معرفی و دانلود کتاب رهایی از خاطرات بد دوران کودکی

عکس جلد کتاب رهایی از خاطرات بد دوران کودکی
قیمت:
30000 تومان - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب رهایی از خاطرات بد دوران کودکی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب رهایی از خاطرات بد دوران کودکی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب رهایی از خاطرات بد دوران کودکی

آنچه در کودکی‌مان اتفاق می‌افتد تا حدودی زندگی ما را در بزرگ‌سالی رقم می‌زند، بااین‌حال ما ناچار نیستیم در بند تجربه‌های تلخ دوران کودکی‌مان بمانیم. در کتاب رهایی از خاطرات بد دوران کودکی، گلن آر. شیرالدی به ما کمک می‌کند تا گام به گام با آنچه در گذشته رخ داده کنار بیاییم و زندگی تازه‌ای را آغاز کنیم.

درباره‌ی کتاب رهایی از خاطرات بد دوران کودکی:

آیا هنوز کسی هم هست که اهمیت دوران کودکی را انکار کند؟ امروزه اکثر افراد به‌درستی باور دارند که بیشتر اختلالات روانی در کودکی ما ریشه دارند. اگر در بزرگ‌سالی فردی افسرده یا مضطرب هستیم، اگر از وسواس رنج می‌بریم، یا اگر دچار اختلال تمرکز یا بیش‌فعالی هستیم باید علت آن را در کودکی‌مان پیگیری کنیم.

اما آیا ما اسیر گذشته‌مان هستیم و دیگر راهی برای نجات از بند کودکی نیست؟ کتاب رهایی از خاطرات بد دوران کودکی (The adverse childhood experiences recovery workbook) به این پرسش پاسخ منفی می‌دهد.

گلن آر. شیرالدی (Glenn R. Schiraldi) در این کتاب کار به ما نوید تغییری بزرگ را می‌دهد. این متخصص برجسته، با روش‌هایی عملی و مبتنی بر شواهد، به ما یاد خواهد داد که با علایم این آسیب‌ها مقابله کنیم، اما مهم‌تر از آن، به ما آموزش خواهد داد که علت اصلی رنج خود را دریابیم و به آن رسیدگی کنیم، و بدین ترتیب، با جهان بیرون و اتفاقات آن به‌شکلی تازه کنار بیاییم.

با خواندن این کتاب جامع و کاربردی یاد خواهیم گرفت:

اضطراب دوران کودکی چگونه بر سلامت ما تأثیر می‌گذارد؛
چگونه می‌توانیم استرس و برانگیختگی عاطفی‌مان را تنظیم کنیم؛
چرا رویکردهای روانشناسی سنتی ممکن است چندان مفید نباشند؛
و چگونه و در چه زمان می‌توانیم نوع درمان مناسب را پیدا کنیم.

در نهایت، کتاب رهایی از خاطرات بد دوران کودکی به ما یاری می‌رساند تا به این باور برسیم که در چنگال آسیب‌های دوران کودکی خود اسیر نیستیم و این آسیب‌ها نباید تا پایان عمر، ما و زندگی‌مان را تعریف کنند.

نکوداشت‌های کتاب رهایی از خاطرات بد دوران کودکی:

- گلن شیرالدی یکی از مورد اعتمادترین متخصصان استرس و تاب‌آوری در جهان است. کتاب رهایی از خاطرات بد دوران کودکی او کامل‌ترین، در دسترس‌ترین و علمی‌ترین منبع درمانی موجود است. (جوآن بوریسنکو)

- اگر به آسیب‌های دوران کودکی توجهی نشود، می‌تواند به سلامت جسمانی و روانی ما لطمه‌ی زیادی وارد کند و توانایی ما را برای داشتن زندگی رضایت‌بخش یا خلق روابط عاشقانه از بین ببرد. گرچه، هنوز امیدی هست، و کتاب کار گلن شیرالدی ابزاری ضروری برای بهبود این آسیب‌هاست. (آریل شوارتز)

- من سال‌ها آسیب‌های کودکی را درمان کرده‌ام و فکر می‌کنم کودکی ما مستقیماً بر سلامت ذهنی و جسمی‌مان اثر می‌گذارد. من کتاب کار گلن شیرالدی را پیشنهاد می‌کنم تا تأثیر این آسیب‌ها را بر سلامت فعلی‌تان ببینید و راه‌های مؤثری را برای التیام آن زخم‌های پنهانی که از زمان‌های قدیم همچنان بر شما اثر دارد بیاموزید. (لینی روزنویگ)

کتاب رهایی از خاطرات بد دوران کودکی برای چه کسانی مناسب است؟

اگر افسرده هستید، اگر خیلی زود عصبانی می‌شوید، اگر از اضطراب رنج می‌برید یا هر ناراحتی دیگری دارید، احتمالاً ریشه‌ی آن در کودکی شماست، پس به شما توصیه می‌کنیم این کتاب را از دست ندهید.

با گلن آر. شیرالدی بیشتر آشنا شویم:

نویسنده‌ی کتاب حاضر مؤلف 14 کتاب در زمینه‌ی استرس است. دکتر گلن آر. شیرالدی در پنتاگون و دانشگاه مریلند دوره‌های کنترل استرس برگزار کرده و موفق به دریافت جایزه در این زمینه شده است. او در سراسر جهان مراجعانی در زمینه‌ی استرس، تاب‌آوری و تروما دارد.

کتاب‌های شیرالدی به بیش از 17 زبان ترجمه شده‌اند، و از این نویسنده‌ی آمریکایی، کتاب‌های «10 راه حل ساده برای خودباوری»، «عزت نفس»، «تاب‌آوری» و... به فارسی برگردانده شده‌اند.

در بخشی از کتاب رهایی از خاطرات بد دوران کودکی می‌خوانیم:

این پنداشت به پیام‌های خاطراتی منجر می‌شود که هر فرد نیاز به شنیدن دارد. بپندارید که شما در سال سوم زندگی هستید و بخش‌های کلامی مغز در حال رشد است. در این مرحله، پیام‌هایی که نیاز به شنیدن دارید، تنها با یک حس واقعی درک می‌شود؛ اما آهنگ حس آن‌ها تا زمانی باقی می‌ماند که معنای کلامی‌شان به‌طورکامل درک شود. در این سن، شما از سرپرستان مهم دیگر هم آگاه می‌شوید.

بپندارید که آرام در تخت خود استراحت می‌کنید، شاید در اتاق شخصی یا در اتاق خانوادگی در کنار شومینه باشید. اگر می‌توانید بپندارید که بهترین پدرومادر در کنار شما هستند. حرکات، کارها، صورت و آهنگ صدای آن‌ها به‌نحوی است که شما از همراهی آن‌ها لذت می‌برید و احساس آرامش و امنیت دارید.

بپندارید که با عشق به شما نگاه می‌کنند. به حس دوست‌داشتن صورت آن‌ها، صدای آرام‌بخش آن‌ها و حرکات آرام آن‌ها توجه کنید. آن‌ها کاملاً در کنار شما هستند... به‌طورکامل به شما توجه می‌کنند. شما از حضور آن‌ها عشق و مهر دریافت می‌کنید. چشم‌هایتان به هم است و پاسخ نگاه مهرآمیز آن‌ها را می‌دهید. شاید به‌آرامی دست‌شان را روی شانهٔ شما می‌گذارند و دیگری موهای شما را نوازش کرده یا لپتان را می‌فشارد. آن‌ها لبخند می‌زنند و از حضور شما لذت می‌برند. شما لبخند می‌زنید... حس نزدیکی با آن‌ها دارید. حس بدن خود را کاملاً درک کنید.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
بخش اول: درباره‌ی تجربه‌های ناگوار دوران کودکی
فصل اول: تنش‌های مضر و تجربه‌های ناگوار دوران کودکی
فصل دوم: تجربه‌های ناگوار دوران کودکی چگونه به بدن آسیب می‌رسانند: سازوکارها
سیستم عصبی
فصل سوم: تجربه‌های ناگوار دوران کودکی چگونه روانشناسی را شکل می‌دهند
بخش دوم: راه‌حل‌هائی درباره‌ی بهبود
فصل چهارم: وعده‌ی بهبودی
خود مراقبتی
فصل پنجم: کنترل انگیزش تنش‌ها
فصل ششم: کنترل احساسات قوی
فصل هفتم: از ذهن خود مراقبت کنید
تقویت و تثبیت سیستم عصبی با پنداشت
فصل هشتم: پنداشت وابستگی
فصل نهم: پنداشت مراقبت‌ازخود
فصل دهم: پنداشت کشف
فصل یازدهم: پنداشت وابستگی برای دوران نوجوانی‌تان
فصل دوازدهم: پنداشت مقابله‌ای برای روزهای سخت
رسیدن به عمق همه‌چیز: راهبردهای برگشت‌به‌عقب
فصل سیزدهم: برگشت به رخدادهای آزاردهنده
فصل چهاردهم: برگشت‌به باورهای اصلی
بازیابی شرم
فصل پانزدهم: شرم و عزت‌نفس
فصل شانزدهم: بازسازی شرم مربوط به پدرومادر
فصل هفدهم: بازیابی برنامه‌ی شرم اخیر
فصل هجدهم: کنترل شرم بدن
فصل نوزدهم: دوست‌داشتن بدن
فصل بیستم: بهبود گفتارهای درونی
فصل بیست‌ویکم: قطع ارتباط با دام خاطره
فصل بیست‌ودوم: دنیا چگونه تغییر می‌کند؟
فصل بیست‌وسوم: برای برگشت شرم آماده شوید
پیش بروید
فصل بیست‌وچهارم: احترام به خود را تقویت کنید
فصل بیست‌وپنجم: آسیب‌های قدیمی را ببخشید
فصل بیست‌وششم: روح خود را تغذیه کنید
فصل بیست‌وهفتم: لذت را با زندگی خود بیامیزید
فصل بیست‌وهشتم: آینده‌ای جدید خلق کنید
فصل بیست‌ونهم: نتیجه‌گیری
ضمیمه‌ی الف: ثبت مهارت‌ها
ضمیمه‌ی ب: فهرست نشانگان شرم
تقدیر و تشکر
منابع پیشنهادی
کتاب‌نامه
تغییر واقعی ممکن است
در تارنمای نیوهاربینگر برای بهره‌برداری از امکانات آن ثبت‌نام کنید

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب رهایی از خاطرات بد دوران کودکی
نویسنده
مترجممهران داور، منیژه دارائی داریان
ناشر چاپی موسسه انتشارات فلسفه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات338
زبانفارسی
شابک978-622-7857-09-2
موضوع کتابکتاب‌های روانشناسی بزرگسالان، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
30000 ت - 6.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب رهایی از خاطرات بد دوران کودکی

مجید دبیری
۱۴۰۰/۱۰/۲۸
کتاب خوب و کاربردیه برای بازسازی شخصیتی و سفر ب درون و بازگویی احساسات سرکوب شده و رنجش‌ها و ترس‌های دوران کودکی و این کتاب گره از روح و روان من باز میکنه و باعث رشد شخصیتی من میشه و نقش من رو توی بعضی مسائل و روابط شکست خورده معلوم میکنه
کاربر لیلا فتاحی
۱۴۰۰/۱۱/۳
کتاب روان و خوبی بود، من خیلی با این کتاب ارتباط گرفتم، بازگو کننده سرکوبهای دوران کودکی بود برای من، رنجهایی که در کودکی کشیدیم و تاثیرش در زندگی در مابقی عمر، ممنون از کتابراه
toranj tarahi
۱۴۰۱/۱۱/۳
یک کتاب با محتوای فوق العاده عالی و کاربردی امااااااا متاسفانه با ترجمه بسیاااااار ضعیف که نمی‌تونم بگم کار گوگل ترنسلیت هست چون گوگل خیلی حرفه‌ای‌تر و بهتر ترجمه می‌کنه
میثم نوروزی
۱۴۰۰/۱۱/۲۳
والا ظاهرا کتاب خوبیه ولی متاسفانه ترجمه در حد بسیار ضعیفی هستش یعنی قطعا مترجم اصلا اصول روانشناسی و اصلاحات مربوطه رو بلد نبوده
سها مرادی
۱۴۰۱/۱۲/۲۲
واقعا ترجمه‌ی افتضاحی داره. از ابتدا که شروع می‌کنی به خوندن ترجمه ضعیفش خسته می‌کنه و رغبتی برای ادامه دادن نمیزاره.
ادریس ریگی
۱۴۰۰/۱۱/۸
نمیدونم من سطحم پایینه یا این کتاب ترجمش خوب نیست ولی حوصلم سر رفت ازش تا اخر نخوندم...
فرزانه محمدی
۱۴۰۱/۱/۵
کتاب خوبیه اما ترجمه‌اش خیلی بد، انگار گوگل ترنسلیت ترجمه کرده, چرا اخه؟!
ناصر مصطفائی
۱۴۰۱/۷/۸
غلط املائی دارد و ترجمه آن ضعیف است.
مشاهده همه نظرات 8

راهنمای مطالعه کتاب رهایی از خاطرات بد دوران کودکی

برای دریافت کتاب رهایی از خاطرات بد دوران کودکی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.