معرفی و دانلود کتاب صوتی متافیزیک

عکس جلد کتاب صوتی متافیزیک
قیمت:
42000 تومان - 4.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی متافیزیک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی متافیزیک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی متافیزیک

کتاب صوتی متافیزیک نوشته‌ی استیون مامفورد، قرار است شما را به سفری حیرت انگیز ببرد و به اساسی‌ترین و عمیق‌ترین پرسش‌های زندگی پاسخ دهد؛ اثری ارزشمند که علاقه‌مندان به فلسفه می‌توانند با شنیدن آن با مباحث مختلف در حوزه متافیزیک آشنا شوند.

درباره کتاب صوتی متافیزیک:

متافیزیک به طور سنتی یکی از چهار شاخه اصلی فلسفه در کنار اخلاق، منطق و معرفت شناسی است؛ حوزه‌ای که به خاطر انتزاعی بودن و پیچیدگی‌های خاص خود، برای بسیاری از افراد جذابیت دارد. به همین خاطر استیون مامفورد در کتاب صوتی متافیزیک (Metaphysics: A Very Short Introduction) به سراغ پرسش‌هایی اساسی رفته و قصد دارد این شکل از تفکر را بسط و گسترش دهد. سوالاتی از قبیل اشیا چه هستند؟ آیا رنگ‌ها و شکل‌ها وجودی مستقل دارند؟ آیا کل حاصل جمع جزئی‌هاست؟ چه امری باعث شده که یک چیز باعث ایجاد چیز دیگری شود؟ ماهیت زمان به چه صورت است؟

در واقع کتاب متافیزیک می‌خواهد با استفاده از چنین پرسش‌هایی و درگیر کردن ذهن شما به عنوان مخاطب، مسائلی همچون ماده، زمان، هویت شخصی، جوهر، نیستی و آگاهی، امکان، علت و... را بررسی کند.

شاید کمتر پیش آمده باشد که چنین افکاری به سراغ‌تان آمده باشد و بخواهید به جوهره وجود زندگی و جهان فکر کنید، اما کار متافیزیک همین است و می‌خواهد شما را با بنیادی‌ترین و ژرف‌ترین حقایق و مباحث هستی روبه‌رو کند؛ دیداری که می‌تواند برایتان پر از حس حیرت و کنجکاوی باشد.

استیون مامفورد را بیشتر بشناسیم:

یکی از اساتید برجسته در حوزه فلسفه در کشور انگلستان، استیون مامفورد (Stephen Mumford) است که در حال حاضر رئیس و استاد رشته متافیزیک در گروه فلسفه دانشگاه دورهام است و در دانشگاه ناتینگهام، دانشکده هنر و دانشکده علوم انسانی نیز تدریس می‌کند.

مشهورترین کتاب او Dispositions نام دارد، اما استیون مامفورد به خاطر مقالات و مطالعات متعددش در زمینه متافیزیک، به شهرت رسیده است. همچنین این پژوهشگر و استاد دانشگاه در مجله Times Higher Education مطالب زیادی را نوشته و سخنرانی‌های مختلفی نیز انجام داده است.

کتاب صوتی متافیزیک به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به آثار فلسفی علاقه‌مند هستید و می‌خواهد نگاهی عمیق‌تر به جهان پیرامون خود داشته باشید، این کتاب برای شما مناسب است.

در بخشی از کتاب صوتی متافیزیک می‌شنویم:

در فصل اول از جزئی‌هایی مانند میز و صندلی یاد کردیم؛ این جزئی‌ها فاقد زندگی و بی‌جان هستند. حیواناتی همچون سگ و گربه نیز جزئی هستند. انسان‌ها نیز جزئی هستند اما می‌توان در رابطه با انسان‌ها نشان داد که چیز به خصوصی در میان است. مردم برای ما مهم و متفاوت هستند؛ آیا برای این شان ویژه بنیان‌های متافیزیکی وجود دارد؟

انسان‌ها ذهن دارند یا آنطور که برخی گمان می‌کنند، از نفس یا روح برخوردارند. پس آنچه سبب می‌شود که شخصی در طول زمان همان که هست باشد، یعنی این همانی شخصی می‌تواند با این همانی شی‌ای فیزیکی مانند میز تفاوت داشته باشد.

منظورم از شخص لزوما شخص انسانی نیست. البته همه اشخاصی که من می‌شناسم، انسان هستند اما دست کم امکان مفهومی شخص غیرانسانی منتفی نیست. جان لاک فیلسوف بر این امر آگاه بود؛ چرا که هر حیوانی که به نحو درخور از هوشمندی برخوردار باشد، علی الحساب می‌تواند شخص به حساب آید.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
35 دقیقه
مقدمه: مقدمه چیست؟ / فصل اول: میز چیست؟
28 دقیقه
فصل دوم: دایره چیست؟
26 دقیقه
فصل سوم: آیا کل صرف حاصل جمع اجزاست؟
29 دقیقه
فصل چهارم: تغییر چیست؟
29 دقیقه
فصل پنجم: علت چیست؟
28 دقیقه
فصل ششم: زمان چگونه می‌گذرد؟
29 دقیقه
فصل هفتم: شخص چیست؟
31 دقیقه
فصل هشتم: ممکن چیست؟
29 دقیقه
فصل نهم: آیا نیستی هم چیزی هست؟
33 دقیقه
فصل دهم: متافیزیک چیست؟

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی متافیزیک
نویسنده
مترجممحمد یوسفی
گویندهفریاد موسویان
ناشر چاپیانتشارات ققنوس
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۵۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های فلسفه و منطق
قیمت نسخه صوتی
42000 ت - 4.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی متافیزیک

محمد امیری
۱۴۰۱/۲/۲۶
اول عرض کنم که متافزیک یعنی فرا مادی.
این کتاب بیشر ب فلسفه و مباحث بی سر و ته آن میخوره تا متافزیک. که من اصلا علاقه‌ای بهش ندارم. فکر میکنم نام کتاب گمراه کننده ست. کلان پشیمانم از خریدش.
یک ستاره را هم صدای زیبای گوینده دادم ولا غیر...
Mona Shafiei
۱۴۰۰/۱۱/۳
متافیزیک بعد جدیدی از بینش نوین هست که بسیار جذاب و قابل تامل از پدیده‌های پیرامون اطرافمون هست که باید توجه بیشتری به این علم بشه. شنیدن این کتاب رو از جهت شناخت بیشتر از این پدیده توصیه میکنم به همه دوستان. البته که گویندگی عالی هم داره. موفق باشید.
Daryush Parsa
۱۴۰۱/۱/۲۹
این اثر مثل رفتن به اکابر هست. یعنی تشریح ابتدایی‌ترین ها. اما طریقه آموزش‌ها هم, بسیار بد توضیح داده میشه و در نهایت, به این پرسش می‌رسید که" این کتاب, چه ربطی به متافیزیک داشت!؟ پس به هیچ دلیلی به هیچ کاراکتری توصیه نمیشه.
رضا مهدوی
۱۴۰۱/۴/۱۰
من کلا از فلسفه و این داستانها خوشم نمیاد.
اگه از این تیپ آدمها هستید که خوشتون میاد با زبون بازی بگید علم هست چرا هست چرا اجزای هست میتونه نباشه و این داستانها برید بخونید. من که کلا از فلسفه چون بار علمی نداره و فقط حرف میزنه اصلا خوشم نمیاد.
Mehdi Arab
۱۴۰۱/۱/۱۰
من این کتاب رو خوندم و در حد یکبار گوش دادن خوب بود، به شخصه چون خود من مدت هاست تو مباحث فراتر از ذهن کار میکنم این کتاب رو اگر چند سال پیش گوش میدادم جذابیت داشت اما در حال حاضر خیر...
مرتضی ارباب پوری
۱۳۹۹/۱۰/۹
سلام ایده‌ی بسیار خوبی است چند سالی بود که اصلا مطالعه نداشتم ولی برنامه شما باعث شد که به مطالعه کتاب علاقه پیدا کنم
ممنون
Behnam Golpour
۱۴۰۱/۱/۶
تصور دیگری داشتم
با مطالب دیگری مواجه شدم
کتاب که عالیه
اگر مشتاق و کنجکاو هستین
سعی کنید سردرگم نشین
بالاخره باید در این زمینه این مطالب رو هم مطالعه کنید
سپاس 🌹
احمد کاشی
۱۴۰۱/۲/۲۶
سلام. واژه به واژه این کتاب را باید به دقت گوش داد چون بسیار مطالب به هم مرتبط هستند کافی است لحظه‌ای حواس خود را جمع نکنید انگاه مطلب از دستتان خارج میشود
Hamid Seify
۱۴۰۲/۲/۸
باسلام به نظرمن این کتاب نتونست اطلاعات جامع ودرستی نسبت به موضوع ارائه بده و هزینه داده شده به هدر رفت. باسپاس ازکتابراه
مروا هستم ✌️ بوک مگ
۱۴۰۱/۳/۷
این همه کتاب علمی خوندم, شما بگو اگر من ده درصد این کتاب رو درک کردم! فلسفه خوندن شیرین‌تر از این بود...
Meysam Saleh
۱۴۰۰/۱۱/۹
متافیزیک علمی جالب و ارزشمند است مطالعه صوتی این کتاب نیازمند تفکر و تمرکز بالاست این کتاب صوتی شما را به تمرکز وا میدارد
aida azarmahd
۱۴۰۰/۱۱/۳
واقعا مثل اسمش میمونه. متافیزیک درمورد کنه هر چیزی صحبت میکنه حتی یک شی معمولی. باید علاقمند باشید تا به خوبی درک کنید.
farid sebt
۱۴۰۱/۱/۱۹
برای آشنایی با مباحث فلسفی، خصوصا متافیزیک بسیار مناسب است، همچنین صدای شیوای گوینده.
ازیتا پرانیده
۱۴۰۰/۱۱/۲۴
کمی گوش کردم مسلما جالبه اما من تو اون مقطع چیزی سر در نیاوردم و در صددم دوباره بخونمش
دیانا دیانتی
۱۴۰۱/۹/۱۸
من آشنایی با دنیای متافیزیک را دوست دارم و این کتاب برایم جالب بود.
مشاهده همه نظرات 30

راهنمای مطالعه کتاب صوتی متافیزیک

برای دریافت کتاب صوتی متافیزیک و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.