معرفی و دانلود کتاب تمرین نیروی حال

عکس جلد کتاب تمرین نیروی حال
قیمت:
23000 تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب تمرین نیروی حال و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب تمرین نیروی حال و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تمرین نیروی حال

آیا به دنبال راهی هستید تا ذهنتان را از افکار مزاحم محافظت کنید؟ اکهارت تله در کتاب تمرین نیروی حال آموزش می‌دهد چگونه هوشیاری و تمرکز خود را در طول روز حفظ کنید. تله که یکی از نویسنده‌های پرفروش نیویورک‌تایمز است، این اثر را در ادامه کتاب نیروی حال نوشته تا تمرین‌هایی عملی در اختیار خوانندگان قرار دهد.

درباره کتاب تمرین نیروی حال:

انتشار کتاب نیروی حال در سال 1997، تأثیری جهانی بر جا گذاشت و افراد بسیاری آن را مطالعه کردند. این کتاب به پانزده زبان ترجمه شد و اکهارت تله هنوز هم نامه‌هایی از سرتاسر جهان دریافت می‌کند که به او می‌گویند چگونه زندگی‌شان بعد از آشنایی با آموزه‌های او تغییر کرده است. گروهی از خوانندگان نیز از تله درخواست کردند تمرین‌هایی در اختیارشان بگذارد تا بتوانند در هر زمان و مکان از نیروی حال بهره‌مند شوند و این نقطه آغاز کتاب تمرین نیروی حال (Practicing the Power of Now) بود.

به نظر اکهارت تله نمی‌توان ادعا کرد که یک کتاب قدرت تغییر تمام مردم جهان را دارد، اما تمایل گروه‌های بزرگی از افراد به بازبینی افکارشان یک نشانه مثبت است. اتفاق جدیدی در حال وقوع است، شاید دیگر روزهای تلخ زندگی به سر آمده و بتوانید بر رنج‌های خود و دیگران نقطه پایان بگذارید. اگر فکر می‌کنید برای این تغییر آماده نیستید، باید گفت در همین لحظه که شما این خط‌ها را می‌خوانید، قدمی به سمت جلو برداشتید. شما آماده هستید تا آرامش را در آغوش بگیرید و تنها کاری که باید انجام دهید مطالعه این کتاب و تعهد به تمرین‌های آن است.

بسیاری از قسمت‌های کتاب تمرین نیروی حال به‌ویژه برای مطالعه مراقبه مناسب هستند. در این نوع مطالعه شما اساساً برای جمع‌آوری اطلاعات جدید مطالعه نمی‌کنید، بلکه قصد دارید در زمان مطالعه حالت هوشیاری خود را تغییر دهید. به همین دلیل می‌توانید این قسمت‌ها را بارها و بارها دوباره بخوانید و هر بار درکی تازه از آن به دست بیاورید. این بخش‌ها بهتر است آهسته خوانده شوند. بسیاری از اوقات می‌توانید مکث کرده و یک لحظه تأمل آرام را تجربه کنید. در مواقع دیگر هم ممکن است کتاب را به صورت تصادفی باز کنید و چند خط بخوانید.

دستور ثابتی برای اینکه چطور آن را بخوانید وجود ندارد، در هر صورت نیروی حال در این اثر جریان دارد و شما یاد می‌گیرید چگونه از طریق مراقبه و تکنیک‌های ساده افکار خود را ساکت کنید، جهان را در لحظه حال ببینید و به این ترتیب راهی به سمت یک زندگی پر از موهبت و آسانی بسازید.

کتاب تمرین نیروی حال مناسب چه کسانی است؟

مطالعه این کتاب به افرادی که کتاب نیروی حال را خوانده‌اند و به دنبال بهبود زندگی خود از راه تغییر افکارشان هستند پیشنهاد می‌شود.

درباره اکهارت تله بیشتر بدانیم:

این نویسنده و معلم معنوی در آلمان متولد شد و تحصیلات خود را در دانشگاه‌های لندن و کمبریج گذراند. دیدگاه‌های اکهارت تله (Eckhart Tolle) فارغ از هر دین و مکتبی هستند و تمام افراد جهان می‌توانند از آن‌ها برای بهبود زندگی خود استفاده کنند. او نویسنده کتاب نیروی حال است که در لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های ایران قرار دارد. از دیگر آثار او می‌توان به کتاب سفر به خویشتن و محافظان وجود اشاره کرد.

جملات برگزیده کتاب تمرین نیروی حال:

- احساس تأسف برای خود و بازگویی ماجراها برای دیگران‌، شما را اسیر ناراحتی نگه می‌دارد.
- انتظار، یک حالت ذهنی است و در اصل به این معناست که شما آینده را می‌خواهید و اکنون را نمی‌خواهید.
- مشاهده ناگهانی این امر که شما به درد خود وابسته بوده یا هستید، می‌تواند درک بسیار تکان‌دهنده‌ای باشد.
- هنگامی که به آن چه هست تسلیم شوید و به طور کامل حضور یابید، گذشته نیروی خود را از دست می‌دهد.
- هر چه بیش‌تر بر زمان - گذشته و آینده - متمرکز باشید، بیش‌تر حال، یعنی گران‌بهاترین مورد ممکن را از دست می‌دهید.

در بخشی از کتاب تمرین نیروی حال می‌خوانیم:

هنگامی که یکایک سلول‌های بدن شما چنان حاضر هستند که از حیات مرتعش شده‌اند و زمانی که هر لحظه آن حیات را به‌صورت شادی وجود حس کنید، آن‌گاه می‌توان گفت که از زمان رها شده‌اید. رها بودن از زمان به مفهوم رها بودن از نیاز روانی به گذشته برای هویت و آینده برای خشنودی خاطر است‌. این وضعیت‌، نشانگر والاترین دگرگونی قابل‌تصور برای آگاهی است.

پس از آن که چند دیدار کوتاه با حالت بی‌زمانی آگاهی داشتید، در بین ابعاد زمان و حضور رفت‌وآمد خواهید کرد. ابتدا متوجه می‌شوید که توجه شما در واقع چه اندازه کم به حال معطوف است‌. اما دانستن این نکته که حضور ندارید موفقیت بزرگی است. این دانستن همان حضور است‌، حتی اگر در آغاز فقط یکی - دو ثانیه طول بکشد و دوباره ناپدید شود.

سپس هر چه بیش‌تر انتخاب کنید که آگاهی خود را بر لحظۀ حاضر متمرکز نمایید، نه گذشته یا آینده‌. هرگاه متوجه شوید که حال را از دست داده‌اید، می‌توانید نه فقط یکی - دو ثانیه‌، بلکه از دیدگاه زمان ساعتی بیرونی، برای مدت طولانی‌تری در آن بمانید.

بنابراین پیش از آن که در حالت حضور پایدار شوید، یعنی پیش از آن که به طور کامل آگاه گردید، برای مدتی بین آگاهی و ناآگاهی‌، بین وضعیت حضور و وضعیت خود را با ذهن یکی دانستن در نوسان خواهید بود. بارهاوبارها حال را از دست می‌دهید و به آن بازمی‌گردید. تا آن که عاقبت‌، حضور، وضعیت اصلی شما شود.

فهرست مطالب کتاب

پیش‌گفتار
سرآغاز
بخش‌ یکم: دست‌یابی‌ به‌ نیروی‌ حال‌
1: روشن‌بینی‌
2: منشأ‌ ترس‌
3: ورود به‌ حال‌
4: زدودن‌ ناآگاهی‌
5: زیبایی‌ در سکونِ حضور می‌شکفد
بخش‌ دوم‌: رابطه‌، تمرین‌ معنوی‌
6: زدودن‌ بدن‌ دردمند
7: از روابط‌ معتادگونه‌ تا روابط‌ روشن‌بینانه‌
بخش‌ سوم‌: پذیرش‌ و تسلیم‌
8: پذیرش‌ حال‌
9: تبدیل‌ بیماری‌ به‌ روشن‌بینی‌

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب تمرین نیروی حال
نویسنده
مترجمفرناز فرود
ناشر چاپیانتشارات کلک آزادگان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات112
زبانفارسی
شابک978-964-93063-3-9
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
23000 ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب تمرین نیروی حال

سایه همدانی
۱۴۰۰/۱۲/۱۶
اهمیت شناخت ذهن به قدری در زندگی دنیا و ابدی ما تاثیر گذار است که ارزش وقت گذاشتن را دارد. از طرف دیگر زندگی در زمان حال از موضوعاتی است که تمام اندیشمندان در طول تاریخ و در راس آن‌ها امیرالمومنین ع به ان پرداخته‌اند و این بار اکهارت تله از جنبه‌های مختلف آن را بررسی و قابل دستیابی کرده است.
توصیه می‌کنم به دور از افراط و تفریط کتاب را با دقت تمام مطالعه بفرمایید. 🙂
طاهره شفیعی
۱۴۰۱/۱/۱۰
کتاب بسیار خوبی در زمینه شناخت ذهن و حضور داشتن در لحظه حال این کتاب توضیح میدهد برای بودن در لحظه حال باید تسلیم کامل شد تسلیمی که به دنبالش آرامش وسبکی روح باشد واینکه در زندگی باید از مقاومت دوری گزید وانچه خوب یا بد بپذیریم من که این کتاب برایم مفید بود اما مهم به کاربردن این مطالب در خود زندگیمان است
تیتکا مرید جوادی
۱۴۰۲/۳/۲۴
دیگه اکهارت تله رو همه میشناسن.... فقط میخواستم اینو بگم که عمل کردن به تمرینات این کتاب، مثل شیرجه زدن تو اقیانوسه.... شما نیازی به اعتقاد برای خیس شدن ندارین... فقط پذیرش تون رو بالا ببرین و اونوقت میبینین که همش اتفاق می‌افته 😍😍
ابراهیم کارگزار
۱۴۰۲/۶/۲۸
شکی نمیمونه که تغییرات از درون شروع میشن و در بیرون نمود میکنن. آرامش و بی ذهنی و اعتماد به زندگی تنها کلیدی هست که میشه به اون دلخوش بود و نتایج شگرفی دید.
کتابراه، دم شما هم گرم
پروین محمدپور
۱۴۰۱/۱/۶
این کتاب بسیار شگفت انگیز وجالب چندین بار بخوانید خواندن ان برام بسیار انرژی بخش ولذت افرین است موقع خواندن اصلا گذشت زمان را حس نکردم
عارف همتی فارسانی
۱۴۰۲/۲/۱۵
عالی، کتابی که بهم میزنه زندگی ما رو از درد و رنجی که سالها متحمل میشدیم به خاطر الگو و باور‌های ذهنی غلط،
مریم صالحی
۱۴۰۲/۲/۴
۵ بار این کتاب رو خوندم. عاشق این کتابم و در لحظات رنج، بسیار بهم کمک کرد و قطعا باز هم به سراغش خواهم رفت.
محمد سواری
۱۴۰۲/۲/۱۴
حضور، موضوع مهمیه کن اکهارت تله در همه کتاباش بهش اشاره کرده..
و در این کتاب بیشتر...
رضا رجبی کیا
۱۴۰۱/۹/۱۲
این فقط یک کتاب نیست یک معجزه است
بی شک و با دقت بخوانیدش
Hamid Hassan pour
۱۴۰۱/۶/۶
این کتاب برای هرکسی کافیست تا آرامش را دریابد و زندگی را مزه کند
سعیدگلشنی
۱۴۰۱/۱۲/۲۸
بسیار عالی حیف که من زیاد نتونستم از تکنیک هاش بهره ببرم
عبدالامیر حزباوی
۱۴۰۱/۳/۸
عالیست خوب واقعا خوب درش بیار بابا ثبت کن
مجید حمیدی
۱۴۰۰/۱۲/۳
این کتاب رو هر قدر بخونی بازم کمه.
محمد حسینی
۱۴۰۱/۱۱/۲۷
عالی است و من از ان بهره گرفتم
فرزانه مشایخی
۱۴۰۱/۱۱/۶
بهترین کتابی که آرامش باش تجربه می‌کنیم
مشاهده همه نظرات 17

راهنمای مطالعه کتاب تمرین نیروی حال

برای دریافت کتاب تمرین نیروی حال و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.