معرفی و دانلود کتاب نشخوار ذهنی

عکس جلد کتاب نشخوار ذهنی
قیمت:
۲۵۰۰۰ تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب نشخوار ذهنی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب نشخوار ذهنی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب نشخوار ذهنی

پرفروش‌ترین کتاب ملی آمریکا در زمینه روانشناسی را به قلم اتان کراس بخوانید! کتاب نشخوار ذهنی که یکی از پرمخاطب‌ترین آثار ادیبات خودیاری در ماه‌های اخیر به شمار می‌آید، موضوعات جذابی همچون گفتگو با خود و مدیریت ذهن را می‌کاود.

درباره کتاب نشخوار ذهنی:

بهترین کتاب روانشناسی سال از نگاه واشنگتن پست، خبرگزاری‌های bbc، cnn، یو اس ای تودی، ناشران هفتگی و بسیاری از مراجع معتبر دیگر!

اتان کراس (Ethan Kross) در جدیدترین اثر خود که در سال 2021 منتشر نموده است به مبحث گفتگو با خود، یکی از پربحث‌ترین و جنجالی‌ترین موضوعات علم روز روانشناسی پرداخته است. کتاب نشخوار ذهنی (Chatter: The Voice in Our Head, Why It Matters, and How to Harness It) که اندکی پس از انتشار به زبان فارسی برگردانده شد، در دسته کتاب‌های خودیاری به حساب می‌آید.

اگر شما به یک غریبه بگویید که با خودتان صحبت می‌کنید، به احتمال زیاد مورد تمسخر قرار می‌گیرید یا در بهترین حالت به شما توصیه می‌کنند که به یک مشاور روانشناس مراجعه کنید. اما این در صورتی است که در ذهن همه ما سر و صداهایی وجود دارد. هنگامی که ما فکر می‌کنیم، در حقیقت داریم با خودمان صحبت می‌کنیم. شاید این نکته را فلاسفه قرن‌ها پیش از میلاد مسیح در یونان به خوبی دریافته بودند و از همین جهت بود که می‌گفتند زبان و تفکر دو روی یک سکه هستند!

ایتان کراس در این اثر معتقد است هنگامی که ما با خود صحبت می‌کنیم، دو نیروی بالقوه وجود دارد: یکی مربی درونی و دیگری منتقد درونی. مادامی که ذهن آدمی در حال اندیشه است، در حال صحبت کردن با خود نیز هست. در این صحبت‌ها هنگامی که ما با مشکلی بیرونی مواجه می‌شویم خواستار ارتباط با مربی درون‌مان هستیم. در حقیقت از او می‌خواهیم که راه درست را به ما نشان دهد و ما را از اضطراب و نگرانی برهاند. در این موقعیت بسیار پیش می‌آید که با منتقد درون هم‌صحبت می‌شویم. او که نقش احتذار را بر عهده دارد، راهنمای خوبی در این موقعیت برای ما نخواهد بود. آنچه شما در این کتاب می‌آموزید این است که از هر کدام از این نیروها چگونه بهره بگیرد و آن‌ها را مدیریت کنید.

در کتاب نشخوار ذهنی نویسنده ابتدا به این موضوع می‌پردازد که اساسا چرا ما با خود صبحت می‌کنیم و سپس ما را با این پدیده بیشتر آشنا می‌کند. کراس به ما می‌آموزد که چگونه می‌توانیم این افکار را مدیریت کنیم تا شاهد تاثیر مثبت آن بر زندگی‌مان باشیم.

جوایز و افتخارات کتاب نشخوار ذهنی:

- نامزد جایزه‌ی گودریدز (2021)
- در فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های آمریکا
- نامزد دریافت جایزه کتاب Porchlight
- بهترین کتاب روانشناسی سال از نگاه واشنگتن‌پست، خبرگزاری‌های bbc، cnn، usa today, publisher weekly و بسیاری از مراجع معتبر دیگر!

نکوداشت‌های کتاب نشخوار ذهنی:

- یک شاهکار به تمام معنا! (آنجلا داک ورث)

- در مورد صدای درونی ما چیزی بسیار اسرارآمیز و حتی فوق العاده وجود دارد؛ وسیله‌ای که به وسیله آن ما خود را از این که چه کسی هستیم و چه اندیشه‌هایی داریم، آگاه می‌کنیم. کراس ایده‌های خوبی در مورد نحوه مدیریت این صدا دارد. (نیویورک تایمز)

- این مجموعه داستان جذاب، قدرت ما را در مهار افکار مثبت و منفی خود از طریق گفتگوهایی که با خود داریم در سکوتی باورنکردنی به تصویر می‌کشد. (سی ان ان)

- ایتان کراس نسخه نهایی و تکمیل‌شده‌اش را در مورد چگونگی هدایت صداهای ذهن‌مان در این کتاب ارائه می‌دهد. (دنیل اچ پینک)

خواندن کتاب نشخوار ذهنی به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به موضوعات روز علم روانشناسی علاقمندید و خواهان مطالعه جدیدترین آثار در زمینه شناخت فردی می‌باشید، کتاب نشخوار ذهنی را به شما توصیه می‌کنیم. تمامی دوستداران کتاب‌های خودیاری و مدیریت ذهن از خواندن این اثر لذت خواهند برد.

با ایتان کراس بیشتر آشنا شویم:

دکتر ایتان کراس یکی از برجسته‌ترین متخصصان مدیریت ذهن در جهان است که آثارش در زمینه ذهن‌آگاهی طرفداران بسیاری در کشورهای گوناگون دارد. کراس دانش‌آموخته دانشگاه‌های برتری همچون پنسیلوانیا و دانشگاه کلمبیاست. او که افتخار کسب جایزه دانشگاه میشیگان را در کارنامه‌اش دارد، مورد تحسین داوران مدرسه تجارت نیز قرار گرفته و با نشریات مطرحی همچون یو اس ای تودی مصاحبه کرده است.

در بخشی از کتاب نشخوار ذهنی می‌خوانیم:

آن روز بعد از ظهر روی تخت بیمارستان بیدار شد. از این‌که زنده است شگفت‌زده شد با این حال می‌دانست که زندگی‌اش برای مدت طولانی مثل سابق نخواهد شد. صدای درونی او به آن شکلی که همیشه می‌شناخت، او را ترک کرده بود. او بعداً گفت «افکار گفتاری من حالا بی ثبات و پاره‌پاره بود و با سکوت‌های منقطع، مختل می‌شد. من تنها بودم. در آن لحظات فقط با ریتم ضربان قلبم تنها بودم.» او حتی با افکار خود هم تنها نبود زیرا اصلاً افکاری نداشت.

حافظه‌ی کاری او از کار افتاده بود و این باعث می‌شد که ساده‌ترین کارها را نتواند انجام دهد. به نظر می‌رسید که لوپ فونولوجیکال او از هم گسیخته. گفتگوی او با خودش خاموش شده بود. او دیگر توانایی سفر ذهنی در زمان و دیدن گذشته و تجسم آینده را نداشت. جیل به حدی احساس آسیب‌پذیری می‌کرد که پیش از این هرگز در تصورش نمی‌گنجید، گویی در فضای بی‌نهایت چرخ می‌خورد. او در خاموشی و بی‌کلامی خود، نمی‌دانست که آیا کلمات هرگز به‌طور کامل به زندگی و ذهن او بازخواهند گشت یا خیر. او بدون درون‌نگریِ کلامی، دیگر به آن شکلی که سراغ داشت، انسان نبود. جیل بعد از بهبودی گفت «من، خالی از کلام و پردازش زبانی، احساس می‌کردم که از زندگی قبلی خود گسسته شده‌ام.»

از همه مهمتر این بود که او هویت خود را از دست داده بود. روایتی که او با کمک صدای درونی خویش در طی حدود چهل سال ساخته بود، ناپدید شده بود. به تعبیر خودش «آن صداهای کوچک درون سر»، او را او کرده بودند اما حال آن‌ صدا خاموش شده بود. او می‌گفت «پس آیا من هنوز من بودم؟ چه‌طور هنوز می‌توانستم دکتر جیل بولت تیلور باشم وقتی که دیگر تجربیات، افکار، و تعلق خاطرهای عاطفی او را نداشتم؟»

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
فصل اول: چرا با خود صحبت می‌‌کنیم
فصل دوم: وقتی صحبت با خود، به ضررمان تمام می‌شود
فصل سوم: زوم اوت
فصل چهارم: وقتی من، تو می‌‌شود
فصل پنجم: قدرت ویرانگری دیگران
فصل ششم: از بیرون به درون
فصل هفتم: جادوی ذهن
ابزار
تقدیر و تشکر
درباره‌‌ی نویسنده
پی‌نوشت

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب نشخوار ذهنی
نویسنده
مترجمشاهین غفاری
ناشر چاپی موسسه انتشاراتی فلسفه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۸۴
زبانفارسی
شابک978-622-98300-9-3
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۵۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب نشخوار ذهنی

Sadegh Ktch
۱۴۰۰/۱۰/۲۵
این کتاب بسیار ارزشمند هست از نظر درون نگری و پی بردن به درون خودت که اون صداعه چیه تو مغزم!!!
پیشنهادم برای خوندنش به کسانی هست که مثل من‌ی دوره افسردگی رو گذروندن بعد متوجه شدن که چیزی بنام نشخوار درونشون هست که همش منفی بافی میکنه اگر این تجربیات رو دارین بخوندیش بسیار راهنماییتون میکنه در جهت
کنترل اون صدای منفی که چیکار کنیم واینکه اون صدا‌ی نعمته که اگر نباشه انسان از خطراتی که پیرامونش هست مثل خطر شکستگی استخوان خطر برق گرفتگی خطر سقوط از ازتفاع و … در امان نمیمونه و بدون هیچ اخطاری نه از سمت کسی نه سمت صدای درون خودش میمیره و بعد اینکه با ازمایشهای علمی و تحقیقاتی ثابت میکنه که این صدا فرایند تکامل ما انسانهاس تا به امروز پس ب جای اینکه بخواین‌ی کنترل بردارین و کلا خاموشش کنین بیاین بهتون‌ی سری تکنیک یاد بدم که کنترلش کنید و در اخر اینکه همه ما در حال ازمایش شدنیم با اتفاقات تلخ پیش رومون پس اینکه میگن مثبت اندیش باش شاید اولش خنده دار باشه که یعنی خودمونو گول بزنیم؟؟؟ اما بعدش با تجربه‌ای که از این چالش‌های سخت به دست میاریم متوجه میشیم که نه واقعا همینه همه این اتفاقات سر راه ما قرار گرفتن تا ما با ضعف هامون روبه رو بشیم و ازش باید پیروز بیایم بیرون (این چالش مارو داره قوی میکنه بریم سراغ بعدی)
نقش مترجم و ویراستار هم غافل نشیم بسیار سلیس و روان و قابل درک بود مخصوصا کتابهایی که تخصصی تر و علمی تر هست مطالبش
در اخر کتاب هم‌ی جمع بندی میکنه که خیلی خیلی خوبه تمام نکاتی که از اول کتاب یاد میگیریم رو دوباره یاداوری میکنه که اگر بعدا هم خواستین دیگه نمیخواد کل کتابو بخونید همون چند صفحه رو بخونید دوباره همه چیز رو یادتون میاره
پس اخر کتاب قول بدین بگین خدایا شکرت 😍
خاطره اسماعیل نژاد
۱۴۰۱/۱۰/۲۲
کتاب بسیار بسیار ارزشمند واکثر مطالب قابل فهم و کاربردی است.
کتاب درمورد صدای درونی انسان‌ها است. نویسنده درمورد صدای درون ونشخوارهای ذهنی وچگونگی کنترل نشخو ارهای ذهنی صحبت کرده وراه کارهای بسیار خوب وارزشمندی را برای کنترل ذهن ارائه داده است.
این اثر ارزش خواندن چند باره را دارد
حتی می‌توان
درجمع دوستان مطالبش را خواند ودرموردش صحبت وبحث وبررسی کرد.
راه کارهای ارائه شده برای کنترل صداهای مزاحم درون هم دارای تنوع هستند وهم پیشینه علمی وتحقیقاتیش مستند شده
در پایان کتاب هم یه خلاصه خوب وعالی از تمام راه کارها نوشته شده وداشتن وخواتدن همان خلاصه هرچند وقت یک بار کمک کننده است تا مطالب کار بردی را فراموش نکرد
خلاصه‌ی کلام حتما این کتاب رو بخونید واز کتابرا هی‌های عزیزاز برای این کتاب خیلی خیلی ممنونم👌
مجید دبیری
۱۴۰۰/۱۱/۱۳
هر انسانی درون ذهن خود یه قاضی یه دزد و یه پلیس داره ک همیشه یا دزده داره حرف میزنه و یا قاضیه و یا پلیسه، دزده همیشه چشمش ب مال مردمه و حرف میزنه واسه خودش و یا می‌خواد تصرف کنه یا در حال نقشه کشیه، قاضیه همش در حال قضاوته و سبک سنگین میکنه همه چیز و هم کس رو بعد در موردشون فتوا میده و پلیسه هم در همش گیره دزدس و راه واسه دستگیری پیدا میکنه
، یعنی ذهن باید همیشه درگیر باشه و افکار روز گذشته و ساعت گذشته رو نشخوار کنه، این کتاب داستان خیلی خوبی درباره نشخوار ذهنی رو بیان میکنه و افکار منفیه تونلی ک بهم متصل هستن
علی سجادی
۱۴۰۰/۹/۱۴
🔴توی لیست باید بخوانیم🔴
نه فقط روانشناسا بلکه هر کسی که خودگویی‌های منفی داره به دردش میخوره
من خیلی از کتابای بهبود فردی رو مطالعه کردم این کتاب از خیلی کتابهای معروف مثل راهبی که فراریش را فروخت یا باشگاه پنج صبحی‌های رابین شارما یا رمان‌هایی مثل کیمیاگر یا حکایت دولت و فرزانگی بهتر بود
یکی از دلایلش علمی بودن کتاب بود که تو رو بیشتر ترغیب و حتی شگفت‌زده میکرد.
علی انصاری تبار
۱۴۰۱/۷/۵
کتابی بسیار شیوا و روان در رابطه با نشخوار ذهنی یا به اصطلاح عامیانه خودخوری است
دارای چندین راهکار‌های عملی بر پایه تحقیقات عصب شناسی است که در قالب مثال‌های واقعی و روایت داستانی، تاثیر این راهکار‌های عملی را به خواننده توجیه و توضیح می‌دهد
خوشبختانه این کتاب بسیار به من کمک کرد تا بر مشکلات و
فکری‌ام غلبه کنم. ‌
این کتاب می‌تواند برای والدین، برای نوجوانان جوانان و بزرگسالان که در هر مرحله‌ای از زندگی هستند مورد فایده واقع بشود.
دخترِ بهاری د.خ
۱۴۰۱/۱/۵
نشخوار فکری و در درجه‌ی بالاتر وسواس فکری مشکلی است که افراد زیادی با آن دست به گریبانند. وقتی این کتاب را خواندم متوجه شدم که همیشه به طور خودبخود از تکنیک رویداد نگاری و ضمیرسوم شخص و تماشای درخت‌ها و... برای فاصله گرفتن از نشخوار ذهنی‌ استفاده کرده‌ام. خوشحالم که بدون آن‌که بدانم به خودم کمک کرده‌ام. کتاب آقای اتان کراس استاد دانشگاه میشیگان، جدید و برای من مفید بود. متشکرم
امیرحسین فراهانی
۱۴۰۱/۸/۱۲
در دنیای امروزی که از هر لحاظ در شرایط ناراحت‌کننده و استرس‌زا هستیم کتاب نشخوار ذهنی روش‌ها و پیشنهادهای خوب و کاربردی را برای جلوگیری از افکار مزاحم ارائه می‌دهد که شاید ناخودآگاه بارها از این روش‌ها در زندگی‌مان استفاده کردیم ولی با خواندن این کتاب مصمم‌تر و آگاهانه‌تر از قبل عمل خواهیم کرد. ترجمه و متن روانی دارد و مطالب راحت و عامه‌پسند نوشته شده‌اند.
Paniz .
۱۴۰۱/۳/۳۱
به نظرم این کتاب برای افرادی که با افراد نارسیست و زورگو یا خودشیفته و قدرت طلب سروکار دارند یا هزاران عاملی که وجود دارند که میخوان بهمون حس بد، استرس و انرژی منفی بدن این کتاب شاهکاره یعنی با هر حالی، این کتاب نوشته شده برای انسان و ترجمه شده واسه ما که شرایط استرس زای به نسبت تازه خیلی بیشتری هم داریم
ناهید محمدی
۱۴۰۱/۵/۲۰
دنیای امروزه ک از هر لحاظ در شرایط ناراحت کننده و استرس زا هستیم، این کتاب روش‌ها و پیشنهادهای خوب و کاربردی رو برای جلوگیری از افکار مزاحم ارائه میکنه که شاید ناخودآگاه بارها از این روش‌ها در زندی شخصیمون استفاده کردیم ولی با خوندن این کتاب مصمم تر و آگاهانه تر از قبل عمل خواهیم کرد.
مصطفی م
۱۴۰۱/۳/۱۳
صادقانه بگم کتاب خوبی بود ولی من انتظار بیشتری ازش داشتم.
یکم برام خسته کننده بود.
عمدتا چند تا تکنیک بود که دایما تکرار میشد.
رویداد نویسی یکی از این تکنیک‌ها بود که من از گذشته بدون اینکه بدونم بهش عمل میکردم و اثرش رو تو تو بهبود روحیه و کم شدم نشخوار فکری دیدم.
در کل ارزش خواندن داره
Sahar Fard
۱۴۰۱/۶/۱
این کتاب رو وقتی شروع کردم که یه نشخوار ذهنی دست از سرم بر نمی‌داشت؛ نسخه نمونه رو که خوندم میخواستم بذارمش کنار اما خوندن نظرات دیگران ترغیبم کرد که ادامه بدم و واقعا فوق العاده بود تاثیرش روی من اونقدری بود که دوست دارم هرکسیو که میبینیم بهش پیشنهاد کنم این کتابو بخونه
رضا رضا
۱۴۰۰/۹/۱۰
ترجمه روان و شیوایی دارد.
کلمات به دقت انتخاب شده‌اند.
کتابی است معتبر مبتنی بر شواهد آزمایشگاهی روان شناسی
و کلی ایده و راه کار نو در مورد قدرت بهره گیری ذهن از زبان درونی جهت رسیدن به آرامش
laya yousefi
۱۴۰۱/۴/۲
در حال مطالعه کتابم، کتاب خیلی خوبیه، مشکلاتی که خودمون تجربه کردیم و مرتب تو ذهنمون به خودمون یادآوری می‌کنیم و به عبارتی نشخوارشون می‌کنیم، این کتاب کمک می‌کنه که چگونه این نشخوارها رو تحلیل کنیم و به سلامت روان بیشتری دست پیدا کنیم.
Alireza Pakizeh
۱۴۰۰/۱۲/۱
یکی از بهترین کتاب‌هایی که بحث سلف تاک یا گفتگوی درونی رو برای ما باز می‌کنه و با توضیح عملکرد‌های ذهنی ما، به ما کمک می‌کنه در طول روز چجوری بجای استرس گرفتن از صدای درون، اون رو با خودمون همراه کنیم‌.
hamed anwari
۱۴۰۱/۲/۱۷
بهترین کتاب روانشناسی فردی و اجتماعی که خوندم با جدیدترین شواهد و آزمایشات لابراتواری.
به نظرم هرکی میخواد یه روان سالم و جسم پربازده داشته باشه شک نکنه تو خوندن این کتاب.
در یک کلام محشر روانشناسی مدرن...
مشاهده همه نظرات ۹۲

راهنمای مطالعه کتاب نشخوار ذهنی

برای دریافت کتاب نشخوار ذهنی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.