معرفی و دانلود کتاب آنسان که انسان می‌اندیشد

عکس جلد کتاب آنسان که انسان می‌اندیشد
قیمت:
۵۵۰۰ تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب آنسان که انسان می‌اندیشد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب آنسان که انسان می‌اندیشد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب آنسان که انسان می‌اندیشد

کتاب آنسان که انسان می‌اندیشد شناخته شده‌ترین اثر جیمز آلن، به شما می‌آموزد که از طریق اندیشه‌ای که اختیار می‌کنید و به آن پر و بال می‌دهید، شخصیت و زندگی خود را می‌سازید.

این سخن که، «انسان همان نیتی است که در دل دارد»، نه‌ تنها تمام ابعاد وجود انسان را دربرمی‌گیرد، بلکه چنان جامع است که کلیه‌ی شرایط و اوضاع و احوال زندگی او را شامل می‌شود.

همان‌سان که تا بذری نباشد گیاهی هم نخواهد رُست، هر عمل انسان هم از بذرهای نهانی اندیشه‌اش جوانه می‌زند و تا اندیشه‌ای در کار نباشد عملکردی هم نخواهد بود. این مطلب، همان‌قدر درباره‌ی اعمال «خودجوش» و «ناخودآگاه» صدق می‌کند که در مورد اعمال عمدی صادق است.

عمل از اندیشه شکوفا می‌شود و خوشی و رنج میوه‌های آن هستند؛ از این‌ رو، انسان میوه‌های تلخ و شیرین درختانی را می‌چیند که آن‌ها را به دست خود کاشته است.

در کتاب آنسان که انسان می‌اندیشد (As a Man Thinketh) می‌خوانید که شما حاصل اندیشه‌ای هستید که در سر دارید. اگر اندیشه‌ی انسان اهریمنی باشد، پیامد آن درد و رنج خواهد بود، درست همان‌گونه که ارابه از پسِ گاو می‌آید. و اگر اندیشه‌ی انسان پاک و ناب باشد، سعادت و خوشی همچون سایه‌ در پی‌اش روان خواهد شد؛ به‌ یقین، جز این نخواهد بود.

برخی از صاحب نظران معتقدند که کتاب آنسان که انسان می‌اندیشد، سنگ بنای جنبش خودیاری و تفکر نوین است. کتاب حاضر الهام دهنده‌ی تعداد زیادی از نویسندگان و استادان موفقیت مانند، نورمن وینسنت پیل، ارل نایتینگل، اگ ماندینو، دنیس ویتلی و جان مکسول بوده است. جیم ران، این کتاب را جزء 20 کتابی که هر فرد حتما باید آن را در زندگی بخواند، برشمرده است.

جیمز آلن را بیشتر بشناسیم:

جیمز آلن (James Allen)، موسس جنبش همکاری و تفکر نوین می‌باشد. او در بیست ‌و هشتم نوامبر 1864 میلادی در شهر لیسستر انگلستان به دنیا آمد. در سن پانزده سالگی پدرش مورد تهاجم قرار گرفت و کشته شد و آلن مجبور شد برای تأمین مخارج خانواده‌اش تحصیلات خود را ترک کند. تا سال 1902 در مؤسسات تولیدی و تجاری مختلف مشغول به کار منشی‌گری بود. او در سی و هشت سالگی از آثار تولستوی نویسنده‌ی بزرگ روسی بسیار متأثر شد و همراه با همسر و دخترش به ویلایی کوچک در شهر ایلفراکامب انگلستان رفتند و نویسندگی را آغاز کرد.

بعد از گذشت نه سال، او نوزده عنوان کتاب ثبت کرد و به همراه همسرش مجله‌ی فلسفی پرتو خرد را منتشر کرد. موضوع بیشتر کتاب‌های جیمز آلن، استفاده از نیروی اندیشه جهت توسعه شخصیت و بهبود شرایط زندگی می‌باشد.

در بخشی از کتاب آنسان که انسان می‌اندیشد می‌خوانیم:

ذهن انسان را می‌توان به باغی تشبیه کرد که می‌توان در آن هوشمندانه کِشت کرد یا آن را به حال خود رها ساخت؛ اما در هر صورت، این باغ محصول می‌دهد. اگر بذرهای مفید در آن کاشته نشود، بذر علف‌های هرز در آن به بار می‌نشیند و به تولید مثل ادامه می‌دهد.

درست همان‌گونه که یک باغبان از باغ خود نگهداری می‌کند، علف‌های هرز آن را وجین می‌کند و در آن گل و میوه‌های دلخواه خود را می‌کارد، انسان هم می‌تواند از باغ ذهن خود نگهداری کند، افکار غلط، بی‌فایده و نادرست را ریشه‌کن کند و افکار صحیح، مفید و سالم را جایگزین آن کند. انسان با پیگیری این روند، دیر یا زود درمی‌یابد که باغبان جان و گرداننده‌ی زندگی خویش است. همچنین، با شناسایی افکار مخدوش و معیوب خود به کشف این حقیقت نائل می‌شود که نیروی فکر و اندیشه چگونه شخصیت، شرایط و سرنوشت او را شکل می‌دهد.

اندیشه و شخصیت یکی هستند و همان‌گونه که شخصیت به واسطه‌ی محیط و شرایط نمود می‌یابد و آشکار می‌شود، شرایط محیط زندگی انسان هم همواره با احوال درونی او هماهنگ و مرتبط است. البته این مطلب به این معنا نیست که شرایط انسان در هر مقطع زمانیِ خاص نشانگر شخصیت کلی او است، بلکه به این معناست که آن شرایط چنان ارتباط تنگاتنگی با برخی از عناصر اساسی اندیشه‌ی او دارند که در آن مقطع زمانی برای رشد او واجب و ضروری هستند.

هر آدمی در جایگاهی قرار دارد که قانون هستی او حکم می‌کند؛ افکاری که شخصیت او را شکل داده او را به آن جایگاه رسانده‌اند. بخت و اقبال هیچ نقشی در جایگاه زندگی او ندارند، بلکه موقعیت زندگی او تابع قانونی است که خطا و اشتباهی در آن راه ندارد. این مطلب، هم در مورد اشخاصی که از موقعیت خود ناراضی هستند صدق می‌کند و هم درباره‌ی آنان که نسبت به آن رضایت دارند.

فهرست مطالب کتاب

درباره‌ی نویسنده
پیشگفتار
فصل ا‌ول: اندیشه و شخصیت
فصل دوم: تأثیر اندیشه بر اوضاع
فصل سوم: تأثیر اندیشه بر سلامت و تندرستی
فصل چهارم: اندیشه و هدف
فصل پنجم: نقش اندیشه در موفقیت
فصل ششم: آرمان‌ها و آرزوها
فصل هفتم: آرامش

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب آنسان که انسان می‌اندیشد
نویسنده
مترجمامیرحسن مکی
ناشر چاپیانتشارات آریا گهر
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۸۰
زبانفارسی
شابک978-600-7632-24-6
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۵۵۰۰ ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب آنسان که انسان می‌اندیشد

Mansour Torki
۱۳۹۹/۱۰/۷
خداوندا آن کس که تو را دارد، چه ندارد و آن کس که تو را ندارد، چه دارد.... همه چیز در گرو محور کردن خداوند در زندگی ست... و این را انسانهایی چون نویسنده این کتاب چه خوب فهمیدند و چه خوب منتقل کردند. این کتاب را با جان و دل بخوانید.
mostafa bahoosh
۱۴۰۰/۲/۱
واقعا این کتاب فوق العاده جذابه مطالب خیلی سنگین و خط به خط این کتاب شاید کلاس‌های مشاوره و روانشناسی رو شامل میشه که الان براش ساعت‌ها وقت میزارن. حتما پیشنهاد میکنم کتاب و بخونید و حتما حتما روی حرفاش فکر کنید و سریع از هر جمله رد نشید🌷🌺
Sadegh Ktch
۱۳۹۹/۱۰/۲۰
ی کتابه عالی که به انسان درس خودشناسی میده و انسانو با وجوده درونیش رو در رو میکنه و راه و مسیر موفقیت رو که در گروی یکی شدن انسان و خوده درونش هست رو نشون میده
محمد جمال صلواتی
۱۳۹۸/۱۲/۲۴
بهترین کتابی که تا حالا در این دسته خوندم.... بسیار زیبا و واضح و کاربردی و کوتاه و مفید... حتما بخوندیدش
سالار هلاکوئی
۱۴۰۰/۴/۲۰
من عاشق طرز فکرشم. ادم اهل عمله. از اونا نیست که میگه فقط به آرزوهات فکر کن خودش میاد. مثل این چرتو پرتا که نتورکیا تو گوش ملت میکنن
مجید خورشیدی
۱۴۰۰/۴/۴
جزو بهترین کتاب‌ها راجع به تفکر انسان است و برای کسانی که به مبحث افکار علاقمند هستند به شدت توصیه می‌شود
Dr . emad Bl
۱۴۰۰/۲/۱۵
متن کتاب به طور کلی نوشته شده و وارد جزئیات نشده و خوندنش برای من حدود نیم ساعت زمان برد ولی ارزش این زمان رو داشت
اعظم شیرزاد
۱۳۹۹/۹/۱
کتابی کوتاه در عین حال پر معنا عالیست برای کسانی که حوصله کتاب‌های قطور ندارند.
مشاهده همه نظرات ۲۵

راهنمای مطالعه کتاب آنسان که انسان می‌اندیشد

برای دریافت کتاب آنسان که انسان می‌اندیشد و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.