معرفی و دانلود کتاب مارتین لوتر کینگ چه کسی بود؟

عکس جلد کتاب مارتین لوتر کینگ چه کسی بود؟
قیمت:
۲۵۰۰۰ تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب مارتین لوتر کینگ چه کسی بود؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مارتین لوتر کینگ چه کسی بود؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مارتین لوتر کینگ چه کسی بود؟

بانی بادر در کتاب مارتین لوتر کینگ چه کسی بود؟ سعی دارد تا با به تصویر کشیدن سرنوشت یکی از برجسته‌ترین مبارزان جنبش مدنی سیاهان آمریکا به شما کمک کند تا اطلاعات تاریخی خود را افزایش دهید.

درباره کتاب مارتین لوتر کینگ چه کسی بود؟

مارتین لوتر کینگ یکی از جسور‌ترین رهبران حقون مدنی بود که در نخستین فعالیت‌ها و سخنرانی‌های شگفت‌انگیزش توانست توجه همه مردم جهان را به خود معطوف کند. اکنون بانی بادر (Bonnie Bader) در کتاب مارتین لوتر کینگ چه کسی بود؟ (Who was Martin Luther King, Jr) سعی دارد تا سرگذشت زندگی این مرد بزرگ را با بیانی ساده و نگاهی داستان‌گونه برای نوجوانان به رشته‌ی تحریر درآورد.

با مارتین لوتر کینگ بیشتر آشنا شویم:

بزرگ شدن و قد کشیدن در مناطق جنوبی برای مارتین لوتر کینگ. جی آر آسان و دلچسب نبود. مارتین در سال 1929 درست هنگامی که با سیاهپوستان رفتارهای عجیب و غریبی می‌شد، دیده به جهان گشود. او همیشه در تعجب بود که چرا تفاوت‌های رفتاری بسیاری میان سفیدپوستان و سیاهپوستان وجود دارد.

مارتین این موضوع را روزی فهمید که پدرش او را به بازار برد تا برایش کفش بخرد. در فروشگاه هیچ کسی نبود، اما فروشنده مغازه به آن‌ها گفت که باید در محوطه پشت مغازه منتظر بمانند. این مسئله پدر مارتین را به شدت عصبانی کرد. به همین خاطر دست مارتین را گرفت و از مغازه بیرون آمد و همانطور که از مغازه دور می‌شد به مارتین گفت: "اصلاً نمی‌فهمم چرا ما مجبور هستیم در این اوضاع زندگی کنیم. من هرگز چنین چیزی را قبول ندارم."

منظور پدر مارتین از این اوضاع، وضعیت سیاهپوستان و تحمل رفتارهای بد و زننده سفیدپوستان در مقابل آن‌ها بود که در آن زمان تحت عنوان "تبعیض و جدا‌سازی" باعث آزار و اذیت همه سیاهپوستان می‌شد. کودکان سیاهپوست مجبور بودند در صندلی‌های آخر اتوبوس‌ها بنشینند و اگر صندلی خالی پیدا نمی‌کردند، وادار می‌شدند تمام راه را بایستند. وقتی مارتین کمی بزرگتر شد و قد کشید تصمیم گرفت اوضاع را کمی به نفع سیاهپوستان تغییر دهد، اما پیش از هر کاری مطمئن بود که تنها کار درست به راه انداختن یک جنگ و مبارزه آرام و بی‌سر و صداست.

مارتین در آن زمان تمام راهپیمایی‌ها و پیاده‌روی‌های اعتراضی سیاهپوستان را رهبری می‌کرد و افراد را در گروه‌های مختلف می‌چید تا سخنرانی‌های واحد و یکپارچه‌ای برای همه برگزار کند. حتی بسیاری از افراد سفیدپوست نیز وقتی سخنان او را می‌شنیدند بی‌هیچ تعصبی به او ملحق می‌شدند. زیرا مارتین تصمیم گرفته بود به جای نیروی مشت خود از نیروی زبان خود برای تغییر دادن وضعیت اسفناک سیاهپوستان استفاده کند.

او همیشه یک آرزو در سر داشت و می‌خواست همه مردم جهان در صلح، آرامش و برابری کنار یکدیگر با شادمانی زندگی کنند. حتی اکنون که حدود 40 سال از مرگ مارتین می‌گذرد، باز هم سراسر دنیا برای دستیابی به آرزوی او در تلاش و تقلاست.

کتاب مارتین لوتر کینگ چه کسی بود؟ برای چه کسانی مناسب است؟

بدون شک تمامی کودکان دبستانی و نوجوانانی که به مطالعه سرگذشت افراد مشهور علاقمند هستند، مجذوب این کتاب خواهند شد.

در بخشی از کتاب مارتین لوتر کینگ چه کسی بود؟ می‌خوانیم:

در پانزدهم ژانویه سال 1929 پسر بچه‌ای در شهر آتلانتا، جورجیا به دنیا آمد. پزشکان اظهار داشتند که او بی‌نظیر و یا حتی نابغه است. والدین او از شنیدن این گفته‌ها بسیار خوشحال و دلگرم شدند و او را مایکل (که نام پدرش هم مایکل بود) نامیدند. زمانی که مایکل کوچک پنج ساله شد، پدرش تصمیم گرفت نام خود و فرزندش را از مایکل به مارتین تغییر دهد. بدین ترتیب مایکل برای همیشه (همانند پدرش) مارتین نام گرفت و همگان او را به مارتین لوتر کینگ. جی آر می‌شناختند.

مارتین جوان زندگی بسیار شادی داشت و از داشتن خواهری که از خودش بزرگتر بود و همه او را کریس صدا می‌زدند شادمان بود. او برادر کوچکتری هم داشت که آلفرد دانیل نام داشت. خانواده کینگ در خانه‌ای بزرگ در خیابان آبرن در آتلانتا زندگی می‌کردند و محله بسیار آرام و ساکتی داشتند. در آن منطقه اهالی سطح زندگی تقریباً متوسطی داشتند و خانواده‌ها نه خیلی ثروتمند بودند و نه خیلی فقیر.

اما در خانواده کینگ عشق و محبت هر لحظه موج می‌زد. او هرگز به خاطر نمی‌آورد که روزی پدر و مادرش با یکدیگر دعوا و مرافعه‌ای داشته باشند. مادر مارتین آلبرتا ویلیام کینگ، خانمی بسیار با محبت و شوخ و خوش‌ صحبت بود. پدرش هم یکی از روحانیان و کشیشان بسیار معروف بود و همه او را به طور کامل می‌شناختند. پس از اتمام دبیرستان مادر مارتین تصمیم گرفت به دانشگاه برود اما متوجه بود که زنان سیاهپوست هرگز وارد دانشگاه نمی‌شوند و از آنجایی که شخصیت بسیار گرم و خلق و خوی صمیمی داشت، مارتین با او بسیار راحت و بی‌دغدغه صحبت می‌کرد و هیچ مسئله‌ای را از او پنهان نگه نمی‌داشت.

فهرست مطالب کتاب

مارتین لوتر کینگ چه کسی بود؟
فصل 1: پسری بی‌نظیر
فصل 2: روزهای مدرسه
فصل 3: مارتین شغلش را انتخاب می‌کند
فصل 4: سوار بر اتوبوس
فصل 5: جنگ آرام اما آتشین
فصل 6: طرفداران آزادی
فصل 7: آزادی به بیرمنگام قدم می‌گذارد
فصل 8: رؤیایی زیبا
فصل 9: جایزه صلح نوبل
فصل 10: مبارزه با فقر
فصل 11: پیاده‌روی‌های اعتراضی ادامه خواهند داشت
فصل 12: رؤیاها ادامه دارند

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مارتین لوتر کینگ چه کسی بود؟
نویسنده
مترجمسمانه فلاح
ناشر چاپیانتشارات طاهریان
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۱۶
زبانفارسی
شابک978-622-284027-3
موضوع کتابکتاب داستان کودک، کتاب داستان و رمان نوجوان
قیمت نسخه الکترونیک
۲۵۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب مارتین لوتر کینگ چه کسی بود؟

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب مارتین لوتر کینگ چه کسی بود؟

برای دریافت کتاب مارتین لوتر کینگ چه کسی بود؟ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.