معرفی و دانلود کتاب اولالا

عکس جلد کتاب اولالا
قیمت:
14000 تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب اولالا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب اولالا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب اولالا

کتاب اولالا نوشته‌ی رابرت لوئیس استیونسون، داستان عشق هراس‌انگیز یک سرباز اسکاتلندی است که درگیر راز مخوف خانواده‌ای عجیب می‌شود.

داستان وحشتناک اولالا (Olalla) توسط سربازی بی‌نام و نشان بازگو می‌شود. وی در حال بهبودی از زخم‌هایش در بیمارستانی در اسپانیا بستری است که دکترش به او پیشنهاد می‌دهد موقتاً کنار خانواده‌ای بومی در همان نزدیکی‌ها ساکن شود. شرط این خانواده برای پذیرفتن او این است که خیلی با آن‌ها احساس صمیمیت نکند و مانند یک غریبه باشد.

اعضای این خانواده که زمانی برای خود صاحب نام و آوازه‌ای بودند؛ شامل مادر، پسری به اسم فلیپ و دختری با نام اولالا می‌شوند. راوی پس از ساکن شدن در این خانه، شیفته‌ی زیبایی اولالا می‌شود؛ دختر صاحبخانه و یکی از اعضای خانواده‌ای که رازی مخوف و آغشته به خون را پنهان نگه می‌دارند.

رابرت لوئیس استیونسون (Robert Louis Stevenson) این رمان را با درون‌مایه‌ی ادبیات گوتیک نخستین بار در سال 1885 منتشر کرد. این اثر، داستان زیبایی درباره‌ی جست و جوی عاشقانه‌ی یک مرد در سرزمین‌های دور دست با فضایی زنده و ملموس، آمیخته به ترس و بوی خون است؛ رمانی کوتاه و گوتیک که به عشق، عذاب و اشرافیت محکوم به فنا می‌پردازد.

در بخشی از کتاب اولالا می‌خوانیم:

آن چشم‌های درشت گشاد شد و مردمک‌ها تبدیل به نقطه شدند. انگار نقابی از چهره‌اش برداشتند و حالت به شدت گویا ولی مرموزش را آشکار کردند. و من همان‌طور ایستاده بودم، متحیر از آشفتگی او. به سرعت به طرف من آمد و خم شد و دستم را گرفت. و ثانیه‌ای بعد دست من در دهان او بود و دندان‌هایش بر استخوانم. درد شدید حاصل از گاز گرفتن، فوران ناگهانی خون و وحشت هولناک این اتفاق، همه و همه در یک لحظه از جلو چشمانم گذشت.

با ضربه‌ای او را عقب راندم، اما دوباره به سمتم خیز برداشت. نعره‌هایی حیوانی می‌کشید، نعره‌هایی که برایم آشنا بود، همان‌هایی که در آن شب طوفانی مرا از خواب بیدار کرده بود. جنون بر قدرتش می‌افزود، در‌ حالی که قدرت من با از دست رفتن خون، کاهش می‌یافت؛ سرم هم از غرابت نفرت‌انگیز حملۀ او به دیوار افتاده بود. وقتی مرا به دیوار کوبید، اولالا دوید و او را جدا کرد و فلیپه هم به سرعت آمد و مادرش را گرفت و به زمین چسباند.

ضعفی خلسه‌وار وجودم را فرا گرفت. می‌دیدم، می‌شنیدم و حس می‌کردم، اما نمی‌توانستم تکان بخورم. سر و صدای تقلاهای روی زمین و نعره‌های وحشیانۀ او را که تا فلک می‌رسید می‌شنیدم. حس کردم اولالا در آغوشم گرفت، موهایش روی صورتم ریخت و با قدرت یک مرد، بلند شد و کشان کشان، به زور مرا به طبقۀ بالا به اتاق خودش برد و روی تخت خواباندم. بعد دیدم که با عجله به طرف در رفت و آن را قفل کرد و ایستاد به گوش کردن فریادهای وحشیانه‌ای که عمارت را به لرزه می‌انداخت.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب اولالا
نویسنده
مترجماحسان چادگانی
ناشر چاپیبنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات89
زبانفارسی
شابک978-600-253-378-4
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
14000 ت - 1.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب اولالا

سیف الله صدرنیاکان
۱۳۹۹/۱۱/۲۶
انتخاب این اثر برای انتشار را چه از سوی مترجم و چه ناشر بایست تحسین کرد. چه آنجایی که تاریخ و تحلیل در می‌ماند؛ ادبیات راهش را می‌گشاید برای به تصویر کشیدن حقیقت زمانه‌اش. حقیقتی که شاید برای ما دور از ذهن می‌نماید مُهر تائیدیست بر آنچه در قرون گذشته بر آن باور داشته‌اند. این داستان از باز نمایی یک صرف واقعه‌ی عاشقانه و... فراتر رفته و استعاره‌ای می‌شود برای بازنگری به همان گذشته و دوره‌ی گذار از خرافات. (البته اگر قائل به گذر کردن از دوره‌ی خرافات باشیم). این داستان کوتاه شاهکار محسوب نمی‌شود اما خارق العاده ست. ترجمه و توصیفات در بسیاری از لحظات بسیار عمیق و هنرمندانه می‌شوند. بخوانید.
ندا نبی زاده
۱۴۰۰/۱۰/۲۰
تمام داستان در هاله‌ای از ابهام قرار داشت و بجای اینکه بطور شفاف و واضح فضای قصه توصیف بشه فقط اشاره به موارد مختلف میشد و انگار که خود خواننده باید تصمیم گیری می‌کرد از موقعیت‌های قصه... و در نهایت من نفهمیدم که آیا این خانواده اشرافی خون آشام بودند یا نه و در انتهای قصه وقتی شخصیت اصلی با اون مرد روستایی ملاقات کرد منظور مرد روستایی از دوستش که وارد کاخ خانواده اولالا شده بود پدر خانواده بود یا نه...
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه کتاب اولالا

برای دریافت کتاب اولالا و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.