معرفی و دانلود کتاب موقعیت‌های ترسناک: راهکاری برای حفظ آرامش در شرایط بحرانی

عکس جلد کتاب موقعیت‌های ترسناک: راهکاری برای حفظ آرامش در شرایط بحرانی
قیمت:
31500 تومان - 5.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب موقعیت‌های ترسناک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب موقعیت‌های ترسناک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب موقعیت‌های ترسناک: راهکاری برای حفظ آرامش در شرایط بحرانی

پما چودرون راهبه بودایی و نویسنده پرفروش در کتاب موقعیت‌های ترسناک به شما راهکارهایی را می‌آموزد که به وسیله‌ی آن‌ها می‌توانید در شرایط بحرانی، آرامش خود را حفظ کنید و هیچگاه از وجود مشکلات متعدد در زندگی‌تان نترسید.

درباره‌ی کتاب موقعیت‌های ترسناک:

همه‌ی ما در زندگی فراز و فرودهایی داریم و خودمان نحوه‌ی واکنش با آن‌ها را انتخاب می‌کنیم. منظور از انتخاب چیست؟ برخی از افراد زمانیکه مشکلی برایشان پیش می‌آید با سخت‌تر کردن شرایط، احساس ناراحتی و آزردگی خود را دو چندان می‌کنند اما برخی هم هستند که با آرامش اجازه می‌دهند تا شرایط روند طبیعی خود را طی کند و مشکلات به پایان برسند. شما جزو کدام دسته هستید؟

کتاب موقعیت‌های ترسناک (The Places That Scare You) با آموزش ابزارهای ضروری به شما این فرصت را می‌دهد تا در مقابل مشکلات بایستید، از هیچ‌چیز نترسید و با بیدار کردن ویژگی‌های خوب انسانی‌تان مانند مهربانی با بحران‌های زندگی مقابله کنید، اینگونه کمتر رنج می‌کشید و دچار اضطراب و ترس‌های درونی می‌شوید.

مطمئن باشید با به کارگیری آموزه‌های پما چودرون در این کتاب از رنج و درد رها می‌شوید. او شما را تشویق می‌کند تا همواره ذهن خود را باز نگه دارید، همانند کودکی که شگفتی‌های دنیا را بدون هیچ محدودیتی می‌بیند. از این آموزه‌ها می‌توانید در تمام فعالیت‌های زندگی‌تان مانند خوردن یک وعده‌ی غذایی، پیاده‌روی برای رفتن به یک جلسه کاری و ... بهره ببرید.

در شرایط گوناگون با این هدف قدم بردارید که به جای بروز خشم و آزردگی، مهربان و منعطف باشید. این نکته را فراموش نکنید که موقعیت‌های ترس‌آور و طاقت‌فرسا و به طور کل همه چیز در زندگی گذراست، پس با کمک مراقبه، تسلط بر احساسات و افکار و بالا بردن هشیاری خود در موقعیت‌های بحرانی، آرامش خود را حفظ کنید. همه‌ی ما می‌توانیم به جای بهره‌گیری از ویژگی‌های بد انسانی مانند نفرت، خشم، دل شکستن و ... از خصوصیات مثبت خود مانند عشق، مهربانی، صبوری و ... استفاده کنیم. باشد که زندگی ما را آگاه سازد تا بدون پشیمانی به آغوش مرگ برویم.

کتاب موقعیت‌های ترسناک برای چه کسانی مناسب است؟

خواندن این کتاب برای تمام انسان‌های جهان مناسب است زیرا همه‌ی ما به راهکارهایی جهت رهایی از ترس و رسیدن به آرامش در چالش‌های گوناگون زندگی نیازمندیم.

با پما چودرون بیشتر آشنا شویم:

معلم، نویسنده، مادر عزیز و راهبه بودایی تبتی - آمریکایی، پما چودرون (Pema Chodron) در سال 1936 زاده شد. پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه کالیفرنیا سال‌ها به عنوان معلم ابتدایی در نیومکزیکو و کالیفرنیا درس می‌داد. در دهه‌ی چهارم زندگی‌اش به منطقه آلپ سفر کرد و در آن جا با شخصی به نام لاما چایم آشنا شد و سال‌ها در کنار او به یادگیری پرداخت و در سال 1974 در انگلستان به عنوان یک راهبه تازه کار، فعالیتش را آغاز کرد.

او تاکنون کتاب‌ها و فایل‌های صوتی بسیاری منتشر کرده است و در معبدی در نوا اسکوشیا در کانادا به عنوان یک معلم و راهبه فعالیت می‌کند. از جمله آثار او می‌توان به کتاب «موقعیت‌های ترسناک» و «وقتی همه چیز به هم می‌ریزد» اشاره کرد.

جملات برگزیده‌ی کتاب موقعیت‌های ترسناک:

- انسان فقط با قلبش می‌تواند به‌درستی جهان را ببیند، چیزی که مشاهدۀ آن ضرورت دارد، در مقابل چشم‌ها نامرئی است. (آنتوان دو سنت اگزوپری)

- دیدگاهی تازه وقتی شکل می‌گیرد که درک کنیم دیروز، دیروز بود و دیگر گذشته و امروز، امروز است. این، زمان حال است که تازگی دارد. در هر ساعت و هر دقیقه، جهان تغییر می‌کند. اگر از تغییرات چشم‌پوشی کنیم، دیگر نمی‌توانیم به‌هیچ‌چیز به‌عنوان امری جدید نگاه کنیم. (ژیگار کونگ‌ترول رینپوچه)

- مراقبه در جهان به‌ عنوان روشی خوب و درواقع بی‌نقص برای غلبه بر جنگ درون است، جنگ‌افزاری که مختص ماست. (چوگیام ترونگپا رینپوچه)

- صلح بین کشورها باید بر پایۀ محکم عشق بین افراد پایه‌گذاری شود. (ماهاتما گاندی)

در بخشی از کتاب موقعیت‌های ترسناک می‌خوانیم:

آموزه‌های بودا بر سه ویژگی اصلی وجود انسان پایه‌ریزی شده است. ناپایداری، سرسختی در پذیرش خود و رنج یا نارضایتی. به گفتۀ بودا، زندگی تمام موجودات با این سه ویژگی معنا پیدا می‌کند. شناختن این خصوصیات برای تجربۀ خودِ واقعی، به ما کمک می‌کند تا به‌ راحتی با مسائل کنار بیاییم.

وقتی برای اولین بار با این آموزه‌ها آشنا شدم، به‌ نظر می‌آمد که کمی دانشگاهی باشد یا به عبارتی در زندگی روزمره و تجربی انسان کمرنگ باشد؛ اما وقتی با تشویق دیگران به آن توجه کردم و یاد گرفتم که نسبت به آنچه در بدن و ذهن من اتفاق می‌افتد کنجکاو باشم، چیزی در وجود من تغییر کرد. آن جا بود که می‌توانستم از دیدگاه خودم ببینم که هیچ‌چیز در جهان ایستا نیست.

حال و احساسات درونی من، درست مثل آب و هوا، مدام در حال تغییر است. قطعاً نمی‌توانم افکار و احساساتی که در ذهنم جریان دارد را در اختیار داشته باشم و یا حتی جریان آن‌ها را متوقف کنم. سکون به دنبال حرکت است و حرکت در آخر به سکون ختم می‌شود. حتی وقتی درد جسمی به سراغ ما می‌آید، اگر به آن توجه نشان دهیم، درست مثل جزر و مد دریا تغییر می‌کند.

من از بودا قدردانی می‌کنم، به ‌خاطر ‌اینکه او به ما نشان داده است که آنچه ما در طول زندگی خود سعی می‌کنیم با آن دست‌وپنجه نرم کنیم، می‌تواند تجربه‌ای عادی تلقی شود. زندگی، همیشه بالا و پایین دارد. افراد و شرایطی که در طول زندگی با آن‌ها مواجه می‌شویم غیرقابل ‌پیش‌بینی هستند. هرکس می‌تواند درد نرسیدن به چیزی که می‌خواهیم را درک کند. من احساس قدردانی می‌کنم از کسی که به ما نشان داد ناتوانی شخصی ما در درست‌کردن امور زندگی، نباید باعث رنج شخصی ما شود.

اینکه هیچ‌چیز در دنیا ایستا نیست و همه‌چیز زودگذر و ناپایدار است، اولین نشان موجود بودن ماست. این حالت، طبیعی است و همه‌چیز در حال پردازش و تغییر خواهد بود. همۀ موجودات اعم از درختان، حیوانات، حشرات، انسان‌ها و حتی ساختمان‌ها و اشیاء و به‌طورکلی همه‌چیز، لحظه‌ به‌ لحظه و به‌ شکلی دائمی، در حال تغییر هستند.

لازم نیست که عارف یا فیزیکدان باشیم تا بتوانیم این نکته را درک کنیم؛ اما در سطح تجربۀ شخصی، ما در برابر درک این واقعیت حیاتی، مقاومت می‌کنیم. این، یعنی زندگی قرار نیست همیشه باب میل ما حرکت کند؛ زیرا همواره در کنار سود، ضرر هم وجود دارد و البته که ما چنین چیزی را دوست نداریم.

زمانی بود که من هم در حال تغییر شغل و هم در حال تغییر محل زندگی بودم. احساس بی‌پناهی و عدم اطمینان بر من مستولی شده بود. به امید اینکه او با صحبت‌هایش به من کمک کند تا با این تغییرات کنار بیایم از ترونگپا رینپوچه در مورد مشکلات خود راهنمایی گرفتم. او با نگاهی پوچ به من نگاه کرد و گفت:

«ما همواره در حالت گذر هستیم، اگر فقط بتوانی نسبت به این مشکلات خونسرد باشی، دیگر مشکلی نخواهی داشت.»

ما می‌دانیم که هیچ‌چیز پایدار نیست و روزی ازدست خواهد رفت. بااینکه از نظر عقلی با این حقیقت کنار می‌آییم اما از نظر عاطفی، نسبت پذیرش آن، ناسازگار هستیم. ما ثبات می‌خواهیم و انتظار داریم همه‌چیز ماندگار باشد. گرایش طبیعی ما، امنیت‌طلب است و اعتقاد داریم که باید امنیت را پیدا کنیم.

فهرست مطالب کتاب

پیش‌گفتار
1: فضیلت و برتری بودی‌چیتا
2: تلنگری به سرچشمه
3: حقایق زندگی
4: یادگیریِ ماندن
5: آرمان‌های یک جنگجو
6: چهار ویژگی نامحدود
7: مهربانی و عشق ورزیدن
8: شفقت
9: تانگ‌لن‌
10: به‌ دست‌ آوردن توانایی شادی
11: تقویت آموزش شادی
12: بزرگ‌تر فکر کن
13: ملاقات با دشمن
14: آغازی دوباره
15: قدرت
16: سه نوع تنبلی
17: فعالیت یک بودیساتوا
18: فارغ از هرگونه دلیل، پایه و اساس
19: اختلالات روانی شدید
20: وقتی مسیر دشوار می‌شود
21: دوست معنوی
22: حالت بینابینی
آرزوی نهایی
پیوست: تمرینات
ذکرهای پرورش ذهن آتیشا
گزیده‌ای از دل را به دریا زدن

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب موقعیت‌های ترسناک: راهکاری برای حفظ آرامش در شرایط بحرانی
نویسنده
مترجمشادی فروتنیان
ناشر چاپینشر ترنگ
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات247
زبانفارسی
شابک978-622-6683-60-9
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی، کتاب‌های انرژی درمانی
قیمت نسخه الکترونیک
31500 ت - 5.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب موقعیت‌های ترسناک

امیر سهرابی
۱۴۰۱/۳/۴
کاربردی ولی نیاز به عمل مداوم داره...
گاهی شناختهای خوبی به آدم میده...
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب موقعیت‌های ترسناک

برای دریافت کتاب موقعیت‌های ترسناک و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.