معرفی و دانلود کتاب صوتی چگونه پیر شویم: حکمت باستان برای نیمه دوم زندگی

عکس جلد کتاب صوتی چگونه پیر شویم: حکمت باستان برای نیمه دوم زندگی
قیمت:
۳۴۰۰۰ 23800 تومان ۳۰%
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی چگونه پیر شویم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی چگونه پیر شویم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی چگونه پیر شویم: حکمت باستان برای نیمه دوم زندگی

کتاب صوتی چگونه پیر شویم، اثری درخشان از فیلسوف رومی، مارکوس تولیوس سیسرو است. وی در این کتاب کوچک اما پرمغز و پرمعنی که در واقع راهنمایی برای مقابله با بحران‌های ناشی از سالخوردگی‌ست، نشان می‌دهد که حکمت باستانی در دنیای امروز نیز حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

درباره کتاب صوتی چگونه پیر شویم:

بیشتر انسان‌ها از پا به سن گذاشتن واهمه دارند. این واهمه در برخی افراد شدید، و در برخی دیگر در حدی معقول است. اما به هر حال ترس از پیری، کم و بیش در نهاد تمام انسان‌ها وجود دارد. این هراس و اضطراب، خصوصا برای انسان مدرن مضاعف و غیرقابل تحمل‌تر است. زیرا برای بشر امروزی، «همیشه زیبا و جوان ماندن» مهم‌ترین مسئله است. تولید بی‌رویه‌ی محصولات آرایشی و بهداشتی، و کثرت اقدام به انجام جراحی‌های زیبایی، همه بر این واقعیت دلالت دارند که ترس انسان امروز از پیری و سالخوردگی، به مراتب بیشتر از انسان در جوامع پیشین است. از همین رو، آموختن چگونگی مواجهه با هراس از پیری، امری ضروری برای حفظ سلامت روان ماست.

مارکوس تولیوس سیسرو (Marcus Tullius Cicero)، به عنوان یکی از بزرگ‌ترین حکیمان باستانی، در کتاب صوتی چگونه پیر شویم (How to grow old) تمام خرد و بینش خویش را به یاری خوانده تا دستورالعملی سودمند برای مواجهه‌ای جسورانه و خردمندانه با پیری به خوانندگان خود در تمامی نسل‌ها ارائه دهد.

وی در این کتاب که شکلی مکاتبه‌گون دارد، از زبان فردی سالخورده و محترم، دوستی جوان را خطاب قرار داده و برای او از محسنات پیری می‌گوید. سیسرو بر این واقف است که پیری، به دلیل ضعف و ناتوانی‌ای که به همراه می‌آورد، و همچنین به سبب نزدیکیِ آن به مرگ و فنا، دغدغه‌ای مهم و درخور اعتنا در زندگی انسان است. با این همه، او از مخاطبین اثر خود می‌خواهد که وجوه مثبت سالخوردگی را نیز ببینند، و عواطف خود را نه بر مبنای ترسی کور، بلکه بر اساس بینشی مبتنی بر واقعیت هدایت کنند.

کتاب صوتی چگونه پیر شویم، ارمغانی گرانبها از دنیای باستان است؛ اثری که به سبب حقایق جاودانه‌ای که در آن آمده، هرگز رنگ و بوی کهنگی به خود نمی‌گیرد و سده از پس سده بر ارزش آن افزوده خواهد شد.

نکوداشت‌های کتاب صوتی چگونه پیر شویم:

- مجموعه‌ای از نصایحی سودمند و درخشان. (Wan Lixin, Shanghai Daily)
- هر چه تعداد افرادی که آثار سیسرو را می‌خوانند بیشتر شود، جهان به جای بهتری برای زیستن بدل می‌گردد. (Anthony Corbeill)

کتاب صوتی چگونه پیر شویم برای چه کسانی مناسب است؟

علاقه‌مندان به فلسفه‌ی باستانی، و همچنین افرادِ درگیر با بحران میانسالی، می‌توانند از مطالب این کتاب صوتی نهایت استفاده را ببرند.

با مارکوس تولیوس سیسرو بیشتر آشنا شویم:

وی فیلسوف و خطیب بلند‌آوازه‌ی رومیِ پیش از میلاد مسیح بود. کتاب‌های او نمونه‌ی درخشانی از پیوند فلسفه با زندگی عملی انسان‌اند. آثار سیسرو بیشتر درباره‌ی آن دسته از مسائلی‌اند که موجب پریشانی روحی آدمی می‌گردند. نحوه‌ی کنار آمدن با واقعیت‌های تلخی چون مرگ، سالخوردگی و بیماری، محتوای بخش مهمی از نوشته‌های این فیلسوفِ خردگرا را تشکیل می‌دهد. از جمله آثار مهمی که از سیسرو به فارسی ترجمه شده، می‌توان بدین موارد اشاره کرد: «عیش پیری و راز دوستی، حمله‌ای بر دشمن آزادی.»

در بخشی از کتاب صوتی چگونه پیر شویم می‌شنویم:

چرا این همه درباره فابیوس ماکسیموس سخن گفته‌ام؟ تا که ببینید چه میزان اشتباه است که سالخوردگی‌ای نظیر سالخوردگی او را ناشاد توصیف کنیم. البته همه نمی‌توانند فابیوس باشند، و از شهرهایی که فتح کرده‌اند، نبردهایشان در بر و بحر و جنگ‌ها و ظفرمندی‌هایی که بدان دست یافته‌اند سخن بگویند. اما نوع دیگری از پیری نیز وجود دارد؛ پایانی توأم با صلح و صفا برای زندگی‌ای که در آرامش، بی عذاب وجدان و به نیکویی سپری شده. افلاطون سال‌های آخر عمرش را چنان زیست و همچنان، تا هشتاد و یک سالگی که درگذشت، مشغول نوشتن بود. سوکراتس نمونه‌ی دیگری است. او خودش به ما می‌گوید که به هنگام نگارش یکی از مهم‌ترین کتاب‌هایش، نود و چهارساله بود، و هفت سال دیگر پس از آن نیز زندگی کرد. معلم او نیز به صد و هفت سالگی رسید، و هرگز از مطالعه و کار دست نکشید...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
معرفی
15 دقیقه
مقدمه
18 دقیقه
قسمت اول
17 دقیقه
قسمت دوم
16 دقیقه
قسمت سوم
18 دقیقه
قسمت چهارم
18 دقیقه
قسمت پنجم
18 دقیقه
قسمت ششم
17 دقیقه
قسمت هفتم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی چگونه پیر شویم: حکمت باستان برای نیمه دوم زندگی
نویسنده
مترجمعلی سیاح
گویندهاشکان عقیلی پور
ناشر چاپینشر چشمه
ناشر صوتی رادیو گوشه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۱۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های فلسفه و منطق
قیمت نسخه صوتی
۳۴۰۰۰ 23800 ت ۳۰%
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی چگونه پیر شویم

Alireza Norouzi
۱۴۰۱/۵/۱۶
بسیار کوتاه، ولی پرمغز و خواندنی و اندیشه‌برانگیز، و اینکه نگارنده بسیار از کوروش بزرگ به نیکی و بزرگی یاد می‌کند. حتما بخوانید و لذت ببرید.
hi bro
۱۴۰۰/۱۱/۱۶
کتابی عالی بخصوص برای جوانان، پیر شدن درست از جوانی شروع میشه🌹🌹🌹 پر از بیانات مفیدِ یکی از قدرتمندترین انسانهای تاریخ
م ب
۱۴۰۰/۶/۱۱
خودم خوندم و برای پدرم سفارش دادم. به نظرم همچنین کتاب‌هایی رو باید قبل از پیری خواند تا در آینده درک بهتری از شرایط داشته باشیم.
حمراء نظر
۱۴۰۱/۱/۲۱
خیلی پند آموز بود مخصوصا بعضی جاها از
کوروش ایران می‌گوید. باعث افتحاره
مینا مساعد
۱۴۰۲/۸/۱۷
این کتاب رهنمونی است برای تمام زندگی یک انسان.
Ehsan Bahmani
۱۴۰۱/۵/۱۷
ب نظر من زیاد مطالب مفید و کاربردی نداشت
شهناز زمانی
۱۴۰۰/۶/۲۱
واقعا عالی بود لدت بردم
مشاهده همه نظرات 7

راهنمای مطالعه کتاب صوتی چگونه پیر شویم

برای دریافت کتاب صوتی چگونه پیر شویم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.