معرفی و دانلود کتاب ستاره‌ سازها: سفری در دنیای انسان‌های موفق

عکس جلد کتاب ستاره‌ سازها: سفری در دنیای انسان‌های موفق
قیمت:
94500 تومان - 17.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب ستاره‌ سازها: سفری در دنیای انسان‌های موفق و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب ستاره‌ سازها: سفری در دنیای انسان‌های موفق و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب ستاره‌ سازها: سفری در دنیای انسان‌های موفق

کتاب ستاره‌ سازها: سفری در دنیای انسان‌های موفق، نوشته درک تامپسون، از پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز و نامزد جایزه گودریدز است که تعریف و راهکارهای متفاوتی را از رسیدن به موفقیت ارائه می‌دهد. این اثر شگفت‌انگیز به این پرسش پاسخ می‌دهد که چرا با وجود فعالیت مشابه، یک تجارت موفق‌تر از کسب و کار دیگری ظاهر می‌شود.

درباره کتاب ستاره‌ ساز‌ها: سفری به دنیای انسان‌های موفق:

بی‌شک در دنیای پرهیاهو و رسانه‌محور امروزمان، هر شخصی برای پیشرفت و توسعه کسب و کار خود نیاز دارد تا اسرار موفقیت و محبوبیت یک شبۀ برخی تجارت‌ها را بداند. به راستی پشت پرده‌ی همه‌گیر شدن یک پدیده فرهنگی و به اصطلاح ترند شدن آن مانند یک فیلم، آهنگ، سبک لباس و حتی یک اپلیکیشن، چه رازی نهفته است؟ درک تامپسون (Derek Thompson) معتقد است هیچ موفقیتی در دنیای امروزی اتفاقی و غیربرنامه‌ریزی شده نیست. او از نقش قدرتمند تبلیغات و رسانه در ساختن مؤلفه‌های فرهنگی جوامع سخن می‌گوید و ما را با شیوه‌های نوین رسیدن به موفقیت در کسب و کار آشنا می‌سازد.

کتاب ستاره‌ سازها: سفری به دنیای انسان‌های موفق (Hit makers: how things become popular) با تمامی آثاری که در زمینه روانشناسی موفقیت خوانده‌اید متفاوت است؛ این اثر شگفت‌انگیز، با نگاهی واقع‌گرایانه به جریانات تجاری حاکم بر شکل‌گیری یک پدیده فرهنگی، روش‌هایی جدید و کاربردی را برای رسیدن به موفقیت ارائه می‌دهد. شما پس از خواندن این کتاب به بینش و درکی متفاوت از ارتباط محبوبیت یک پدیده در جامعه و برنامه‌ریزی‌های اقتصادی و رسانه‌ای خواهید رسید.

کتاب ستاره‌ ساز‌ها: سفری به دنیای انسان‌های موفق به چه افرادی توصیه می‌شود؟

خواندن این اثر خارق‌العاده به تمامی علاقمندان به مباحث حوزه علوم اجتماعی و بازاریابی پیشنهاد می‌شود.

افتخارات کتاب ستاره‌ سازها: سفری در دنیای انسان‌های موفق:

- کسب عنوان پرفروش‌ترین کتاب ملی
- حضور در لیست پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز
- برنده جایزه کتاب انجمن بازاریابی آمریکا برای بهترین کتاب بازاریابی سال 2018
- اثر منتخب مجلۀ کتابخانه‌های آمریکا
- نامزد جایزه گودریدز سال 2017 در بخش علم و فناوری

نکوداشت‌های کتاب ستاره‌ سازها: سفری در دنیای انسان‌های موفق:

- تامپسون به موضوع دلهره آور چگونگی تسلط محصولات بر فرهنگ می‌پردازد که در بسیاری از جنبه‌های صنعت سرگرمی و همچنین طراحی صنعتی، تاریخ هنر، نشر و سیاست نمود دارد. این کتاب علاقمندان به تغییر چشم انداز رسانه را جذب خواهد کرد. (Booklist)

- ستاره سازها کتابی کامل و جذاب، با نگاهی خارق العاده به آنچه باعث موفقیت می‌شود، از مونالیزا گرفته تا دونالد ترامپ. (Vox)

- این نگاه سرگرم کننده در خلق فیلم‌های پرفروش، پیش فرض بسیاری از خالقان و بازاریابان را به خود اختصاص می‌دهد. ستاره سازها در بیان این موضوع جذاب از علوم اجتماعی استفاده می‌کند. (Inc)

- تامپسون کتابی را در سنت مالکوم گلدول جمع آوری کرده است که به بیان داستان‌های عالی برای نشان دادن برخی تزهای جذاب و اغلب مخفیانه و پنهان می‌پردازد. (daily mail)

با درک تامپسون بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده و خبرنگار آمریکایی، سال 1986 در ایالت ویرجینیا متولد شد. او در دوران دبیرستان شیفته تئاتر بود و در این حوزه فعالیت داشت. وی که در سال 2008 از دانشگاه Northwestern فارغ‌التحصیل شد، نویسندگی را از همان سال آغاز کرد و در سال 2018 میزبان پادکست علمی و فناوری Crazy Genius بود که در سال اول نامزد جایزه بهترین پادکست iHeartMedia شد. از مشهورترین آثار او می‌توان به مقاله‌ای تحت عنوان «جهانی بدون کار» اشاره کرد که به طور گسترده در مورد معنای کار و تهدید اتوماسیون برای نیروی کار بحث کرده است.

در بخشی از کتاب ستاره ‌ساز‌ها: سفری به دنیای انسان‌های موفق می‌خوانیم:

فیلسوفان، هنرمندان و روان‌شناسان قرن‌ها به مطالعهء آثار هنری جدید مشغول بوده‌اند تا حقیقت را دربارهء زیبایی و محبوبیت بفهمند. به دلایل قابل‌درکی، بسیاری تمرکزشان را روی خود نقاشی‌ها گذاشته‌اند؛ ولی مطالعهء لکه‌های رنگ مونه و ضربه‌های قلم‌موی کایبوت به ما نمی‌گوید که چرا یکی از آن‌ها معروف است و دیگری نیست. باید ماجرای عمیق‌تری را مد نظر قرار دهید. نقاشی‌های مشهور، آهنگ‌های موفق و فیلم‌های عامه‌پسند که انگار بدون هیچ زحمتی بر سطح آگاهی فرهنگی شناور هستند، داستان پیدایش پنهانی دارند: حتی نیلوفرهای آبی هم ریشه‌های خودشان را دارند.

وقتی گروهی پژوهش‌گر از دانشگاه کورنل شروع به مطالعهء داستان تمام امپرسیونیست‌ها کردند، فهمیدند که اتفاقی غافل‌گیرکننده، مشهورترین نقاشان را از بقیه جدا کرده است. مسئله به ارتباطات اجتماعی یا شهرتشان در قرن نوزدهم مربوط نمی‌شد. داستان ظریف‌تر و فریب‌آمیزتر از این حرف‌ها بود و همه‌چیز با کایبوت آغاز شد.

گوستاو کایبوت در 1848 و در یک خانوادهء ثروتمند پاریسی به دنیا آمد. به‌عنوان مردی جوان، مسیرش را از علم حقوق به‌سوی مهندسی تغییر داد و سپس به ارتش فرانسه رفت و در جنگ فرانسه و پروس شرکت کرد ولی در دههء سوم زندگی، متوجه شد که اشتیاق و استعدادی بی‌حدوحصر برای نقاشی دارد.

در 1875، نقاشی کف‌ساب‌ها را به آکادمی هنرهای زیبای پاریس ارائه داد. در این نقاشی، نوری سفید از پنجره می‌تابد و پشت سفید و عریان چند مرد را که زانو زده و مشغول کار هستند، روشن می‌کند. آن‌ها زمین قهوه‌ای تیرهء اتاقی خالی را می‌سابند و پوستهء چوب کَنده‌شده کنار پاهایشان با حالتی حلزونی پیچ می‌خورد. ولی این نقاشی از طرف آکادمی رد شد. بعدها یکی از منتقدان، پاسخ تحقیرآمیز خود را خلاصه کرد و گفت: «عریانی را نشان بده؛ ولی یا آن را به‌شکلی زیبا نشان بده یا اصلاً نشان نده.»

امپرسیونیست‌ها یا آن‌طور که کایبوت آن‌ها را می‌نامید، سرسخت‌ها مخالف بودند. چندین نفر از آن‌ها از جمله آگوست رنوار برداشت عادی و روزمرهء او از کف‌ساب‌ها را دوست داشتند و از کایبوت خواستند با رفقای طغیانگرشان، نمایشگاه برگزار کند. او با چند تن از بحث‌برانگیزترین هنرمندان جوان دوران مثل مونه و دگا دوست شد و زمانی که مردان ثروتمند اروپایی اهمیت چندانی به آن‌ها نمی‌دادند، یک دوجین از آثار آن‌ها را خرید.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
مقدمه
بخش اول: محبوبیت و ذهن
1: قدرت عرضه
شهرت و آشنایی در هنر، موسیقی و سیاست
2: قانون ب‌پ‌ب‌ق
لحظهء «آهان» در تلویزیون، تکنولوژی و طراحی
3: موسیقی صدا
قدرت تکرار، در آواز و سخنرانی
میان‌پرده
لرزها
4: ذهن اسطوره‌ساز 1
قدرت داستان
5: ذهن اسطوره‌ساز 2
جنبهء تاریک آثار موفق
6: تولد مُد
«از آن خوشم می‌آید؛ چون محبوب است.»
«از آن بدم می‌آید؛ چون محبوب است.»
میان‌پرده
تاریخچه‌ای مختصر دربارهء نوجوان‌ها
بخش دوم: محبوبیت و بازار
7: راک‌اندرول و امور تصادفی
جیرجیرک‌ها، هرج‌ومرج و بزرگ‌ترین موفقیت تاریخ راک‌اندرول
8: اسطورهء همه‌گیری
9: مخاطبِ مخاطب من
میان‌پرده
10: آن‌چه مردم می‌خواهند 1
اقتصاد مبتنی بر پیشگویی
11: آن‌چه مردم می‌خواهند 2
تاریخچهء پیکسل و جوهر
میان‌پرده
12: آیندهء آثار موفق
امپراتوری و دولت شهر
تقدیرها

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب ستاره‌ سازها: سفری در دنیای انسان‌های موفق
نویسنده
مترجمایمان رهبر
ناشر چاپینشر خوب
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات436
زبانفارسی
شابک978-622-6513-81-4
موضوع کتابکتاب‌های بازاریابی و فروش، کتاب‌های علوم اجتماعی
قیمت نسخه الکترونیک
94500 ت - 17.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب ستاره‌ سازها: سفری در دنیای انسان‌های موفق

سارا عرفانیان
۱۳۹۹/۱۱/۳
هنوز دارم میخونم ولی از اول جذاب بود و ازش ایده گرفتم
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب ستاره‌ سازها: سفری در دنیای انسان‌های موفق

برای دریافت کتاب ستاره‌ سازها: سفری در دنیای انسان‌های موفق و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.