معرفی و دانلود کتاب صوتی بالتازار و بلموندا

عکس جلد کتاب صوتی بالتازار و بلموندا
قیمت:
60500 تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بالتازار و بلموندا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بالتازار و بلموندا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی بالتازار و بلموندا

ژوزه ساراماگو در کتاب صوتی بالتازار و بلموندا ماجرای سربازی به نام بالتازار را روایت می‌کند که دل در گروی بلموندای زیباروی دارد. کتاب حاضر، روایت داستان عاشقانه‌ی آن دو در بحبوحه‌ی اوایل قرن هجدهم و بازار گرم کلیسا و تفتیش عقاید است. این کتاب یکی از تحسین‌شده‌ترین کتاب‌های ساراماگو است که جوایز متعددی را از آن نویسنده‌اش کرده است.

درباره کتاب صوتی بالتازار و بلموندا

ژوزه ساراماگو (José Saramago)، نویسنده‌ی نام‌آشنای پرتغالی، کتاب بالتازار و بلموندا (Baltasar and Blimunda) را اولین بار در سال 1982 به رشته‌ی تحریر درآورد. اثری که افتخارات گوناگون را برایش رقم زد و دو جایزه‌ی ادبی را هم از آن او کرد. رمان حاضر دوست‌داران رمان‌های تاریخی، عاشقانه و اجتماعی را شیفته‌ی خود خواهد کرد.

داستان از این قرار است که سرباز جوانی به نام بالتازار دل‌بسته‌ی دختری به نام بلموندا شده. اوایل قرن هجدهم است و کلیسا همه‌ی قدرت را در دست گرفته. مادر بلموندا مدتی قبل در دادگاه محکوم شده بود و اکنون در تبعید به سر می‌برد. اصلاً از همان روز بود که آتش عشق میان بالتازار و بلموندا چنین شعله‌ور شد. پدر لورنسو، کشیشی که آن روز در مراسم دادگاه حضور داشت، یکی دیگر از شخصیت‌های مهم کتاب بالتازار و بلموندا است و نقشی اساسی را ایفا می‌کند. همه‌ی خواسته و آرزوی او در این جهان، ساختن یک ماشین پرنده است. در این مسیر، همه یا او را به سخره می‌گیرند و یا در بهترین حالت، باورش ندارند. تنها کسانی که کنار کشیش باقی مانده‌اند، بالتازار و بلموندا هستند.

ژوزه ساراماگو در دل داستانی عاشقانه، ما را به قرن هجدهم می‌برد؛ جایی که پادشاه و کلیسا قدرت را در مشت خود گرفته‌اند. نویسنده به خوبی توانسته از عهده‌ی به‌ تصویر کشیدن شرایط سیاسی و اجتماعی آن زمان برآید. ساراماگو در این کتاب، نابرابری‌های اجتماعی و مقدسات مذهبی را هدف قرار داده و داستانی را پیش‌روی ما قرار می‌دهد که نمی‌توان به این آسانی از مطالعه‌اش دست کشید.

شیوه‌ی روایت و زبان این رمان نیز در نوع خود قابل توجه است. ساراماگو گاه‌وبی‌گاه جملات طعنه‌آمیزی را در روایت داستانش به کار می‌گیرد و معمولاً هم حکومت‌های دیکتاتوری و کلیسا را هدف قرار می‌دهد. او در این کتاب نیز، همچون آثار دیگرش، از جملات طولانی استفاده کرده است. دیگر این که دیالوگ‌ها را پشت‌سر‌هم می‌نویسد و این امر غالباً تشخیص گوینده‌ی جمله را کمی دشوار می‌سازد.

گفتنی‌ست بالتازار و بلموندا را کیومرث پارسای به فارسی برگردانده و ابراهیم مومنی خوانش آن را بر عهده داشته است. این رمان به همت انتشارات چلچله روانه‌ی بازار شده و نشر واوخوان نیز آن را به صورت کتابی صوتی منتشر کرده است.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی بالتازار و بلموندا

- برنده‌ی جایزه ادبی "Lisbon Municipality" در سال 1982
- جایزه‌ی "Prémio PEN Clube‌" در سال 1983

نکوداشت‌های کتاب صوتی بالتازار و بلموندا

- رمانی درخشان و مسحورکننده... یک داستان عاشقانه و ماجراجویانه. (New York Times)
- برداشتی زیبا و سوررئال از زندگی در پرتغال قرن هجدهم. (Publishers Weekly)
- قصه‌ی عاشقانه‌ی دلبربا و تکان‌دهنده. (USA Today)

کتاب صوتی بالتازار و بلموندا مناسب چه کسانی است؟

کتاب صوتی بالتازار و بلموندا بیش از همه مناسب طرفداران رمان‌های تاریخی و عاشقانه است.

با ژوزه ساراماگو بیشتر آشنا شویم

ژوزه ساراماگو در 16 نوامبر سال 1922 به دنیا آمد و در سال 2010 از دنیا رفت. این ادیب پرتغالی یکی از بزرگ‌ترین نویسندگان معاصر به شمار می‌رفت. عمده‌ی شهرت وی مرهون کتاب کوری است؛ رمانی که در آن با زبانی نمادین، بنیان‌های اخلاقی جامعه‌ی معاصر به طور جدی به چالش کشیده شده است. وی آثار مهم و ارزشمند دیگری نیز از خود به جا گذاشته، که خوشبختانه بیشترشان به فارسی ترجمه شده‌اند؛ از جمله سه کتابِ «بینایی»، «در ستایش مرگ»، و «همه‌ی نام‌ها».

گفتنی است که ساراماگو در سال 1998 موفق به دریافت جایزه‌ی نوبل ادبیات شد. همچنین، باید افزود که او یکی از پرفروش‌ترین نویسندگان پرتغالی تاریخ به شمار می‌رود.

برخی از جوایز و افتخارات ژوزه ساراماگو:

- برنده جایزه آمریکا در سال 2004 (America Award)
- برنده جایزه Camões کشور پرتغال در سال 1995 (Camões Prize)
- برنده جایزه نوبل ادبیات در سال 1998 (Nobel Prize in Literature)
- برنده جایزه ادبیات سائو پائولو در سال 2009 (São Paulo Prize for Literature)
و ...

در بخشی از کتاب صوتی بالتازار و بلموندا می‌شنویم

ماشین پرنده در محلی پوشیده از بوته‌های کوچک در حال استراحت کردن بود. در محلی حدود سی قدم دورتر درختچه‌ها و بوته‌هایی قرار داشتند که سر به فلک کشیده بودند.

بااین‌حساب کسی در آن محل زندگی نمی‌کرد. هوا سر بود. البته این امر عجیب نبود چرا که اواخر ماه سپتامبر بود. فراریان روز گرمی را هم پشت سر نگذاشته بودند. بالتازار در کنار کشتی آتش گرمی روشن کرد. کار عاقلانه‌ای نبود که آتش بزرگی برپا کند چرا که ممکن بود از دور دیده شود.

او و بلموندا نشستند تا آنچه را که در خورجین با خود آورده بودند، بخورند. آن‌ها کشیش را صدا کردند ولی او نه به آن‌ها پاسخی داد نه به آن‌ها نزدیک شد. نیم‌رخ او در حالی که ایستاده بود و به ستارگان می‌نگریست، دیده می‌شد. آن شب علی‌رغم سرمای هوا بالتازار و بلموندا کنار ماشین دراز کشیدند و شنل بالتازار را روی خود انداختند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
22 دقیقه
معرفی / قسمت اول
30 دقیقه
قسمت دوم
24 دقیقه
قسمت سوم
23 دقیقه
قسمت چهارم
23 دقیقه
قسمت پنجم
21 دقیقه
قسمت ششم
22 دقیقه
قسمت هفتم
21 دقیقه
قسمت هشتم
18 دقیقه
قسمت نهم
20 دقیقه
قسمت دهم
20 دقیقه
قسمت یازدهم
21 دقیقه
قسمت دوازدهم
22 دقیقه
قسمت سیزدهم
23 دقیقه
قسمت چهاردهم
21 دقیقه
قسمت پانزدهم
19 دقیقه
قسمت شانزدهم
22 دقیقه
قسمت هفدهم
20 دقیقه
قسمت هجدهم
21 دقیقه
قسمت نوزدهم
20 دقیقه
قسمت بیستم
21 دقیقه
قسمت بیست‌ویکم
19 دقیقه
قسمت بیست‌ودوم
3 دقیقه
قسمت بیست‌وسوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی بالتازار و بلموندا
نویسنده
مترجمکیومرث پارسای
گویندهابراهیم مومنی
ناشر چاپینشر چلچله
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت و ۵۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
60500 ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی بالتازار و بلموندا

Mahsjan
۱۴۰۱/۱۱/۱۷
مثل دیگر آثار ساراماگو عالی بود داستان تخیلی در دل داستان واقعی در دوران تفتیش عقاید... عشق بالتازار و بلموندا که همراه با پدر بارتولومئو لورنسو می‌شوند که نخستین سفینه فضایی را به نام پاسارولا به هوا فرستاد ایشون در طی داستان و خرافات مذهبی زمان تفتیش عقاید کم کم اعتقاد خود را از دست داد و همراه و با بالتازار بلموندا از دستگاه تفتیش عقاید فرار می‌کردند و روی پروژه ماشین پرنده زندگی خود را صرف کردند تا بتوانند پرواز را تجربه کنند... خیلی عالی بود فقط آخرین فایل اضافی بود باید حذف بشه کتابراه عزیز 🙏
شادی شادباد
۱۴۰۲/۷/۵
شاهکار دیگه‌ای از ساراماگو…انقدر عشق رو ظریف و در نکات روزمره زیبا توصیف مسکنه بدون اوردن کلمه‌ای ازش که واقعا ادم لذت میبره. کتابی بی نهایت زیبا…
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه کتاب صوتی بالتازار و بلموندا

برای دریافت کتاب صوتی بالتازار و بلموندا و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.