معرفی و دانلود کتاب تمرین نیروی حال

عکس جلد کتاب تمرین نیروی حال
قیمت:
۲۲۰۰۰ تومان - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب تمرین نیروی حال و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب تمرین نیروی حال و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تمرین نیروی حال

کتاب تمرین نیروی حال نوشتهٔ اکهارت تله و ترجمه فاطمه مشایخی، تاکنون به 15 زبان زندهٔ دنیا ترجمه شده و زندگی بسیاری را متحول کرده است. رمز موفقیت این کتاب را باید از دل برآمدن و لاجرم بر دل نشستن آن دانست.

تمرین نیروی حال حاوی تمریناتی برای تقویت نیروی حال و زندگی در لحظه است و با ارائه راهکارها و مراقبه‌هایی برای خلاصی از دردها، رنج‌ها و تمامی الگوهای رفتاری کهن و منفی، خواننده را به زندگی در لحظه و درک و تجربه قلمروی وجود فرا می‌خواند. قلمرویی که جایگاهش آرامشی ژرف و بی‌انتهاست و نشاطی عظیم در بر دارد و درون آن نشاط عشق نهفته است.

اگرچه آثار جنون ذهن خودمحور، هم‌چنان در همه‌جا دیده می‌شود؛ اما پدیدهٔ تازه‌ای در شرف شکل‌گیری است. هرگز پیش از این، تا این حد مردم آمادگی این را نداشتند تا الگوهای ذهنی جمعی را درهم بشکنند، که نوع بشر را از دیرباز دربند درد و رنج نگه داشته است. حالت جدیدی از آگاهی در حال شکل‌گیری است. به اندازهٔ کافی درد کشیده‌ایم! این آگاهی حتی همین حالا درون شما در حال تولد است؛ در همین لحظه که این کتاب را در دست دارید و خطوطی را می‌خوانید که از امکان تجربه یک زندگی رها و آزاد خبر می‌دهد؛ زندگی‌ای که دیگر در آن رنجی را به خود یا دیگران تحمیل نمی‌کنید.

هم‌چنین، در کتاب تمرین نیروی حال (Practicing the power of now) علاوه بر تمرین‌ها، بخش‌های کوتاه‌تری از کتاب اصلی هم ارائه شده است که ضمن یادآوری بعضی ایده‌ها و مفاهیم،‌ می‌تواند به عنوان مبنایی برای گنجاندن آن مفاهیم در برنامهٔ روزانه به‌کار رود.

بسیاری از بخش‌ها برای مطالعهٔ همراه با تأمل و تعمق مناسب هستند. هنگامی‌که چنین مطالعه‌ای دارید، در واقع برای دست یافتن به اطلاعات جدید نیست که مطالعه می‌کنید. بلکه می‌خواهید حین مطالعه، به سطح متفاوتی از آگاهی وارد شوید. به همین دلیل است که می‌توانید بخشی را بارها و بارها مطالعه کنید و هر بار آن بخش، هم‌چنان تازه و جدید باشد. تنها، کلامی که در حالت حضور نوشته یا گفته می‌شود، قدرت ایجاد چنین تغییری را دارد و این قدرت، همان نیرویی است که حضور را در خواننده بیدار می‌کند.

بهترین شیوه برای خواندن این بخش‌ها این است که آن‌ها را آرام آرام بخوانید. در بسیاری از مواقع ممکن است بخواهید درنگ کنید و به خودتان اجازه دهید لحظه‌ای را در آرامش یا سکون به تأمل بگذرانید. گاهی هم ممکن است بخواهید کتاب را به طور تصادفی باز کنید و چند خطی از آن را بخوانید.

اکهارت تله (Eckhart Tolle) در این کتاب به شرح داستان و افسانه سرایی نپرداخته بلکه تجربهٔ عینی خود در کشف گوهر زندگی را در قالب پرسش و پاسخ‌های معنوی به رشتهٔ تحریر درآورده است.

در بخشی از کتاب تمرین نیروی حال می‌خوانیم:

هنگامی که از ذهن خود استفاده می‌کنید و به‌ویژه هنگامی که یک راه‌حل خلاق مورد نیاز است، هر چند دقیقه یک‌بار بین فکر و سکون، بین ذهن و بی‌ذهنی در نوسان خواهید بود. آگاهی بدون فکر وضعیت بی‌ذهنی است. تنها در این صورت است که تفکر خلاق امکان‌پذیر می‌شود. زیرا تنها در این صورت است که اندیشه قدرتی واقعی خواهد داشت. فکر به‌تنهایی، وقتی که دیگر به گستره‌ی بسیار وسیع‌تر آگاهی متصل نیست، به سرعت تهی، نابخرد و ویران‌گر می‌شود.

فهرست مطالب کتاب

پیش‌گفتار
بخش نخست: دست‌یابی به نیروی حال
1: بودش و روشن‌بینی
2: منشاء ترس
3: ورود به حال
4: پایان دادن به ناخودآگاهی
5: زیبایی در سکون حضور پدیدار می‌شود
بخش دوم: رابطه به عنوان یک تمرین معنوی
6: پایان بخشیدن به کالبد درد
7: از رابطه‌های اعتیادآور تا روشن‌بینانه
بخش سوم: پذیرش و تسلیم
8: پذیرش حال
9: دگرگون کردن بیماری و رنج

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب تمرین نیروی حال
نویسنده
مترجمفاطمه مشایخی
ناشر چاپیانتشارات کتاب کوچه
سال انتشار۱۳۹۴
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۳۰
زبانفارسی
شابک978-600-6974-11-8
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۲۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب تمرین نیروی حال

علیرضا محترم
۱۳۹۸/۹/۲۶
این کتاب بسیار خواندنی و جالبه تو این کتاب انسان رو در واقع دو بخش میدونه یک بخش که کالبد جسمانیه و توضیح میده که « «ذهن» » توی اون مدام مارو مشغول میکنه و هر ثانیه یک داستانی درست میکنه مثل غم یا دعوا و میگه اینده جایی که ارامش دارم همه چی خوبه و... در بخش دیگه یک بعد اگاه است که فاقد درد و توهم و چیزای این چنینی هست که این بخش توجه ش به زمان حاله که در زمان حال زندگی کنیم که تمرکز انسان باید روی این بخش در کل، واقعا این کتاب توصیه میشه!
A Gh
۱۳۹۹/۱/۹
این کتاب یکی از بهترین کتابهایی بود که در تمام عمرم خوندم و البته بهترین کتابم در سال ۹۸ در وصفش باید بگم این کتاب فقط خوندنی نیست. بلکه عمل کرد نیست. و همه لذتی که با خواندنش بردیم رو میشه با عمل کردن به تعلیماتش هزار برابر کنیم. گاهی که بیشتر باهاش زندگی میکنم احساس میکنم بینهایتی هستم به وسعت جهان هستی.. همچنین ممنونم از شما که این فرصت را به من دادید.
شینا یوسفی
۱۳۹۹/۴/۱۱
هرکسی بتونه این کتاب با ارزش رو درک کنه کاملا از افسردگی، خشم و همه افکار منفی رها میشه چیزی که با صد جلسه روان درمانی برابری میکنه خارق العاده ست اگر می‌خواستم دنیا رو نجات بدم به همه یک نسخه از این کتاب وکتاب نیروی حال می‌دادم
فرهاد هیبتی
۱۳۹۶/۱۲/۵
هنوز کتاب رو کامل نخوندم، اما نمونه کتاب رو که خوندم همه چیز تا حدودی دستم اومد و با تمرینی که گفته بود به نتیجه‌ای جزیی رسیدم، این کتاب نسبت به بقیه کتاب‌ها نسبتا توضیحات روان‌تری داشت، پیشنهاد می‌کنم نمونه را بخوانید:)
Forough Sobhani
۱۳۹۹/۱/۷
کتاب ترجمه‌ی ضعیفی داره در کل اگر به این مباحث علاقمند هستین، می‌تونین برنامه‌های گنج حضور آقای پرویز شهبازی رو دنبال کنید که بسیار جامع و تاثیر گذار هستن
Kam Kam
۱۳۹۸/۹/۲۲
عالی. کتاب فوق العاده‌ای که دیدگاه شما رو نسبت به زمان حال که تنها سرمایه ماست بطرز شگف آوری تغییر میده و از غرق بودن درسردرگمی‌های گذشته و آینده نجات میدهپیشنهاد میکنم حتما امتحان کنید
javad khalili
۱۴۰۰/۲/۱۲
اگر این کتاب رو بخوانیم و حتما در زندگی خود عملیش کنیم و مطابق با متن کتاب و تعلیماتش به جلو برویم حتما زندگیمان رو دگرگون کرده و به اوج خوشبختی و خود خواستگی خواهیم رسید.
Sadegh Ktch
۱۴۰۰/۱/۱۴
کتاب خوبی بود مخصوصا زمانی که واقعا فکرت مشغوله نجاتت میده و به هرکسی که نیاز داره به حال برگرده توصیه میکنم فقط ترجمه ضعیف بود و بعضی کلمات و جملات رو نمیشد متوجه بشی
hamid soltanmohammadi
۱۳۹۹/۹/۲۵
کتاب فوق العاده عالی و مفیدی هست فقط ترجمه خوبی نشده. این کتاب با نام تمرین قدرت حال با ترجمه متفاوت در کتابراه موجود هست که فکر کنم روانتر ترجمه شده.
Sahar Moghadam
۱۳۹۹/۶/۲۳
کتابهایی که اینجان از نویسنده‌هایی هستن که با این کتابها زندگی خودشون متحول شده پس خیلی بیشتر از دروس دانشگاهی بدرد زندگیمون میخوره.
Haniye Safdarin
۱۳۹۸/۷/۱۱
کتابی که چندین بار هم بخونیدش باز هم کمه، کاملا روان و قابلِ فهم که کلِ زندگیتونو تغییر میده، از رابطه و عشق گرفته تا شغل و ثروت و آرامش
دخترك كتابخوان
۱۳۹۸/۴/۴
نمیشه یه بار بخونی و بذاری کنار باید هر روز جلو دستت باشه بخونیش که حرفاش ملکه ذهنت بشه.. فوق العادس، توصیفش در کلام نمی‌کنجه
مریم رستمی
۱۳۹۸/۳/۱
کتاب موثریست برای کشف تله‌های ذهنی که تمام عمر باونها زندگی میکنیم وحتی تشخیص نمیدیم که تله‌ها والگوهای ذهنی عامل تمام ناارامیها وناکامی‌های زندگیست
صفا امین
۱۳۹۷/۹/۸
این کتاب یکی از بهترین تفاسیر مکتب بوداست...
اگر خواننده کتاب تجربه دوره‌های vipassana رو داشته باشه، خیلی بیش‌تر و عمیق تر میتونه به فرایند عملی تئوری‌ها برسه
Ali Rezaee
۱۳۹۶/۱۰/۲۵
این کتاب و کتاب نیروی حال عالیه، هر انسان یه بار باید این مطالب رو بخونه به نظرم
مشاهده همه نظرات ۷۱

راهنمای مطالعه کتاب تمرین نیروی حال

برای دریافت کتاب تمرین نیروی حال و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.