معرفی و دانلود کتاب انفجار

عکس جلد کتاب انفجار
قیمت:
۱۹۰۰۰ تومان - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب انفجار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب انفجار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب انفجار

کتاب انفجار به قلم المور لئونارد، با روایتی جذاب و خواندنی داستان دو دوست قدیمی به نام‌های ریلن گیونز و بوید کرودر را به تصویر می‌کشد که پس از سال‌ها یکدیگر را ملاقات می‌کنند. یکی به عنوان مرد قانون و و دیگری به عنوان جنایتکار.

خلاصه‌ی داستان کتاب انفجار:

بوید کرودر شش سال را به دلیل پرداخت نکردن مالیات‌هایش در زندان فدرال سپری کرده و پس از آزادی دیندار می‌شود و گروهی مذهبی، به نام خشم مسیحی تشکیل می‌دهد. ریلن گیونز نیز که چند سالی از کرودر جوان‌تر است، حالا به عنوان معاون مارشال ایالات متحده مشغول به فعالیت است. به این ترتیب دو دوست که سال‌ها قبل در معدن با یکدیگر کار می‌کردند، رو به روی یکدیگر قرار گرفته‌اند. یکی معاون مارشال است و دیگری یک قانون‌شکن.

دربارۀ کتاب انفجار:

داستان کتاب انفجار (Fire in the hole) از دل سه رمان دیگر المور لئونارد به رشته‌ی تحریر درآمده است که البته این موضوع سبب تخریب استقلال این کتاب نشده و همچنان می‌توان آن را به عنوان یک اثر ادبی مستقل محسوب کرد.

این کتاب تنها در ژانر، شخصیت‌ها، موضوع و مکان‌ها دارای اشتراکاتی با آن سه رمان است و ادامه‌ی آن‌ها تلقی نمی‌شود. بنابراین با خیال راحت این کتاب را مطالعه کنید زیرا هرچه باید بدانید در خود این داستان موجود است. بر اساس این کتاب سریال تلویزیونی پربیننده‌ای در سال 2010 به نام موجه ساخته و به نمایش درآمد.

عنوان انگلیسی این داستان Fire in the Hole عبارتی‌ است برای اخطار دادن به افراد منطقه‌ای که قرار است به‌ زودی در آن‌جا انفجاری رخ ‌دهد. ریشۀ این عبارت به معدن‌چیان برمی‌گردد که این عبارت را در معدن فریاد می‌زدند تا کسی به‌ خاطر انفجار آسیب نبیند اما امروزه از آن در موقعیت‌های نظامی و سایر شرایطی که قرار است چیزی منفجر شود یا اخطار داده شود هم استفاده می‌شود. با این توضیحات می‌توان این عبارت را به مراقب یا مواظب باشید ترجمه کرد که البته معادلی بسیار کلی برای آن است.

با این وجود شخصیت منفی داستان به هنگام فریاد زدنِ این عبارت، قصد اخطار دادن به کسی را ندارد بلکه بیشتر سعی دارد از آن به‌ عنوان امضایی برای خود درست پیش از منفجر کردن جایی استفاده کند که منفجر نشوید ولی آه که دیگر دیر است و منفجر خواهید شد. تقریباً شبیه زمانیکه در فارسی گفته می‌شود شست پایت در چشمت نرود ولی درست وقتی بیان می‌شود که این اتفاق افتاده است.

المور لئونارد را بیشتر بشناسیم:

المور لئونارد (Elmore Leonard) اکتبر سال 1925 در ایالت لوئیزیانا دیده به جهان گشود. او که نویسنده‌ و فیلم‌نامه‌نویس آمریکایی است، آثارش بارها به وسیله‌ی سایر نویسندگان بزرگ مورد تحسین واقع شده و از او به‌ عنوان شمایل واقعی ادبیات جنایی یاد کرده‌اند. لئونارد از جمله برترین نویسندگان داستان‌های جنایی و نوآر محسوب می‌شود.

در بخشی از کتاب انفجار می‌خوانیم:

خیلی طول نکشید تا خود دویل شروع به پرسه‌زنی کرد، دویی کرو او را دنبال کرد. دویل گفت: «نمایش کِی شروع می‌شه؟» تا داخل دفتر را نگاه کرد، آرت جلو آمد و او را به‌ طرفی هل داد، دویل گفت: «هِی، بی‌خیال، من و ایز دوستیم.» آرت به او گفت از در دور باشد و دویل گفت: «اون هیچ‌وقت بوید رو توی سینسی ندیده. حتی اگه بگه دیده تا شما رو راضی کنه، خودتون هم می‌دونین ندیده. ولی چرا باید بگه؟ ایز به‌هر حال برای ماری جوانا محکوم می‌شه.»

بوید را به راهرو آوردند و او را در صفی کنار سه مارشال و دو مأمور ادارۀ الکل، دخانیات، سلاح و مواد منفجره قرار دادند و چراغ دفتر را روشن کردند. چراغ ده دقیقۀ کامل خاموش بود، قبل از اینکه دوباره روشن شود، صف در جای خود قرار گرفته بود. ریلن متوجه شد بوید تنها کسی بود که در طول آن زمان تکان نخورد و بی‌قراری نکرد. حالا آرت با افراد اداره که با اسرائیل داخل دفتر بودند، بیرون آمد و به بوید گفت او می‌تواند برود. بوید، ریلن را دید و پیش او رفت.

وقتی از اینجا برم یه ملاقاتی با وکیلم خواهم داشت. خونۀ من رو گشتن و می‌گفتن دلایلی دارن تا دنبال سلاح بگردن. پوسترهای من رو پاره کردن و اون‌ها رو با گوش‌های چینی‌هام تو سطل آشغال انداختن، دارایی‌های شخصی‌م رو آتیش زدن.

ریلن گفت: «مال تو نبود. خونه متعلق به خدمات مارشاله. می‌تونی متوجه شی که اون‌ها دوست ندارن مزخرفات نازی روی در و دیوارشون باشه.»

بوید گفت: «عجب دولتی که می‌تونه خونۀ یه مرد رو ازش بگیره.» به سمتی از راهرو نگاه کرد، جایی که دویل و دویی‌کرو منتظرش بودند، بعد به ریلن نگاه کرد.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب انفجار
نویسنده
مترجمامیرمحمد جوادی
ناشر چاپیبنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۱۲
زبانفارسی
شابک978-600-253-414-9
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۹۰۰۰ ت - 3.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب انفجار

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب انفجار

برای دریافت کتاب انفجار و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.