معرفی و دانلود کتاب زندگی در دم

عکس جلد کتاب زندگی در دم
قیمت:
36000 تومان - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب زندگی در دم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب زندگی در دم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب زندگی در دم

کتاب زندگی در دم، آشکار کننده جوهر وجودی انسان توسط سال بلو است؛ روایتی از اوضاع اجتماعی ایالات متحده. با خواندن این رمان، نقاط ضعف انسان‌ها را درخواهید یافت. ضعف‌هایی که نمی‌شود پنهان‌شان کرد. دید بلو در کتاب زندگی در دم، وجود حقیقی انسان را آشکار می‌کند.

باید گفت یکی از آثار برجسته ادبی و یکی از بهترین رمان‌های کوتاه قرن بیستم را می‌توان رمان زندگی در دَم، دانست. بلو از جمله تأثیرگذاران نویسندگان ادبیات نوین آمریکا است. 

کتاب زندگی در دم (Seize the Day) برنده جایزه نوبل و پولیتزر شده و نشان ملی هنر آمریکا را از آن خود کرده است.

سال بلو (Saul Bellow) در دهم ژوئن 1915، در کبک کانادا متولد شد. رمان «مرد معلق» داستان «ژوزف» است که با همسرش «ایوا» زندگی می‌کند. او تصمیم می‌گیرد به ارتش آمریکا بپیوندد؛ ولی ارتش هفت - هشت ماهی او را علاف کرده و او یادداشت روزانه خودش را در این مورد می‌نویسد. مجموع این نوشته‌ها همین رمان «مرد معلق» است. در سال 1948، بلو با دریافت بورس تحصیلی گوگنهایم به پاریس رفت و در آن‌جا ماجراهای اوگی مارچ را نوشت. مدتی هم در نیویورک زندگی کرد بعد در سال 1962 به شیکاگو برگشت.

رمان هرتزوگ (1964)، عنوان پرفروش‌ترین کتاب آمریکا را از آن خود کرد. بلو، سال‌ها در دانشگاه‌های مختلف - چه به صورت هیأت علمی یا مدعو - تدریس نمود؛ از جمله دانشگاه‌های: ییل، مینه‌سوتا، نیویورک، پرینستون، پورتوریکو، شیکاگو، بستون و کالج بارد. نوبل ادبیات سال 1976 به او اهدا شد. علاوه بر این، بسیاری از جوایز و نشان‌های دیگر را نیز دریافت نمود، از جمله: جایزه پولیتزر، نشان لژیون دونور، جایزه اُ. هنری، جایزه ادبی سنت لوییس، مدال ملی هنر و تعدادی جوایز دیگر. سرانجام پس از سال‌ها تدریس و تألیف و فعالیت هنری، در پنجم آوریل 2005 در بروکلین ماساچوست درگذشت.  

در بخشی از کتاب زندگی در دم می‌خوانیم:

بعد ویلهلم گفته بود: "بله، اون شروع پایان بود، مگه نه، پدر؟"

ویلهلم اغلب دکتر آدلر را متحیر می‌کرد. شروع پایان؟ چه مفهومی داشت - دنبال چه می‌گشت؟ پایان چه کسی؟ پایان زندگی خانوادگی؟ پیرمرد گیج شده بود، اما به ویلهلم فرصت نمی‌داد زبان به شکایت بگشاید. آموخته بود، بهتر است وارد چالش‌های عجیب و غریب ویلهلم نشود. بنابراین صرفاً به طرز خوشایندی موافقت کرد، چون او خداوندگار رفتار اجتماعی بود، و گفت: "فوتش برای همه ما فقدان بزرگی بود."

فکر کرد، چه حقی دارد به‌خاطر مرگ مادرش به من غرولندکند؟

رو در رو ایستاده بودند، هرکدام در سکوت و با روش خود به ابراز عقیده می‌پرداختند؛ که شروع تمام پایان‌ها بود: شروع تمام پایان‌ها نبود، بلکه برخی پایان‌ها.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب زندگی در دم
نویسنده
ناشر چاپینشر روزگار
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات152
زبانفارسی
شابک978-964-374-657-5
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
36000 ت - 4.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب زندگی در دم

karow rezvani
۱۴۰۰/۲/۱۴
کتاب عمیقی‌ست هم تراز عقاید یک دلقک.
گفتگوی درونی شخصیت لایه لایه ضعف‌های انسانی ناتوان را ورق می‌زند که حتی در میانسالی، شناخت درستی از خود ندارد و در پی جلب ترحم دیگران برای خود است. مکالمات شخصیت اصلی با اطرافیانش نشان می‌دهد چیزی که هست چه اندازه با تصوری که از خودش دارد در تضاد است. نویسنده
به زیبایی و با بی‌رحمی ما را با خودمان روبرو می‌کند، و بی‌پناهی ما در این زندگی را به رخمان می‌کشد...
توصیف مکرر ظاهر شخصیت‌ها به احساس انزجار شخصیت از خودش عمق می‌دهد؛ اینکه خود را در مقایسه با دیگران، مستحق جایگاهی که قرار دارد نمی‌بیند.
Shaghayegh Sohrabi
۱۳۹۸/۹/۲۱
کتاب خوب با جمله‌های عمیق درباره انسان و تفکرات انسانی مثل انسان دو روح دارد یک روح حقیقی و یک روح وانمودگر که روح وانمود گر علت بیماری و از بین رفتن روح حقیقی میشود (روح وانمودگر همان روحی است که من ثروتمندم، زیبایم و... ) در کل داستان کمی بی‌رمق بود اما نگاهتون به زندگی عمیقتر می‌کنه. من از خواندن کتاب راضی بودم.
Iman Rezvanfar
۱۳۹۷/۹/۸
خیلی بی‌رمقه
روح الله قاجاریان
۱۳۹۶/۱۲/۱۶
چه جالب هست
مشاهده همه نظرات 4

راهنمای مطالعه کتاب زندگی در دم

برای دریافت کتاب زندگی در دم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.