معرفی و دانلود کتاب مامان و معنی زندگی

عکس جلد کتاب مامان و معنی زندگی
قیمت:
۴۲۰۰۰ تومان - 7.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب مامان و معنی زندگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مامان و معنی زندگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مامان و معنی زندگی

کتاب مامان و معنی زندگی اثر دکتر اروین د. یالوم، استاد روانپزشکی دانشگاه استنفورد و نویسندۀ رمان مشهور «وقتی نیچه گریست» است. این کتاب نیز رمانی در سبک روانشناسی است که شگفتی‌های موجود در قلب رابطۀ درمانی را می‌کاود و رویارویی نویسنده و بیمارانش را با ژرف‌ترین چالش‌های زندگی آشکار می‌سازد.

کتاب مامان و معنی زندگی (Momma And The Meaning Of Life) از متون علمی روانشناسی است که برای فهم عامه مردم تنظیم شده است. دانای کل قصۀ این کتاب، دکتر اروین دی. یالوم، استاد روانپزشکی دانشگاه استنفورد است که سعی دارد تجربیات روان‌درمانی خود را داستان‌وار بیان کند و در این روایت جذاب ما را با انواع اصطلاحات تخصصی آشنا می‌کند. همان‌طور که خود نویسنده اذعان کرده «کوشیده‌ام هم قصه‌گو باشم و هم آموزگار»، در این کتاب یک دورۀ آموزشی جذاب در مورد علم روانشناسی می‌گذرانیم که البته چندان هم خسته‌کننده نیست. این آموزگار خبره، شش داستان را در شش موقیعت تقریباً متفاوت روایت می‌کند. تعدادی از این داستان‌ها در اتاق‌های روان‌درمانی و جلسات مشاوره‌ای روی داده که ممکن است هر انسانی تجربه‌ای متفاوت از آن را داشته باشد. تعدادی از داستان‌ها هم روایت‌هایی هستند از انسان‌هایی که با مشکلات روحی و روانی و گاه جسمی روبه‌رو هستند. در دل داستان، ضمن تشریح این بیماری‌ها، راهکارهایی برای مقابله با آن‌ها ارائه می‌شود.

داستان مامان و معنی زندگی، وابستگی فرزندی را به مادر متوفی او نشان می‌دهد. مادر‌ی که در زمان حیاتش نه‌تنها پسرش به او افتخار نمی‌کرد بلکه باعث خجالت او می‌شد و به قول پسر، سال‌ها در خصومتی مداوم با او زندگی می‌کرد و عجیب این که، حالا بعد از مرگ مادر، در رویایی که 10 سال بعد از مرگ او می‌بیند تأیید و نظر مادرش را در مورد خود می‌خواهد... بعد از رویا از خود می‌پرسد آیا ممکن است من تمام عمرم در پی تأیید مادرم بوده باشم؟

اروین د. یالوم (Irvin David Yalom) به این نتیجه می‌رسد که کودکانی که در خانواده‌های ناکارآمد رشد می‌کنند، اغلب به سختی از آن‌ها جدا می‌شوند، در حالی که کودکان والدین خوب و مهربان، با تعارض کمتری از آن‌ها فاصله می‌گیرند. اصلاً مگر یکی از وظایف والدین قادر ساختن کودک به ترک خانه نیست؟

یالوم در این داستان کوتاه به خوبی نشان می‌دهد که همه در پشت داستان به ظاهر خشک، واقعیت‌هایی به وسعت یک عمر دارند که اگر بدون قضاوت بررسی شوند مشکلات اطرافیان هم با آن‌ها حل می‌شود.

در بخشی از کتاب مامان و معنی زندگی می‌خوانیم:

چه‌قدر به آن دسته از دوستانى که مادران دوست‌داشتنى، مهربان و حمایتگر داشتند، غبطه مى‌خوردم. و چه‌قدر عجیب است که آن‌ها به مادر خود دلبستگى ندارند، نه تلفنى، نه ملاقاتى، نه رویایى و نه حتى فکر کردن مرتب به آن‌ها، هیچ. در حالى که من چند بار در روز مجبورم مادرم را از ذهنم بیرون کنم و حتى حالا یعنى ده سال پس از مرگش، اغلب بى‌اختیار دستم به سمت تلفن مى‌رود تا با او تماس بگیرم.

فهرست مطالب کتاب

1. مامان و معنى زندگى
2. همگام با پائولا
3. آرامش جنوبى
4. هفت درس پیشرفته‌ى درمان اندوه
5. افشاى دوسویه
6. نفرین گربه‌ى مجار
سخن پایانى

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مامان و معنی زندگی
نویسنده
مترجمسعید نیک منش
ناشر چاپیانتشارات جامی
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۲۰
زبانفارسی
شابک978-600-7436-73-8
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۴۲۰۰۰ ت - 7.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب مامان و معنی زندگی

A میرزایی
۱۴۰۱/۹/۲۰
زمانی که لیسانس میگرفتم استادم گفت این کتاب رو بخونید من یادم رفت... الان بعد سال‌ها که میخوام کار مربوط به رشتم رو شروع کنم این کتاب رو اینجا دیدم و خیلی خوب بود و زود خریدمش الان وسطای کتابم خیلی خوبه واقعا کاربردی و لذت بخشه.. مخصوصا راجع به وابستگی‌ها و اون قسمتی که راجع به مرگ (حقیقتی که همه ازش فرارین) خوب توضیح میده.. پیشنهاد میکنم حتما بخونیدش.
ثمین رعیتی
۱۳۹۹/۱/۴
برا من ک مدت‌ها پیش مدرکم رو دررشته روانشناسی گرفتم اما خب بخاطر تجربیاتم این علم رو زیاد قبول نداشتم و هنوز هم ندارم، بعضی از مطالب و روش‌های مباحثه چه در مطب خصوصی که بصورت گروهی جالب بود و جای تامل داشت. بقول گربه (مرخس) باید فکر کنم به مطالبی ک خوندم
نازنین شریفی
۱۴۰۰/۱۲/۳
تعریفهای زیادی از یالوم شنیده بودم و دوست داشتم در فرصت مناسب کتاباش رو بخونم این اولین کتابه که دارم میخونم واقعا بسیار زیرکانه و هوشمندانه با بیماران ارتباط گرفته و آن رابطه عاطفی و درک بالای ایشان از بیماران برایم بسیار جالب بود
مریم زمانی
۱۴۰۰/۲/۱۲
من عاشق کتابای اروین یالوم هستم واقعا کمک کننده ست با روش داستانی باعث می‌شه ما خودمون رو جای شخصیت‌های اصلی بزاریم و متوجه مشکلاتمون و روش حلشون بشیم. کلا هر کتابی که ازین نویسنده دیدید بخونید ارزش خوندن داره.
عطیه یوسفی راد
۱۴۰۰/۷/۴
اینکه از کیسهاى خود جناب یالوم هست، جالبه. آدم میتونه همزاد پندارى کنه. در مورد نوشتار هم غلطهاى موجود در متن، مثل جدا شدن یا سرهم شدن کلمات خیلى افتضاح بود. امیدوارم رفع بشه.
میترا شاکری
۱۳۹۹/۲/۲۶
کتاب مفیدی بود, ولی بعضی قسمتهای ترجمه ایراد داشت و باید چند بار میخوندم تا متوجه معنا بشم
محمد حاجی حسینلو
۱۳۹۹/۲/۱۳
کتاب عالیه ولی ترجمش افتضاحه. بعضی از جاها هم مشخص نمیشه چه اتفاقی میفته که مراجع درمان میشه مث فصل افشای دوسویه و ۷ درس....
بهار اردشیری
۱۴۰۱/۱۰/۱۰
جز بهترین کتابهایی بود که گوش دادم. این کتاب بخونید و البته کتاب من چگونه پروانه شدم هم از همین‌نویسنده بخونید.
سجاد علیزاده
۱۳۹۹/۴/۱۰
ترجمه خوبه. از بین کتاب‌های کم حجم یالوم به نظرم از همه جالب تره. داستانهای کوتاه اما بصیرت بخش
سعیده کلوانی
۱۳۹۸/۹/۱۷
کتاب خوبی بود و ذهن رو به چالش میکشوند، البته احساس می‌کنم باید دوباره بخونمش تا به سؤالات ذهنم پاسخ بدم
Maryam Ahanj
۱۳۹۸/۸/۱۹
بسیار کتاب عالی در زمینه روان تحلیل گری. بخصوص کمک کننده در زمینه مشاوره گروهی. من خیلی استفاده کردم
Zeh Zeh
۱۳۹۸/۸/۶
فصل چهار واقعا جالب بود و شیوه درمانی برای سایر سوگها هم می‌توانه باشه
zahra saadi
۱۳۹۷/۹/۱۴
کاش با ترجمه خانم دکتر سپیده حبیب بود
لطفا دژخیم عشق این نویسنده رو هم اضافه کنید
hamed taleb
۱۳۹۷/۵/۲۶
بسیار جالب بود. مطالعه مطالب روانشناسی برای تمام اعضای جامعه بسیار ضروری هست.
null null
۱۳۹۹/۸/۱۳
ﻓﺼﻠﻬﺎﻱ اﻭﻝ ﺗﺎ ﺳﻮﻡ ﻛﻪ ﻏﻴﺮ ﺩاﺳﺘﺎﻧﻲ ﺑﻮﺩ ﺑﻴﺸﺘﺮ ﭘﺴﻨﺪﻳﺪﻡ. ﺩﺭ ﻛﻞ ﻛﺘﺎﺏ ﻣﻔﻴﺪﻱ ﺑﻮﺩ
مشاهده همه نظرات ۲۹

راهنمای مطالعه کتاب مامان و معنی زندگی

برای دریافت کتاب مامان و معنی زندگی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.