معرفی و دانلود کتاب اخبار خراسان در مطبوعات دوره قاجار - جلد دهم

عکس جلد کتاب اخبار خراسان در مطبوعات دوره قاجار - جلد دهم
قیمت:
۴۰۰۰۰ تومان - 7.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب اخبار خراسان در مطبوعات دوره قاجار - جلد دهم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب اخبار خراسان در مطبوعات دوره قاجار - جلد دهم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب اخبار خراسان در مطبوعات دوره قاجار - جلد دهم

کتاب اخبار خراسان در مطبوعات دوره قاجار - جلد دهم نوشته‌ی سید مهدی سیدقطبی، اخبار و اتفاقات خراسان را در سه روزنامه دیگر روزگار احمد شاه (رجب 1327- 1344 ق) شامل فکر آزاد، مهر منیر و وطن به تصویر می‌کشد.

تاکنون نه جلد از کتاب «اخبار خراسان در مطبوعات دوره قاجار» منتشر شده است. جلد دهم این کتاب تمام اتفاقات روزنامه‌ها و مطبوعات زمان احمدشاه را به صورت کامل شرح می‌دهد. پژوهشگر از سال 1387 تا به حال به تحلیل و بررسی روزنامه‌های دوره‌ی قاجار در بخش خراسان به ویژه تاریخ مطبوعات، تاریخ آستان قدس و... پرداخته است.

پژوهشگران در زمینه تاریخ خراسان تلاش‌های زیادی کرده‌اند اما هیچ منبعی درباره‌ی این موضوع موجود نیست. بنابراین آن‌ها با توجه به نیازهایی که محققان در تاریخ خراسان دارند با تحقیق در روزنامه‌ها به خارج‌‌سازی اخبار درج شده در آن‌ها پرداخته‌اند.

در بخشی از کتاب اخبار خراسان در مطبوعات دوره قاجار - جلد دهم می‌خوانیم:

بقیه از شماره قبل. دوم- ترمیمی که از طرف هیئت نشر معارف بعمل آمد اصلاح بودجه بود که قبل از اتحاد صندوق بالغ به هفتصد و پنجاه تومان بوده و از ترمیمات هیئتی به چهارصد و پنجاه تومان رسید که سیصد تومان آن از شهریه شاگردان و صد تومان از اعانه گمرک و پنجاه تومان از اعانه افراد هیئت تأدیه می‌شد.

ترمیم سوم اجرای نظامنامه ملی بود که در مدارس پنجگانه جریان داشت و بر همین منوال تا چندی (تقریباً دو سال) مدارس فوق‌الذکر با محکمترین اساسی که ناشی از جدیت کارکنان و معلمین بوده، جریان داشت تا آن که هنگامه اغتشاشات سرحدی خراسان شروع شد و هیئت نشر معارف متفرق گردید و مدارس افتاد به عهده خود مدیران و اعضای داخلی و تا آن زمان هم بعضی از اعضای معارف تغییر و تبدیل یافته بود، مدرسه رحیمیه بر عهده آقای میرزا سید علیخان و ملی بر عهده آقای آقا سید حسن (ناظم مدرسه علمی شرکت فرهنگ خراسان) و مدرسه علمی را آقای میرزا علیخان رشتی دائر می‌داشتند و آقای بدایع‌نگار و آقای میرزا سید علی خان و آقای میرزا سید حسن ملی و آقای ادیب بجنوردی محض جلوگیری از انحلال بدون اخذ حقوق معین هر طور بود ایام انقلابات را گذرانیده، نگذاشتند بکلی مدارس منحل گردد. این بود خلاصه دوره اول معارف.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
روزنامه فکر آزاد
روزنامه مهر منیر
روزنامه وطن
کتابنامه

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب اخبار خراسان در مطبوعات دوره قاجار - جلد دهم
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات مجمع ذخائر اسلامی
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۸۰
زبانفارسی
شابک978-622-743521-4
موضوع کتابکتاب‌های تاریخ ایران
قیمت نسخه الکترونیک
۴۰۰۰۰ ت - 7.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب اخبار خراسان در مطبوعات دوره قاجار - جلد دهم

برای دریافت کتاب اخبار خراسان در مطبوعات دوره قاجار - جلد دهم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.