معرفی و دانلود کتاب صوتی روانشناسی اعتراض: وقتی نه می‌گویم، احساس گناه می‌کنم

عکس جلد کتاب صوتی روانشناسی اعتراض: وقتی نه می‌گویم، احساس گناه می‌کنم
قیمت:
۲۷۰۰۰ تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی روانشناسی اعتراض و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی روانشناسی اعتراض و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی روانشناسی اعتراض: وقتی نه می‌گویم، احساس گناه می‌کنم

آیا به همه اجازه می‌دهید خواسته‌ی خود را بر شما تحمیل کنند؟ از انتقاد خرد می‌شوید و هنگام شنیدن تعریف و تمجید خجالت می‌کشید؟ راهکار را در کتاب صوتی روانشناسی اعتراض‌ نوشته‌ی مانوئل اسمیت بجویید. اثری پرفروش که به شما کمک می‌کند «نه» بگویید، بدون این که احساس گناه وجودتان را فرا بگیرد.

درباره کتاب صوتی روانشناسی اعتراض:

بسیاری از ما از نه گفتن هراس داریم. احتمالاً نگران این هستیم که در طرف مقابلمان احساس طردشدگی ایجاد شود و یا شنیدن جواب منفی از جانب ما را نوعی توهین شخصی تلقی کند. رد کردن خواسته‌های دیگران می‌تواند احساساتی شدید و منفی همچون خجالت و گناه را در ما برانگیزد. برای دوری از چنین احساساتی‌ست که اغلب پاسخمان به دیگران مثبت است. با این‌ حال، عدم قاطعیت گرچه می‌تواند از احساسات ناخوشایند جلوگیری کند، اما آسیب‌های آن بسیار بیشتر است. مانوئل اسمیت (Manuel J. Smith) در کتاب صوتی روانشناسی اعتراض (When I say no, I feel guilty) به ما نشان می‌دهد چگونه می‌توان رفتار قاطعانه‌تری در برخوردهای اجتماعی بروز داد.

قاطعیت مابین انفعال و پرخاشگری قرار دارد. اگر شخصی منفعل باشید، هرگز قادر نخواهید بود که نیازها، احساسات و افکار خود را به زبان بیاورید. همچنین، انسان‌های پرخاشگر، آن قلدرهای پر سروصدا نیز آزار و اذیت فراوانی به دیگران وارد می‌کنند. با در پیش گرفتن رفتار قاطعانه می‌توانید نیازهای خود را در عین احترام به دیگران بیان کنید و این‌گونه شانس بالاتری برای به دست آوردن آنچه که می‌خواهید و لایق آن هستید، خواهید داشت.

کتاب صوتی روانشناسی اعتراض به شما کمک می‌کند معنای ارتباط قاطعانه را درک کنید. منظور ارتباطی‌ست که در آن احترام به احساسات، نیازها، خواسته‌ها و نظرات همه احترام گذاشته می‌شود و هر دوطرف از نقض حقوق دیگری اجتناب می‌کنند. ارتباطی که در آن مصالحه وجود دارد و مرزها حفظ می‌شود. خوب است به رابطه‌ی جذابیت و قاطع بودن نیز اشاره‌ای داشته باشیم. چرا که این دو مولفه ارتباطی مستقیم با یکدیگر دارند. زمانی که قاطع باشید صداقت، ارتباط موثر و احترام به ویژگی‌های جدانشدنی شما تبدیل می‌شوند و این موضوع تاثیر به‌سزایی در جزبه‌ی شما می‌گذارد.

اگر با نه گفتن مشکل دارید، خود را موظف به برآورده کردن نیازهای دیگران می‌بینید و نمی‌توانید مرزهای روشنی برای خود مشخص کنید،‌ این کتاب صوتی قرار است حسابی به کارتان بیاید! گفتنی‌ست این اثر اولین بار در سال 1975 منتشر شده و یکی از آثار پرفروش‌ در این زمینه به شمار می‌رود که از آن برای آموزش قاطعیت و ابراز وجود در مدارس استفاده می‌شود.

کتاب صوتی روانشناسی اعتراض مناسب چه کسانی است؟

اگر از رفتارهای پرخاشگرانه یا منفعلانه‌ی خود به تنگ آمده‌اید و قصد دارید قاطع‌تر باشید، کتاب صوتی روانشناسی اعتراض برای شما نوشته شده است.

با مانوئل اسمیت بیشتر آشنا شویم:

این روانشناس آمریکایی را از پیشگامان آموزش جرئت‌ورزی و قاطعیت در سراسر جهان می‌نامند. عمده‌ی فعالیت‌های دکتر مانوئل اسمیت مربوط به حوزه‌های روان‌شناسی اجتماعی، روانشناسی و عملکرد جنسی و یادگیری است.

در بخشی از کتاب صوتی روانشناسی اعتراض می‌شنویم:

فقر فرهنگی، اعتقادی و اقتصادی سبب رفتار نادرست انسان با انسان می‌شود و مهم‌ترین برخوردهای نادرست انسان با انسان برخورد ظالمانه و مظلومانه و سلطه‌جویانه و تحت سلطه است. گذشته از وظایف ما در ارتباط با اقتصاد عادلانه، از وظایف فرهنگی ماست که با فرهنگ ظلم و سلطه مبارزه کنیم و فرهنگ ضد ظلم و ضد سلطه را پرورش دهیم. در اینجا لازم است که با بازنگری و دوباره سنجی اعتراض و قاطعیت، به حقوق قاطعیت و اعتراض دیگران بپردازیم و این کار مستلزم گذشت اجتماعی و اخلاقی است.

من در مقام پدر یا هر عضو اجتماعی و خانوادگی لازم است به حق اعتراض و قاطعیت و تصمیم‌گیری نزدیکان و اطرافیانم احترام بگذارم و علی رغم از دست دادن هرگونه منافعی، به جانب‌داری از فرهنگ قاطعیت و اعتراض بپردازم، چرا که فقدان اعتراض و قاطعیت و وجود سلطه جویی و ظلم یکی از عوامل بسیار مهم بزهکاری‌ها، فحشا، انحرافات، تبعیض‌ها، ناراحتی‌ها و بیماری‌های روانی، خودکشی، آدم‌کشی و عقب‌ماندگی‌های ذهنی است. چه بسا طلاق‌ها، جدایی‌ها و از هم پاشیدگی خانواده‌ها به دلیل فقدان قاطعیت از روز اول زناشویی باشد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲۰ دقیقه
مقدمه
۵۴ دقیقه
یک: واکنش‌های موروثی بقا
۵۳ دقیقه
دو: حق قاطعیت
۵۶ دقیقه
سه: حقوق حقه‌ی ما
۳۷ دقیقه
چهار: نخستین درس قاطعیت، پافشاری
۲۵ دقیقه
پنج: روابط اجتماعی حساب شده
۴۰ دقیقه
شش: برخورد با سلطه‌جویی کبیر، انتقاد
۳۱ دقیقه
هفت - بخش اول: فکر سلطه‌جویی را از سر دوستان و آشنایانتان بیرون کنید
۳۸ دقیقه
هفت - بخش دوم: گفت‌و‌گوی شماره‌ی 9
۳۳ دقیقه
هفت - بخش سوم: گفت‌وگوی شماره‌ی 14
۵۱ دقیقه
هشت - بخش اول: اختیارات سرپرستی، برخورد قاطعانه با سرپرستی
۵۶ دقیقه
هشت - بخش دوم: گفت‌وگوی شماره‌ی 20
۲۵ دقیقه
نُه - بخش اول: روابط مبتنی بر مساوات
۳۷ دقیقه
نُه - بخش دوم: گفت‌وگوی شماره 29
۸ دقیقه
ده: نتیجه

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی روانشناسی اعتراض: وقتی نه می‌گویم، احساس گناه می‌کنم
نویسنده
مترجممهدی قراچه داغی
گویندهامیر فرحان نیا
ناشر چاپیانتشارات لیوسا
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۹ ساعت و ۲۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب‌های ارتباطات و روابط عمومی
قیمت نسخه صوتی
۲۷۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی روانشناسی اعتراض

مرجان کشاورز
۱۴۰۱/۱/۱۳
هر بار که هر جمله از این کتاب رو خوندم به حد زیادی احساس همزادپنداری کردم و چه زیبا راه چاره و البته آگاهی رو در روابط به من نشون میده، اگر احساس قربانی بودن می‌کنی و با این باور خیلی عصبانی میشی این کتاب عالیه واست.
Sepehr Javadi
۱۴۰۱/۵/۳
یکی از روانشناسان توصیه کرده بود و کتاب خیلی خوبی بود، مخصوصاً تکنیک‌هایی که در فصل‌های وسطی داره که باید یادداشت کرد و ازش استفاده کرد
امیر جوادی زاده
۱۴۰۱/۹/۲
واقعا نیاز به این کتاب داشتم تا در عمل با همکارانم و اطرافیانم تحت سلطه گری انها واقع نشم و قضاوت نهایی با خودم باشد
محمد سعادتی
۱۴۰۱/۹/۲
جزو کتابهای خوب هستش، روش سراب دریایی و چند روش دیگر را بابت قاطعیت آموزش میدهد. باتشکر از کتابراه
Hamid
۱۴۰۱/۷/۲۸
واقعا عالی و از نظر من یک کتاب کامل هست
مشاهده همه نظرات ۵

راهنمای مطالعه کتاب صوتی روانشناسی اعتراض

برای دریافت کتاب صوتی روانشناسی اعتراض و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.