معرفی و دانلود کتاب زندگی شگفت انگیز یک پستچی تنها

عکس جلد کتاب زندگی شگفت انگیز یک پستچی تنها
قیمت:
38000 تومان - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب زندگی شگفت انگیز یک پستچی تنها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب زندگی شگفت انگیز یک پستچی تنها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب زندگی شگفت انگیز یک پستچی تنها

دنیس تریو، نویسنده‌ی برجسته‌ی کانادایی - فرانسوی، در کتاب زندگی شگفت انگیز یک پستچی تنها، داستان زندگی بیلودو را روایت کرده؛ پستچی‌ای جوان که پس از خواندن شماری از نامه‌هایی که ارسالشان بر عهده‌ی او گذاشته شده، خود را درگیر ماجرایی عاشقانه می‌یابد. لازم به ذکر است که رمان پیش رو، در سال 2006 جایزه‌ی ادبی کانادا - ژاپن را برای خالق خود به ارمغان آورد.

درباره کتاب زندگی شگفت انگیز یک پستچی تنها

پستچی بودن در عصر ایمیل و شبکه‌های اجتماعی، کاری عمیقاً کسالت‌بار و غم‌انگیز است. این را بیلودو، قهرمان کتاب زندگی شگفت‌انگیز یک پستچی تنها (The Postman's Round)، بهتر از هر کسی می‌داند. او پستچی تمام‌وقتی است که اغلب ساعات کاری خود را، از این شرکت به آن شرکت، از این مؤسسه به آن مؤسسه، به انتقال نامه‌های کاری و اداری می‌گذراند. آخر در این دوره و زمانه، کمتر کسی پیدا می‌شود که برای دیگری نامه‌های خصوصی بنویسد. به همین جهت است که وقتی یک روز، از سر اتفاق، وظیفه‌ی تحویل نامه‌ای شخصی به بیلودو محول می‌شود، او از خود بیخود شده و تحت سیطره‌ی وسوسه‌ای مقاومت‌ناپذیر، دست به عملی غیراخلاقی و غیرقانونی می‌زند. بله، درست حدس زدید؛ منظورمان از عمل غیراخلاقی و غیرقانونی، خواندن نامه‌ی مذکور است!...

باری، زندگی بیلودو پس از این عمل به تدریج دستخوش تغییراتی جدی می‌شود. او در این نامه و نامه‌های مشابه بعدی، متوجه جریان داشتنِ مکاتبه‌ای رازآلود میان مرد و زنی به نام‌های «گستون» و «سیگولین» می‌شود. در نامه‌هایی که این دو شخصیت به یکدیگر می‌نویسند، جز هایکوهایی کوتاه و عاشقانه، به مطلب دیگری نمی‌توان برخورد. اگرچه پیداست که در هر یک از این هایکوها، بسا سخنانِ لطیف و عواطفِ نیرومند پنهان است.

زمان می‌گذرد و بیلودو، هر روز بیشتر از روز قبل، با خواندن نامه‌های گستون و سیگولین، از ماجراهای میان این دو، و البته، از عواطف و روحیات هر یک از ایشان، آگاه می‌شود. تا اینکه پس از مدتی، گستون به دلایلی نامعلوم، از پاسخ گفتن به نامه‌های سیگولین دست می‌کشد. اینجاست که بیلودو با اتخاذ تصمیمی دیوانه‌وار، زندگی شغلی و شخصی خود را به یک میزان تحت‌الشعاع قرار می‌دهد؛ او تصمیم می‌گیرد که به جای گستون قلم به دست بگیرد و به نامه‌نگاری با سیگولین ادامه دهد...

آنچه خواندید خلاصه‌ای از پیرنگ اصلی کتاب زندگی شگفت‌انگیز یک پستچی تنها، اثر دنیس تریو (Denis Thériault)، بود. این رمان خواندنی نخستین بار در سال 2005 به انتشار رسید و خیلی زود به عنوان داستانی با موضوعی جذاب و نگارشی بدیع، مورد توجه دوست‌داران ادبیات روایی واقع گشت.

دنیس تریو در کتاب زندگی شگفت‌انگیز یک پستچی تنها ضمن نقل یک ماجرای عاشقانه‌ی شیرین و پرکشش، دست به ترسیم پرتره‌ای گیرا از وضعیت غم‌انگیز انسانِ تک‌افتاده‌ی عصر ما نیز، زده است. پرتره‌ای که مشاهده‌اش، مخاطب را به یاد تنهایی‌های عمیق و هرروزه‌ی خود می‌اندازد. چهره‌ی مرکزی این پرتره پستچی بینوایی است که از فرط یأس و تنهایی، مرتکب عمل خطرناک جعل هویت می‌شود؛ به این امید که با این کار، دست‌کم برای مدتی، طعم شیرین برقراری رابطه‌ای انسانی با دیگری را، بچشد.

رمان زندگی شگفت‌انگیز یک پستچی تنها به قلم مهسا خراسانی به زبان فارسی ترجمه شده و از سوی انتشارات کتاب کوچه در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است. گفتنی‌ست که نسخه‌ی صوتی این اثر نیز، در سایت و اپلیکیشن کتابراه، موجود و قابل تهیه است.

جوایز و افتخارات کتاب زندگی شگفت انگیز یک پستچی تنها

  • برنده جایزه‌ی ادبی کانادا - ژاپن در سال 2006
  • کتاب برگزیده‌ی Simon Mayo’s BBC Radio 2 Book Club
  • و...

نکوداشت‌های کتاب زندگی شگفت انگیز یک پستچی تنها

  • انتشار مجدد کتاب زندگی شگفت‌انگیز یک پستچی تنها می‌بایست جایگاه این اثر را به عنوان یک گوهر تازه‌یافت‌شده تثبیت سازد. (The Independent, UK)
  • کتابی با پایانی معنادار و تکان‌دهنده... خواندن رمان زندگی شگفت‌انگیز یک پستچی تنها را قویاً توصیه می‌کنم. (A Bibliophile’s Book Blog review)
  • کتاب زندگی شگفت‌انگیز یک پستچی تنها، رمانی با نگارشی مسحورکننده و از حیث فلسفی، غنی و تکان‌دهنده است. (John Burnside)
  • یک داستان فلسفی گیرا و جذاب. (Le Devoir, Canada)

کتاب زندگی شگفت انگیز یک پستچی تنها مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به ادبیات روز دنیا و دوست‌دارانِ داستان‌های برخوردار از تم عاشقانه، بیش از همه مطالعه‌ی کتاب زندگی شگفت‌انگیز یک پستچی تنها از دنیس تریو را لذت‌بخش و مفرح خواهند یافت.

با دنیس تریو بیشتر آشنا شویم

دنیس تریو (متولد 24 اوت سال 1959) داستان‌نویس و درام‌نویس مطرح و پرافتخار کانادایی است که اغلب آثار خود را به زبان فرانسه می‌نویسد. نخستین رمان تریو با عنوان «ایگوانا» در سال 2001 به انتشار رسید. توفیق در کسب دو جایزه‌ی معتبر «آن - هبرت» و «ژان - هملین»، از جمله افتخارات قابل ذکرِ این نویسنده‌ی خوشنام‌اند. کتاب «زندگی شگفت‌انگیز یک پستچی تنها» بهترین اثر ترجمه‌شده از دنیس تریو به زبان فارسی است.

در بخشی از کتاب زندگی شگفت انگیز یک پستچی تنها می‌خوانیم

بیلودو هیچ شی عجیب‌و‌غریبی در کمدها و هیچ‌چیز مشکوکی در یخچال گرندپره پیدا نکرد، چیز ارزشمندی هم در کابینت‌های آشپزخانه نبود؛ به‌جز مقدار زیادی چای و چند بطری ساکی. درعوض در جعبه‌های داخل کشوها و همچنین در سبد حمام، تعداد چشمگیری جوراب‌های لنگه‌به‌لنگه پیدا کرد و از خودش پرسید چنین چیستان بدبویی چطور می‌تواند به پرده برداشتن از وجه روان‌شناختی شخصیت متوفی کمک کند؟ گرندپره عادت داشت از خشک‌شویی جوراب بدزدد؟ جوراب جمع می‌کرد؟ در ماه شب چهارده به هزارپا تبدیل می‌شد؟ به‌جز این مورد، هیچ‌چیز غیرعادی‌ای در آپارتمان نبود.

اما چیزی که بیش از همه او را تحت‌تأثیر قرار داد، تعداد بسیار زیادی کتاب‌ داخل قفسه‌ها بود که البته بیشترشان ژاپنی بود. صدها جلد کتاب با اسامی و عناوین عجیب‌وغریب ردیف‌به‌ردیف در قفسه چیده شده بود. به‌طور تصادفی یکی از آن‌ها را که تألیف فردی به اسم میشیما بود، برداشت و باز کرد و به قسمتی رسید که در آن توضیح داده بود، زنی جوان مقداری شیر از سینه‌اش می‌دوشد و آن را داخل چای معشوقش می‌ریزد. بیلودو که از خواندن چنین موضوع نامتعارفی معذب شده بود، کتاب را بست و تصمیم گرفت مطالعه‌ی ادبی را به زمان دیگری موکول کند. به‌همین‌علت شروع کرد به خواندن نامه‌هایی از گرندپره که در شب سرقتش از این خانه، موفق نشده بود آن‌ها را بردارد.

به ‌این ‌ترتیب نامه‌ای از سیگولین پیدا کرد، یک نامه‌ی معمولی که به نثر نوشته شده بود و تاریخش متعلق به سه سال قبل بود. زن گوادلوپی در این نامه که اولین نامه‌اش خطاب به گرندپره بود، اظهار کرده بود عاشق اشعار ژاپنی است و با شور و حرارت درباره‌ی مقاله‌ای صحبت کرده بود که گرندپره در مورد هنر هایکو از دیدگاه کوبایاشی ایسا نوشته و در یک مجله‌ی مطالعات ادبی ژاپنی منتشر شده بود. نامه‌های دیگری هم بود که نشان می‌داد خیلی سریع نوعی رابطه‌ی منطقی بین آن دو شکل گرفته و پس از مدتی، برنامه‌ی رنکونویسی به پیشنهاد گرندپره آغاز شده بود. شیوه‌ی آشنایی‌شان این‌گونه بود. علاقه‌ی مشترک به ادبیات ژاپنی باعث شده بود هم‌مسیر و هم‌سفر شوند. دست‌کم یکی از معماها حل شده بود.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب زندگی شگفت انگیز یک پستچی تنها
نویسنده
مترجممهسا خراسانی
ناشر چاپیانتشارات کتاب کوچه
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات150
زبانفارسی
شابک978-600-6974-65-1
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
38000 ت - 6.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب زندگی شگفت انگیز یک پستچی تنها

سعادت احمدی
۱۴۰۱/۱۲/۱
کتاب جالب وخوبی بود وپایان اون رو نمیتونستم حدس بزنم
نوشین نحریر
۱۴۰۱/۹/۱۸
جالب بود چون قابل پیش بینی نبود.
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه کتاب زندگی شگفت انگیز یک پستچی تنها

برای دریافت کتاب زندگی شگفت انگیز یک پستچی تنها و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.