معرفی و دانلود کتاب صداهای ذهنت را خاموش کن

عکس جلد کتاب صداهای ذهنت را خاموش کن
قیمت:
۱۰۰۰۰ تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صداهای ذهنت را خاموش کن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صداهای ذهنت را خاموش کن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صداهای ذهنت را خاموش کن

ان بوگل به شما کمک می‌کند به جنگ با افکار منفی خود بروید و از پیشروی آن‌ها در ذهنتان جلوگیری کنید! کتاب صداهای ذهنت را خاموش کن، اثر پرفروش مجله وال استریت، راهکارهایی عملی و آموزه‌هایی مفید را درجهت نابودی اندیشه‌های مخرب و غیرمولد در اختیار شما قرار می‌دهد تا بتوانید زندگی سرشار از آرامش داشته باشید. این کتاب در سال 2020 به عنوان نامزد دریافت جایزه بهترین کتاب غیرداستانی گودریدز برگزیده شد.

درباره کتاب صداهای ذهنت را خاموش کن:

زیاداندیشی یا به اصطلاح اورتینک به معنای فکر و خیال بیش از اندازه کردن درباره‌ی همه چیز و همه کس است، به گونه‌ای که روال معمول زندگی افراد، تحت تأثیر این امر مختل شود. کسانی که گرفتار زیاداندیشی هستند، معمولاً توانایی لذت بردن از زمان حال را ندارند و ذهنشان اکثر اوقات پیرامون موضوعاتی منفی می‌گردد که هیچ ربطی به واقعیت ندارد.

برای مثال اگر این افراد به یک مهمانی بروند، به جای لذت بردن از هم‌صحبتی با دیگران، با وسواسی بیمارگونه به دقت و تأمل در رفتار و گفته‌های دیگران می‌نشینند، و در آخر به هر نحوی که شده، دلیلی برای آزار دادن خود پیدا می‌کنند. البته اینطور نیست که اورتینکرها یا همان بیش‌اندیش‌ها، همیشه هم در رفتار دیگران دقیق شوند؛ حتی بدتر، ممکن است دست به قضاوت گفته‌ها و کرده‌های خود بزنند و از این طریق خود را معذب و ناراحت کنند.

باری، خبر خوش این است که رهایی از زیاداندیشی امری شدنی خواهد بود؛ این وعده‌ را ان بوگل (Anne Bogel) در کتاب صداهای ذهنت را خاموش کن (Don't Overthink It) به شما داده است. او در این اثر روانشناختی، با بهره‌گیری از تجربیات خود، روش‌هایی برای فرار از زندان تفکرات وسواس‌گونه و آزاردهنده درباره‌ خود و دیگران را به شما می‌آموزد و از این طریق، شما را در جهت داشتن زندگی‌ای سالم و برقراری ارتباطاتی پایدار رهنمون می‌سازد.

اگرچه که نمی‌توان برای هر موقعیت ناگهانی آمادگی داشت، اما می‌توان برای اموری که طبق انتظار شما پیش نمی‌رود، برنامه‌ریزی کنید. بهتر است چهارچوبی در نظر بگیرید که به شما آمادگی استقبال از موقعیت‌های ناگهانی را بدهد و به دنبال آن اتفاق‌های خوب را به زندگی‌تان دعوت کند. هر تغییر غیرمنتظره‌ای می‌تواند شما را دچار آشفتگی‌های زودگذر کند، اما اگر بتوانید در بحبوحه بازنگری تصمیمات، خود را فوراً از این وضعیت آشفته برهانید و از دل بحران عبور کنید، احتمال دارد در آن سوی این تغییرات به لذت دست بیابید. فقط لازم است بدانید چطور خود را به آن نقطه برسانید.

نکوداشت‌های کتاب صداهای ذهنت را خاموش کن:

- خواندن سخنان آن بوگل مانند گفتگو با آرام‌ترین و معقول‌ترین دوست‌تان است. (Mary Laura Philpott)

- ان بوگل به شما نشان می‌دهد چگونه از تله‌های ذهنی رهایی یابید و هیجان را به زندگی بازگردانید. (Laura Vanderkam)

- ان به شما راهی برای رهایی از فکر و خیال بیش از حد یاد می‌دهد. پس بهتر است بدون معطلی یک تصمیم بگیرید و آن را عملی کنید: این کتاب را بخرید. (Emily p. Freeman)

- آماده باشید تا حس خوبی داشته باشید و تنش کمتری را احساس کنید. قبل از این که خواندن کتاب را به پایان ببرید هم حتی آرامش بسیاری به دست خواهید آورد. (Mary Laura Philpott)

کتاب صداهای ذهنت را خاموش کن مناسب چه کسانی است؟

با خواندن کتاب فکر و خیال زیادی ممنوع، یاد خواهید گرفت که به دنیا از زاویه‌ی جدیدی نگاه کنید و بیش از اندازه به افکار منفی خود پر و بال ندهید.

با ان بوگل بیشتر آشنا شویم:

او در توصیف حرفه نویسندگی و زندگی شخصی‌اش، از یکی از جملات امیلی دیکینسون استفاده می‌کند: «برای من هرچیزی شدنی است.» او در بررسی ایده‌های کهنه از منظری نو و ارائه آن به خواننده به‌نحوی که گویی برای اولین بار آن را تجربه می‌کند، چیره‌دست است.

آن بوگل در سال 2011 وبلاگش را با عنوان خانم دارسی مدرن راه‌اندازی کرد که نامش برگرفته از رمان معروف جین آستین است. این وبلاگ مشخصاً در آن دسته از وبلاگ‌هایی قرار نگرفت که صرفاً درباره موضوع خاصی صحبت می‌کنند، گرچه او از شنیدن اینکه وبلاگش عنوان «وبلاگی با موضوع سبک زندگی برای افراد کم‌معاشرت و کژرفتار» را به خود گرفته، ابراز خوشحالی کرد. بااین‌حال طولی نکشید که خوانندگان باهوش و دقیقی در زمره دنبال‌کننده‌های پروپاقرص وبلاگش درآمدند که شیوه عمل او را که از بعدی نوین و تازه به ایده‌های کهنه و آشنا می‌نگرد دوست دارند.

آن در سال 2016، پادکست بعد از این کتاب کدام را بخوانم؟ را راه‌اندازی کرد؛ اجرایی پرطرف‌دار که به همتایابی ادبی، کتاب‌درمانی و به‌طور کلی کتاب و مطالعه کتاب اختصاص داده شد. بوگل در سال 2019، پادکستی را مشابه پادکست قبلی راه‌اندازی کرد با عنوان یک کتاب بی‌نظیر، که هر هفته یکی از کتاب‌های محبوبش را از کتابخانه شخصی‌اش انتخاب می‌کند و در ده دقیقه یا کمتر درباره آن کتاب با شنوندگانش صحبت می‌کند. او در ایالت کنتاکی، شهر لویی‌ویل زندگی می‌کند.

جملات برگزیده کتاب صداهای ذهنت را خاموش کن:

- به‌مراتب بیش از آنچه می‌فهمید، تجربه شما، دنیای شما و حتی خود شما مخلوق چیزی هستید که روی آن تمرکز می‌کنید.

- اتفاق خاصی برای او نیفتاده بود؛ او صرفاً دست به انتخاب زده بود و بعد از آن هم انتخابی دیگر و انتخابی دیگر. روی‌هم‌رفته انتخاب‌های کوچکی بود که برای هرکس می‌تواند رخ دهد و زندگی‌اش را بسازد.

- احساس مسئولیت کردن به معنی توجه‌داشتن به خود است. منظورم این است که با داشته‌های خود زندگی کنید، با دندان‌پزشک قرار ملاقات بگذارید، پول پس‌انداز کنید، برنامه غذایی داشته باشید، قبل از خواب صورت خود را بشویید، پیاده‌روی کنید، برای دیگران آشپزی کنید، خانه‌تان را پاک و تمیز نگه دارید، زود بخوابید و همه چنین کارهای خسته‌کننده‌ای.

- داشتن برنامه روزمره همه‌چیز زندگی شما را بهتر می‌کند و این مطمئناً اوج مراقبت و توجه به خود است.

- فکر کردن بارها من را غمگین کرده است، اما انجام‌دادن هرگز غمگینم نکرده. خواهرم، کاری بکن، اگر می‌توانی کار خوب بکن، اما به‌هرحال کاری بکن.

در بخشی از کتاب صداهای ذهنت را خاموش کن می‌خوانیم:

کدامتان روزتان را با نوشیدن قهوه آغاز می‌کنید؟

ممکن است تمام قهوه‌تان را در قمقمه‌ای بریزید و با عجله از خانه خارج شوید و درحالی‌که به محل کار یا سالن ورزش می‌روید، کافئین لازم را وارد بدنتان کنید. اما تصور کنید می‌خواهید رویه جدیدی انتخاب کنید. فرض کنید لحظه‌ای وقت می‌گذارید و اولین جرعه قهوه را می‌نوشید. شاید تصمیم بگیرید چند مورد را به یاد آورید که به‌خاطر آن‌ها سپاسگزار هستید و بخواهید قهوه‌تان را همان ابتدا تا آخر سربکشید. اولین گزینه یکی از کارهای روزمره است، اما برای جرعه دوم، رعایت آداب و رسوم به اندازه آنچه می‌نوشید اهمیت دارد.

تصور کنید این‌طور باشد که صبح شما دقیقاً مانند میلیون‌ها انسان دیگر شروع می‌شود. از رختخواب بیرون می‌آیید و مستقیم به آشپزخانه می‌روید. قبلاً مجبور بودید آب را در یک کتری بریزید و سپس کتری را روی چراغ بگذارید تا جوش بیاید. اما بعد یک کتری برقی می‌خرید که می‌توانید درجه آن را تنظیم کنید و آب را به جوش آورید. لذا اکنون صبح وقتی از خواب بیدار می‌شوید سراغ آن می‌روید. در روزهای سرد مانند امروز به قوی‌ترین انگیزه برای پایین‌آمدن از رختخواب نیاز دارید. حالا که تختخوابتان را ترک کرده‌اید و وارد آشپزخانه شده‌اید، دانه‌های قهوه را درون یک دستگاه آسیاب می‌ریزید. سروصدای ناشی از روشن‌کردن دستگاه به گوش‌هایتان هجوم می‌آورد و بعد بوی قهوه تازه همه آشپزخانه را پر می‌کند.

شما در گذشته برای مطالعه به‌زحمت می‌توانستید دقایقی را میان برنامه‌هایتان بیابید، اما حالا دیگر زمان مناسبی برای آن در نظر گرفته‌اید. اکنون آموخته‌اید که دست‌کم پیش از خوردن اولین فنجان به روزی که در پیش دارید بیندیشید و برنامه‌ریزی کنید.

معمولاً تمایل دارید قهوه را در فنجان موردعلاقه‌تان بنوشید و همیشه باید آن را میان دیگر ظروف نشُسته پیدا کنید. اما امروز صبح فنجان موردعلاقه شما تمیز و پاک انتظارتان را می‌کشد. فنجانتان را از قهوه پر می‌کنید. صدای ریختن قهوه در فنجان گوشتان را نوازش می‌دهد

فهرست مطالب کتاب

1- چگونه زندگی را بگذرانید
2- فرایندها را اجرا کنید
3- حواستان باشد چه‌کار می‌کنید
4- چه چیزی اهمیت دارد
5- وقت بگذارید که وقت به دست آورید
6- به سرعتتان بیفزایید
7- به باغچه خود رسیدگی کنید
8- خود را وقف کارهایی کنید که آزادتان می‌کند
9- بگذارید کس دیگری انجامش دهد
10- وقتی از مسیر اصلی خارج می‌شوید
11- آداب و رسومی برای اتکا
12- ولخرجی
13- مقداری فراوانی بی‌تکلف
14- تأثیر فراوان

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب صداهای ذهنت را خاموش کن
نویسنده
مترجممهدی قراچه داغی
ناشر چاپینشر البرز
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۰۰
زبانفارسی
شابک978-622-235-208-0
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۰۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب صداهای ذهنت را خاموش کن

محمدعلی نصیری
۱۴۰۱/۳/۱۴
خیلی خیلی ممنون و سپاسگذارم بابت این همه مطالب و تجربه‌های آموزنده
کتابراه تو بهترین هدیه خدواند برای ما هستی در این قرنی که تمام مردم با مشکلات دست وپنجه نرم میکنند تو بهترین مربی هست برای ما
فاطمه تردستی
۱۴۰۰/۱۲/۱
داستان‌های در طول متن واقعا منحرف از بحث بودن و حواس آدم رو از متن اصلی پرت میکردن. میتونست خیلی خلاصه و مفید در حد یه مقاله باشه
مجید دبیری
۱۴۰۰/۱۰/۲۶
برای خاموش کردن ذهن ک فقط می‌خواد احساسات منفی تولید کنه باید ابزار و راهکار داشته باشی
این کتاب راهنمای خوبیه
مهدی طالبی
۱۴۰۰/۱۱/۱۴
خیلی بد زیاد حاشیه داره همش داستان تعریف میکنه و خیلی از موضوع اصلی جداست
پیمان پورمحمود
۱۴۰۰/۱۱/۱۴
هنوز مطالعه نکردم
Ehsan Talebei
۱۴۰۰/۱۰/۱۷
غلط دیکته داره 🤣
مشاهده همه نظرات ۶

راهنمای مطالعه کتاب صداهای ذهنت را خاموش کن

برای دریافت کتاب صداهای ذهنت را خاموش کن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.