معرفی و دانلود PDF کتاب منابع جغرافیایی، زندگینامه‌ای و دولتی

عکس جلد کتاب منابع جغرافیایی، زندگینامه‌ای و دولتی
قیمت:
۲۵۰۰۰ تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب منابع جغرافیایی، زندگینامه‌ای و دولتی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب منابع جغرافیایی، زندگینامه‌ای و دولتی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب منابع جغرافیایی، زندگینامه‌ای و دولتی

کتاب منابع جغرافیایی، زندگینامه‌ای و دولتی نوشته‌ی ویلیام ا. کتس، جلد ششم از مجموعه هفت جلدی مرجع‌شناسی کتس، به مباحث جغرافیا پرداخته و توجه خاصی به نقشه‌ها و اطلس‌ها دارد.

جغرافیا با حمایت پیشرفت‌های جدید در علم و رایانه، نه تنها به رشته‌ای مستقل تبدیل شده است، بلکه به عنوان پل بین رشته‌های مختلف نیز ایفای نقش می‌کند. استادی از دانشگاه هاروارد اظهار می‌دارد که در کارهایی که با نقشه‌ها، بررسی و پیمایش‌ها، مطالعات و اتوماسیون می‌توان انجام داد "به مردم امکان می‌دهد تا ایده‌ها و نظریاتی را با هم در میان گذارند که در غیر این صورت امکان پذیر نبود".

ویلیام ا. کتس (William A. Katz) پروفسور و مدرس مدرسه علوم و سیاست‌های اطلاع‌رسانی در دانشگاه ایالتی نیویورک است. وی هم اکنون ویراستار چندین مجله و مجموعه معتبر در حوزه‌های مختلف کتابداری به خصوص خدمات مرجع است و چندین سال به عنوان کتابدار در یکی از دانشگاه‌ها و در بخش ویراستاری انجمن کتابداران آمریکا شاغل بوده است.

در بخشی از کتاب منابع جغرافیایی، زندگینامه‌ای و دولتی می‌خوانیم:

نقشه‌ها و اطلس‌ها. نقشه نمایشی است از مرزهای خاص زمین (یا ماه و همچنین سیارات) و به طور کلی از دیدگاه ما نقشه‌ها بر روی سطحی صاف ترسیم شده‌اند، نقشه‌ها را می‌توان به نمودارها، مجموعه‌های نقشه‌ها به صورت اطلس، کره و غیره تقسیم کرد. نقشه‌کش‌ها این مقوله‌ها را نقشه‌های عمومی می‌نامند، یعنی نقشه‌هایی برای اهداف مرجع عمومی.

نقشه فیزیکی ویژگی‌های گوناگون زمین از رودخانه‌ها و دره‌ها گرفته تا کوه‌ها و تپه‌ها را نشان می‌دهد. نقشه مسیری، جاده‌ها، خطوط راه آهن، پل‌ها و غیره را نشان می‌دهد. نقشه سیاسی طبعا خود را به مرزها (شهرک‌ها، شهرهای استان‌ها، ایالات) محدود می‌کند؛ اما ممکن است ویژگی‌های مکان نگاشتی (توپوگرافی) و مسیری را نیز دربرگیرد. این سه نوع نقشه، چه به طور جدا و چه با هم، تعداد کثیری از نقشه‌هایی هستند که در اطلس‌های عمومی یافت می‌شوند.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب منابع جغرافیایی، زندگینامه‌ای و دولتی
نویسنده
مترجمآیدین آذری، محسن عزیزی، حمید محسنی
ناشر چاپیانتشارات کتابدار
سال انتشار۱۳۹۰
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۲۰۳
زبانفارسی
شابک978-600-5489-93-4
موضوع کتابکتابداری
قیمت نسخه الکترونیک
۲۵۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب منابع جغرافیایی، زندگینامه‌ای و دولتی

برای دریافت کتاب منابع جغرافیایی، زندگینامه‌ای و دولتی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.