معرفی و دانلود کتاب اعتیاد به مواد مخدر مصنوعی

عکس جلد کتاب اعتیاد به مواد مخدر مصنوعی
قیمت:
13000 تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب اعتیاد به مواد مخدر مصنوعی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب اعتیاد به مواد مخدر مصنوعی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب اعتیاد به مواد مخدر مصنوعی

کتاب اعتیاد به مواد مخدر مصنوعی نوشته‌ی ویلیام دودلی، بر اساس تحقیقات انجام شده به معرفی انواع مواد مخدر جدید به همراه شباهت‌ها و تفاوت‌هایشان می‌پردازد و روش‌های درمان علمی اعتیاد و تأثیراتی که روی بدن نوجوانان و جوانان می‌گذارد را مورد بررسی قرار می‌دهد.

اخبار و گزارش‌هایی که نهادهای رسمی منتشر می‌کنند از شیوع پدیده‌ای خطرناک در جامعه حکایت دارد که نمی‌توان نسبت به آن بی‌تفاوت ماند. اعلام آمار چند میلیون نفری از معتادان و نیز ابراز نگرانی مسئولان از پایین آمدن سن اعتیاد، زنگ‌های خطر را برای همه مسئولان، محققان و مردم به صدا درآورده است.

اعتیاد به مواد مخدر یکی از مشکلات بزرگ جوامع بشری است که هم از دیدگاه پزشکی و سلامت جسمانی و روانی و هم از دیدگاه اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی دارای اهمیت فراوان بوده و هر ساله موجب بروز مخاطرات اجتماعی و مرگ و میرهای متعددی در سراسر جهان می‌گردد.

متاسفانه با توسعه و پیشرفت علوم جدید و راه‌های درمانی، مواد مخدر جدید و مضرتری تولید می‌گردد و گروه بیشتری از جوانان و نوجوانان را در خود غرق می‌نماید. اگر برنامه‌‌ها و تدابیر پیشگیرانه برای مبارزه با این مشکل بزرگ در جامعه وجود نداشته باشد قطعا پیامدها و عواقب ناگواری را در پی خواهد داشت. در حال حاضر آمار دقیقی از سوء مصرف مواد و داروها در دسترس نمی‌باشد اما نتایج تحقیقات در سطح کشورهای مختلف نشان می‌دهد که میزان مصرف مواد در جوامع مختلف به ویژه در جوانان و نوجوانان افزایش یافته است.

اعتیاد پدیده‌ای روانی - اجتماعی است که اصلی‌ترین دلیل پدید آمدن آن روابط خانوادگی، مناسبات اجتماعی، شرایط فرهنگی و اقتصادی و در نهایت ویژگی‌های روانشناختی فرد معتاد می‌باشد. در همین راستا ویلیام دودلی (William Dudley) در کتاب اعتیاد به مواد مخدر مصنوعی (Synthetic drug addiction) به بررسی اجمالی انواع مواد مخدر و راه‌های درمان و پشگیری از آن‌ها پرداخته است.

جملات برگزیده کتاب اعتیاد به مواد مخدر مصنوعی:

- در بسیاری از کشورهای جهان مواد مخدر سنتی مانند کوکائین و هروئین در حال کاهش هستند اما مواد مخدر مصنوعی خیلی سریع جای آن‌ها را گرفته‌اند. (اکونومیست)

- پیشرفت تکنولوژی، جهانی شدن بازارها و ماهیت همه‌جا حاضر اینترنت، به احتمال زیاد دلایلی خواهند شد که در سال‌های آینده مواد مخدر مصنوعی و روانگردان ارزان قیمت به صورت مستمر تولید و پخش شوند. (نورا د. ولکو)

- نمک حمام می‌تواند اثرات بسیار مضر روی مصرف کنندگان داشته باشد. بعضی از اثرات شامل رفتارهای عجیب و غریب، خشونت‌آمیز و نتایج غم‌انگیز است. مصرف‌کنندگان ادراک ضعیف، کاهش کنترل حرکات بدن، پارانوریای شدید و درگیری‌های خشونت‌آمیز را گزارش داده‌اند. (انجمن پزشکان اورژانس آمریکا)

- مصرف‌کنندگان نمک حمام گزارش دادند که مصرف و تلاش‌های اجباری برای مصرف دوباره مواد مخدر بسیار اعتیادآور هستند. مصرف مکرر مواد مخدر باعث تحمل، وابستگی و اعتیاد به ماده مخدر می‌شود. (موسسه ملی سوء مصرف مواد مخدر آمریکا)

در بخشی از کتاب اعتیاد به مواد مخدر مصنوعی می‌خوانیم:

مواد مخدر مصنوعی ویژگی‌های مشابهی با دیگر مواد مخدر اعتیادآور دارند. محرک‌های مصنوعی تاثیراتی مشابه با کوکائین و متامفتامین بر روی انتقال دهنده‌های عصبی دارند. مطالعات نشان دادند که نمک حمام سطح دوپامین را مانند کوکائین تقریبا به یک اندازه افزایش می‌دهد اما قدرت تاثیر آن تا ده برابر بیشتر است. اینکه آیا کاتینون‌های مصنوعی به اندازه کوکائین و متامفتامین اعتیادآورند یا بیشتر اعتیادآورند مشخص نیست. در نبود مطالعات علمی در مورد اثرات بلند مدت کاتینون‌های مصنوعی، تعیین اثرات آن‌ها غیر ممکن است اما مدارک و شواهد قوی از تاثیرات آن‌ها وجود دارد. دیرک هانسون نویسنده مقاله در مورد اعتیاد به مواد مخدر می‌گوید: در مورد اعتیادآور بودن محرک‌های مصنوعی شناخته شده مانند نمک حمام تردید زیادی وجود ندارد. شواهد نشان می‌دهد که محرک‌های مصنوعی به طور بالقوه اعتیادآور هستند و این برای هیچ کس خبر خوبی نیست.

پتانسیل اعتیادآور بودن ماری جوانای مصنوعی کمتر ثابت شده است. شواهد حاکی از آن است که برخی از افراد می‌توانند اسپایس را امتحان کنند بدون اینکه به آن وابستگی پیدا کنند در حالی که افراد دیگر به مواد شیمیایی موجود در آن وابستگی پیدا می‌کنند. هانسون ادعا می‌کند که موضوع اعتیادآور بودن اسپایس و سایر کانابیس‌های مصنوعی همچنان سوال بازی است که نیاز به بررسی بیشتری دارد. اما دکتر هووارد ساموئلسون متخصص درمان دارویی استدلال می‌کند که بسیاری از مصرف‌کنندگان اسپایس علائم اعتیاد کلاسیک را نشان می‌دهند. سوء مصرف‌کنندگان اسپایس گزارش می‌دهند که گرایش به مواد مخدر بعد از مصرف وجود دارد درحالی که بخشی از مغز به آنان می‌گوید که از این موضوع جلوگیری کنند. هووارد معتقد است توقف و ترک مصرف اسپایس پس از یک دوره مصرف، عوارض ناخوشایندی دارد از جمله آشفتگی، لرزش، حملات هراس، سردرد، تهوع و احساس افسردگی.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار مترجم
مقدمه
مواد مخدر مصنوعی در یک نگاه
بررسی اجمالی مواد مخدر مصنوعی
فصل اول: مواد مخدر مصنوعی چیست؟
ظهور ادویه یا ماری جوانای مصنوعی در اروپا
کشف کانابینوئیدهای مصنوعی
تفاوت بین ماری جوانای مصنوعی و طبیعی
محرک‌های مصنوعی تولید شده از خات
مواد مخدری دیگری که در نمک حمام یافت می‌شوند.
هالوسینوژن‌های مصنوعی
عوامل ناشناخته مواد مخدر مصنوعی
نقل قول مستقیم
آمار و ارقام و واقعیت
دو نوع اصلی از مواد مخدر مصنوعی
شباهت‌ها و تفاوت‌های اسپایس و کانابیس
اصطلاحات مهم
منابع و توصیه مطالعه بیشتر
فصل دوم: مواد مخدر مصنوعی و تهدید بهداشت عمومی
تأثیر مواد مخدر مصنوعی بر سلامت عمومی
دانش محدود از مواد مخدر مصنوعی
اثرات فیزیولوژیکی اسپایس یا ادویه
اثرات فیزیولوژیکی نمک حمام
تأثیرات مواد مخدر مصنوعی بر سلامت روان
رفتارهای عجیب و غریب ناشی از مصرف مواد مخدر مصنوعی
مواد مخدر مصنوعی و چالش‌های سلامتی عمومی
نقل قول مستقیم
آمار و ارقام و واقعیت
آمار مصرف کانابینوئیدهای مصنوعی و نمک حمام
چرا مواد مخدر مصنوعی خطرناک هستند؟
کاهش مصرف ماری جوانای مصنوعی در دبیرستان‌های آمریکا
اصطلاحات مهم
منابع و توصیه مطالعه بیشتر
فصل سوم: اعتیادآور بودن
مواد مخدر مصنوعی
دیدگاه‌های متفاوت به اعتیادآور بودن مواد مخدر مصنوعی
تعریف اعتیاد به مواد مخدر
وابستگی فیزیکی
درد و رنج ترک کردن
تشخیص اعتیاد به مواد مخدر مصنوعی
تأثیرات مواد مخدر بر مغز
خطرات اعتیاد به مواد مخدر
نقل قول مستقیم
آمار و ارقام و واقعیت
عوامل متعدد خطرساز اعتیاد به مواد مخدر
گیرنده‌های کانابینوئیدها در قسمت‌های مختلف مغز
اصطلاحات مهم
منابع و توصیه مطالعه بیشتر
فصل چهارم: مبارزه دولت‌ها با مواد مخدر مصنوعی
قانون کنترل سوء مصرف مواد مخدر
قرار دادن مواد مخدر مصنوعی در ماده 1 قانون کنترل سوء مصرف مواد مخدر
تغییر ساختار مواد مخدر مصنوعی
رویکردهای دولتی و محلی برای مبارزه با مواد مخدر
مبارزه با مواد مخدر مصنوعی
قانون کشور نیوزلند
مواد مخدر مصنوعی و ماری جوانای مصنوعی
تلاش‌هایی برای آموزش عمومی
نقل قول مستقیم
آمار و ارقام و واقعیت
فروش آنلاین مواد مخدر
چرخه مواد مخدر مصنوعی
اصطلاحات مهم
منابع و توصیه مطالعه بیشتر
افراد کلیدی و گروه‌های حامی در مبارزه با مواد مخدر مصنوعی
شرح وقایع مربوط به مواد مخدر مصنوعی
سازمان‌های مرتبط با اعتیاد به مواد مخدر مصنوعی
منابعی برای مطالعه بیشتر

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب اعتیاد به مواد مخدر مصنوعی
نویسنده
مترجمابراهیم برادری
ناشر چاپیانتشارات کدیور
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات102
زبانفارسی
شابک978-600-8141-89-1
موضوع کتابکتاب‌های سلامتی و بهداشت، کتاب‌های روانشناسی کودک و نوجوان
قیمت نسخه الکترونیک
13000 ت - 1.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب اعتیاد به مواد مخدر مصنوعی

شهرام یاقوتی
۱۴۰۰/۱۰/۲۹
با سلام بسیار ناقص تنظیم گردیده است
علی کلاهچی
۱۴۰۰/۲/۱۵
اصلا بدرد نمیخوره
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه کتاب اعتیاد به مواد مخدر مصنوعی

برای دریافت کتاب اعتیاد به مواد مخدر مصنوعی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.