معرفی و دانلود کتاب دلایلی برای زنده ماندن

عکس جلد کتاب دلایلی برای زنده ماندن
قیمت:
14000 تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب دلایلی برای زنده ماندن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب دلایلی برای زنده ماندن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب دلایلی برای زنده ماندن

کتاب دلایلی برای زنده ماندن به قلم مت هیگ نویسنده پرفروش نیویورک تایمز، روند بهبودی یک افسردگی شدید را از زبان خودش که این بیماری را پشت سر گذاشته، روایت می‌کند. این اثر به عنوان نامزد نهایی جایزه کتاب سال واتراستونز انتخاب شده است.

درباره کتاب دلایلی برای زنده ماندن:

از هر 5 نفر یک نفر به افسردگی مبتلاست! آمار تکان دهنده‌ای که نیازمند تأمل بیشتر بر این بیماری و عواقب نگران کننده آن نظیر خودکشی است. در کتاب شگفت‌انگیز دلایلی برای زنده ماندن (Reasons to Stay Alive) شاهد نبرد مت هیگ (Matt Haig) با افسردگی‌اش خواهید بود. او راهکارها و تجربیات زیستۀ خود در مورد افسردگی را با زبانی صمیمانه به اشتراک می‌گذارد.

مهم‌ترین نکته‌ای که مت هیگ در این کتاب بر آن تأکید دارد، تأثیر قدرت عشق ورزیدن و دوست‌ داشته شدن است. او به صراحت اعلام می‌دارد که یکی از عوامل مؤثر در غلبه‌اش بر این بیماری خانمان‌سوز، عشق و حمایت خانواده‌اش بوده است.

یکی از جذاب‌ترین نکات این کتاب که آن را کمی با آثار انگیزشی دیگر متفاوت می‌سازد، بحث و گفتگویی جنجالی است که نویسنده میان خود اکنون و خود پیشینش ارائه می‌دهد. در حقیقت خود پیشین نماینده روحیه افسرده و ناامیدانه است که دائما به همه چیز نگاه منفی دارد و خود اکنونش نسخۀ بهبود‌یافته و امیدوار به زندگی است که ارزش حقیقی زندگی را در یافته است.

نکوداشت‌های کتاب دلایلی برای زنده ماندن:

- صادقانه و به طرز شگفت‌آوری خنده‌دار. مت هیگ یادآوری می‌کند که هر چقدر زندگی ناامید کننده به نظر برسد اما در واقعیت هرگز چنین نیست. (نیویورک تایمز)

- این کتاب دلایل زنده ماندن برای همه کسانی که با افسردگی دست و پنجه نرم کرده‌اند را به زیبایی شرح می‌دهد. خواندن این کتاب برای تمام کسانی که از افسردگی رنج می‌برند ضروری‌ست. (Book Reporter)

- بدون شک این کتاب ناجی زندگی بسیاری از افراد خواهد بود. (Amanda Craig)

خواندن کتاب دلایلی برای زنده ماندن به چه افرادی پیشنهاد می‌شود؟

تمامی علاقمندان کتاب‌های انگیزشی و افرادی که احساس پوچی و ناامیدی می‌کنند را به خواندن این اثر الهام بخش دعوت می‌کنیم.

با مت هیگ بیشتر آشنا شویم:

روزنامه‌نگار و نویسنده بریتانیایی، مت هیگ جولای 1975 در شهر شفیلد متولد شد. وی در سن 24 سالگی به افسردگی شدیدی مبتلا گشت که سالیان سال تحت نظر پزشک قرار داشت و در نهایت توانست بیماری‌اش را شکست دهد. مت از شیوه مقابله‌اش در برابر این بیماری در کتاب حاضر سخن می‌گوید. او که مؤلف آثار برجسته‌ای همچون «چگونه زمان را متوقف کنیم؟» و «انسان‌ها» است یکی از موفق‌ترین و پرفروش‌ترین نویسندگان نیویورک تایمز و آمازون به حساب می‌آید.

جملات برگزیده کتاب دلایلی برای زنده ماندن:

- و در پایان این ادامه‌ی زندگی‌ست که شجاعت بیشتری می‌طلبد، نه خودکشی. (آلبر کامو)

- آن‌گاه که طوفان به پایان می‌رسد، به خاطر نمی‌آوری چطور آن را از سر گذراندی و چگونه زنده ماندی. در حقیقت حتی مطمئن نیستی که آیا واقعاً طوفان تمام شده یا نه. اما در یک نکته شک و تردیدی نیست؛ از طوفان اگر جان سالم به در ببری، دیگر همان شخص طوفان‌زده نیستی. تنها حکمت نهفته در طوفان همین است و بس. (هاروکی موراکامی)

- با اینکه قلبت شکسته خواهد شد؛ تو با دل‌شکستگی تاب خواهی آورد و ادامه خواهی داد. (لرد بایرون)

-دقیقاً همان زمانی که گمان می‌کنید وقت استراحت کردن ندارید، زمان استراحت‌تان است و به آن نیازمندید.

در بخشی از کتاب دلایلی برای زنده ماندن می‌خوانیم:

در دوره‌ی مصرف دیازپام و قرص‌های خواب، حتی سر سوزنی بهبودی در خود احساس نکردم. درواقع میزان بیماری‌ام به همان شدت قبل بود. گمان می‌کنم نهایت زور قرص آن بود که مختصری مرا کُند کند. قرص‌های خواب‌آور سرعت ذهنم را اندک کاهشی می‌دادند، ولی خودم خوب می دانستم که تغییر خاصی رخ نداده است. دقیقاً همانند چند سال بعد که از نو به نوشیدن روی آوردم؛ از خود بی‌خود شدن، مختصری میزان اضطرابم را کاهش می‌داد و من به آن دلخوش بودم. اما همه‌ی مدت متوجه بودم اضطراب، کمی آن‌سوتر، با یک بغل خماری انتظارم را می‌کشد.

اینکه با دارودرمانی ضدیت به خرج دهم و از این طریق، خودم را جار بزنم حقیقتاً خواسته‌ی قلبی‌ام نیست؛ چون می‌دانم برای برخی از مردم این شیوه پاسخ می‌دهد. در برخی موارد داروها چنان از شدت درد و رنج می‌کاهند که حقیقتاً باعث ایجاد فرایند بهبودی می‌شوند. در دیگر موقعیت‌ها دارودرمانی به منزله‌ی یک راهکار نسبتاً بلندمدت عمل می‌کند. بسیاری از مردم بدون دارو قادر به زندگی نیستند. اما درباره‌ی من وضع به شکل دیگری بود. پس از حمله‌ی هراس و وحشتی که به من دست داد و منشأ اثر آن صرف دیازپام بود، چنان از دارودرمانی هراسیدم که برای بهبود افسردگی‌ام، هرگز داروی مشخص و معینی مصرف نکردم. (اما برای حمله‌ی هراس و وحشت و نیز اضطراب، از دارودرمانی روی برنگرداندم.)

شخصاً خوشحالم که بدون دارودرمانی و تنها با ممارست خودم، بیماری‌ام را بهبود بخشیدم. اینکه بدون داروی بی‌حس‌وحال‌کننده، می‌بایست درد و رنج خود را لمس می‌کردم به این معنا بود که می‌باید دردم را به درستی و دقت می شناختم و نسبت به هر تغییر مثبت و منفی کوچکی در ذهنم، هوشیار می‌بودم.

فهرست مطالب کتاب

نگاشتن این کتاب ممکن نبود
یک نکته پیش از آنکه پیش برویم
فصل یکم: سقوط
روزی که از دنیا رفتم
فهم افسردگی دشوار است
یک منظره‌ی دل‌انگیز
گفت‌و‌گوی دو برهه‌ی زمانی- بخش نخست
قرص‌ها
آدم‌کش
سخنان تأسف‌آوری که مردم به افسردگان می‌گویند، اما در دیگر موقعیت‌های خطیر زندگی چنین اظهار نظرهایی نمی‌کنند.
شبه‌درمان‌های بی‌اثر یا مخرب
لمس باران در پرسه‌های بدون چتر
حیات
بی‌کرانگی
آرزوهایی که محقق نشدند
گردباد
علائم بیماری در من
تلنبار شدن روزهای نامساعد
گفت‌و‌گوی افسردگی با شما
حقایق
حقایق در باب خودکشی
حقایق در باب افسردگی
آن روز که سرم را به پنجره تکیه داده بودم
دوران کودکی نسبتاً عادی من
یک ملاقات
پسرها گریه نمی‌کنند
فصل دوم: فرود
شکوفه‌های گیلاس
ناشناخته‌های مجهول
ذهن همان بدن است- بخش نخست
روان‌پریش
روزهای جنگا
اعلان خطر
شیاطین
وجود
فصل سوم: خیزش
آنچه که حین اولین حمله‌ی هراس و وحشت در ذهنتان می‌گذرد
آنچه که هنگام هزارمین حمله‌ی هراس و وحشت در ذهنتان می‌گذرد
هنر روی پای خود ایستادن
ایندیانا جونز و معبد مارمیت
گفت‌وگوی دو برهه‌ی زمانی- بخش دوم
انگیزه‌های حفظ حیات
و عشق
چگونه فرد افسرده یا مضطرب را مورد حمایت خود قرار دهیم؟
یک لحظه؛ فقط یک لحظه‌ی کوتاه اما سرنوشت‌ساز
اتفاقاتی که برایم رخ دادند و بیشتر از آنکه اندوه‌زا باشند، ترحم دیگران را برانگیختند
شرح زندگی بر کره‌ی زمین برای ساکنین دیگر کرات آسمانی
فضای سپید
قدرت و مباهات
پاریس
انگیزه‌های پایداری
حربه‌ها
دویدن
ذهن همان بدن است- بخش دوم
افراد سرشناس
آبراهام لینکلن و موهبت هراس‌آورش
افسردگی عبارت است از ...
همچنین افسردگی یعنی..
گفت‌وگوی دو برهه‌ی زمانی- بخش سوم
فصل چهارم: زندگی
جهان
ابرهای قارچی
نمره‌ی بیست تمام
کاهش سرعت
فراز و فرودها
داخل پرانتز
میهمانی‌ها
هشتگ چرا زندگی؟
مواردی که حال مرا بدتر می‌کنند
مواردی که حال مرا کمی بهتر می‌کنند
فصل پنجم: بودن
در ستایش نازک‌نارنجی‌ها
چگونه کمی از شوپنهاور شادتر باشیم
خودیاری
سخنی در باب زمان
فرمنترا
تصاویر در صحنه‌ی ذهن
کوچکی انسان در جهان هستی
چگونه زندگی کنیم؟
(چهل توصیه که به نظرم راهگشا می‌رسند، اما خودم نیز همیشه آن‌ها را به کار نمی‌بندم).
و رسید روزی که دوباره از انجام این کارها لذت بردم.
یک نکته و چند تقدیر و تشکر

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب دلایلی برای زنده ماندن
نویسنده
مترجمنازنین فاطمه سوداگر
ناشر چاپیانتشارات شمشاد
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات197
زبانفارسی
شابک978-622-667388-4
موضوع کتابکتاب‌های روانشناسی بزرگسالان، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه الکترونیک
14000 ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب دلایلی برای زنده ماندن

محمد بینا
۱۴۰۰/۶/۸
به عنوان کسی که با افسردگی و افکار تهاجمی شدید سروکار داشته، تک تک کلمات این کتاب رو درک میکنم. کتاب تجربیات شخصی نویسنده در مبارزه با بیماری روانی هست و به خواننده‌هایی که خودشون گرفتار بودن راهکار‌هایی ارائه میده که بهتر با وضعیتشون کنار بیان. حتی اگر با افسردگی درگیر نبودید هم پیشنهاد میکنم این کتاب رو مطالعه کنید چون باعث میشه فهم بیشتر و درک بهتر از افرادی که بهش دچارن و ممکن هست که اطرافیان و نزدیکان خودتون هم باشند، داشته باشید. در آخر یک سری موارد که برای خود من در مقابله با افسردگی جواب داده: فعالیت فیزیکی (پیاده روی یا هر نوع ورزشی)، یوگا و مدیتیشن، مطالعه و سفر. آرزوی سلامتی و شادی برای همتون دارم.
شهرزاد منصوری
۱۴۰۱/۷/۲۷
یک روایت دلچسب و دوست داشتنى از نویسنده کتاب ِ کتابخانه نیمه شب 😊،
توى این دنیاى پر از آشوب و دلواپسى، کتابهایى ازین دست واقعا کمک دهنده است. مى فهمیم اضطراب و افسردگى فقط براى ما نیست، همه ى ما توى این رنج، مشترکیم. و اینکه نویسنده راهکارهایى که بهش کمک کرده تا دوران سهمگین افسردگى و اضطراب رو پشت سر بگذاره، با خواننده به اشتراک گذاشته، عمیقا یارى دهنده است.
ممنون از کتابراه ❤️🌹
سعید رجبی
۱۴۰۱/۱/۱۳
کتابخانه نیمه شب رو خواندم از مت هیگ، چون خوشم اومد ازش، اومدم سراغ این کتاب، ترجمه خوب بود، اما نتونستم ارتباط برقرار کنم با این کتاب، به نظرم خیلی پراکنده گویی و زیاده گویی داشت، شاید تو پنج الی ده صفحه می‌شد کل مطلب رو رسوند، صفحه اول اینکه افسردگی چجور بیماری هست تو تجربه شخصی نویسنده، و چند صفحه هم یک سری راه حلهای مثل مراقبه، ورزش، کتاب خواندن و نوشتن و...
در مجموع متوسط ارزیابی کردم.
گلشن مظاهری
۱۴۰۰/۱۱/۲۱
اگر به دنبال راه حل برای درمان افسردگی هستید، انتخاب خوبی نیست‌. تنها یادآور می‌شود که شما تنها شخصی نیستید که به افسردگی دچار شدید و اطلاعات عمومی در این باره و تجربه‌ی شخصی نویسنده می‌دهد. و این که این حال ابدی نیست‌. من با افسردگی درگیر هستم، بعد از خواندن این کتاب حالم بد شد و علتش را نمی‌دانم.
Rana Afrasiabi
۱۴۰۰/۱۰/۱۰
یه روزه تمومش کردم. تک تک لحظاتی که نویسنده تجربه کرده رو می‌تونید حس کنید و باعث میشه که اگر در شرایط بدی به سر می‌برید از حس تنهایی بیرون بیاید و بفهمید بودند کسانی که این دوران رو گذروندن و راهکار‌های خوبی میده که بر خلاف کتاب‌های دیگه راهکار‌های خلاف اسلام نمیده و به نظرم عالی بود
tedi 1700
۱۴۰۰/۱۱/۱۳
ما هیگ علی رغم اینکه تخصصی در زمینه روانشناسی نداره اما به خوبی حال و روز یک انسان وقتی از همه جا ناامید هست و هیچ کس و هیچ چیز نمیتونه اون رو از فروپاشی نجات بده تداعی کرده و به نظرم همین احساس وجود این حس مشترک بین هزاران انسان خودش نقطه امیدی برای زنده ماندن هست.
اسما داوری فرد
۱۴۰۱/۱۲/۱۲
کتاب از نظر اینکه که حالات افسردگی و درگیری‌های ذهنی یه فرد افسرده اس درست و بجاست اما هیچ راهکاری برای عبور از اون ارائه نداده بود
اما خب همین که افسردگی واحساساتش رو بیان میکنه خوبه ببشتر برای اطرافیان انسان افسرده به درد میخوره که حالشو درک کنن
mina parvin
۱۴۰۰/۸/۲۹
من از طریق برنامه کتاب باز و مجبتی شکوری با این کتاب آشنا شدم، کتاب خوبیه و من که افسردگی دارم با نویسنده خیلی جاها همزادپنداری می‌کردم، اما در کل انتظارم بیشتر بود که این ممکنه بخاطر حال بد روحی خودم باشه
سارینا حسین خانی
۱۴۰۰/۲/۱۰
بنظرم کتاب بسیار خوبیه خصوصا برای افرادی که افسردگی را تجربه کرده اند، زیبایی کتاب در این مورد هست که نویسنده از تجربه شخصی خودش صحبت میکنه، کتاب بسیار متفاوتی هست، توصیه میکنم بخونیدش.
جواد کیانی صدر
۱۴۰۰/۱/۲۶
این کتاب حرفهای رو میگه که شاید هر کسی نتونه به زبان بیاره واقعا برای همه افراد خوبه چه کسایی که افسردگی رو درک کردن و چه کسایی که درک نکردن خیلی ممنونم از تیم کتاب راه واقعا عالی بود
Nafise Karschi
۱۴۰۰/۱۲/۱۲
شاید واقعا این کتاب منو علاقه مند به خوندن کرد چون به سختی کتابا رو تموم میکردم و اینو واقعا دوسش داشتم حس خوبی که خوندن این کتاب بهم میداد غیرقابل وصفه
دلم میخواد بازم کتابی مثل اینو بخونم
mobina kalantar
۱۴۰۰/۲/۱۷
من چون رشتم روانشناسیه با این مدل کتاب‌ها ارتباط زیادی برقرار میکنم و از اون دسته کتابایی که میخونی انگار که زندگی یه شخص افسرده رو تجربه میکنی منکه دوسش داشتم مرسی کتابراه
Firoozeh Moradzadeh
۱۴۰۱/۳/۱۸
برای افرادی که دچار افسردگی هستن خیلی مفید هست برای آگاهی بیشتر از این بیماری و اینکه چطور می‌توانیم با وجود افسردگی به زندگی ادامه دهیم و حتی درمان شویم.
بیتا علایی
۱۴۰۰/۷/۱۴
کتاب خوبیه. خیلی خوب بیان میکنه که افسردگی به شکل‌های متفاوتی بروز میکنه و همینطور راه مقابله با اون هم برای هر کس منحصر به فرده.
مهدی اذربار
۱۴۰۰/۵/۴
دوستان این کتاب بیشتر شبیه یک رمانه تا دستورات عملی برای مبارزه با افسردگی ک بدرد جنس تفکر افرادی مثل من نخورد شاید بدرد شما بخوره
مشاهده همه نظرات 25

راهنمای مطالعه کتاب دلایلی برای زنده ماندن

برای دریافت کتاب دلایلی برای زنده ماندن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.