معرفی و دانلود کتاب صوتی لشکرکشی نادرشاه به هندوستان

عکس جلد کتاب صوتی لشکرکشی نادرشاه به هندوستان
قیمت:
۲۴۰۰۰ تومان - 4.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی لشکرکشی نادرشاه به هندوستان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی لشکرکشی نادرشاه به هندوستان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی لشکرکشی نادرشاه به هندوستان

کتاب صوتی لشکرکشی نادرشاه به هندوستان داستان حمله نادرشاه به هند و فتح این کشور را با تمام دشواری‌هایش روایت می‌کند. در این اثر سختی‌هایی که این مرد بزرگ در این راه متحمل شده و همچنین افتخاراتی که کسب کرده به‌خوبی توصیف می‌شود.

درباره کتاب صوتی لشکرکشی نادرشاه به هندوستان:

نادرشاه افشار، بنیان‌گذار سلسلهٔ افشاریه و یکی از پادشاهان مشهور در تاریخ ایران شناخته می‌شود. این پادشاه بخش زیادی از دوران حکومت خود را در حال لشکرکشی و فتوحات کشورهای همسایه ایران بوده و در جنگ‌های زیادی سربلندانه پیروز شده است. نادرشاه درگیری‌های زیادی با هندیان داشته و بارها به این کشور حمله کرده است.

او برای به‌دست‌آوردن هندوستان مراحل دشوار و پر پیچ و خمی طی کرد تا سرانجام موفق شد گورکانیان هند را در نزدیکی دهلی شکست داده و به شکلی بزرگ‌منشانه، تاج پادشاهی را بر سر محمدشاه گورکانی بگذارد. از باارزش‌ترین و مشهورترین غنائم جنگی نادرشاه از هندوستان می‌توان به دو الماس «کوه نور» و «دریای نور» اشاره کرد که هنوز هم شهرت زیادی دارند.

الماس دریای نور یکی از بزرگ‌ترین الماس‌های برلیان در میان گوهرهای سلطنتی جهان و بزرگ‌ترین الماس صورتی جهان به شمار می‌آید. این الماس صورتی زیبا امروزه در موزه جواهرات ملی ایران نگهداری می‌شود. الماس کوه نور نیز در زمان خود بزرگ‌ترین الماس جهان بوده که احمدشاه درانی هنگام مرگ نادرشاه آن را به افغانستان می‌برد. در گذشت سال‌ها و با جابه‌جایی‌های متعدد این الماس، در آخر به انگلستان رسید و در حال حاضر در میان جواهرات سلطنتی دربار بریتانیا نگه‌داری می‌شود.

افراد کمی می‌دانند که نواحی شرقی کشور که امروزه افغانستان و پاکستان را شامل می‌شوند، روزگاری بخشی از سرزمین ایران بودند. با شنیدن کتاب صوتی لشکرکشی نادرشاه به هندوستان، می‌توانید اطلاعات جامعی درمورد این موضوع کسب کرده و نسبت به نادرشاه و فتوحاتش آگاهی بیشتری داشته باشید. کتاب صوتی لشکرکشی نادرشاه به هندوستان توسط گروه تاریخ ایران گردآوری شده است.

شنیدن کتاب صوتی لشکرکشی نادرشاه به هندوستان به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

نوجوانان و بزرگسالانی که به سلسله افشاریان و کتاب‌های تاریخی علاقه‌مندند، از شنیدن این کتاب لذت خواهند برد.

در بخشی از کتاب صوتی لشکرکشی نادرشاه به هندوستان می‌شنویم:

نادرشاه پس از تحمیل شکست به سپاهیان انبوه هند، نیروهای خود را اطراف حاشیهٔ اردوگاه آنان برد تا با قطع کردن راه‌های تدارکاتی اردوگاه محمدشاه گورکانی وی را تحت محاصره و فشار قرار دهد. با آغاز این محاصره، کمبود آذوقهٔ سربازان و علوفهٔ چهارپایان ازیک‌طرف و ترس آن‌ها از حملهٔ مجدد سپاهیان ایران از طرف دیگر، سپاه هند را به‌تدریج از پای درآورد، تا اینکه محمدشاه بالاخره پس از سه روز تسلیم گردید و شب‌هنگام پیشنهاد صلح داد. همان شب سعادت خان که در اسارت سپاه ایران بود را برای مشورت به حضور نادرشاه آوردند و وی توصیه کرد که چون کلید امپراطوری گورکانی در دستان نظام‌الملک است، اوست که باید برای انجام مذاکرهٔ صلح احضار گردد.

ناگفته نماند که از نظر تاریخی، مذاکرات محمدشاه گورکانی و نادرشاه، آخرین ارتباط نزدیک و رودرروی پادشاهان ایران و هند درمورد مسائل مرزی بود. در طول تاریخ چندهزارسالهٔ ایران و هند، بارها پادشاهان هردوطرف رودر روی یکدیگر قرار گرفته بودند و درباره مسائل مرزی دو کشور گفتگو کرده بودند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱۷ دقیقه
مقدمه
۴ دقیقه
بخش اول: مقدمات فتح هندوستان
۸ دقیقه
فصل اول: پیشینه روابط ایران و هند
۱۳ دقیقه
فصل دوم: فتح قندهار
۱۷ دقیقه
فصل سوم: فتح بلوچستان
۷ دقیقه
بخش دوم: فتح ایالات هندوستان
۷ دقیقه
فصل چهارم: فتح ایالت‌های افغانستان
۹ دقیقه
فصل پنجم: فتح ایالت مرزی شمال غربی
۷ دقیقه
فصل ششم: فتح ایالت پنجاب
۴ دقیقه
بخش سوم: فتح دهلی پایتخت هندوستان
۱۵ دقیقه
فصل هفتم:به سوی دهلی
۱۸ دقیقه
فصل هشتم: نبرد کرنال
۷ دقیقه
فصل نهم: مذاکرات صلح
۷ دقیقه
فصل دهم: تصرف دهلی
۱۴ دقیقه
فصل یازدهم: آشوب در دهلی
۷ دقیقه
فصل دوازدهم:اعدام افغان‌ها و تاجبخشی در دهلی
۴ دقیقه
بخش چهارم: بازگشت فاتحانه از هندوستان
۶ دقیقه
فصل سیزدهم: بازگشت به کابل
۷ دقیقه
فصل چهاردهم: فتح ایالت سند
۷ دقیقه
فصل پانزدهم: دستاوردهای فتح هند
۱۲ دقیقه
فصل شانزدهم: کاروان گنجینه‌ی غنایم هند
۴ دقیقه
فصل هفدهم: پیامدهای فتح هند
۴ دقیقه
مراجع

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی لشکرکشی نادرشاه به هندوستان
نویسنده
گویندهمسعود حکمت پور
ناشر صوتیموسسه فرهنگی هنری قوی سفید کودکان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۲۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی نوجوان، کتاب‌های تاریخ ایران
قیمت نسخه صوتی
۲۴۰۰۰ ت - 4.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی لشکرکشی نادرشاه به هندوستان

مهران افشار
۱۴۰۱/۶/۲۸
کتاب عالی بود.
موسیقی هم عالی و روال گویندگی رو بسیار جذاب کرده بود.
فقط اینکه با عرض پوزش صدای گوینده مناسب گویندگی نیست، خصوصا برای داستانی همچون پادشاهی نادرشاه که باید صدای گوینده مو رو به تن سیخ کنه.
اگر صدای خیلی با ابهتی دوباره کتاب رو گویندگی کنه من دوباره همین کتاب رو میخرم و از اول گوش میدم، چون از کتاب بسیار لذت بردم.
🙏🏻
حمیدرضا کاکاوند
۱۴۰۱/۴/۳
درود،
آشنایی با تاریخ مخصوصا سلطنت کسی مثل نادر شاه واقعا تاثیر گذار هست که با تحمل چه رنجی این مملکت رو نگه داشتن، قابل باور نیست که در طی ۱۲سال سلطنت آنقدر یک نفر تاثیر گذار باشد، تشکر از زحمات شما
فرهاد قربان پور
۱۴۰۱/۴/۲
اطلاعات کتاب مناسبه، ولی صدای گوینده رو اعصابه!! ضمنا این اصطلاح «ناگفته نماند» رو از نویسنده می‌گرفتی سردرگم میشد!!!! 😄
yaldah yabandeh
۱۴۰۰/۱۲/۲۸
خیلی عالی بود موسیقی زیبا و مناسب صداپیشه فالی بود
مجتبی اسکندری
۱۴۰۰/۱۰/۲۱
خیلی خوب بود وعالی... گویندگی جذاب واطلاعات کافی
مشاهده همه نظرات ۵

راهنمای مطالعه کتاب صوتی لشکرکشی نادرشاه به هندوستان

برای دریافت کتاب صوتی لشکرکشی نادرشاه به هندوستان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.