معرفی و دانلود کتاب انتخاب سوم

عکس جلد کتاب انتخاب سوم
قیمت:
90000 تومان - 9.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب انتخاب سوم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب انتخاب سوم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب انتخاب سوم

انتخاب سوم، برج تاریک 2، از نویسندۀ محبوب آمریکایی، استیون کینگ، جلد دوم مجموعه داستان برج تاریک است؛ داستانی برگرفته از شعر روایی رابرت برانینگ، «رولند نجیب‌زاده قدم به برج تاریک نهاد» است.

این کتاب نیز مانند کتاب هفت تیر کش، جزء مجموعۀ هفت جلدی برج تاریک است، برعکس بسیاری از مجموعه‌های بلند فانتزی، مجموعه‌ای نیست که هر جلد آن داستانِ به خصوص و جدایی از سیر داستان کلی داشته باشد. در واقع فقط یک داستان دارد و چهار جلد اولش بیش از دوهزار صفحه است. استیون کینگ، پادشاه رمان، تنها در اینجا قصد دارد رمانی حماسی بنویسد که حس حماسی را در وجود علاقه مندان این مجموعه پدید دار سازد.

دست‌نویس سه جلد آخر برج تاریک، به بیش از دوهزار و پانصد صفحه می‌رسد. که البته استیون قصد ندارد طولانی بودن این مجموعۀ داستانی را نشانۀ بالا بودن کیفیت کارش بداند. استیون اذعان دارد دلیل نوشتن رمانی حماسی، ممکن است به دلیل پیشرفت و توسعۀ امریکا در آن زمان بوده. و دلیل انگیزۀ نوشتن این داستان را، امریکایی بودنش می‌داند.

همانطور که در برج تاریک 1 اشاره شد، این کتاب نیز، به نوبۀ خود داستان کاملی دارد. (اما در واقع کامل نیست!)، برج تاریک 2 بنظر طولانی‌تر از جلد اول است که سؤالات بدون پاسخ بسیاری را مطرح می‌کند همچنین اوج داستان در جلدهای بعدی رخ می‌دهد. می‌توان گفت جلد دوم این مجموعه کامل‌تر از جلد اول آن است که قسمت‌های بعدی این داستان طولانی‌ترهستند و تعداد صفحاتشان به 3000 یا حتی بیشتر می‌رسد. استیون برای خلق این داستان حتی به مرز جنون و قدرت‌طلبی هم رسیده. کار را با شتاب هرچه تمام‌تر پیش می‌برده و ادعا دارد که می‌بایست به اندازه 300 سال زندگی می‌کرده تا داستان برج را تکمیل کند.

استیون اشاره دارد، در این داستان چیزی میان دنیای هفت‌تیرکش و دنیای ما ارتباط برقرار می‌کند. در ایستگاه فرعی راه‌آهن، در آن بیابان بی‌آب و علف و خشک، رولند با پسری به نام جیک آشنا می‌شود که در دنیای ما مرده است؛ پسری که توسط مرد سیاه‌پوش حیله‌گر، از خیابانی که در آن تصادف کرده بود، به ایستگاه فرعی قطار آمده بود. جیک که در راه رفتن به مدرسه و در یک دستش کیف و در دست دیگرش ظرف ناهارش بود، آخرین چیزی که از دنیای خود - دنیای ما - به خاطر داشت این بود که با اتومبیلی تصادف کرده و زیر چرخ‌های آن له شده و در جا مرده بود.

برج‌های تاریک یکی از معروفترین آثار آقای کینگ در دنیاست و در آنها آینده تاریک بشر را با چاشنی وسترن غرب وحشی در آمیخته و همچنین دست به خلق قهرمانی به اسم "هفت تیرکش" زده که برای خیلی از جوانان دنیا ابرقهرمانی محبوب تلقی می‌شود. در بین سری کتاب کم حجم‌ترین آن, یعنی جلد اول؛ فهمیدنش از همه سخت‌تر است. استیون در این مجموعه خواننده را به محیطی می‌برد که معلوم نیست آیا زمین خودمان هست و یا سیاره و دنیایی دیگر. سؤالات پی در پی در ذهن خواننده ایجاد می‌شود که خوشبختانه اکثر آن‌ها تا جلد آخر کتاب جواب داده می‌شوند. در جلد اول ماجرا در بعضی از محافل این اثار را به پختگی و جذابی شاهکارهایی چون ارباب حلقه‌ها هم مقایسه کرده‌اند.

جلد اول چگونه تمام می‌شود؟ رولند نشسته بر ساحل دریای غربی، غروب آفتاب را تماشا می‌کند. مرد سیاه‌پوش مرده و آیندۀ هفت‌تیرکش نامعلوم است. ماجرای کتاب انتخاب سوم، از همان ساحل، کمتر از هفت ساعت بعد آغاز می‌شود.

در وقفه‌ای که بین نوشتن و چاپ چهار کتاب اول مجموعۀ برج تاریک اتفاق افتاد، در سال 1998 صدها نامۀ تشکر به دستش رسید، که از میان آنها نامه‌ای از طرف مادربزرگ 82 ساله‌اش را دریافت کرد که تنها خواسته‌اش از استیون، ادامۀ داستان رولند بود. که همین موجب شد سرانجام در جولای 2001 بار دیگر شروع به نوشتن کرد.

از نظر استیون کینگ، رمان‌نویس‌ها دو دسته‌اند. رمان‌نویسانی که تازه‌کارند، مانند خودش، در سال 1970 و آنان‌که به بُعد ادبی‌تر و جدی‌تر کارشان می‌اندیشند و پیش از نگارش هر داستانی، این سؤال مهم و حیاتی را از خود می‌پرسند: نوشتن این داستان چه سرنوشتی برایم رقم خواهد زد؟

نویسندۀ آمریکاییِ 64 ساله که جزء سه نویسندۀ بزرگ وحشت شناخته شده؛ کسی است که تعداد بسیار زیادی کتاب و مجموعه نوشته و شاهکارهای بی‌نظیری در ژانر گمانه‌زن خلق کرده، بیش از 350 میلیون نسخه از آثار او در جهان به فروش رسیده و از جزء نویسندگانی است که به طور متعدد برندۀ جایزۀ ادبی برام استوکر (جایزۀ ادبیات وحشت) شده است و میزان اقتباس‌های سینمایی از کتاب‌های او در بین فانتزی‌نویسان بسیار زیاد است. خوشبختانه اکثر اقتباس‌های سینمایی از رمان‌هایش بسیار موفق بوده‌اند.

استیون کینگ در دوران نوجوانی تحت تأثیر شاهکار فانتزی حماسی جی. آر. آر. تالکین، یعنی سه‌گانۀ ارباب حلقه‌ها و همین‌طور هابیت، تصمیم گرفت حتماً یک کتاب فانتزی حماسی بزرگ و اسرارآمیز که قابل قیاس با ارباب حلقه‌ها باشد، بنویسد.

در آخر نتیجه‌گیری داستان را بر عهدۀ خوانندۀ پروپاقرص این مجموعه می‌گذارد.

کتاب انتخاب سوم از برج تاریک 2 (The drawin of he three)، از نویسندۀ محبوب آمریکایی، استیون کینگ (Stephen king) ترجمه شده توسط ندا شادنظر از انتشارات افزار می‌باشد.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
پیشگفتار: دریانورد
زندانی
فصل اول: در
فصل دوم: ادی دین
فصل سوم: برقراری ارتباط و فرود هواپیما
فصل چهارم: برج
فصل پنجم: رو شدن برگ برنده و شلیک گلوله
بُر زدن کارت‌های تاروت
بانوی سایه‌ها
فصل اول: دتا و ادتا
فصل دوم: کف‌زنی
فصل سوم: ادتا در آن سوی در
فصل چهارم: دتا در سوی دیگر در
بُر زدن مجدد کارت ها
مرد هل‌دهنده
فصل اول: داروی تلخ
فصل دوم: ظرف عسل
فصل سوم: رولند داروی مورد نیازش را تهیه می‌کند
فصل چهارم: انتخاب
بر زدن نهایی کارت ها
مؤخره

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب انتخاب سوم
نویسنده
مترجمندا شادنظر
ناشر چاپیانتشارات افراز
سال انتشار۱۳۸۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات480
زبانفارسی
شابک978-964-243-205-9
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
90000 ت - 9.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب انتخاب سوم

لیلا ابهری
۱۳۹۹/۱/۲۵
کتابی که میتونه شما رو در خودش غرق کنه و دنیایی شگفت انگیز با قلمی قوی برای شما باز کنه، دنیایی که میشود در بین زمان هایش بوسیله یک در تردد کرد. استیون کینگ قلم قدرتمندی دارد که بوسیله آن هر کدوم از کتابهاش دنیای ژرف و خارق العاده‌ای را خلق کرده‌اند.
مریم فرهادی
۱۳۹۷/۲/۱۲
به نظر من برای داستان‌های صوتی کسانی کتاب رو بخونند که صدای آرامش بخشی داشته باشن مثل قصه‌های ظهر جمعه که هنوز خاطراتش با ما هست
Mohammad Hosein Nosrati
۱۳۹۷/۳/۲۴
خوشحالم که بالاخره این کتاب رو یه جایی پیدا کردم و میتونم داستان رو دنبال کنم
The Man Hunter
۱۴۰۱/۱۰/۸
داستانش خیلی قشنگه درعین حال ترس و هیجان رو بدرستی به مخاطب منتقل میکنه!
رضا فریدونی
۱۴۰۰/۱۲/۹
کینگ واقعا پادشاه قلمرو خودشه.
پ ن: اقتباس سینماییش رو فراموش کنید!
مشاهده همه نظرات 5

راهنمای مطالعه کتاب انتخاب سوم

برای دریافت کتاب انتخاب سوم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.