معرفی و دانلود کتاب بلندی‌های بادگیر: عشق هرگز نمی‌میرد

عکس جلد کتاب بلندی‌های بادگیر: عشق هرگز نمی‌میرد
قیمت:
۳۵۰۰۰ تومان - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب بلندی‌های بادگیر: عشق هرگز نمی‌میرد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب بلندی‌های بادگیر: عشق هرگز نمی‌میرد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب بلندی‌های بادگیر: عشق هرگز نمی‌میرد

کتاب بلندی‌های بادگیر: عشق هرگز نمی‌میرد نوشته‌ی امیلی برونته یکی از به یادماندنی‌ترین داستان‌های رمانتیک ادبیات انگلیس محسوب می‌شود. برونته با قلم و زبانی قدرتمند به وصف عشق آتشین و نافرجام هیت‌کلیف و کاترین می‌پردازد.

امیلی برونته (Emily Jane Bronte) برای روایت داستان شورانگیز خود چند راوی انتخاب می‌کند که هیچ‌کدام جزو شخصیت‌های اصلی ماجرا نیستند. نیمی از رمان را لاک‌وود که مستأجر هیت کلیف در ایام میانسالی است تعریف می‌کند و نیمی دیگر را آلن دین برعهده می‌گیرد چرا که او خدمتکار قدیمی عمارت وودرینگ است و سال‌های زیادی را با عشاق داستان گذرانده است. آلن داستان خود را از ایامی آغاز می‌کند که آقای ارنشا با پسر بچه‌ای کولی به عمارت وودرینگ می‌آیند و این پسر همان هیت‌کلیف است. این پسر کولی از همان سال‌های نخست ارتباط عمیقی با کاترین دختر ارباب برقرار می‌کند که در ایام نوجوانی به عشق مبدل می‌شود. کاترین هم هیت کلیف را دوست دارد اما خلق و خوی آتشین هر دو و اختلاف طبقاتی همواره مانع از این می‌شود که این عشق فرجامی داشته باشد. از طرف دیگر، هیت کلیف ارتباط خاصی هم با پسر ارباب برقرار می‌کند که سراسر کینه و نفرت است. هیت‌کلیف در سراسر داستان میان عشق و نفرت این خواهر و برادر در رفت و آمد است و هر آنچه می‌کند بر اساس احساسی است که نسبت به این دو دارد. احساسات هیت‌کلیف حتی با مرگ اعضای این خانواده هم از میان نمی‌رود و به نسل بعدی این خانواده منتقل می‌شود. هیت‌کلیف که نتوانسته با کاترین ازدواج کند و جوانمرگ شده است، دیگر فقط به یک چیز فکر می‌کند و آن هم انتقام است.

چرا باید بلندی‌های بادگیر را بخوانیم؟

بلندی‌های بادگیر (Wuthering Heights) بدون شک یکی از شاهکارهای بی‌نظیر ادبیات کلاسیک جهان محسوب می‌شود. عشق شورانگیر میان شخصیت‌های اصلی داستان، توصیفات زیبای بروتنه، شخصیت‌پردازی‌های قدرتمند، روابط خانوادگی پیچیده و تو در تو به جذابیت این اثر کلاسیک می‌افزاید و شما را تا انتهای داستان با خود می‌برد.

از طرف دیگر، اگر می‌خواهید درباره‌ی جامعه‌ی بسته‌ی عصر ویکتوریایی اطلاعاتی به دست بیاورید و آن را از نزدیک لمس کنید. به شما پیشنهاد می‌دهیم این کتاب را از دست ندهید.

امیلی برونته کیست؟

امیلی برونته 21 آوریل سال 1818 در روستای تورنتن یورک‌شایر در شمال انگلستان متولد شد. او یک خواهر بزرگتر به نام شارلوت، برادری به نام برانول و خواهر دیگری به نام آن دارد. هر سه این خواهران جزو شاعران و نویسندگان بزرگ ادبیات انگلستان هستند و هر سه هم جوانمرگ شده‌اند. پدر آن‌ها کشیش و مردی سختگیر بود و با مرگ مادر سخت‌گیری‌ها بیشتر هم شد و خواهران برونته بیشتر از هر چیزی به انزواطلبی مشهور هستند و روابط اندکی با دیگران داشتند.

امیلی برونته در 30 سالگی بر اثر بیماری سل در حالی که تنها یک رمان و تعدادی شعر از خود به جای گذاشته بود، درگذشت.

در بخشی از کتاب بلندی‌های بادگیر می‌خوانیم:

پس از چند لحظه کاترین تکانى به خود داد و خیال من تا حدى آسوده شد. وى دستش را به دور گردن هیت کلیف حلقه کرد و سرش را بالا آورد و گونه‌هایش را به صورت او نزدیک ساخت.

هیت کلیف در حالى که وى را غرق بوسه ساخته بود و وحشیانه نوازشش مى‌کرد گفت:

«تو به من فهماندى تا چه حد بى‌رحم بوده‌اى، بى‌رحم و سنگدل! چرا مرا تحقیر کردى؟ کاتى چرا به قلب و احساسات خود خیانت کردى؟ من یک کلمه هم براى دلدارى و تسلى تو نمى‌توانم بر زبان آورم، زیرا آن چه بر سرت آمده تقصیر خودت بوده است. تو خودت را کشته‌اى.

آرى، تو ممکن است مرا ببوسى و زارى کنى. تو مى‌توانى اشک مرا نیز جارى سازى ولى قطرات گرم و سوزان این اشک تو را عذاب خواهند داد و بر تو لعن و نفرین خواهند فرستاد. تو که مرا دوست داشتى چه حق داشتى ترکم کنى؟ بگو، جواب بده، به چه حقى چنین کردى؟ آیا براى هوس ناچیز و فریبنده‌اى که در دل خود نسبت به ادگار لینتون احساس مى‌کردى؟ تو مى‌دانستى که نه فقر، نه زندگى ساده و محقر، نه مرگ و نه هر عامل دیگرى که خدا یا شیطان به کار مى‌برد نمى‌توانست موجب جدایى ما دو نفر از یکدیگر باشد. ولى تو با دست خود و به میل خود موجب چنین جدایى گشتى. من قلب تو را نشکسته‌ام بلکه تو به دست خود قلبت را شکسته‌اى و با این کار دل مرا نیز خونین ساخته‌اى و آرزوهایم را به باد داده‌اى. این نیرو و قوت بدنى به چه کار من مى‌آید؟ آیا پس از تو دیگر زندگى براى من ارزشى خواهد داشت؟

اوه خداى من! راستى پس از تو زندگى من چگونه خواهد بود و من به چه امید خواهم توانست بار زندگى را بر دوش کشم؟ آیا تو مى‌خواهى روحت را نیز با خود به درون گور ببرى؟»

کاترین هق‌هق کنان در جواب گفت:

«ولم کن، دست از سرم بردار. اگر من خطایى کرده‌ام اکنون جانم را بر سر آن گذارده‌ام، آیا این مجازات کافى نیست؟ تو هم مرا ترک کردى و رفتى. اما من تو را به خاطر این عمل سرزنش نمى‌کنم. من تو را مى‌بخشم، تو هم مرا ببخش!»

«چقدر مشکل است که تو را ببخشم و در همان حال به چشمانت بنگرم و دست‌هاى پژمرده و بى‌روحت را در دست بگیرم. مرا ببوس باز هم ببوس. مگذار چشمانم به چشمان تو بیفتد. من تو را براى آنچه بر سرم آورده‌اى مى‌بخشم. من آن کسى را که موجب بر باد رفتن امیدها و آرزوهایم شده است مى‌بخشم، ولى چگونه تو را به خاطر بلایى که بر سر خودت آورده‌اى عفو کنم؟»

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب بلندی‌های بادگیر: عشق هرگز نمی‌میرد
نویسنده
مترجمعلی اصغر بهرام بیگی
ناشر چاپیانتشارات جامی
سال انتشار۱۳۹۳
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۴۴۸
زبانفارسی
شابک978-964-5620-06-4
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۳۵۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب بلندی‌های بادگیر: عشق هرگز نمی‌میرد

نیلوفر معتبر
۱۴۰۰/۶/۱۱
سرکوب‌ها، تحقیرها و توهین‌هایی که "هیت کلیف" در دوران کودکی تجربه کرد، باعث شد که یه انگیزه قوی برای انتقام در درونش شعله ور بشه تا لحظه لحظه اون آدم‌هایی رو که بهش ظلم کرده بودن و حتی فرزندان اون‌ها رو، به زهر تبدیل کنه... "هیت کلیف" در وهله اول، به خاطر بی خانمانی و بی کس بودنش و در وهله دوم، به خاطر قیافه و ظاهرش که مورد پسند بقیه نبود، مورد تحقیر واقع شد؛ یعنی دقیقاً دو چیزی که تحت اختیار و انتخاب خودش نبود! و تا زمانی که خودمون رو به جای "هیت کلیف" نذاریم، بی رحمانه قضاوتش می‌کنیم و ازش بدمون میاد؛ اما هیچ تضمینی وجود نداره که اگه خودمون به جای اون بودیم، رفتارای بهتری ازمون سر می‌زد!
داستان‌ که به اواسطش رسید، با خودم گفتم لابد آخرش آقای "لاک وود" میره با "کاترین" ازدواج میکنه و از اون وضع نجاتش میده اما نویسنده با خلاقیتی که داشت، داستان زیباتری رو رقم زد؛ "کاترین" که مدام "هیرتن" رو به سخره می‌گرفت، از موضعش کوتاه اومد و متوجه پیامدهای رفتار نادرستش بر اعتماد به نفسِ "هیرتن" شد و راه صلح رو در پیش گرفت و... چه بسا اگه "کاترین" به این رفتارش ادامه می‌داد، "هیرتن" هم به شخصی مثل "هیت کلیف" تبدیل می‌شد!
Sara Falahati
۱۴۰۱/۵/۱۹
برای من خیلی رمان جذابی بود، علاقه داشتم از وقوع اتفاق بعدی هرچه زودتر سر در بیارم، به همین دلیل نمی‌تونستم دست از خوندنش بردارم. درسته که یه جاهایی از داستان زیادی کشدار شده و نفرت، کینه و عقده در سراسر داستان غالبه اما برای من دوست داشتنی بود و ثابت کرد اعمال و رفتاری که از آدم‌ها سر میزنه ریشه و در کودکی رشدشون داره، مثل رفتار‌های شخصیت اصلی داستان آقای هیت کلیف. اما به راستی که عشق واقعی هرگز از بین نمیره…
دریای متلاطم
۱۳۹۹/۱۰/۲۱
کتابی کنشگرا بود که انعکاس روابط آدم هارو به سادگی نشون می‌داد و به نظر من حتی نتیجه رفتارهای درست و نادرست اون هارو اینکه آدم‌ها چطور می‌تونن زنجیره رنج‌ها و حسرت هارو برای هم به ارمغان بیاورند... در کل این کتاب را دوست داشتم
معصومه نقویان
۱۳۹۹/۴/۲
بنظرم معمولی بود. کتاب جین ایر شارلوت برونته رو اول خونده بودم و خیلی خوشم اومده بود، بعد خوندن جین ایر، بلندی‌های بادگیر رو خوندم که حس خوبی به من نداد. انتقام و تنفر تو کتاب زیاد بود.
علی پرهیزکار
۱۴۰۰/۱/۵
بنظرم عالی بود رمانی با نثر شیرین وهیجان انگیز که خواننده رو با خود به بطن داستان میبرد و حتی می‌تونستی از نزدیک شاهد ماجراهای مهیج باشی، میخواهم دوباره این کتاب را بخوانم
Elaheh Tabatabaee
۱۳۹۹/۷/۳۰
کتاب خیلی خوبیه من این کتاب رو دومرتبه خوندم چاپی و دیجیتال با ترجمه آقای رضا رضایی، که بار دوم خیلی بیشتر خوشم اومد برای بار سوم هم دلم میخواد بخونم!
علیا علیا
۱۳۹۹/۳/۱۶
از اواسط کتاب واقعا خسته کننده و کسالت بار بود.
سطر به سطر انتقام و بدخویی و بدزاتی.... انهم مدام روایتی تکراری و یکنواخت و خطی از کینه و شقاوت
Morteza Hajimohammadi
۱۳۹۹/۱/۹
عالی عالی... رمان‌های خواهران برونته واقعا شاهکار هستن... درسته کتاب جین ایر شارلوت، کمی مهیج تره، ولی این کتاب هم در تهییج خواننده، دست کمی از جین ایر نداره... کتابراه دمت گرم
نازنین مریدی
۱۳۹۹/۱/۲۷
کتاب خوبی بود نثر روانی داره و میشه با شخصیت‌ها ارتباط برقرار کرد اما یکنواخت و اروم همه چی پیشرفت و هیجان نداشت ولی ادم از ارام بودن داستان اذیت نمی‌شه خیلی
روژان تاجیک
۱۳۹۹/۹/۲۴
آنقدر این داستان شیرین و جذاب بود که دو روزه آن را مطالعه کردم پیشنهاد میکنم حتما این رمان عالی رو بخونید تشکر از کتابراه
Reyhane Po
۱۳۹۹/۹/۲۱
حتی یه نکته آموزنده هم نداره.. اصلن کتاب قشنگی نیست.. یه داستان خیلی معمولی که نویسنده با تمام قدرت کشش میده.. حیف وقت که براش گذاشت
انگیزه اسدی
۱۳۹۹/۱/۳۰
راستش نسبت به تعریفی که ازش کرده بودن من خیلی خوشم نیومد بنظرم بیشتر انتقام بود تا عشق
فرزانه سمیعی
۱۳۹۹/۴/۳
رمان خوبی بود پیشنهاد میکنم این کتاب بخونید مخصوصا خانمی که داستان اصلی رو تعریف میکرد شخصیت خوبی داشت دوستش داشتم
شبنم محمدی
۱۳۹۸/۱۰/۲
بلندی‌های بادگیر یا همون عشق هرگز نمی‌میرد واقعا کتاب قشنگیه. من واقعا از خوندنش لذت بردم.
مستانه موسوی
۱۳۹۸/۹/۲۵
این کتاب رو من سال‌ها پیش خوندم ولی توصیف‌های زیبای اون چند تصویر ماندگار توی ذهن من جا گذاشته
مشاهده همه نظرات ۲۶

راهنمای مطالعه کتاب بلندی‌های بادگیر: عشق هرگز نمی‌میرد

برای دریافت کتاب بلندی‌های بادگیر: عشق هرگز نمی‌میرد و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.