معرفی و دانلود کتاب پروژه‌ی شادی

عکس جلد کتاب پروژه‌ی شادی
قیمت:
۹۰۰۰ ۴۵۰۰ تومان ۵۰%
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب پروژه‌ی شادی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب پروژه‌ی شادی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب پروژه‌ی شادی

کتاب پروژه‌ی شادی نوشته‌ی گریچن رابین، با رویکردی برای تغییر دادن زندگی شما به تالیف در آمده است. در این اثر نویسنده تحقیقات، مطالعات و همچنین یافته‌های خویش را درباره شادی با شما به اشتراک می‌گذارد.

گریچن رابین (Gretchen Rubin) در کتاب پروژه‌ی شادی (The Happiness Project) که از پرفروش‌های نیویورک تایمز است، تلاشی که خودش انجام داده و چیزی که یاد گرفته را به رشته تحریر در آورده. بر اساس تحقیقات انجام شده برای سنجش سطح شادی یک فرد، ژنتیک حدود 50 درصد؛ شرایط زندگی از قبیل جنسیت، سن، قومیت، زندگی زناشویی، درآمد، سلامتی، حرفه و وابستگی مذهبی، حدود 10 الی 20 درصد سطح شادی را تشکیل خواهد داد اما مابقی آن نتیجه‌ی نحوه‌ی تفکر و عمل فرد خواهد بود. به عبارت دیگر، انسان‌ها یک خصلت ذاتی دارند که در محدوده‌ی خاصی تنظیم شده، اما با اقداماتی درست می‌توان خود را به بالاترین محدوده‌ی شادی برسانند.

کتاب «پروژه‌ی شادی» با رویکردی برای تغییر دادن زندگی افراد به رشته تحریر درآمده است. اولین مرحله‌، آمادگی است، زمانی که مشخص می‌کنید چه چیزی برای شما شادی، رضایت و مشغولیت می‌آورد و همچنین چه چیزی باعث حسِ گناه، عصبانیت، بی‌حوصلگی و پشیمانی شما می‌شود. دومین مرحله اراده کردن است، زمانی که مشخص می‌کنید چه اقدامات مشخصی شادی شما را فزونی خواهد بخشید. پس از آن نوبت به بخش جالب این کار می‌رسد: حفظ کردن اراده‌ی شما.

قطعا نوآوری و چالش منبع قدرتمندی برای شادی خواهند بود؛ پول زمانی که عاقلانه خرج شود می‌تواند به شادی بیش‌تر افراد کمک کند؛ نتیجه‌ی این نظم بیرونی به آرامش درونی کمک و کوچک‌ترین تغییرات می‌تواند بزرگترین تفاوت‌ها را ایجاد کند.

از دیگر کتاب‌های گرچن رابین می‌توان به چهار کتاب پرفروش دیگر با عناوین "بهتر از قبل"، "چهار گرایش رفتاری"، "شادی در خانه" و "شرایط بیرونی؛آرامش درونی" اشاره کرد.

در بخشی از پروژه‌ی شادی می‌خوانیم:

گفتن این حرف به خودتان راحت است: «من وقت ندارم با آدم‌های جدید ملاقات کنم یا دوست جدید پیدا کنم»، اما معمولاً این حقیقت ندارد و اگر می‌توانید وقتش را پیدا کنید، پیدا کردن یک دوست جدید فوق‌العاده انرژی‌زاست، نه سست کننده. دوستان جدید باعث می‌شوند وارد علایق، فرصت‌ها و فعالیت‌های جدید شوید و با این کار دنیای شما را بسط می‌دهند؛ آن‌ها می‌توانند منبع ارزشمندی از حمایت و اطلاعات باشند و درست مثل ترغیب کننده‌ی شادی، شما نیز می‌توانید همان نقش را برای آن‌ها بازی کنید.

یک استراتژی که برای پیدا کردن دوست بیشتر اتخاذ کردم شاید به نظر کمی از روی خونسردی و حساب شده باشد، اما واقعاً جواب داد. یک هدف پیش‌بینی شده تعیین کردم. وقتی وارد موقعیتی می‌شدم که با افراد جدید ملاقات می‌کردم، این هدف را برای خود تعیین می‌کردم که سه دوست پیدا کنم، مثلاً در میان والدین کلاس الیزا. برای مثال، شروع یک شغل جدید، شروع یک کلاس یا نقل مکان به یک محله‌ی جدید، فرصت‌های بدیهی برای پیدا کردن دوست جدید هستند. داشتن یک هدف عددی در ابتدا به نظر تصنعی بود، اما نگرشم را از «آیا از تو خوشم می‌آید؟ آیا وقت دارم که بشناسمت؟» به چنین چیزی تغییر داد: «آیا تو آن شخصی هستی که قراره یکی از سه دوستم باشه؟»

به طریقی این دگرگونی باعث شد متفاوت رفتار کنم: مرا نسبت به دیگران صریح‌تر کرد؛ مجبورم کرد تلاش کنم چیزی بیشتر از یک سلام سرسری بگویم. البته، «دوست بودن» در مراحل مختلف زندگی مفاهیم مختلفی دارد. در دانشگاه، هر روز ساعت‌ها با دوستانم وقت می‌گذراندم؛ این روزها تقریباً آن اندازه با جِیمی وقت نمی‌گذارنم. من دوستان متعددی دارم که هرگز همسران‌شان را ندیده‌ام. این که مشکلی نیست.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب پروژه‌ی شادی
نویسنده
مترجمسالومه خدابخشی
ناشر چاپی شادن پژواک
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۹۲
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۹۰۰۰ ۴۵۰۰ ت ۵۰%
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب پروژه‌ی شادی

Sadaf Sarlak
۱۳۹۸/۶/۸
اول از خدای مهربان سپاسگزارم بابت فرصتی که بمن داد تا این کتاب رو مطالعه کنم
و از تیم کتابراه بابت زحماتشون
بسیار کتاب مفیدی بود برام خیلی خوب با مطالبش ارتباط برقرار می‌کنید چون نکات در قالب روزمرگی‌های نویسنده عنوان میشه
نکته بسیار فوق العاده این کتاب این هست که با خوندنش می‌بینید که میشه با و و
کارهای کوچک پیش پا افتاده چقدر انرژی از دست رفته خودتون رو برگردونید
و من واقعا زمانیکه فصل اول کتاب تمام شد راغب شدم که این نکته‌های ریز ساده ولی اساسی رو تو زندگیم عملی کنم
و به نظرم کتابی که انقدر می‌تواند خواننده خودش رو ترغیب کنه که در زندگی نکاتش رو عملی کنه ارزش هزار بار خواندن رو داره
به شدت پیشنهاد می‌کنم خوندن این کتاب رو 👌🏻
لیلا عباسپور
۱۳۹۹/۱۱/۲۵
کتاب خیلی خوبی بود، این کتاب رو در جلسه مشاوره دکترم به من پیشنهاد داد که من هم صوتی شو خریدم هم پی دی اف، واقعا کتاب موثری هست و باعث میشه کمی به خودت توجه کنی
Katayoon Katani
۱۴۰۱/۳/۸
کتاب خوبیه همه به ایجاد محیط شاد تو زندگی مون نیاز داریم با وجود مشکلات مالی راهبردهای عملی و خوبی میده که همه می‌تونن از پسش بر بیان
ژیلا امیری
۱۴۰۰/۸/۸
کتاب جالبی بود گریچن رابین دیدگاه خودش رو راجع به شادی بادیگران به اشتراک گذاشته وبه نظرم خیلی جالبه حتما بخونید.
مجید دبیری
۱۴۰۰/۱۲/۲۱
کتاب خوبی بود از نظر من چون از درون شاد میشه و باعث شعف میشه و زندگی رو خوشحال میگذرونی
مهسا شریفی
۱۳۹۸/۵/۳
افرادی که سلیقه‌ی فلسفی و روانشناس گونه دارن خیلی خوششون میاد ازش کتاب فوق العاده ای💚
مریم البرزی
۱۳۹۸/۶/۲۷
کتاب فوق العادست و بسیار کاربردی
Fahimeh Alipour
۱۳۹۸/۳/۲۱
کتاب خوبی است. توصیه میکنم حتما همه مطالعه کنند
غلامرضا میری
۱۳۹۸/۳/۱۸
عالی؛ ؛ مطالعه آن را به همه توصیه میکنم
نسرین رییسی
۱۴۰۰/۱۲/۴
خوشم نیومد توضیحات بدرد نخور زیاد داره آدمو خسته میکنه
هندرین فرخنده منفرد
۱۳۹۸/۳/۱۳
خیلی کتاب خوبی هست
مشاهده همه نظرات ۱۱

راهنمای مطالعه کتاب پروژه‌ی شادی

برای دریافت کتاب پروژه‌ی شادی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.