معرفی و دانلود کتاب رازهای کاخ سفید

عکس جلد کتاب رازهای کاخ سفید
قیمت:
۲۵۰۰۰ تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب رازهای کاخ سفید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب رازهای کاخ سفید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب رازهای کاخ سفید

مگان استاین در کتاب رازهای کاخ سفید، شما را با حقایقی جالب درباره این بنای مهم آشنا می‌کند؛ منطقه‌ای که قرار بود به عنوان پایتخت جدید کشور آمریکا انتخاب شود و عمارتی در مرکز آن به عنوان اقامتگاه و محل کار رئیس جمهور آمریکا احداث شد. این منطقه امروز به عنوان کاخ سفید شناخته می‌شود.

درباره کتاب رازهای کاخ سفید:

همان طور که می‌دانید کاخ سفید محل اقامت و کار رئیس جمهور آمریکا و خانواده‌ی اوست. این بنا در شهر واشنگتن پایتخت این کشور قرار دارد.
جرقه‌ی ایجاد این بنا و ساخت شهر واشنگتن زمانی خورد که در یکی از روزهای پاییز سال 1792 رئیس جمهور وقت آمریکا، جرج واشنگتن در کنار زمین بایری ایستاده بود که اطراف آن را جنگل‌های سبزی احاطه کرده بودند. او نخستین رئیس جمهور کشور آمریکا بود و در کار نقشه برداری هم مهارت داشت. به همین دلیل علامت گذاری زمین را برای ساخت کاخ سفید، شخصا انجام داد.

ساخت بنای کاخ سفید 8 سال به طول انجامید. شخص جرج واشنگتن هرگز در آنجا زندگی نکرد اما نام پایتخت را به افتخار او واشنگتن گذاشتند.

مگان استاین (Megan Stine) در کتاب رازهای کاخ سفید؟ (Where Is the White House) سعی دارد تا چگونگی شکل‌گیری کاخ سفید را با زبانی ساده و نگاهی داستان‌گونه به رشته‌ی تحریر درآورد و مرور کوتاهی دارد بر زندگی کسانی که برای مدتی در این عمارت زندگی کرده‌اند.

کتاب رازهای کاخ سفید مناسب چه کسانی است؟

مطالعه این کتاب برای کودکان و نوجوانان که به دنبال افزایش اطلاعات عمومی‌شان هستند مناسب است.

در بخشی از کتاب رازهای کاخ سفید می‌خوانیم:

در بین دو اتاق بزرگ، سه اتاق کوچک‌تر و بسیار زیبا در طبقه ایالتی وجود دارد. این اتاق‌ها به دلیل رنگ‌های استفاده شده در دیوارها و وسایل - اتاق سبز، اتاق آبی و اتاق قرمز نام‌گذاری شده‌اند. مهم‌ترین این سه اتاق درست در وسط کاخ سفید - اتاق آبی است. واقعاً باید آن را اتاق بیضی نامید زیرا شکل آن به همین شکل است. اگر از پشت به کاخ سفید نگاه کنید، می‌بینید که ساختمان دارای برآمدگی منحنی در وسط است. آنجاست که اتاق آبی بیضی شکل قرار دارد. در طبقه بالا، درست در بالای آن، یک اتاق بیضی زرد وجود دارد.

اتاق آبی بیضی است زیرا جورج واشنگتن می‌خواست مکانی ویژه برای دیدار مردم با رئیس‌جمهور داشته باشد. در روزهای اول، رئیس‌جمهور یک رویداد هفتگی به نام سلام عام داشت. در طول مراسم، همه مهمانان به صورت دایره‌ای ایستاده بودند. رئیس‌جمهور هنگام دور زدن در دایره از هر یک از آن‌ها استقبال می‌کرد. از آنجایی که رویداد سلام عام به صورت دایره‌ای برگزار می‌شد، واشنگتن اصرار داشت که این اتفاق باید در یک اتاق گرد یا بیضی شکل رخ دهد.

کاخ سفید در روز سال نو برای عموم آزاد بود، بنابراین از اتاق آبی برای پذیرایی از بازدیدکنندگان استفاده می‌شد و این یک سنت بود.
مثلاً در اول ژانویه 1863، رئیس‌جمهور لینکلن ساعت‌ها در اتاق آبی ایستاد و با مردم دست داد. سپس به طبقه بالا رفت و یکی از مهم‌ترین اسناد تاریخ آمریکا - اعلامیه آزادی را امضا کرد. این اعلامیه همه بردگان را در ایالت‌های جنوب در جنگ با شمال آزاد کرد.

فهرست مطالب کتاب

رازهای کاخ سفید
فصل 1- ساخت یک پایتخت
فصل 2- آتش!
فصل 3- تغییر مداوم
فصل 4- گشت بزنید!
فصل 5- بال غربی
فصل 6- کودکان و حیوانات خانگی
فصل 7- وقت مهمانی!
فصل 8- چه کسی کاخ سفید را اداره می‌کند؟

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب رازهای کاخ سفید
نویسنده
مترجمابوالفضل طاهریان ریزی
ناشر چاپیانتشارات طاهریان
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۸۸
زبانفارسی
شابک978-622-284-101-0
موضوع کتابکتاب داستان کودک، کتاب داستان و رمان نوجوان
قیمت نسخه الکترونیک
۲۵۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب رازهای کاخ سفید

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب رازهای کاخ سفید

برای دریافت کتاب رازهای کاخ سفید و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.