معرفی و دانلود کتاب صوتی دروغگویی روی مبل

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دروغگویی روی مبل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دروغگویی روی مبل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی دروغگویی روی مبل

کتاب صوتی دروغگویی روی مبل نوشته اروین د. یالوم، رمانی‌ست جذاب و خاص، که به مبحث پیچیده رابطه روانکاو با بیمار می‌پردازد و به بررسی داستان زندگی شخصیت‌های فراوانی می‌پردازد که به نوعی زندگی آن‌ها به هم گره خورده...

دروغگویی روی مبل (Lying on the couch) مانند سایر رمان‌های اروین د. یالوم دارای درون مایه روانشناسی، فلسفی است که شاید تا حدی نشات گرفته از تجریبات شخصی این نویسنده و روانشناس توانا باشد.

این کتاب با داستان روان‌ درمانی به نام دکتر تراتر شروع می‌شود که با یکی از بیماران خانم خود که ۴۰ سال از اون جوان‌تر است، روابطی خارج از محدود معمول پزشک و بیمار پیدا می‌کند. کمیته اخلاق متوجه مسئله می‌شود و پزشکی به نام ارنست لش را مسئول پیگیری قضیه می‌کند. اما چندی بعد، خود این پزشک با توطئه همسر یکی از بیماران خود روبرو می‌شود، زنی که می‌خواهد با اغوا کردن این پزشک، او را به دردسر بیندازد. اما ارنست پزشکی بسیار مقید به کار حرفه‌ای است. پزشک سومی که داستان او در این کتاب روایت می‌شود، پزشکی است از تیپ پزشکان پول‌ پرست!

اروین د. یالوم (Irvin David Yalom)، نویسنده و روان‌ پزشک آمریکایی است که به عنوان استاد در دانشگاه استنفورد الگوی روانشناسی هستی‌گرا یا اگزیستانسیال را پایه‌گذاری کرد. یالوم هم آثار دانشگاهی متعددی تالیف کرده و هم صاحب رمان‌های موفقی است.

رمان‌های روان‌شناسانه‌ی «مامان و معنی زندگی»، «دروغ‌گویی روی مبل»، «وقتی نیچه گریست»، «هر روز نزدیک‌تر از پیش»، «جلاد عشق و دیگر داستان‌های روان‌شناسی»، «درمان شوپنهاور»، «پلیس را خبر می‌کنم»، «مسئله اسپینوزا» و «خلق‌ شدگان در یک روز و داستان‌های روان‌ درمانی دیگر» از آثار داستانی دیالوم هستند.

در قسمتی از کتاب صوتی دروغگویی روی مبل می‌شنویم:

پنج سال بود که جاستین آسترید، هفته‌ای سه بار روزش را با ملاقات دکتر ارنست لَش شروع می‌کرد. جلسه‌ی امروزش هم مانند همه‌ی هفتصد جلسه‌ی پیش شروع شده بود: سرِ ساعت هفت و سی دقیقه، بالای راه‌پله‌های خارجی ساختمانی با طراحی ویکتوریایی در خیابان ساکرامنتو که رنگ زیبای قهوه‌ای و ارغوانی سیر خورده بود، ایستاده بود، در حالی که سراسر راهرو تا طبقه‌ی دوم تا اتاق انتظار نسبتاً تاریک ارنست، بوی استیک ایتالیایی شدیدی پیچیده بود.

جاستین نفس عمیقی کشید، برای خودش در لیوانی ژاپنی رویش نقش درخت خرمالویی با دست کشیده شده بود، قهوه ریخت، روی مبل چرمی نشست و بخش ورزشی سان‌فرانسیسکو کرونیکل را باز کرد.

ولی جاستین نمی‌توانست خبرهای بازی بیس‌بال روز قبل را بخواند. نه در چنین روزی. آن روز اتفاق مهمی افتاده بود، اتفاقی که باید برایش جشن می‌گرفت. او روزنامه‌اش را بست و به در اتاق ارنست چشم دوخت.

رأس ساعت هشت، ارنست پوشه‌ی سیمور تراتر را داخل کمد گذاشت، نگاهی سریع به پرونده‌ی جاستین انداخت، روی میزش را مرتب کرد، روزنامه را داخل کشو گذاشت، فنجان قهوه را از دیدرس خارج کرد، بلند شد و قبل از این‌که در را باز کند، برگشت و نگاهی به دفتر انداخت. نه؛ هیچ نشانه‌ای از سکونت قابل رؤیت نبود. بسیار خوب.

ارنست در را باز کرد و دو مرد چند لحظه‌ای همدیگر را نگاه کردند. دکتر و بیمار. روزنامه‌ی جاستین در دستش بود و روزنامه‌ی ارنست در کشو پنهان بود. جاستین با کت و شلوار آبی و کراوات راه‌راه نقره‌ای؛ ارنست با ژاکت آبی سیر و کراوات گل‌گلی. هر دو پنجاه پوندی اضافه‌وزن داشتند. جاستین غبغب و لُپ داشت و شکم ارنست روی کمربندش افتاده بود. سبیل جاستین آن‌قدر پرپشت بود که جلوی سوراخ‌های بینی‌اش را گرفته بود. ریش آرایش‌شده‌ی ارنست مرتب‌ترین قسمت هیکلش بود. چهره‌ی جاستین بی‌قرار بود و چشمانش وحشت‌زده. ارنست عینک بزرگی به چشم زده بود و می‌توانست مدت زیادی پلک نزند.

جاستین پس از این‌که نشست گفت: «از همسرم جدا شدم. دیشب. فقط اومدم بیرون. شب پیش لورا بودم.» او این کلمات آغازین را به آرامی و بدون هیجان بر زبان آورد. سکوت کرد و با دقت به ارنست چشم دوخت.

ارنست به آرامی و بدون آن‌که پلک بزند، گفت: «همین‌طوری؟»

جاستین لبخند زد: «همین‌طوری. وقتی می‌بینم یه کاری رو باید انجام بدم، دیگه وقت رو تلف نمی‌کنم.»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
۲ دقیقه
شناسنامه
۳ دقیقه
متن پشت جلد
۱۱۴ دقیقه
صفر
۲۸ دقیقه
یک
۵۵ دقیقه
دو
۳۰ دقیقه
سه
۴۶ دقیقه
چهار
۳۵ دقیقه
پنج
۵۰ دقیقه
شش
۶۹ دقیقه
هفت
۵۳ دقیقه
هشت
۵۸ دقیقه
نه
۲۹ دقیقه
ده
۵۷ دقیقه
یازده
۱۵ دقیقه
دوازده
۲۵ دقیقه
سیزده
۱۶ دقیقه
چهارده
۱۲ دقیقه
پانزده
۳۱ دقیقه
شانزده
۳۵ دقیقه
هفده
۲۵ دقیقه
هجده
۲۷ دقیقه
نوزده
۴۷ دقیقه
بیست
۱۶ دقیقه
بیست و یک
۲۸ دقیقه
بیست و دو
۲۸ دقیقه
بیست و سه
۱۲ دقیقه
بیست و چهار
۱۴ دقیقه
بیست و پنج
۱۶ دقیقه
بیست و شش
۲۳ دقیقه
بیست و هفت
۳۸ دقیقه
بیست و هشت
۳۱ دقیقه
بیست و نه

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی دروغگویی روی مبل
نویسنده
مترجمحسین کاظمی یزدی
گویندهکامبیز خلیلی، افشین اعتماد، هوتن شاطری پور، فرهاد اتقیایی، آسمان مصطفایی، شهره روحی، محمود اسماعیلیان، نسیم آقازاده، هومن اشکبوس، بابک اشکبوس، یلدا مصطفایی، امیر مسعود خلیل زاده
ناشر چاپیانتشارات صبح صادق
ناشر صوتیانتشارات جیحون
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۱۷ ساعت و ۴۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۴۲۰۰۰ ت - 7.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی دروغگویی روی مبل

Sepideh Fallahi
۱۳۹۷/۷/۲۹
عاااالی.... نه فقط کتاب... کتاب صوتی فارسی و غیر فارسی زیاد گوش داده‌ام اما به جرات میتونم بگم این کتاب دوبله بی‌نظیری داشت که قطعا یک سر و گردن از تمام کتابهای صوتی‌ای که تا کنون شنیده بودم برتر و بالاتر بود. توی این کتاب هر شخصیت با یک صدای متفاوت به شما ارایه میشود و مثل این هست که دارین یک فیلم و از رادیو دنبال میکنید بیشتر از شش صدای مختلف توی این کار صحبت میکنند. حتی صداهای محیطی یا مثلا صدای پا هم شبیه سازی شده است. به نظرم این یک کار ماندگار خواهد شد. به تمام مجموعه دست اندرکاران این اثر برای خلق چنین اثر زیبایی دست مریزاد میگ. و به جرات میتونم بگم هزینه‌ای که شما برای این کار پرداخت میکنید در مقابل کیفیت کاری که دریافت میکنید قطعا ناچیز هست. خسته نباشید واقعا.
M R
۱۴۰۰/۳/۱۱
بدون شک بهترین کتاب صوتی بود که تابحال گوش کردم، خوانش کتاب فوق العاده بود، انتخاب صداها واجراشون عالی بود. محتوای کتاب و داستانش هم خیلی جذاب بود، در خلال روان درمانی بیماران بسیاری از مفاهیم روانشناسی و روان درمانی توضیح داده میشه که شاید درحالت عادی خوندن ودرکش کمی سنگین وسخت باشه، گذشته از این ممکنه بعضی جاهای مجبور باشید داستان رو نگه دارید وبه حرفای نویسنده فکرکنید که برای من خیلی جالب بود. درکل به این کتاب والبته اجرای اون نمره عالی رو میدم. مدتها بود از شنیدن کتاب صوتی انقدر لذت نبرده بودم. اگر به روانشناسی وکتابهای آقای یالوم علاقه مندید از این اثر بسیار لذت خواهید برد.
کاربر KIA
۱۳۹۷/۶/۸
اروبن یالوم استاد دانشگاه در رشته روانشناسی است و علاوه بر کتابهای تخصصی رمانهایی هم می‌نویسه که نه تنها جنبه روانشناسی داره بلکه دیگاه فلسفی گسترده‌ای هم داره. من کتابهای و نیچه گریست و مسئله اسپینوزا را از این نویسنده خواندم و واقعا لذت بردم. این کتاب را هم خیلی وقت بود میخواستم بخرم ولی خدا را شکر اینقدر دست دست کردم تا بالاخره صوتی‌اش اومد. ممنون از کتابراه و همکاران
مریم مهدی زاده
۱۴۰۰/۱/۲۹
یه کتاب در مورد روان درمانی که ادمو خیلی به چالش میکشه. برای کسانی که به کتاب‌های چالش برانگیز علاقه دارن و دنبال خود شناسی هستن به شدت پیشنهاد میشه یعنی من با خوندن کتاب‌های اروین دی یالوم واقعا به یک خودشناسی عجیب رسیدم. یه لایه‌هایی از درونم که به نظرم خاموش بوده ولی داشته تو موقعیت‌های مختلف رو منو کنترل میکرده شناختم. من به این کتاب چهارتا ستاره میدم. و این شاهکار رو پیشنهاد میکنم از شنیدنش لذت ببرین. واقعا صدای گوینده‌ها هم بسیار عالی و دلنشین بود
سحر مهرجویی
۱۴۰۰/۱۱/۳۰
کتاب فوق العاده است و استفاده از گوینده به جذابیت کتاب افزوده در این کتاب نویسنده هیجان و خودشناسی رو در کنار هم قرار داده و شنونده را مشاق به دنبال کردن داستان می‌کنه روغگویی روی مبل هم روی خوب آدم‌ها رو نشان میده هم بد و نشان میده همه آدمها خاکستری هستند به خوانندگان و شنودگان این کتاب پیشنهاد و می‌کنم حتما درمان شوپنهاور وقتی نیچه گریست را هم بخوانند این دو کتاب هم جذابتشان کم از این کتاب ندارد
یگانه موسایی
۱۳۹۹/۴/۱
هنر درمانگری یا صنعت درمانگری؟! مرزی چنان مو باریک! گاه راهی رو به قهقراگاه مسیری به سمت شفا... شاید درنگی برای درنده خویی شاید هم آنی برای انسان ماندن... در هر صورت آشکار سازی این تقابل دوگانه درآمیختگی سازندگی و ویرانگری در این حرفه کار هرکسی نیست باید اروین د. یالوم باشی.
صداگذاری‌ها قوی، نیرومندوتاثیر گذار بود، ممنون از کتابراه.
یوسف گودرزی
۱۴۰۰/۱۲/۸
دروغگویی روی مبل روایتگر نیمه تاریک و نیمه شفاف انسان هاست، وبیان می‌کند که هر کسی در عین حال می‌تواند هر دو شخصیت را داشته باشد، در خلال داستان روانکاوی شخصیت‌های داستان و تجربه برخورد با بیماران مختلف نیز نکات ارزنده و مفیدی ارائه میشود، صدای راوی نیز بسیار عالی بود، ممنون از پدیدآورندگان محترم. 🌺🌹💐
النا اسدالهی
۱۳۹۸/۱۲/۲۷
موضوع کتاب روانکاوی چند روان درمان گر هست روی چند بیمار که درقالب داستان گفته شده اگر کمی به روانشناسی و مطالب شناختی از خود علاقه دارید بهتون پیشنهاد میدم که حتما کتاب رو بخونید صداگذاری بسیار عالی و حرفه‌ای بود من که خیلی لذت بردم نهایت تشکر رو دارم از عوامل دوبله و صدا و کتابراه همه چی عالی💟💟💟💟
انسیه فقیه
۱۳۹۷/۶/۲۵
این کتاب هم مثل باقی آثار دکتر یالوم بی‌نقصه و البته باید ترجمه روان و درست آقای کاظمی یزدی رو هم ستود.
ممنون از شما. عالی هم خوانده شده بود. صدای بسیار گوشنواز. واقعا لذت بودم. تجربه خیلی خوبی بود. جمع همه خوبیها
Ehssan Hosseini Koupaie
۱۴۰۰/۱۱/۱۴
یک کتاب عالی با صداگذاری عالی. موضوع جالبش ۱- دیدگاه‌های متفاوت در روانکاوی هست که در این کتاب بهش اشاره میشه. ۲- بیان اینکه روی صندلی روانکاوی چه حقایقی میتونند پشت پرده مخفی بمونند. و ۳- اینکه روانکاو‌ها هم خودشون انسان هستند و تابع قوانین زندگی انسانی مثل افسردگی، حسرت، تکبر، خشم، انتقام و....
شکوفه عصاره
۱۴۰۰/۳/۵
فوق‌العاده بود، کسایی که کتابای دیگه از اروین د یالوم رو خوندن، میتونن به راحتی به جذابیت قلم روانشناسی دکتر پی ببرن.
دکتر ارنست لش، نقش اصلی این کتاب، شخصیتیه که توی سه داستان پایانی کتاب «مامان و معنی زندگی» هم هست، دکتری که ماجراهای روانکاوی با بیمارانش، به زیبایی روایت میشه.
delaram naderi
۱۳۹۸/۶/۶
یه داستان روانکاوانه بینظیر با متن عالی و اجرای خیلی دلچسب. که نمیتونین دست از گوش کردن بهش بکشید. این کتاب هم برای متخصصان روانشناسی عالیه. هم برای افراد معمولی که دنبال کم کردن رنج هاشون از طریق خودشناسی هستن و هم برای کسانی که فقط یه داستان جذاب و پرکشش میخوان.
بهزاد گلشاهين
۱۴۰۰/۲/۱
عالی عالی عالی
این کتاب عالی بود
قدرت کلمات
قدرت تجسم
قدرت نویسنده
شخصیت ها
من عاشق روانشناسیم و این کتاب معجزه بود
نمیفهمیدم چطور ۲ساعت دارم کتاب رو با بند بند وجود و حواسم گوش میدم
اگر کتاب وقتیچه نیچه گریست رو گوش دادین و خوشتون اومو
این کتاب ۲۰ قدم از اون جلوتره
اعظم قرابیگلو
۱۴۰۱/۲/۱۷
کتابی جذاب درحیطه رمان روانشناسی میباشد که جنبه‌های منفی و مثبت انسانی از جمله اخلاقیات و انتقام و روابط غیر معمول رامورد بررسی قرار میدهد، این کتاب میتواند ما را به عمیق‌ترین بعد وجودمان و به جنبه‌های دیگر شخصیتمان ببرد که به آن فکر نکرده ایم
کاربر ع
۱۳۹۸/۱۱/۸
گوش دادن به این اثر بی‌نظیر برای من تجربه فوق العاده‌ای بود و حقیقتا لذت بردم. داستانی جذاب و گیرا همراه با صداهایی گوش نواز، نکات بسیاری برای آموزش و همچنین تاکید زیاد بر صداقت و خودافشاگری این کتاب رو از سایر کتاب‌ها متمایز می‌کنه.
مشاهده همه نظرات ۱۵۹

راهنمای مطالعه کتاب صوتی دروغگویی روی مبل

برای دریافت کتاب صوتی دروغگویی روی مبل و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.