معرفی و دانلود کتاب شهامت عشق

عکس جلد کتاب شهامت عشق
قیمت:
۲۹۹۰۰ تومان - 5.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب شهامت عشق و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب شهامت عشق و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب شهامت عشق

کتاب شهامت عشق، به یادگیری و شهامت شیوه‌ای از زندگی اشاره دارد که مالامال از روابطی محبت‌آمیز و عاشقانه است. استفن کندریک و الکس کندریک به ما می‌گویند که سفر عشق با همسفری آغاز می‌شود که از همه به شما نزدیک‌تر است و او کسی نیست جز همسر و شریک زندگی‌تان.

در کتاب‌های آسمانی آمده است که خداوند ازدواج را به‌ منزله‌ی یک هدیه‌ی ارزشمند و زیبا برای انسان طراحی کرده است. پروردگار متعال با قرار دادن جفتی برای ما در قالب زندگی مشترک، به ما کمک می‌کند خود را تنها و بی‌کس احساس نکنیم، خانواده تشکیل دهیم، بچه‌دار شویم، احساس شور و شعف کنیم و از زندگی خود لذت ببریم. به این ترتیب، در خود احساس آرامش و اصالت می‌کنیم. به‌ واسطه‌ی صمیمیتی که بینمان ایجاد می‌شود، محبت و عشق خالق یکتا را نیز بیشتر و عمیق‌تر در درون خود حس می‌کنیم و از این موهبت بزرگ بهره‌مند می‌شویم.

کتاب شهامت عشق (The Love Dare) به ما نشان می‌دهد که ازدواج نیاز به رشد و پیشرفت را برآورده می‌سازد. ما در کنار شریک زندگی خود تکامل می‌یابیم و به بلوغ فکری می‌رسیم. یاد می‌گیریم که مهم‌ترین کار در زندگی مشترک، عشق‌ورزی و دوست داشتن است. این اتحاد نیرومند به ما می‌آموزد که چگونه به‌ صورت بی‌قید و شرط فرد دیگری را که همچون خودمان کاستی‌هایی دارد و کامل نیست، عاشقانه دوست بداریم. این کار دشوار و در عین حال شگفت‌انگیز است. به گذشت و فداکاری بسیار نیاز دارد و باعث تغییر در زندگی‌مان خواهد شد و آن را به‌ کلی متحول خواهد کرد. 

پروردگار در این سفر پرشور ازدواج، یار و همراهتان خواهد بود و به شما کمک خواهد کرد. اما باید بدانید که این سفر پر ماجرا، بی‌گمان نیاز به شهامت و شجاعت دارد. اگر آن را بپذیرید، باید این نکته را در نظر داشته باشید که به‌ جای پیروی از قلبتان، تصمیم بگیرید که آن را در مسیر مورد نظر هدایت کنید. در کتاب‌های آسمانی آمده است که «قلب، بیش از هر چیز دیگری فریبکار است و انسان را به اشتباه می‌اندازد.» 

استفن کندریک (Stephan Kendrick) و الکس کندریک (Alex Kendrick) در کتاب شهامت عشق این شجاعت و شهامت را به شما می‌دهند که متفاوت فکر کنید. به‌ جای این‌ که در لحظه از قلب خود تبعیت کنید، آن را در جهت و مسیر درست هدایت کنید. این کلید دستیابی به روابطی رضایت‌ بخش و ماندگار است. 

سفرِ شهامت عشق، فرآیند تلاش برای تغییر همسرتان در جهت تبدیل او به فرد موردنظر و دلخواهتان نیست. بی‌تردید پیش‌تر پی‌برده‌اید که تلاش برای تغییر دادن شریک زندگی‌تان، حاصلی جز دلسردی و شکست نداشته است. 

این سفر برای کاوش و توصیف عشق واقعی است؛ حتی وقتی اشتیاق و انگیزه‌ی کمی دارید. واقعیت این است که عشق، نوعی تصمیم و انتخاب است و نه یک احساس صرف. عشق، خودخواهی ندارد، با گذشت و فداکار است و وجودتان را دگرگون می‌کند. عشق، به زندگی‌تان معنا و مفهوم عمیق و جدیدی می‌بخشد و وقتی آن را آن‌گونه که باید ابراز کنید، می‌تواند روابط شما را به‌ سوی بهتر شدن هدایت کند. 

مدت سفر، 40 روز خواهد بود و هر روز از این سفر، شامل سه عنصر بسیار مهم است:

در کتاب شهامت عشق ابتدا یک جنبه‌ی خاص و منحصر به‌ فرد از عشق را بحث و بررسی خواهیم کرد. هر یک از آن‌ها را به‌ دقت بخوانید و ذهن خود را پذیرای هرگونه درک جدیدی از مفهوم عشق و دوست داشتن واقعی نگه دارید. 

در بخش دوم، به شما شهامت خاصی داده خواهد شد تا بتوانید در قبال همسرتان کارهایی انجام دهید. برخی از این کارها آسان و بعضی دیگر بسیار چالش‌برانگیز خواهد بود؛ اما هر کدام از این کارهای همراه با شهامت و جسارت را جدی در نظر بگیرید و با شجاعت و خلاقیت کافی در جهت انجام چنین چالشی تلاش کنید. اگر شرایط بیرونی مانعی بر سرانجام چنین کارهایی است، دلسرد نشوید و جسارت خود را از دست ندهید. فقط کافی است که مصمم شوید و در این سفر همراه ما باشید. 

در آخر، در هریک از بخش‌های کتاب، فضایی به شما اختصاص می‌یابد آنچه را که یاد می‌گیرید و انجام می‌دهید، همراه با چگونگی پاسخ همسرتان، در آن‌جا بنویسید. مهم است که از این فضا بهره‌مند شوید تا آنچه را که در ذهن خود و همسرتان در حال وقوع است، دریابید. این یادداشت‌ها درواقع همان ثبت میزان پیشرفت‌تان است و در آینده برایتان ارزشمند و گرانبها خواهد بود. 

به‌خاطر بسپارید که وظیفه و مسئولیت محافظت از قلب شما و هدایت آن، برعهده‌ی خود شماست. در این راه، دلسرد نشوید و دست از تلاش بر ندارید. مصمم شوید که قلب خود را هدایت کنید و آن را به سرانجام برسانید. 

یادگیری عشق واقعی و حقیقی، یکی از مهم‌ترین کارهایی است که باید در زندگی خود انجام دهید. اکنون، تنها این سه اصل باقی می‌ماند: ایمان، امید و عشق. 

اما با عظمت‌ترین آن‌ها، که در واقع سرمایه‌ی خلقت و زندگی به‌ شمار می‌رود، «عشق» است. عشق می‌تواند به‌ همراه خود، امید و ایمان را نیز به‌ ارمغان بیاورد. 

در بخشی از کتاب شهامت عشق می‌خوانیم:

عشق، نیرومندترین انگیزه و محرک زندگی است و در مقایسه با آنچه بیشتر مردم فکر می‌کنند، عمق و معنای بیشتری دارد. در سایه‌ی عشق، همه‌چیز آرامش‌ بخش و دوست‌ داشتنی می‌شود. عشق، به ما قدرت می‌بخشد و حتی ما را در مواجهه با بزرگ‌ترین مشکلات نیز، صبور و پرطاقت می‌کند. عشق، همواره بهترین‌ها را رقم می‌زند. ما با یک عطش جاودانی به عشق، زاده می‌شویم. همچنان‌که ریه‌های ما به اکسیژن نیاز مبرم دارد، قلب‌هایمان هم مشتاقانه و بی‌تابانه نیازمند عشق است. عشق، سرمایه‌ی خلقت است. این معجزه‌ی بزرگ زندگی، انگیزه‌ی ما را برای زندگی تغییر می‌دهد و با وجود آن، روابط ما هدفمند و پرمعنا می‌شود. هیچ ازدواجی بدون عشق، موفق و ماندگار نخواهد بود. 

عشق، روی دو ستون بنا می‌شود که به بهترین نحو، آن را تعریف می‌کند و ماهیتش را توضیح می‌دهد. وقتی تصمیم می‌گیرید که صبور باشید، در مقابل شرایط منفی به نحوی مثبت واکنش نشان می‌دهید. به این ترتیب، تحملتان فزونی می‌یابد و دیر عصبانی می‌شوید. شما تصمیم می‌گیرید به‌جای این‌که از کوره در بروید، بر اعصاب خود مسلط باشید و آرامشتان را حفظ کنید. عشق، به شما کمک می‌کند که نسبت به اطرافیان خویش با مهربانی و ملایمت رفتار کنید. صبر و شکیبایی سبب می‌شود طی یک طوفان بیرونی، آرامش درونی بر وجودتان حاکم شود. هدیه‌ی عشق، همین است. 

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
روز اول: عشق صبور است
روز دوم: عشق مهربان است
روز سوم: عشق خودخواه نیست
روز چهارم: عشق متفکر و اندیشمند است
روز پنجم: عشق گستاخ نیست
روز ششم: عشق بدخلق و تندخو نیست
روز هفتم: عشق، به بهترین‌ها معتقد است
روز هشتم: عشق حسود نیست
روز نهم: عشق تأثیراتی خوب و مثبت بر جای می‌گذارد
روز دهم: عشق بی‌قید و شرط است
روز یازدهم: عشق گرامی می‌دارد و تکریم می‌کند
روز دوازدهم: عشق اجازه می‌دهد که طرف مقابل نیز برنده باشد
روز سیزدهم: عشق، منصفانه به کشمکش و جنگ می‌پردازد
روز چهاردهم: عشق از با هم بودن لذت می‌برد
روز پانزدهم: عشق محترم و شریف است
روز شانزدهم: عشق وساطت و پادرمیانی می‌کند
روز هفدهم: عشق باعث افزایش صمیمیت می‌شود
روز هجدهم: عشق به‌دنبال شناخت و درک است
روز نوزدهم: عشق به‌شیوه‌ی خداوند غیرممکن است
روز بیستم: عشق خدا است
روز بیست ‌و یکم: عشق فقط با وجود خداوند، قانع و خشنود است
روز بیست ‌و دوم: عشق باوفا و قابل‌اعتماد است
روز بیست ‌و سوم: عشق همواره مراقبت و محافظت می‌کند
روز بیست ‌و چهارم: عشق در مقابل هوس
روز بیست ‌و پنجم: عشق می‌بخشد و چشم‌پوشی می‌کند
روز بیست ‌و ششم: عشق، مسؤول و متعهد است
روز بیست ‌و هفتم: عشق دلگرم و ترغیب می‌کند
روز بیست ‌و هشتم: عشق باعث گذشت و فداکاری می‌شود
روز بیست ‌و نهم: عشق، انگیزه و محرک زندگی است
روز سی‌ام: عشق، همدلی و یکپارچگی به ارمغان می‌آورد
روز سی ‌و یکم: عشق و ازدواج
روز سی ‌و دوم: عشق نیازهای جسمی و جنسی را برآورده می‌کند
روز سی ‌و سوم: عشق باعث تکامل دو طرف می‌شود
روز سی ‌و چهارم: عشق، ایمان و خداشناسی را گرامی می‌دارد
روز سی ‌و پنجم: عشق پاسخگو است
روز سی ‌و ششم: عشق کلام خداست
روز سی ‌و هفتم: عشق موافق راز و نیاز و عبادت است
روز سی ‌و هشتم: عشق، رؤیاها را محقق می‌سازد
روز سی ‌و نهم: عشق، پرطاقت و پایدار است
روز چهلم: عشق یک عهد و پیمان است
ضمیمه: 20 پرسش از همسرتان

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب شهامت عشق
نویسنده،
ناشر چاپیانتشارات نسل نواندیش
سال انتشار۱۳۹۲
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۶۴
زبانفارسی
شابک978-964-236-519-7
موضوع کتابکتاب‌های خانواده و روابط، کتاب‌های مسائل جنسی و زناشویی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۹۹۰۰ ت - 5.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب شهامت عشق

میلاد خاکسار
۱۴۰۰/۷/۲۱
کتاب فوق العاده خوبی هست
دیدگاه آدم رو نسبت به عشق کاملا عوض میکنه
حامد رزمجو جلودار
۱۴۰۰/۱۱/۱۱
کتاب ضعیفی بود اما چند نکته ازش یاد گرفتم
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب شهامت عشق

برای دریافت کتاب شهامت عشق و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.