معرفی و دانلود کتاب تمرین چهار میثاق

عکس جلد کتاب تمرین چهار میثاق
قیمت:
38000 تومان - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب تمرین چهار میثاق و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب تمرین چهار میثاق و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تمرین چهار میثاق

کتاب تمرین چهار میثاق به قلم دون میگوئل روئیز، شما را هدایت می‌کند تا از گناه، حس شرمندگی و خجالت، و همچنین طرد خود از جامعه بپرهیزید. چهار میثاق ابزاری است برای تغییر؛ هدایت شما به منظور جلوگیری از قضاوت بی‌مورد، به ویژه قضاوت درباره‌ی خودتان؛ و آغاز تمرینی برای تجربه کردن گونه‌ای دیگر از زندگی.

کتاب تمرین چهار میثاق (The Four Agreements: practical guide personal freedom) ابتدا چند روش برای مهارت پیدا کردن در هنر رؤیاپردازی معرفی می‌کند و سپس روش به کارگیری چهار میثاق را مورد مطالعه قرار می‌دهد.

با مطالعه این اثر متوجه می‌شوید که انسان‌ها اصولاً بر اساس تصورات باطل و به خود گرفتن همه چیز هزاران هزار میثاق اشتباه برای خود ایجاد می‌کنند و با این کار از قدرت کلام، علیه خود استفاده می‌کنند. متأسفانه انسان همه‌ی قدرت خلّاق خود را صرف خلق رؤیایی می‌کند که او را در موقعیتی قرار می‌دهد که باقی عمر خود را در رنج و عذاب باشد.

اگر در زندگی به دنبال هدفی هستید و این کتاب را به عنوان راهنمای خود استفاده کنید، حتماً به هدف خود خواهید رسید. با چهار میثاق درمی‌یابید که چگونه جسم عاطفی خود را التیام بخشید. می‌توانید از آن برای تغییر نظام باورهای خود استفاده کنید و نظام باوری کاملاً جدید برای خود بسازید.

بخش اول کتاب تمرین چهار میثاق، پیش از این که به کارگیری چهار میثاق را شرح دهد، روی آگاهی تمرکز می‌کند و در پی پاسخ این پرسش‌ است که چه چیزی است که می‌خواهیم از آن آگاه شویم؟

با کاربرد چهار میثاق در زندگی روزمره قادر خواهید بود رؤیاهای شخصی خود را اصلاح کنید و بعد از گذشت زمان کوتاهی، این رؤیای جدید، رؤیاهای دنیای بیرون را اصلاح خواهد کرد. هیچ نیازی نیست که به‌ طور آگاهانه به این اصلاحات بپردازید. این مسأله به صورت کاملاً طبیعی در اثر تغییر خودمان اتفاق می‌افتد.

تصمیم برای دست یافتن به "آزادی خود و درون" نشانه‌ی خودخواهی شما نیست. این بزرگ‌ترین و بهترین هدیه‌ای است که می‌توان به بشریت اهدا کرد.

میگوئل روئیز (Don Miguel Ruiz) در یک خانواده درمانگر (حکیم) به دنیا آمد و در یکی از مناطق روستایی مکزیک توسط مادر درمانگرش و پدربزرگ جادوگر و حکیمش بزرگ شد. به عنوان کوچکترین فرزند بین 13 خواهر و برادر بزرگترش، خانواده او را انتخاب کرد که حرفه و میراث خانوادگی را به عنوان درمانگر و معلم دنبال کند. ولی در عوض او جذب زندگی مدرن شد و تصمیم گرفت که به دانشکده پزشکی برود و جراح شود.

در بخشی از کتاب تمرین چهار میثاق می‌خوانیم:

شما فقط چیزی را که دانش در اختیارتان می‌گذارد می‌دانید. شما فقط قضاوت‌هایی را که در مورد دیگران، نیت‌ها و دیدگاه شخصی خود دارید، می‌دانید. شما از احساس افراد دیگر، طرز تفکر، باورها، و رؤیاهای آن‌ها اطلاعی ندارید. ولی این طور تصور می‌کنید که آن‌ها به آنچه شما باور دارید، باور دارند. آنچه احساس می‌کنید، احساس می‌کنند و دنیا را همان طور که شما می‌بینید، می‌بینند. و این همان دانشی است که شما را در کنترل خود دارد.

همان طور که پیشتر هم گفتم، اگر ما کنترل دانش را به دست بگیریم، می‌توانیم از آن به عنوان ابزار برقراری ارتباط استفاده کنیم. اگر از دیگران سؤال کنیم، آن‌ها به ما خواهند گفت که در دنیایشان چه می‌گذرد. آن وقت از رؤیای آن‌ها مطلع خواهیم شد و برقراری ارتباط آسان‌تر می‌شود، به همین سادگی. نباید تصورات باطل در سر بپرورانیم؛ ولی باید بدانیم که آن‌ها آنچه را که می‌دانند به ما می‌گویند و این به معنی درستی گفته‌هایشان نیست.

حالا متوجه شدم که تصورات بیهوده چه طور باعث سوء‌تفاهم بین افراد می‌شود.

دون میگوئل: حتی اگر تصورات بیهوده هم نکنیم، فهم این که چرا آدم‌ها به ندرت یکدیگر را درک می‌کنند، آسان است. مردم از خود تصویر مبهمی به سوی ما می‌فرستند؛ چون فقط می‌خواهند خود را به ما نشان دهند. بعد ما هم همان تصاویر مبهم را دریافت می‌کنیم و با باورهای خود شاید آن را مبهم‌تر هم کنیم. و این است روشی که بشر رؤیاپردازی می‌کند. و این است روشی که ما با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنیم. آدم‌ها تصویر رؤیای خود را بسوی ما می‌فرستند و ما آن را بنابر آنچه معتقدیم شکل می‌دهیم.

فهرست مطالب کتاب

چهار میثاق
درباره نویسنده
مقدمه: سه مهارت، چهار میثاق
بخش اول: مهارت در آگاهی
1- اهلی شدن
رنج و عذاب بشر با اهلی شدن آغاز می‌شود
2- قدرت کلام
بشر خود یک خالق است؛ اما این قدرت خلق با باورهایش شکل می‌گیرد.
3- رؤیاپردازی
کار ذهن بشر رؤیاپردازی است؛ اما آموزش دیده‌ تا بدون آگاهی رؤیاپردازی کند.
بخش دوم: مهارت در دگرگونی
4- دقت دوم
از اراده و توجه خود برای بار دوم استفاده کنید.
5- کنش و واکنش
نمایش خود را کارگردانی کنید
6- وابستگی و عدم وابستگی
در آغوش گرفتن فرشته مرگ
بخش سوم: زیستن با چهار میثاق
7- گفت‌وگو با دن میگوئل
8- داستانهایی واقعی از آگاهی و دگرگونی
واژه‌نامه
کتاب‌های دیگر دون میگوئل روئیز

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب تمرین چهار میثاق
نویسنده،
مترجموحیده مرادی، فاطمه محمدی
ناشر چاپیانتشارات کتاب کوچه
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات198
زبانفارسی
شابک978-600-92939-2-6
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
38000 ت - 4.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب تمرین چهار میثاق

saba abolghasemi
۱۳۹۹/۱/۲۴
این کتاب بسیار عالی و فوق العاده عمل میکنه وحتی هر فرد در هر سن با خواندن این کتاب دیدگاهش را نسبت به زندگی تغیر داده وانگار در این کتاب اشتباهات و دودلی‌ها و شک و تردید‌های تصمیم این روزها مون رو میخونیم ودر کنارش کلید رهایی از رنج‌ها و مصیبت هامون رو به ما یاد میدهد. با هر بار خواندن پنجره‌ی جدید از نور و امید به روی شما خواننده یا شنونده این کتاب یاز میشود
حمیدرضا جانقربان
۱۳۹۹/۱/۱
متد این کتاب aouto conditioning (خودآموخته کردن) است آموزه‌های این کتاب رو وقتی می‌تونین عملی کنین که یک ذهن بدون قالب و آگاه داشته باشین (ذهنتون بشناسین) وگرنه شبیه به آدمی میشین که داره بازیگری می‌کنه و دوست داره یه کاری رو انجام بده ولی نمی‌تونه. شدیدا توصیه می‌کنم کتاب تفکر زائد استاد جعفر مصفا رو قبل از این کتاب بخونین
میترا وکیل
۱۳۹۹/۵/۲۱
به طور کلی کتاب خوبی است. اما متاسفانه در برگردان کتاب به زبان فارسی، کار خوبی انجام نشده و گاهی قابل فهم نمی‌باشد. البته ترجمه‌های دیگر را هم نگاه کردم. ترجمه‌های دیگر هم ثقیل بود.
الهام علویان فر
۱۳۹۹/۱/۸
کتاب فوق العاده خوبیه، البته کتاب صوتی اونو که با صدا‌ی نیما رئیسی هست گوش دادم که بهتون پیشنهاد میکنم
الناز ضرغام
۱۳۹۹/۶/۱۸
بسیار عالیییییی حتما این کتاب در کنار یک کتاب خوشناسی مثل کتاب نیمه تاریک وجود خانم دبی فورد خونده بشه واقعا تاثیر گذار است
abolfazl saeedi
۱۳۹۹/۱/۱۷
کتاب خوب و عالی هست وبا صدای زیبا آقای نیما رئیسی را بیشتر دوست داشتم و پیشنهادم این هست که از صدای ایشون هم استفاده کنید
M J
۱۴۰۰/۱/۱۶
بسیار عالی باتوجه به اینکه قبلاً خود کتاب را ازشما تهیه و بیش از ١٠ بار خوانده بودم نیاز به این کتاب داشتم وممنونم
فاطمه پوراسماعیل
۱۳۹۹/۲/۲۴
سلام یکى از بهترین کتاب‌هایی بود که تا به امروز خوانده‌ام و پر بود از آگاهی و شناخت خود
چیزى که مدتى است دنبالش هستم
آناهیتا سلیمانی
۱۳۹۹/۹/۱۴
این کتاب با کتاب چهار میثاق متفاوت هست؟ یعنی تمریناتی بر کتاب چهار میثاق است؟؟؟
هدی کرمی زاده
۱۳۹۹/۴/۱۸
کتاب چهار میثاق و تمرین آن فوق العاده‌ترین کتابیه که خوندم به همگی پیشنهادش میکنم
رضا استرکی
۱۳۹۹/۴/۱۰
پیشنهاد می‌کنم حتما بخوانید یا گوش دهید
سرخ پوستها انسانهای عاقلی هستند و آینده نگر
Mahsa Mahsaei
۱۳۹۸/۱۱/۱۳
این کتاب واقعا خوب و مفید و کاربردی هست که روی شخصیت درونی کار میکنه
امیرحسین هاشمی فر
۱۴۰۱/۵/۱۱
بسیار عالی. پیشنهاد میکنم کتاب استادی در عشق از همین نویسنده رو هم بخوانید.
mahdiye valizade
۱۳۹۹/۵/۱۴
این کتاب میتونه تاثیر مثبتی تو زندگیتون داشته باشه
معطل نکنید برای خوندنش
امین فرهودی
۱۳۹۹/۱۲/۲۸
عالی اما به یک بینش روانشناسانه نیاز داره تا بتونی درک کنی
مشاهده همه نظرات 21

راهنمای مطالعه کتاب تمرین چهار میثاق

برای دریافت کتاب تمرین چهار میثاق و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.