایگاه انسان، ابتدا به بررسی تاریخچه‌ی آن می‌پردازد. بررسی قدمت اضطراب موقعیت هم نشان‌دهنده‌ی ریشه‌دار بودن این مسئله می‌باشد و اینکه این موضوع زندگی انسان‌ها را تا چه اندازه در طول تاریخ تحت تأثیر قرار داده است.

نقد فیلم اضطراب موقعیت:

در سال 2004 وقتی کتاب اضطراب موقعیت منتشر شد، فیلم مستند دو ساعته‌ای نیز به همین نام ساخته شد و در بعضی از شبکه‌های تلویزیون آمریکا پخش شد. فیلم اضطراب موقعیت به دنبال یک پاسخ مهم است: به چه دلیل پول همیشه خوشبختی و آرامش برای انسان‌ها به وجود نمی‌آورد؟

جملات برگزیده‌ی کتاب اضطراب موقعیت:

- هوشمندانه و منطقی. استعداد ذاتی دوباتن این است که وادارمان کند بیندیشیم چگونه زندگی می‌کنیم و چگونه می‌توانیم چیزها را تغییر دهیم. (تایمز)
- ترغیب‌کننده به تفکر... دوباتن مردی با سلیقه‌ای عالی است... مطالبی عالی از آدام اسمیت، ویلیام جیمز، فردریش انگلس و دیگران [انتخاب کرده است.] (لس ‌آنجلس ‌تایمز)
- روشنگر... مانند دیگر کتاب‌های هوشمندانه و روشنگرش، دوباتن موضوعی واحد را برگزیده است و احتمال آن‌ را به‌روشنی و با دقت فراوان کشف می‌کند... با نثری روان و گاه طنز، ما را به‌ سوی اندیشه‌های خود درباره‌ی شرایط انسان‌ها راهنمایی می‌کند. (تایمزپیکایونه)
- دوباتن برای جمع‌آوری نمونه و به‌تصویرکشیدن منظورش، از پیچ ‌و‌ خم‌های تاریخ می‌گذرد و به استدلالی ساده و زیبا می‌رسد... کتابی کوچک، سرزنده و خردمندانه. (آتلانتا ژورنال کانستیتوشن)

آلن دوباتن را بیشتر بشناسیم:

آلن دوباتن (Alain de Botton) نویسنده‌ی برجسته و فیلسوف و مجری تلویزیون است و در سال 1969 در زوریخ پایتخت سوئیس به دنیا آمد. او تمام دوران تحصیلش را در دبیرستان‌های شبانه‌روزی لندن گذراند. او در دانشگاه کمبریج رشته‌ی تاریخ خوانده و سپس در لندن به تحصیل در رشته‌ی فلسفه مشغول شده است. او مدتی هم دانشجوی در رشته‌ی دکترای فلسفه در دانشگاه «هاروارد» تحصیل نمود اما برای نوشتن کتاب‌های فلسفه برای عموم مردم آن را رها کرد.

در بخشی از کتاب اضطراب موقعیت می‌خوانیم:

داستان سومی هم برای راحت‌ترکردن سختی‌های فقر و جایگاه اجتماعی سطح پایین وجود داشت. بر طبق این روایت، که بیش‌ترین تأثیرش را تقریباً بین سال‌های 1754 تا 1989 گذاشت، به فقرا یادآوری می‌شد ثروتمندان دزد و فاسدند و با چپاول و نیرنگ به امتیاز رسیده‌اند، نه با فضیلت و استعداد. به‌ علاوه آن‌ها طوری جامعه را مجهز کرده‌اند که فقرا هیچ‌گاه نتوانند شخصاً دارایی‌شان را افزایش دهند. هرقدر هم که توانا و با اراده باشند، تنها امیدِ آن‌ها اعتراضاتِ اجتماعی و انقلاب‌هاست.

ژان ژاک روسو در کتاب بحثی درباب ریشه‌ی نابرابری (1754) یکی از اولین یادداشت‌های این داستان را ارائه داد: «اولین کسی که قسمتی از زمین را حصار کشید، در ذهن به خودش گفت این مال من است و افرادی را پیدا کرد که آن‌قدر ساده باشند که حرفش را باور کنند، بنیان‌گذارِ حقیقیِ جامعه‌ی مدنی است. چه جنایت‌ها، جنگ‌ها، قتل‌ها، چه بدبختی‌ها و وحشت‌ها از سر نسل بشر برداشته می‌شد، اگر کسی نرده‌ها را بیرون می‌کشید و خندق‌ها را پر می‌کرد و خطاب به رفقایش فریاد می‌زد: به این فریب‌کار گوش ندهید. اگر فراموش کنید میوه‌های زمین متعلق به همه است و زمین مال هیچ‌کس نیست، واقعاً شکست می‌خورید!»

صد سال بعد، کارل مارکس همین را فریاد زد. آن‌ را در اصطلاحاتی ظاهراً علمی جا داد و گفت چیزی که در دست روسو بود، فریادی برای اعتراض اجتماعی بوده است. از نظر مارکس در نظام سرمایه‌داری حرکتی ذاتاً استثمارگر وجود دارد، چرا که کارفرمایان همیشه سعی می‌کنند کارگران را با حقوقی کم‌تر از درآمدی که خودشان از فروش محصولات به دست می‌آوردند، استخدام کنند و بعد هم این اختلافِ هزینه را به ‌صورت «سود» به جیب بزنند. چنین سودی همیشه در روزنامه‌های سرمایه‌داری به ‌منزله‌ی پاداش کارفرما به ‌خاطر «خطرپذیری» و «سرمایه‌گذاری»اش تحسین می‌شد؛ اما مارکس اصرار داشت که این کلمات تنها عباراتی زیبا برای دزدی‌اند.

فهرست مطالب کتاب

تعاریف
بخش اول: علل
فقدان عشق
انتظارات
شایسته ‌سالاری
اشرافیگری
وابستگی
بخش دوم: راه‌حل‌ها
فلسفه
هنر
سیاست
دین
بوهم (رهایی از قید و شرط)

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب اضطراب موقعیت
نویسنده
مترجمسید حسن رضوی
ناشر چاپینشر میلکان
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۲۹
زبانفارسی
شابک978-600-7845-74-5
موضوع کتابکتاب‌های ارتباطات و روابط عمومی، کتاب‌های فلسفه و منطق
قیمت نسخه الکترونیک
۷۰۰۰ ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب اضطراب موقعیت

vahid jazayeri
۱۴۰۰/۳/۲۱
کتاب بسیار خوبی هست بخصوص اگر علاقمند باشید که ریشه‌های تاریخی اضطراب رو بشناسید. هرچند کتاب برای جوامع غربی نوشته شده، اما با سبک زندگی جاری ما همخوانی داره. با این تفاوت که مسیر طولانی که اون جوامع طی کردن رو ما بیشتر ناشیانه کپی برداری و تقلید کردیم.
مهدی خانی
۱۴۰۰/۱/۱۲
جامعه ما که تورم شدیده و اختلاف طبقاتی در حال افزایش هست و اضطراب از جا موندن و حتی در جا زدن از لحاظ اقتصادی حال اکثرمون و خراب کرده این کتاب نظریه‌های خوبی در این مورد داره و به کتاب‌های قدیمی ترم اشاره کرده به نظرم مناسبزوضعیت الانه جامعه ماست
فاطمه میاحی
۱۴۰۰/۵/۸
ترجمه خیلی نامفهومه!!!
با اینکه موضوع جالبی داره و خیلی با اوضاع جامعه الان ما هم خوانی داره ولی اصلا درست ترحمه نشده!
دوستان اگه ترجمه بهتری سراغ دارین معرفی کنید لطفا
انیس نیکدل
۱۳۹۹/۵/۲۷
کتاب از لحاظ ساختاری فلسفی و روانشناسی است و باعث بهبود دیدگاه ما به زندگی، شغل و دیگر جوانب زندگی می‌شود. مفید و موثر است پیشنهاد میشود مطالعه کنید
Fatemeh Alaei
۱۳۹۹/۱۲/۳
آلن دوباتن موجود عجیبیه. این کتاب هم مثل بقیه آثارش ارزشمنده اما ترجمه واقعا جالب نیست. و فکر کنم ترجمه بهتری هم موجود نباشه.
mark tehrani
۱۳۹۹/۱۱/۲۹
با ترجمه‌اش مشکل دارم، متن بعضی مواقع ان قدر درگیر ساختار گرامری میشود که محتوا و منظور گم میشود
مهسا محمدیان
۱۳۹۹/۹/۱۱
قلم الن دوباتن رو دوست دارم کتاب درباره‌ی خوب بودنش که خیلیییی خوب بود... تعریف این کتابو زیاد شنیدم و میخوام شروعش کنم
سیما شرفخواه
۱۳۹۹/۵/۱۳
نویسنده و کتاب خوب هستن ترجمه افتضاح
پریا ز
۱۳۹۹/۲/۲۸
عالیه این کتاب! همه‌ی کتاب‌های آلن‌دوباتن خیلی خیلی خوبن👌
بیتا خانم
۱۴۰۱/۱/۱
آلن دوباتن همیشه با استدلال هاش منو تحت تاثیر قرارا میده، قطعا ارزش خوندن داره.
Reza Farhadi
۱۴۰۰/۷/۹
بی نظیر، کاش بخوانیم و بعد چند بار بخوانیم که به مهارت تبدیل شوند
فرزانه شریفی
۱۳۹۹/۱۰/۱۰
نویسنده‌ی دقیق و جزیی نگر درعین توجه کامل به کلیات
مریم عابدینی
۱۴۰۰/۱۱/۲۶
کتاب خیلی خوبیه و در زمان درست به دردم خورد
hamid reza safary
۱۴۰۰/۷/۸
ترجمه جالب نیست و توان انتقال مفاهیم نسخه اصلی را ندارد.
امیرحسین درویشی
۱۴۰۰/۳/۵
چه قدر آدم موجود پیچیده‌ای هست!
کتاب خواندنی و آموزنده
مشاهده همه نظرات ۲۵

راهنمای مطالعه کتاب اضطراب موقعیت

برای دریافت کتاب اضطراب موقعیت و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.