معرفی و دانلود کتاب دروغگو

عکس جلد کتاب دروغگو
قیمت:
۱۶۰۰۰ تومان - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب دروغگو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب دروغگو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب دروغگو

کتاب دروغگو نمایشنامه‌ای است که ماجرای دلدادگی جوانی ونیزی را روایت می‌کند. کارلو گولدونی در این اثر دو رقیب عشقی را در مقابل هم قرار داده که هر کدام به روش خود قصد دارند محبوب را به دست بیاورند و درگیر ماجراهایی خنده‌دار می‌شوند... .

درباره‌ی کتاب دروغگو

یکی از بهترین نمایشنامه‌های کمدی ایتالیا! این اثر ماندگار ادبیات نمایشی، دارای شخصیت‌های متعددی است که هر کدام روند داستانی خود را طی می‌کنند. نمایشنامه‌ای که در کتاب دروغگو (The liar) می‌خوانید اولین‌بار در سال 1750 به روی صحنه رفته و کارلو گولدونی آن را با الهام از کمدی فرانسوی تالیف کرده است. گولدونی در قالب داستانی عاشقانه یکی از پست‌ترین رذیلت‌های انسانی، یعنی دروغ را سرزنش می‌کند و بدون تکرار کلیشه‌ها، پیامی اخلاقی را با شیوایی تمام ابلاغ می‌کند.

کتاب دروغگو حکایت دختر جوانی به اسم روسائورا است که خواستگاران بسیار دارد. فلورینوی عاشق که مردی جوان و کم‌تجربه است از اظهار علاقه‌اش خودداری می‌کند، در حالی که للیوی دغل‌باز کم‌کاری او را جبران و با دروغ‌های بی‌پایانش هر روز به دختر نزدیک‌تر می‌شود. نویسنده از زبان دوست فلوردینو آداب صحیح ابراز عشق در ایتالیای قرن هجدهم را آموزش می‌دهد و مخفی کردن عشق را سرزنش می‌کند. او همچنین به وسیله‌ی خدمتکار للیو، دروغ‌های این مرد را آشکار کرده و نیات پنهان او را به زبان می‌آورد.

فلورینو و للیو خیلی زود درگیر رقابت می‌شوند و به روش‌های مختلف سعی می‌کنند دیگری را از میان به در کنند. تلاش‌های آن‌ها برای جلب نظر روسائورا لبخند به لبتان می‌آورد و خاطره‌ای خوش از گشت‌وگذار در ادبیات ایتالیا را به شما هدیه می‌دهد. به عنوان سخن پایانی باید گفت ظرافت کارلو گولدونی در ترسیم پویایی روابط نشاط خاصی به کتاب دروغگو (Il bugiardo) بخشیده و از این کتاب به عنوان بهترین اثر او یاد می‌شود.

درباره‌ی مجموعه‌ی نمایشنامه‌های بیدگل

این سِری جذاب، مجموعه‌ای ویژه از نمایش‌نامه‌هایی است که یا تاکنون به فارسی ترجمه نشده‌اند و یا ترجمه‌ای دوباره‌ از آن‌ها ضروری قلمداد شده است. فراهم‌آورندگان این مجموعه تلاش داشته‌اند تا آن جا که ممکن بوده بر خصوصیت‌های اجرایی متون تأکید داشته باشند. گفتنی است که بسیاری از بهترین نمایشنامه‌های مجموعه‌ی نامبرده علاوه بر کتاب متنی، در قالب نمایش صوتی نیز در دسترس‌اند.

کتاب دروغگو مناسب چه کسانی است؟

اگر به مطالعه‌ی ادبیات نمایشی علاقه دارید این کتاب مناسب شماست.

با کارلو گولدونی بیشتر آشنا شویم

کارلو گولدونی (Carlo Goldoni) نویسنده و نمایشنامه‌نویس قرن هجدهم اهل ایتالیا بود. او را مهم‌ترین کمدی‌نویس دوران رنسانس می‌نامند و ابتکار او در داستان‌پردازی توسط افراد بسیاری تحسین شده است. آثار او اغلب به مسائل طبقه‌ی متوسط نوظهور می‌پردازند و بعد از دو قرن، همچنان در کشورهای مختلف روی صحنه می‌روند.

در بخشی از کتاب دروغگو می‌خوانیم

آرلکینو: اسمشون... یکیشون روسائورا‌ست. یکی دیگه‌شون بئاتریچه. منتها نمی‌دونم کدومشون روسائوراست، کدومشون بئاتریچه.
لِلیو: خیله خب، بسه. (دوباره به ایوان مسافرخانه بر می‌گردد، رو به دختران) عذر می‌خوام، باید به نوکرم فرمایشی می‌کردم.
روسائورا: شما اهل ونیز هستید یا از خارج می‌آیید؟
لِلیو: من با فروتنی، بانوی ماه وَش، یک شوالیه ناپلی هستم.
آرلکینو: (که در ایوان به او اضافه شده) شوالیه ناپلی؟! دوباره این دختر دید، دست و دلش شُل شد.
روسائورا: شوالیه ناپلی؟ واو... اون‌وقت چطوری پدر ما رو می‌شناسید؟
لِلیو: من یک‌ساله که با هویت ناشناس دارم تو این شهر زندگی می‌کنم.
آرلکینو: (با خودش) ‌ای آدم چاچول‌باز، ما که همین امروز رسیدیم!

لِلیو: اولین باری که از همین ایوانِ مسافرخانه چشمم به جمال دلپذیر شما دو موجود فرازمینی روشن شد رو خوب به‌یاد دارم. شما روسائورا‌ی گران‌قدر و شما بئاتریچه نازنین. روزها مردد بودم میان شما دو عزیز که بدونم کدام یک از شما راهزن دل من هستید و دل من به من پاسخ می‌داد که این دو ماهرو هر دو به یک اندازه شایسته ابراز عشق تو هستند. تا اینکه بالأخره کلاهمو قاضی کردم و...

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب دروغگو
نویسنده
مترجمعلی شمس
ناشر چاپینشر بیدگل
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۶۸
زبانفارسی
شابک978-600-7806-36-4
موضوع کتابنمایشنامه
قیمت نسخه الکترونیک
۱۶۰۰۰ ت - 3.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب دروغگو

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب دروغگو

برای دریافت کتاب دروغگو و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.